آکادمیا کافه
تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3

تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - nimasaf - 28-08-2013

سلام به همگی دوستان
همونطور که میدونید دو روز پیش نتیجه ارشد اومده.
من از یه خانمی که پسرش اتریش بود شنیدم که قبولی در کنکور ایران میتونه تو پذیرش تاثیر داشته باشه.حالا فرقی هم نداره که کدوم دانشگاه قبول بشی.
من میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره و اگر درسته باید بریم از سارمان سنجش کارنامه قبولیمون رو بگیریم یا همین که تو سایته کافیه؟؟؟؟؟
ممنون از همه

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - Pejman - 28-08-2013

(28-08-2013, 08:14 PM)'nimasaf' نوشته: سلام به همگی دوستان
من از یه خانمی که پسرش اتریش بود شنیدم که قبولی در کنکور ایران میتونه تو پذیرش تاثیر داشته باشه.حالا فرقی هم نداره که کدوم دانشگاه قبول بشی.
من میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره و اگر درسته باید بریم از سارمان سنجش کارنامه قبولیمون رو بگیریم یا همین که تو سایته کافیه؟؟؟؟؟
ممنون از همه

من فکر نمی کنم قبولی ارشد مهم باشه. شنیدم برای بعضی کشورها قبولی در کنکور سراسری مهمه و باید از سازمان سنجش نامه بگیرید. دوستان فعال بخش اروپا بهتر می تونن نظر بدند. ولی این رو بگم که برای غیر اروپا تا حالا نشنیدم جایی قبولی آزمون سراسری رو بخوان.

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - mr.h.gm - 28-08-2013

سلام

من هم فقط برای آلمان شنیدم که قبولی در دانشگاه سراسری براش مهم باشه ( روزانه و شبانه ) و در مورد آآمریکا می دونم که مهم نیست
در مورد آلماآلمان هم بله باید از سازمان سنجش تاییدیه بگیرید.

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - Torkan - 30-08-2013

(28-08-2013, 08:14 PM)'nimasaf' نوشته: سلام به همگی دوستان
ممنون از همه

دوست من بله واسه اروپا به خصوص کشورهای حوزه اسکاندیناوی مهمه نسبتا ولی واسه امریکا نه...
هر چند شما که ضرر نمیکنی یه گواهی بگیر از سنجش به راحتی بعد وزارت علوم تایید کنه بعد ببر ترجمه و همراه مدارکت باشه هم گواهی رتبه و هم گواهی قبولی
 2900 هم هزینشه لااقل چند ماه پیش اون طور بود
با احترام

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - P.E - 30-08-2013

(30-08-2013, 11:12 PM)'Charming' نوشته:
دوست من بله واسه اروپا به خصوص کشورهای حوزه اسکاندیناوی مهمه نسبتا ولی واسه امریکا نه...
هر چند شما که ضرر نمیکنی یه گواهی بگیر از سنجش به راحتی بعد وزارت علوم تایید کنه بعد ببر ترجمه و همراه مدارکت باشه هم گواهی رتبه و هم گواهی قبولی
 2900 هم هزینشه لااقل چند ماه پیش اون طور بود
با احترام

تاثیر زیادی نداره (تقریبا صفر) بخصوص در اسکاندیناوی مگر اینکه در مدارک درخواستی ذکر شده باشه. مهمترین فاکتور معدل هست. 
موفق باشید

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - soilman - 31-08-2013

درسته...معدل قدیمیترین و هنوز معتبرترین و قابل ارجاع ترین مدرکی هست که وجود داره و اهمیتش خیلی زیاده....شما از دانشگاه ازاد پیام نور غیر انتفاعی دولتی هر چی فارغ شده باشید برای دانشگاه ها زیاد مهم نیست...مهم تر معدل هست....چون اونها فرصت نمی کنن دانشگاه ها رو تک تک نگاه کنند...گرچه شاید ظالمانه به نظر بیاد ولی سیستمی هست که وجود داره و هنوز کار می کنه....در مقاطع مختلف بسته با فاکتورهای دیگه ممکنه ارزش نسبی اش فرق کنه ولی جزو تاپ هاست....
(30-08-2013, 11:49 PM)'P.E' نوشته:
تاثیر زیادی نداره (تقریبا صفر) بخصوص در اسکاندیناوی مگر اینکه در مدارک درخواستی ذکر شده باشه. مهمترین فاکتور معدل هست. 
موفق باشید

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - Torkan - 31-08-2013

(30-08-2013, 11:49 PM)'P.E' نوشته:
موفق باشید

دوست من کشورهایی مثل سوید و نروژو ...تاثیر داره...
در ضمن منظور بنده کنکور ارشد و رتبش هستش و حتی کارشناسی و رتبش که تقریبا مشخص کننده اعتبار اون دانشگاهی که قبول شدین میتونه باشه
صد در صد معدل مهم تر هستش ولی خوب بنده گفتم فرستادن این جور گواهی ها هم درصد اندکی تو پذیرش تاثیر داره همون طور که واسه دوستم تو بلژیک اتفاق افتاد
با احترام

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - P.E - 31-08-2013

(31-08-2013, 11:35 AM)'Charming' نوشته:
دوست من کشورهایی مثل سوید و نروژو ...تاثیر داره...
در ضمن منظور بنده کنکور ارشد و رتبش هستش و حتی کارشناسی و رتبش که تقریبا مشخص کننده اعتبار اون دانشگاهی که قبول شدین میتونه باشه
صد در صد معدل مهم تر هستش ولی خوب بنده گفتم فرستادن این جور گواهی ها هم درصد اندکی تو پذیرش تاثیر داره همون طور که واسه دوستم تو بلژیک اتفاق افتاد
با احترام

همونطور که گفتم تاثیرش بسیار کمه البته اگر رتبه خیلی خوبی گرفته باشید ارزش گرفتن داره ولی باز هم کم تاثیر داره. اضافه کردن مدارک زیاد به application package بعضی وقتها غیر از اینکه شما را desperate j نشون میده هیچ تاثیر دیگه ای نداره. 
شما اگر با معدل کم رتبه یک کنکور ارشد ایران شده باشید براحتی ریجکت میشی ولی شخصی با یک نمره معدل بالاتر قبول میشه.
درضمن شناخت دانشگاههای کشورهایی مثل فنلاند و سوئد از دانشگاه های ایران زیاد نیست (بنده در هر دو کشور درس خوندم و میخونم)

موفق باشید.

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - Torkan - 31-08-2013

(31-08-2013, 01:05 PM)'P.E' نوشته:
همونطور که گفتم تاثیرش بسیار کمه البته اگر رتبه خیلی خوبی گرفته باشید ارزش گرفتن داره ولی باز هم کم تاثیر داره. اضافه کردن مدارک زیاد به application package بعضی وقتها غیر از اینکه شما را desperate j نشون میده هیچ تاثیر دیگه ای نداره. 
شما اگر با معدل کم رتبه یک کنکور ارشد ایران شده باشید براحتی ریجکت میشی ولی شخصی با یک نمره معدل بالاتر قبول میشه.
درضمن شناخت دانشگاههای کشورهایی مثل فنلاند و سوئد از دانشگاه های ایران زیاد نیست (بنده در هر دو کشور درس خوندم و میخونم)
موفق باشید.

ممنون دوست من
بنده هم عرض کردم هیچ چیز به گرد پای معدل نمیرسه و نخواهد رسید این پر واضح هستش
ولی در نظر داشته باشید دانشجویانی با شرایط تقریبا برابر که میخوان یک درصد هم شده خودشون رو مجزا نشون بدن اونوقت ...
ببینید حرف بنده اینه که هر چی دارید رو کنید حتی اگه تاثیرش کم باشه
با احترام

RE: تاثیر قبولی در کنکور ایران در امر پذیرش - nnasrin - 17-04-2014

من اینجا دکتری هم قبول شدم ولی علاقه ای به شاخه کاری اینجا ندارم جون ادامه ارشدم نیست.
میخوام بدونم به نظرتون اگه بخوام به یه استاد ایرانی دانشگاه خوب  آمریکایی ایمیل بزنم، استادی که البته تحصیلات آکادمیکش ایران نبوده، خوبه بگم که اینجا قبول شدم و تا حالا که فقط کورس ورک هست معدل خوبی داشتم؟ یا نه؟