آکادمیا کافه
مهر و موم بودن توصيه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مهر و موم بودن توصيه نامه (/Thread-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%D9%8A%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3

مهر و موم بودن توصيه نامه - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « مهر و موم بودن توصيه نامه » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Amir - 10-02-2011

می خواستم بدون این توصیه نامه ای که استاد به صورتی عمومی و رو سربرگ می نویسه (یعنی فرم از طرف خود دانشگاه نیست) هم باید توی پاکت گذاشته بشه ، امضا و چسب زده بشه؟ یا فقط این برای توصیه نامه های فرم دار هستش؟؟؟
آخه من توصیه نامه روی سربرگ را دارم 10 نسخه از استاد می گیرم(خودم پرینت می کنم ایشون امضا) دیگه روم نمی شه بگم 10 تا پاکت هم امضا کنه!!
اگه خودم بذارم تو پاکت (تا حد ممکن پاکت ارم و ادرس دار) و فقط چسب بزنم کفایت می کنه؟

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - mahyarelc - 10-02-2011

نقل قول:می خواستم بدون این توصیه نامه ای که استاد به صورتی عمومی و رو سربرگ می نویسه (یعنی فرم از طرف خود دانشگاه نیست) هم باید توی پاکت گذاشته بشه ، امضا و چسب زده بشه؟ یا فقط این برای توصیه نامه های فرم دار هستش؟؟؟
آخه من توصیه نامه روی سربرگ را دارم 10 نسخه از استاد می گیرم(خودم پرینت می کنم ایشون امضا) دیگه روم نمی شه بگم 10 تا پاکت هم امضا کنه!!
اگه خودم بذارم تو پاکت (تا حد ممکن پاکت ارم و ادرس دار) و فقط چسب بزنم کفایت می کنه؟
پیشنهاد میشه بدید امضا کنن رو در پاکت(یا حداقل یه مهری بزنن) بعد چسب(signed and sealed)
چون در غیر این صورت مثل این میمونه شما توصیه نامه اصلی رو از پاکت اصلی درآوردین، خوندینش، دوباره تو یه پاکت گذاشتین(درحالیکه قراره شما از محتویات ریکامند بی خبر باشید)...رودربایستی رو بگذارید کنار، بقیه عمرتون درمیونه، ارزش نداره بعدا حسرت این موارد کوچیک رو بخورید(هرچند ممکنه مشکلی هم ایجاد نشه)

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Mehdi.Chem.Eng - 11-02-2011

(10-02-2011, 12:02 PM)Amir نوشته: می خواستم بدون این توصیه نامه ای که استاد به صورتی عمومی و رو سربرگ می نویسه (یعنی فرم از طرف خود دانشگاه نیست) هم باید توی پاکت گذاشته بشه ، امضا و چسب زده بشه؟ یا فقط این برای توصیه نامه های فرم دار هستش؟؟؟
اول که به قول دوستمون توی این مسائل رو دربایستی و این حرفا رو فراموش کنید.
بعدم، اغلب دانشگاههایی که توصیه نامه رو به صورت مهر و موم می خوان به طور ویژه و با تاکید معمولا ذکر میکنن.
البته در حال حاظر اغلب دانشگاههای سطح بالاتر برای اطمینان از صحت توصیه نامه یا به صورت الکترونیکی با استاد تماس میگیرن یا اینکه فرم مخصوص خودشون رو دارن که در اون صورت هم اگه مهر و موم بخوان حتما قید میکنن.
من خودم به شخصه حتی یک دونه از این توصیه نامه های جنرال سربرگ دار بدردم نخورد. (به نظر میرسه دیگه خیلی کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.)

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Faraz - 12-02-2011

تجربه من برعکس بود.الزاما چیزهایی که دوستامون می گن همه جا صدق نمی کنه.من با 3 تا از همین ریکامندیشن های جنرال پذیرش گرفتم.چون مدارک اپلودی بود مهر و موم شده هم نبودش.البته یکی از دانشگاه ها صحت ریکامندیشن رو به همراه چند تا سوال بسیار جزئی راجع به خودم با استاد چک کرد(وقتی استادم بهشون جواب داد یک ایمیل بهم زدند و گفتند از استادت چند سوال پرسیدیم و ایشون جواب داده).3-4 تا دانشگاه دیگر اصلا چک نکردند ولی همه ایمیل اکادمیک استاد رو می خواستند و روش تاکید کردند.همه دانشگاه ها هم به راحتی پذیرش دادن.

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - paras2 - 22-02-2011

سلام
دوستان عزیز
e-mail استاد باید حتما آکادمیک باشه.استاد من gmail داده به جای آکادمیک..

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Bahram - 22-02-2011

(22-02-2011, 12:04 AM)paras2 نوشته: سلام
دوستان عزیز

در برخی از مواقع مخصوصاً هنگام تصمیم گیری در مورد پذیرش با فاند و بخصوص وقتی که توصیه نامه قوی و مستدلی داشته باشید، دانشگاهها با استاد تماس میگیرند و چک میکنند. در اینصورت آکادمیک باشه مسلماً خیلی بهتره. ولی اگه استاد ایمیل آکادمیک در اختیارتون قرار نمیده، چاره ای نیست جز اینکه ایمیل معمولی را بنویسید.

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Amir - 22-02-2011

(22-02-2011, 12:04 AM)paras2 نوشته: سلام
دوستان عزیز

نمی دونم این ایمیل غیر اکادمیک را کجا می خواهید قرار بدید
ولی من پایین یکی از توصیه نامه هام که استاد ایمیل یاهو داشت، به پیشنهاد من استاد home page اکادمیکش را قرار داد، که تو اون همون ایمیل یاهو (و روزمه و سوابقش) اومده و این جوری به قول خودش shortcut کامل شده

(شاید تو فرم های انلاین مربوطه جایی واسه این باشه، یا پیدا کرد واسه قرار دادن این آدرس)

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - Pejman - 08-04-2011

برای دانشگاه هایی که تاکید شده توصیه نامه مستقیماً از طرف خود استاد فرستاده بشه، چی کار باید کرد؟ هیچ استادی حاضر نیست خودش توصیه نامه رو مستقیم بفرسته. آیا می تونیم خودمون بفرستیم اما جدای از بقیه مدارک؟ هزینه اش خیلی می شه که!

RE: مهر و موم بودن توصيه نامه - mahyarelc - 08-04-2011

(08-04-2011, 01:06 AM)Pejman نوشته: برای دانشگاه هایی که تاکید شده توصیه نامه مستقیماً از طرف خود استاد فرستاده بشه، چی کار باید کرد؟ هیچ استادی حاضر نیست خودش توصیه نامه رو مستقیم بفرسته. آیا می تونیم خودمون بفرستیم اما جدای از بقیه مدارک؟ هزینه اش خیلی می شه که!
مشکلی نداره...من که میگرفتم ازشون و با بقیه مدارکم میفرستادم..هیچ کدوم هم گیری ندادن(دانشگاهها)!
بیشتر منظور همون signed and sealed شده توسط استاده (بهترین حالت اینه که تو سربرگ و پاکت دانشگاه هم باشه)...دیگه نمیان آدرس پستی استاد رو چک کنن!