آکادمیا کافه
معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: صنایع (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9)
+--- موضوع: معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع (/Thread-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9)

معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع - Shihan - 19-08-2013

دوستان و فرهیخته گان مهندسی صنایع ، دیدم در این بخش جای خالی نرم افزار های صنایع خالیه و بصورت متناوب این بخش رو تکمیل میکنم. امروز در خصوص اولین نرم افزار کاربردی صنایع صحبت میکنیم.

MiniTab Software V. 16.2.2
امروزه  minitab در اجرای کمربند شش سیگما CMMI و دیگر رویه های اماری قابل استفاده است، شرکت Minitab دو محصول را در کنار این نرم افزار قرار داده:
که یکی بسته اموزش الکترونیکی که به ابزاریهای اماری و اندازیه گیری تجهیز شده است
و دومی جهت مدیریت شش سیگما و Lean Production استفاده میشه

قابلیت های نرم افزار عبارتند از
ماهنگی با نرم افزار هایی مانند اکسل 
داده و مدیریت فایل که صفحه گسترده ای را برای تجزیه و تحلیل بهتر اطلاعات مهیا می کند
تجزیه و تحلیل چند متغیره شامل تحلیل عاملی، تحلیل خوشه ای و غیره
ناپارامترها که شامل تست های مختلف مانند تست sing ، runs و آزمون فریدمن
سری های زمانی و پیش بینی 
آنالیز سیستم اندازه گیری
محاسبه ی ضریب همبستگی بین متغیرهای مختلف
رسم نمودارهای مختلف در انواع ستونی، دایره ای و در رنگهای بسیار متنوع و جداول کنترل فرآیند آماری
تجزیه و تحلیل رگرسیون
یادگیری این نرم افزار همزمان با اخذ واحد آمار مهندسی در رشته مهندسی صنایع و پس از آن در واحد کنترل کیفیت از طرف اساتید و آشنایان با صنعت اکیداً توصیه می شود

آمار توضیحی و توزیع احتمال های گسسته و پیوسته
شبیه سازی داده های تصادفی بر پایه توزیع های مختلف
برآورد نقطه ای و فاصله ای و آمارهای آنها
روشهای گرافیکی جهت تشریح داده ها
آزمون های فرضیه با توجه به اطلاعات در دسترس از جوامع
لینک دانلود فایل

ضمناً در پیوست برخی از نکاتی نحوه تحلیل و بررسی نرم افزار رو قرار دادم که با خوندنش میشه دید بهتری پیدا کرد.

RE: معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع - mahnaz103 - 23-08-2013

مرسی بابت زحماتی که میکشید
میخواستم بپرسم آیا کارکرد این نرم افزار شبیه اس پی اس اس هستش؟یعنی مثلا رگرسیون خطی وغیرخطی رو مشابه با نرم افزار spssمیشه انجام داد؟

RE: معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع - Shihan - 25-08-2013

(23-08-2013, 01:52 PM)'mahnaz103' نوشته: مرسی بابت زحماتی که میکشید
میخواستم بپرسم آیا کارکرد این نرم افزار شبیه اس پی اس اس هستش؟یعنی مثلا رگرسیون خطی وغیرخطی رو مشابه با نرم افزار spssمیشه انجام داد؟

خیر. اما به پای spss در زمینه رگرسیون نمیرسه. یک نرم افزار کنترل کیفیت آماری و مناسب برای پروژه های Six Sigma و بهبود کیفیت می باشد. این نرم افزار به عنوان یکی از نرم افزارهای تخصصی آمار برای کنترل کیفیت، کار بر روی اعداد و تجزیه و تحلیل داده های خام شناخته شده است و در بسیاری از واحد های صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله آن می توان با تجزیه و تحلیل داده های آماری به طراحی آزمایشات پرداخت. همچنین انجام برخی عملیات ها مانند تولید اعداد تصادفی که از توزیع های آماری خاصی مانند توزیع نرمال، کی دو، گاما، اف، برنولی، پواسن، بتا، وایبل و ... پیروی می کنند، پرداخت. 

RE: معرفی و دانلود نرم افزارهای کاربردی مهندسی صنایع - venoos - 07-04-2015

سلام دوستان خدا قوت!
سال نوی همگیتون هم مبارک...Laugh
من دانشجوی صنایع ترم 4 هستم،انجمن علمیمون واسه ورودی های ما و سال قبلمون اموزش نرم افزار گمبز رو گذاشته!!
با توجه ب اینکه جمعیتمون خیلی زیاد میشه و اینکه فکر نمیکنم مدرک هم بدن،به نظرتون الان واجب و لازمه که من اینو ثبتنام کنم؟؟!مدرسش هم به دلیل محدودیت زمانی میخواد کلاسو در 4 جلسه ی 4 ساعته تدریس کنه!!
خودم ک احساس میکنم اصلا مفیدنیست!
نظر شما چیه دوستان؟