آکادمیا کافه
يادگيري لغات زبان انگلیسی با تصويرسازي - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: يادگيري لغات زبان انگلیسی با تصويرسازي (/Thread-%D9%8A%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A-%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D9%8A%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%8A)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - parsley - 18-08-2013

ضمن تشكر از همه دوستاني كه انتقاد يا پيشنهاد مطرح كردن.
خب من از ابتدا قصدم تمركز روي همين روش بود، اما بنظر مي رسه كه اكثر دوستان روي دو مساله اتفاق نظر دارن، برخلاف من: يكي اينكه اين متد وقت گيره و دوم اينكه شخصيه. بقول فردوسي پور من كه ميتونم هيچكدوم از اينا رو قبول نكنم؟!
در مورد اينكه وقت گيره، اتفاقا بنظر من اين متد ميتونه مثل يك ميانبر عمل كنه. شما وقتي وقت زيادي داريد شايد دليل نداشته باشه بسراغ همچين روشهايي بيايد و همونطور كه گفتيد بهتره بطور پايه اي از روشهاي كلاسيك يادگيري لغات مثل يادگيري معني در جمله استفاده كنيد اما مشكل وقتي پيش مياد كه وقت كمه و اونوقته كه ميشه يه همچين ميانبرهايي زد.
در مورد دوم هم حداقل من كه تابحال به چنين چيزي برنخوردم. چه اولين باري كه با اين روش آشنا شدم و يك نفر مثالي زده بود، چه بعد در همايش مربوطه و مثالهايي كه مجري مطرح ميكرد و حتي همين الان كه يكي از دوستان مثال abuse‌ رو مطرح كردن من نشاني از شخصي بودن سرنخ ها نمي بينم. آيا مثلا سرنخ "عبوس" فقط براي اين دوستمون وجود داره؟ البته شايد منظورشون به مساله ارتباط دادن سرنخ با لغت برميگرده كه خب طبيعتا اونم كار زبان آموزه كه در ذهنش اين ارتباط رو برقرار يا بقول شما شخصيش كنه و چيز غريبي نيست.
با اين وجود چون بنظر ميرسه اكثر دوستان يا اين روش رو خيلي كارا نمي دونن يا از قبل باهاش آشنايي دارن، من اصراري به مشاركت در مورد اين متد ندارم. حالا كه خواسته يا ناخواسته صحبت از روشهاي ديگه اي به ميان اومد اگر بقيه دوستان اينطوري بهتر ميدونن پيشنهاد ميدم هركس هر روشي براي يادگيري بهتر و سريعتر لغات ميدونه اينجا مطرح كنه. از دوستمون هم كه باوجود كمي وقت در مورد روش فلش كارت و نرم افزارش توضيح خوبي دادن تشكر ميكنم و خودم هم اگر روال بر اين شد، مورد مناسبي به نظرم برسه مطرح خواهم كرد.

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - parsley - 20-08-2013

(17-08-2013, 11:16 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام مجدد
بازم می خواستم نکته ای بگم که اگر شما یا دوستان قابل و درخور دونستین استفاده کنید. همونطور که گفتم اینکار بسیار بسیار زمانبر هست ولی حالا که شروع کردین بهتره از نرم افزاری مثل Anki استفاده کنید و از اول flash cardهای با تلفط و تصویر بسازید. اگر روشش رو بلد نیست کسی بگه کم توضیح بدم.لااقل اینجوری کار از پایه و عمری درست خواهخد بود و بیشترم به درد همه می خوره.

ميشه لينك اين نرم افزارو هم قرار بديد؟

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - ahmadpashaei - 20-08-2013

(20-08-2013, 09:20 PM)'parsley' نوشته:
ميشه لينك اين نرم افزارو هم قرار بديد؟

البته. میتونید از کتابخانه سایت همه رو دانلود کنید با منابعش: http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=file/index

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - Simon2007 - 21-08-2013

خوب اساتيد من نظرشون رو گفتن
به نظر ميرسه كه اين تاپيك از مسير اصلي خودش دور شده و چه بهتر ميبود اگر اجازه ميداديم مسير عادي خودش رو ادامه بده. در خصوص اينكه اين روش رو يك ايراني ابداع كرده من نظري نميدم چون حداقل از خيلي سال قبل تر ميديم كه انگليسي زبانها ازش براي آموزش لغت استفاده مي كنند. كار ايشون هم به جاي خودش قابل تحسينه. 
در مورد اينكه اين روش زمانبره: از اين جهت حق رو به دوستان ميدم كه اون سر نخ ها رو ايجاد كردن براي اولين بار مهمه و وقت گير. لذا توصيه نميشه كسي كه زمان نداره از اين روش بخواد استفاده كنه.
اما اگر اين سرنخ ها قبلا توسط اشخاصي ايجاد شده باشه چي؟ دقيقا و تحقيقا كسي كه براي 1100 مثلا 1 ماه وقت داره به اين روش ميتونه خيلي سريع پيش بره و در عرض 1 ماه كل 1100 رو كه كار آسوني نيست فرا بگيره. البته ماندگاري اين 1100 لغت به اين روش فقط براي اون آزمونه و اگر تمرين نشه مثل روش هاي ديگه به زودي فراموش ميشه. علتش هم پوياي مغز انسان در همانندسازي و يادآوريه. اگر امكان داشته باشه من تقاضا دارم دوستان نظرات خوبشون رو كه گفتن پستهايي كه به فراگيري لغت از شيوه هاي ديگه مربوطه به تاپيكهاي مربوطه منتقل شه و اين تاپيك باز بمونه تا دوستاني كه به سر نخها دسترسي دارند بيارند و با ما به اشتراك بگذارند. با تشكر از همه
شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - parsley - 21-08-2013

اکی .من با شما موافقم. شاید بهتر باشه فعلا ما شروع کنیم تا بقیه دوستان هم کم کم وارد گود بشن! اینطوری شاید بشه با همکاری هم برای همه یا اکثریت این لغات مهم سرنخ سازی کنیم.

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - dragon_heart - 24-08-2013

anti
pathy
=نا سازگاری ، انزجار .
 Can remeber it as opposite of sympathy. 
انتی پاتی =مخالف سمپاتی

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - Simon2007 - 24-08-2013

منم سعي ميكنم همكاري كنم. چيزهاي كه ميزارم يا تو جزوات ديدم يا سايت ها يا كتب. ضمن اينكه هم فارسي هستند هم انگليسي. اميدوارم مفيد باشند. 
شادزي

براي لغت Voracious ميشه از اين جمله الهام گرفت : 
وارث هميشه Voracious ‌است. حالا معنيش رو ميتونيد حدس بزنيد؟ [img]images/smilies/smile.gif[/img] طمع - ولع 
Vor  در لاتين به معني Eat‌هست. 
يك لغت نزديك اين لغت Veracious  هست. براي تفكيك خوبه بدونيم Ver در لاتين به معني True,  و Veracious  هم معني True ‌ميده . پس : 
Voracious=  INSATIABLE, unquenchable, unappeasable, prodigious, uncontrollable, compulsive, gluttonous, greedy, rapacious; enthusiastic, eager, keen, avid, desirous, hungry, ravenous
Veracious=Truthful, true-tongued, truth-speaking, truth-telling, veridical
شادزي[img]images/smilies/wink.gif[/img]

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - parsley - 24-08-2013

یک فایده دیگه که اینطور روشها بطور گروهی داره اینه که جدا از ذات روش، همین که یکی دیگه یک لغت رو مشخصا مینویسه و شما میخونید هم به فرایند یادگیری کمک میکنه. همه یکسری سرنخها داریم یا میتونیم بسازیم که ممکنه خیلی بهتر و گویاتر از سرنخی باشه که من نوعی دارم.
- این روشی که دوستمون برای لغت قبلی بکار برد، ریشه و پیشوند و پسوند (affix) لغت رو هم بکار میگیره که روش خیلی خوبیه. من هم میخوام یک لغت رو به این شکل براتون کدگذاری کنم:
accomplice بمعنای همدست. ما قبلا لغت accompany رو بعمنای مشارکت داشتیم که اگر دقت کنیم هردو دارای جزء پیشین accomp بصورت مشترک هستن و هم خانواده.
- در مورد لغت apathy کسی میتونه راهنمایی بکنه؟

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - dragon_heart - 24-08-2013

consider pathy==sympathy,
 انزجار there are two words. 1.
[font]anti[/font]pathy = dislike
2. بی علاقه گی  
[font]a[/font]pathy = disinterested
Since "
ANTI" is stronger than "A".. disliking is 1 step above disinterested
آ ضعیفتر از انتی می باشد درجه ضعیفتر از
انزجار ، بی علاقه گی و بی عاطفگی است

RE: يادگيري لغات با تصويرسازي - ForeverBlue - 24-08-2013

این تاپیک بسیار ایده جالبی است و یک حرکت تیمی بسیار زیبا به نمایش گذاشته شده است. امیدوارم در آینده نزدیک وقت آزاد داشته باشم و بتوانم من هم در این فعالیت شرکت کنم.

فقط یک نکته، حالا که دوستان دارند زحمت میکشد و وقت میگذارند، بهتر نیست بر روی کلماتی وقت گذاشته شود که در متن بیشتر به کار می آید و به خاطر سپاری آن ساده تر است؟ کلمات پیچیده و سنگین ممکن است علی رغم این که به سختی حفظ شوند، چندان در مکالمات و محاورات به کار نیایند (یا این که برای به کار بردنشان مجبور شویم مسیر گفتگو را تغییر دهیم)

مثلا فرض کنید بنا را بر لغاتی بگذاریم که در امتحان speaking آیلتس ممکن است به کارمان بیایند. عباراتی مثل:
Honestly speaking, ....
As far as my memory helps, ...............
So far I know, ....
Let me think,....
کلا دانستن 100 اصطلاح ساده که بارها از آنها استفاده مگردد شاید ساده تر و بهتر باشد تا دهها اصطلاح پیچیده که به ندرت استفاده میشوند.

باز هم ممنون از این کار زیبای دوستان