آکادمیا کافه
تعهد خدمت رایگان (مخصوص دانشجویان دولتی) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تعهد خدمت رایگان (مخصوص دانشجویان دولتی) (/Thread-%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

تعهد خدمت رایگان (مخصوص دانشجویان دولتی) - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « مسائل مربوط به خرید مدرک » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - hamidreza - 01-08-2011

با سلام و عرض خسته نباشید
من مدرک کارشناسی و ارشدم را (هر دو) از دانشگاه دولتی و به صورت روزانه گرفته ام . هیچ تعهد خدمتی هم نداده ام . شنیده ام که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج را داریم بایستی هزینه تحصیل خود را که معادل هزینه تحصیل شبانه است بپردازیم تا بتوانیم نمرات خود را دریافت کنیم.آیا این موضوع صحت دارد. اگر درست است چه راههایی وجود دارد که بدون پرداخت هزینه بتوانیم نمرات خود را بگیریم؟
با تشکر

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - Faraz - 01-08-2011

این موضوع صحت دارد.تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسری در موضع ثبت نام تعهد داده اند که به ازای تحصیلات رایگان مدتی را در ایران کار کنند.برای لغو این تعهد یا باید چند سال کار کرده باشید.یا باید بعد از تمام شدن دوران تحصیل تقاضای کار به یک بنگاه رسمی کاریابی بدهید و بعد از چند ماه کاری پیدا نشود.و راه اخر این است که هزینه تحصیلات رایگان خود را بپردازید.

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - aida_11041 - 05-12-2011

(01-08-2011, 07:24 AM)hamidreza نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید
من مدرک کارشناسی و ارشدم را (هر دو) از دانشگاه دولتی و به صورت روزانه گرفته ام . هیچ تعهد خدمتی هم نداده ام . شنیده ام که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج را داریم بایستی هزینه تحصیل خود را که معادل هزینه تحصیل شبانه است بپردازیم تا بتوانیم نمرات خود را دریافت کنیم.آیا این موضوع صحت دارد. اگر درست است چه راههایی وجود دارد که بدون پرداخت هزینه بتوانیم نمرات خود را بگیریم؟
با تشکر
علاوه بر چیزی که فراز گفت ، اگه قصد برگشتن به ایران رو داری ، میتونی مقداری وثیقه هم برای وزازت علوم بذاری و اونا مدرکتو آزاد میکنن و وقتی از خارج برگشتی ، وثیقتو پس میگیری
یه سری امتیازات هم برای حافظان قرآن و خانواده های شهدا و جانبازان و ورزشکارا هست

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - akbar_saeedi - 24-05-2012

(05-12-2011, 04:42 PM)aida_11041 نوشته: علاوه بر چیزی که فراز گفت ، اگه قصد برگشتن به ایران رو داری ، میتونی مقداری وثیقه هم برای وزازت علوم بذاری و اونا مدرکتو آزاد میکنن و وقتی از خارج برگشتی ، وثیقتو پس میگیری
یه سری امتیازات هم برای حافظان قرآن و خانواده های شهدا و جانبازان و ورزشکارا هست
سلام آیدای گرامی و دوستان
راستش من فعلا همون بتونم هزینه های دیگه اپلای رو جور کنم هنر کردم و ب قول اون میراث آلبرتا باید این 9 تومنو یجوری بپیچونم ک فک کنم همین قضیه سامانه نشا و وثیقه گذاشتن میاد وسط..
دوستان کسی تونسته با این روش مدارک آزاد کنه؟الان اون سامانه داره عادی کار میکنه؟اخه چون تا الان ارزون تر بود اکثرا میرفتن آزاد میکردن...الان چی؟
میخوایید آزاد کنید؟ یا واقعا میشه ب وثیقه گذاشتن امید بست؟ Huh
راستی اضافه کنم..میخوام بپیچونم ها..چون اگه برم قصد برگشت ندارم چجوری میشه؟ میشه پولشو بعد اتمام تحصیلات داد و برنگشت؟
سپاس و تهنیت

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - Saeid - 24-05-2012

(24-05-2012, 07:33 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام آیدای گرامی و دوستان
راستش من فعلا همون بتونم هزینه های دیگه اپلای رو جور کنم هنر کردم و ب قول اون میراث آلبرتا باید این 9 تومنو یجوری بپیچونم ک فک کنم همین قضیه سامانه نشا و وثیقه گذاشتن میاد وسط..
دوستان کسی تونسته با این روش مدارک آزاد کنه؟الان اون سامانه داره عادی کار میکنه؟اخه چون تا الان ارزون تر بود اکثرا میرفتن آزاد میکردن...الان چی؟
میخوایید آزاد کنید؟ یا واقعا میشه ب وثیقه گذاشتن امید بست؟ Huh
راستی اضافه کنم..میخوام بپیچونم ها..چون اگه برم قصد برگشت ندارم چجوری میشه؟ میشه پولشو بعد اتمام تحصیلات داد و برنگشت؟
سپاس و تهنیت
از سامانه نشا بچه های زیادی قبلا برای به تعویق انداختن خدمت رایگان استفاده کردن. ولی شما اول باید پذیرش بگیرید و بعد در این سامانه ثبت نام کنید. قبلا که هزینه خرید مدارک حدود 2 یا 3 تومن میشد 5 تومن وثیقه میگرفتن ولی الان که گرون شده معلوم نیست همون مبلغ رو بگیرن. ولی اگر همین مبلغ رو بگیرن میصرفه این روش.

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - oracle2020 - 14-08-2012

با سلام

یک سوال داشتم: اینکه اگر سابقه کار بیاریم به ازای هر سال
سابقه کار یک سال از تعهد خدمت کم میشه و کمتر نیاز هست پول بدیم برای خرید مدرک
ارشد هم هست؟ چون یک سال ارشد خیلی گرونتر از یک سال کارشناسی تموم میشه، و به
صرفه تره که سابقه کار رو برای خرید مدرک ارشد استفاده کنیم

ممنون

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - aida_11041 - 14-08-2012

(14-08-2012, 04:04 AM)oracle2020 نوشته: با سلام
یک سوال داشتم: اینکه اگر سابقه کار بیاریم به ازای هر سال
سابقه کار یک سال از تعهد خدمت کم میشه و کمتر نیاز هست پول بدیم برای خرید مدرک
ارشد هم هست؟ چون یک سال ارشد خیلی گرونتر از یک سال کارشناسی تموم میشه، و به
صرفه تره که سابقه کار رو برای خرید مدرک ارشد استفاده کنیم
ممنون
سلام، بله، همینطوره
فقط توجه داشته باشید که سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی قبول نیست و همزمان با ارشد هم به تازگی با توجه به بخشنامه ها نباید قبول باشه، اما بعضی از دانشگاه ها همچنان سابقه کار همزمان با ارشد رو قبول میکنند. حتما از آموزش دانشگاهتون بپرسید.
سابقه کار با تقدم زمانی داره و اول برای خرید کارشناسیتون استفاده میشه و بعد ارشد

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - oracle2020 - 14-08-2012

(14-08-2012, 04:10 AM)aida_11041 نوشته: سلام، بله، همینطوره
فقط توجه داشته باشید که سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی قبول نیست و همزمان با ارشد هم به تازگی با توجه به بخشنامه ها نباید قبول باشه، اما بعضی از دانشگاه ها همچنان سابقه کار همزمان با ارشد رو قبول میکنند. حتما از آموزش دانشگاهتون بپرسید.
سابقه کار با تقدم زمانی داره و اول برای خرید کارشناسیتون استفاده میشه و بعد ارشد
ممنون از جوابتون، پس من اول مدرک کارشناسیم رو می خرم، بعد، از سابقه کار برای کاهش هزینه خرید مدرک ارشد استفاده می کنم
از سربازی هم میشه به عنوان سابقه کار استفاده کرد؟

RE: تعهد خدمت رایگان(مخصوص دانشجویان دولتی) - aida_11041 - 14-08-2012

(14-08-2012, 04:30 AM)oracle2020 نوشته: ممنون از جوابتون، پس من اول مدرک کارشناسیم رو می خرم، بعد، از سابقه کار برای کاهش هزینه خرید مدرک ارشد استفاده می کنم
از سربازی هم میشه به عنوان سابقه کار استفاده کرد؟
بله میشه . خدمت سربازی، تعهد خدمت رو کم میکنه