آکادمیا کافه
مدیریت یا اقتصاد ؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: مدیریت یا اقتصاد ؟ (/Thread-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%9F)

صفحات 1 2

مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 11-08-2013

سلام دوستان اگه هدف ادامه تحصیل در آمریکا باشه؛
به نظر شما با توجه به این هدف بهتره بریم رشته اقتصاد یا مدیریت ؟
منظورم اینه تو کدوم رشته راحت تر میشه فول فاند گرفت؟

درباره خودم :
هم به مدیریت علاقه دارم هم اقتصاد و ملاکم برای انتخاب رشتم راحت بودن گرفتن فاند هست.
پس اولا کدوم رشته رو انتخاب کنم ؟
و ثانیا اگه جوابتون اقتصاده به نظرتون اقتصاد شهید بهشتی رو به مدیریت دانشگاه تهران ترجیح بدم ؟
من فردا باید انتخاب رشته کنم لطفا هرچی سریعتر کمکم کنید ممنون.
با توجه به این که انواع مدیریت در ایران در واحد های اندکی باهم تفاوت دارن کلا میگم مدیریت اما اگه دقیقتر بخوایید به مدیریت صنعتی و کسب و کار یا همون کارآفرینی علاقه دارم و الان انتخاب رشتم به این صورته :
اول اقتصاد دانشگاه تهران
بعد مدیریت صنعتی دانشگاه تهران
بعد مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران
بعد صنعتی علامه طباطبایی
بعد اقتصاد بهشتی
بعد مدیریت های بهشتی

به نظرتون با توجه به راحتی گرفتن فاند درست چیدم یا اول اقتصاد تهرانو بزنم بعد اقتصاد بهشتی ؟

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 11-08-2013

ببخشید یادم رفت بگم تازه کنکور دادم رشته انسانی رتبه 1100 ریاضی 85 درصد و اقتصاد 75 درصد زدم و 17 سالمه از الان به طور جدی برای گرفتن فول فاند دارم تلاش می کنم.

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - spt - 12-08-2013

(11-08-2013, 06:21 AM)'mr.h.gm' نوشته: سلام دوستان اگه هدف ادامه تحصیل در آمریکا باشه؛
به نظر شما با توجه به این هدف بهتره بریم رشته اقتصاد یا مدیریت ؟
منظورم اینه تو کدوم رشته راحت تر میشه فول فاند گرفت؟
درباره خودم :
هم به مدیریت علاقه دارم هم اقتصاد و ملاکم برای انتخاب رشتم راحت بودن گرفتن فاند هست.
پس اولا کدوم رشته رو انتخاب کنم ؟
و ثانیا اگه جوابتون اقتصاده به نظرتون اقتصاد شهید بهشتی رو به مدیریت دانشگاه تهران ترجیح بدم ؟
من فردا باید انتخاب رشته کنم لطفا هرچی سریعتر کمکم کنید ممنون.
با توجه به این که انواع مدیریت در ایران در واحد های اندکی باهم تفاوت دارن کلا میگم مدیریت اما اگه دقیقتر بخوایید به مدیریت صنعتی و کسب و کار یا همون کارآفرینی علاقه دارم و الان انتخاب رشتم به این صورته :
اول اقتصاد دانشگاه تهران
بعد مدیریت صنعتی دانشگاه تهران
بعد مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران
بعد صنعتی علامه طباطبایی
بعد اقتصاد بهشتی
بعد مدیریت های بهشتی
به نظرتون با توجه به راحتی گرفتن فاند درست چیدم یا اول اقتصاد تهرانو بزنم بعد اقتصاد بهشتی ؟

سلام دوست من و خوش آمدید به فروم   Smile
ببینید در مورد صرف یک رشته مهم ترین نکته علاقتون باید باشه نه اینکه شانس فاندش در آینده ی دور چطوری خواهد بود...    اگه راجع به دانشگاه بپرسید من میگم دانشگاه تهران بدون شک، به خاطر شناخته شده بودنش و رنکینگ بهترش....   حالا من نمیدونم توی مثلا رشته ی اقتصاد بهشتی بهتره یا تهران البته...   بنابراین از نظر علمی نمیدونم کدوم بهتره چون دپارتمان به دپارتمان فرق میکنه...    اما به طور کلی دانشگاه تهران..
مدیریت کسب و کار تا اونجا که من میدونم با کار آفرینی فرق میکنه، مگه اینکه تو ایران اینا رو به اشتباه یکی بدونن....   مطمئن نیستم برای لیسانس اصلا کار آفرینی یه رشته ی مجزا باشه...  اینا رو دوستانمون که ایران درس مدیریت خوندن باید توضیح بدن...   
اما به طور کلی: یکم باید رشته ها رو بیشتر بشناسید به نظر من...   اقتصاد به طور خاص موضوعی نیست که خیلی فاند داشته باشه اما با ربطش به موضوعات تجارتی خیلی ها فاند میگیرن...   کار برای این رشته ها خیلی تخصصی تر هست تا مدیریتی ها....  
مدیریت خیلی گسترده تر هست و مسلما تعداد فاند هاش بیشتره اما به همون نسبت و شاید هم بیشتر تعداد متقاضی هاش بیشتره...  و به نظر من سمت مدیریت کسب و کار نرید چون همون بیزینس هست و خیلی رقابت توش زیاده....   اگرچه توی بورس ترین رشته هم همین کسب و کاره خارج از ایران...   اما واقعا رقابت زیادی توش هست...
امیدوارم متوجه حرفای من شده باشید...   من و هیچ کس دیگه نمیتونه بگه چه رشته ای بهتر از اونیکی هست...  اگه توی هر کدوم از این رشته ها خوب درس بخونید، معدل خوب داشته باشید و رزومه ی علمی خودتون رو تقویت کنید فاند خواهید گرفت...    این خیلی خوبه که از الان به این فکرا هستید...   نگران فاند نباشید، به نظر من یکم راجع به رشته تحقیق کنید و از افرادی که دارن کار میکنن توی اون رشته ها آمار بگیرید و بعد بر اساس علاقه تصمیم بگیرید...  یادتون باشه که اون رشته دیگه بعد از این با شما خواهد بود...
موفق باشید  Smile

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 12-08-2013

ممنون spt عزیز ؛
واقعا به هر دو رشته علاقه دارم هم اقتصاد هم مدیریت کسب و کار.
خدمتتون عرض کنم مدیریت کسب و کار خیلی جدیده و میگن که همون کارآفرینی هست که اومده تو لیسانس !
اما اسم رشته مهم نیست مهم واحد هاشه که خیلی به مدیریت بازرگانی نزدیکه.
پس گفتم که به هر دوشون علاقه دارم و فرقی نمیکنه کدوم در بیام انتخاب رشتمو انجام دادم اول اقتصاد دانشگاه تهرانو زدم بعد کسب و کار تهران که احتمال 90% همون اقتصاد تهران قبولم پس رشتمو شما اقتصاد و دانشگاهمو تهران حساب کن !
دقیقا میخوام به تجارت ربطش بدم اصلا به خاطر همین اومدم طرف اقتصاد اما این 4 سال تمام توانمو صرف می کنم تا بهترین رزومه ای که می تونم رو درست کنم !
فقط الان دقیقا مشکلم اینه که چطوری اقتصاد رو به تجارت ربط بدم ؟
ببین میخوام تو آمریکا تجارت یاد بگیرم ولی نمیدونم برای کدوم رشته باید اپلای کنم و باید بیزینس اسکول برم یا نه ؟ یا اینکه اون رشته هرچی بود آیا با لیسانس اقتصاد می تونم براش اپلای کنم و فاند بگیرم ؟
ممنون می شم جواب بدید Smile

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 12-08-2013

فکر کنم خودم پیدا کردم !
حدس می زنم رشته مورد نظرم International Business باشه که تو Business School هم تدریس می شه !!
من می تونم با لیسانس اقتصاد برای این رشته اقدام کنم ؟

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - spt - 12-08-2013

(12-08-2013, 08:48 PM)'mr.h.gm' نوشته: فکر کنم خودم پیدا کردم !
حدس می زنم رشته مورد نظرم International Business باشه که تو Business School هم تدریس می شه !!
من می تونم با لیسانس اقتصاد برای این رشته اقدام کنم ؟

منظور من از تجارت همون finance  هست و business  همون کسب و کار...   
من نمیخاستم از لغت های خارجی استفاده کنم که متاسفانه بد تر کرد کار رو....
ببینید شما الان نیازی ندارید به اینکه فکر کنید که چطوری فایننس رو به اقتصاد ربط بدید....   این موضوعی هست که حتی تا آخر فوق لیسانس باهاش درگیر نخواهید بود...   حتی بعد از لیسانس هم خیلی کسی از شما انتظار ربط دادن رشته ای به رشته ی دیگه رو نداره برای همین الان بهش فکر نکنید...    به هر حال شما با لیسانس اقتصاد میتونید برای بیزینس و یا فایننس توی بسیاری از دانشگاه ها اپلای کنید...   
شما الان به هیچ چیز دیگه ای فکر نکنید غیر از زبان خوندن، درس خوندن برای معدل بالا و مقاله...   در مورد مقاله هم باید در آینده با استاداتون صحبت کنید که شما رو توی گروهشون ببرن و مقاله نویسی رو آروم آروم یاد بگیرید...    
غیر از این سه تا فعلا نباید دغدغه ی دیگه ای داشته باشید..

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 13-08-2013

چشم دلیل این پیگیریم اینه که ببینم اگه باید برم بیزینس اسکول باید از الان خودمو برای جی مت آماده کنم و اگه نه برای جی آر ای.
فقط برای این موضوع هست که دنبال اینم چه رشته ای رو میخوام اپلای کنم.
راجع به نصیحتتون هم شک نکنید همینه من روزی 4 ساعت برای درسم و تحقیق هام کنار گذاشتم نیم ساعت زبان و نیم ساعت جی آر ای که البته تا اتمام Advanced فقط 1 ساعت زبان کار می کنم.
فکر می کنم راجع به رشتم در خارج از کشور باید با اساتید دانشگاه تهران حرف بزنم Smile

اما فقط اینو بهم بگید که با توجه به این که من به تجارت جهانی علاقه دارم پس باید برم بیزینس اسکول ؟ این موضوع مهمه چون اگه جوابش آره باشه من از الان می دونم روی جی مت کار کنم یا جی آر ای اما خیالتون راحت به هیچ وجه از درسم نمیزنم که معدل کارشناسی تغییر ناپذیره و یکی از مهم ترین فاکتور هاست !

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - spt - 13-08-2013

(13-08-2013, 05:46 AM)'mr.h.gm' نوشته: چشم دلیل این پیگیریم اینه که ببینم اگه باید برم بیزینس اسکول باید از الان خودمو برای جی مت آماده کنم و اگه نه برای جی آر ای.
فقط برای این موضوع هست که دنبال اینم چه رشته ای رو میخوام اپلای کنم.
راجع به نصیحتتون هم شک نکنید همینه من روزی 4 ساعت برای درسم و تحقیق هام کنار گذاشتم نیم ساعت زبان و نیم ساعت جی آر ای که البته تا اتمام Advanced فقط 1 ساعت زبان کار می کنم.
فکر می کنم راجع به رشتم در خارج از کشور باید با اساتید دانشگاه تهران حرف بزنم Smile
اما فقط اینو بهم بگید که با توجه به این که من به تجارت جهانی علاقه دارم پس باید برم بیزینس اسکول ؟ این موضوع مهمه چون اگه جوابش آره باشه من از الان می دونم روی جی مت کار کنم یا جی آر ای اما خیالتون راحت به هیچ وجه از درسم نمیزنم که معدل کارشناسی تغییر ناپذیره و یکی از مهم ترین فاکتور هاست !

ببینید اینکه شما بخاید بیزینس اسکول برید یا دانشگاه خیلی دست خودتون نیست...   قاعدتا هر جا با رنک بهتر و فاند بیشتر بهتون پذیرش بده همونجا میرید فارق از اینکه چی هست..   کلا هم اگه بخاید این رشته ها رو بخونید بهتره جی مت امتحان بدید همون طور که اینجا بحث شده...
در مورد تجارت جهانی باید بگم دوست عزیز الان خیلی زوده که شما بخاید به این موضوعات فکر کنید...   شما اول باید چند سال درس بخونید که وارد موضوعات بشید و لمسشون کنید بعدش میشه گفت چی خوبه و چی بد...   من رشته ای به نام تجارت جهانی ندیدم تا حالا...   اگه منظورتون اینترنشنال بیزینس هست باید بگم که به نظر من رشته ی خیلی خوبی نیست برای فاند گرفتن یا حتی پذیرش  و میتونم بگم فاند گرفتن توش تقریبا غیر ممکنه...

هم بیزینس اسکول ها و هم دانشگاه ها رشته های مختلفی دارن  که معمولا همپوشانی داره...   اگه بخاید اینترنشنال بیزینس بخونید هم میتونید توی دانشگاه ها بخونید و هم توی بیزینس اسکول ها...   به طور کلی دانشگاه بهتره چون فاند بیشتری داره و بیزینس اسکول ها معمولا خیلی خیلی رقابتی هستن و فاند نمیدن (نه به دلیل اینکه سطحشون بالاتره، به این دلیل که کمپانی ها کارمنداشون رو با شهریه های بالا میفرستن اونجا که درس بخونن)..    من به شخصه ندیدم کسی از بیزینس اسکول فاند بگیره تا حالا..
اما بازم میگم، به هر حال شما بهتره جی مت بخونید...
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید..

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - mr.h.gm - 13-08-2013

حرفتون رو کاملا می پذیرم.
الان فقط در زمینه علمی قوی می شم و تافل و جی مت با نمره بالا می گیرم و بعد از اینکه شناخت کافی از خودم و موضوعات مرتبط با اقتصاد به دست آوردم به جزییات می رسم.
و اینکه درسته ببینم با شرایط و علایق اون موقع چی میشه رفت و فول فاند گرفت و بهترین گزینه رو انتخاب کنم !
چون علاقه با شناخت شرطه نه صرفا بر اساس یک تصویر ذهنی !
بلافاصله بعد از اتمام Advanced استارت GMAT رو هم می زنم.
به هر حال ممنونم Smile

[برش] نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا - wolff - 05-12-2014

سلام دوستان.من میخوام خارج از ایران تحصیل کنم.رشته ام انسانی بوده.معدلم هم بالا بوده.بین رشته اقتصاد و مدیریت بازرگانی موندم.اگر بخوام تا دکتری ادامه بدم مدیریت بازرگانی و mba بهتره یا اقتصاد.اینم بگم زیاد علاقه ای به ریاضی ندارم.ولی به اقتصاد به شدت علاقه مند هستم.حتی کتاب های کارشناسی ارشد اقتصاد هم گرفتم و دارم میخونم.اما میخوام از لحاظ بازار کار و اینا بدونم.یکی هم اینکه ایا اقتصاد برای من که علاقه ای به ریاضی ندارم بهتره یا بازرگانی؟ تا مقطع دکترا میخوام ادامه بدم.