آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Hadi.Asghari - 21-01-2015

سلام دوستان
من امروز فرم 3 رو گرفتم که ریز نمراتم نوشته شده شنبه هم میخوام ببرم تهران تایید
خواستم ازتون بپرسم که آدرسش کجاست و پیش کی باید ببرم
و اینکه گیری چیزی نمیدن موقع تایید
ممنون

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - penguinsjr - 19-03-2015

(21-01-2015, 05:47 PM)'Hadi.Asghari' نوشته: سلام دوستان
من امروز فرم 3 رو گرفتم که ریز نمراتم نوشته شده شنبه هم میخوام ببرم تهران تایید
خواستم ازتون بپرسم که آدرسش کجاست و پیش کی باید ببرم
و اینکه گیری چیزی نمیدن موقع تایید
ممنون

سلام
برای تأیید مدارک باید ببرید پونک تهران (سازمان مرکزی - فارغ التحصیلان)
گیر خاصی نداره و معمولا کم تر از یک روز کار تون انجام میشه...

(عرض معذرت بخاطر باسخ با تأخیر زیاد - شاید دیگه این جواب به کارتون نیاد اما جواب دادم که شاید به درد یکی دیگه بخوره)

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - amir.sanaat - 06-04-2015

سلام دوستان
من در تاریخ 31/10/93 فارغ التحصیل شدم و تمامی کارای فارغ التحصیلیم رو کردم . از طرفی مشمول سربازی هم هستم.الان چه مسیری رو باید برای گرفتن مدارک مورد نیاز برای پذیرش طی کنم؟؟؟ چه مدارکی لازمه ؟؟؟ چکار باید بکنم ؟؟؟ در ضمن وام هم از دانشگاه گرفتم.

بی نهایت ممنون میشم اگر پاسخ بدین بهم .گیج شدم ازبس گشتم

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - hadieniator - 28-06-2015

سلام
برای فارق التحصیلان دانشگاه آزاد با مدارک پیراپزشکی که گذراندن دوره طرح اجباریه راهی برای آزاد کردن دانشنامه وجود داره؟
در لینک http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA_%D9%88_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
نوشته فارق التحصیلان سراسری 3 راه برای آزاد کردن دانشنامه دارن ولی دانشگاه آزادیا باوجود پرداخت هزینه بابت هر ترم و هر واحد راهی ندارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - miladbazrgar - 27-08-2015

سلام دوستان عزیز ی سوال داشتم 
من دانشجوی ترم 1 کارشناسی هستم 
و دارای معافیت تحصیلی هم هستم
می خوام برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای کنم
دانشنامه کاردانی رو لازم دارم عزیزانی که تجربه اینو دارن لطفا راهنمایی بفرمایید که چطوری میتونم هر چه سریعتر 
دانشنامه رو بگیرم ؟
در واقع میخوام بدونم که باید چه مدارکی رو به کجا ارائه بدم ؟
یه جایی دیدم نوشته بود که باید پذیرش از دانشگاه رو به وزارت علوم بدی تا برات دانشنامه رو 
سریعتر صادر کنن(که برام جای تعجب بود) در صورتی که این درست باشه وقتی که ما پذیرش داشته باشیم دیگه چه نیازی به دانشنامه داریم ؟
با تشکر فراوان

RE: آدرس ها و شماره تلفن های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی - مهمان - 29-10-2015

سلام
ورودي 66 هستم وفارغ النحصيل 70
لطفا بفرمايين كدام قسمت ومركز بايد بروم تا بتونم مدرك ليسانس م رو دريافت كنم
مرسي از شما

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - megh500 - 06-12-2015

سلام
من شهرستانی هستم و 4 سال پیش از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل(علوم و تحقیقات تهران) شدم.الان اصل دانشنامه و ریز نمرات می خواهم برای ترجمه.ایا حضوری باید بروم؟
مراحلش چیه؟باید تایید امور بین الملل دانشگاه ازاد بشه؟ روال کلیش چیه؟
ممنون

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mmjavad - 06-12-2015

(06-12-2015, 11:37 AM)megh500 نوشته: سلام
من شهرستانی هستم و 4 سال پیش از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل(علوم و تحقیقات تهران) شدم.الان اصل دانشنامه و ریز نمرات می خواهم برای ترجمه.ایا حضوری باید بروم؟
مراحلش چیه؟باید تایید امور بین الملل دانشگاه ازاد بشه؟ روال کلیش چیه؟
ممنون

دانشگاه آزاد همون دانشگاه خودتون میتونید بگیرید که فکر کنم باید برید یه سر دانشگاه یا تلفنی بهشون بگین که نیاز دارید تا شاید آماده کنن بعد برید بگیرید
فقط تایید سازمان مرکزی میخواد که احتمالا خود دانشگاه میگیره
ریز نمرات طول میکشه، اونم دانشگاه خودش میتونه انجام بده با تایید سازمان مرکزی

شخصا خودتون برید سریعتر انجام میشه ولی با دردسر خیلی زیاد اگر از راه دور هستید و کار دارید سخت میشه

RE: آدرس ها و شماره تلفن های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی - mmjavad - 06-12-2015

(29-10-2015, 04:32 PM)مهمان نوشته: سلام
ورودي 66 هستم وفارغ النحصيل 70  
لطفا بفرمايين كدام قسمت  ومركز بايد بروم تا بتونم مدرك ليسانس م رو دريافت كنم
مرسي از شما

دانشگاهی که تحصیل کردید تماس بگیرید. راهنمایی می کنن اگر بدهی یا تعهدی داشته باشید اگر که ندارید میتونید مدرک رو ازشون بگیرین
یادتون باشه ریز نمرات رو هم بگیرید و توضیح بدین که برای ترجمه میخواین

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - automotive - 06-12-2015

(06-04-2015, 12:11 AM)amir.sanaat نوشته: سلام دوستان
من در تاریخ 31/10/93 فارغ التحصیل شدم و تمامی کارای فارغ التحصیلیم رو کردم . از طرفی مشمول سربازی هم هستم.الان چه مسیری رو باید برای گرفتن مدارک مورد نیاز برای پذیرش طی کنم؟؟؟ چه مدارکی لازمه ؟؟؟ چکار باید بکنم ؟؟؟ در ضمن وام هم از دانشگاه گرفتم.

بی نهایت ممنون میشم اگر پاسخ بدین بهم .گیج شدم ازبس گشتم

با سلام،
شما تا جایی که من اطلاع دارم تا زمانی که مشمول سربازی هستید نمیتونید مدارکتون رو از دانشگاه بگیرید مگر مدرک موقت که قابل ترجمه نیست و فقط اعتبار داخل کشور براش وجود داره و اینکه این اعتبار فقط 6ماه از تاریخ فارغ التحصیلی هستش و بعد از اون دیگه اعتبار نداره و باید مدرک اصل دانشنامتون رو دریافت کنید که یا باید معاف دائم شده باشید یا باید خدمت سربازی رو تمام کرده باشید و من در فرم ها چیزی به نام سفته ندیدم که بشه باهاش مدرکتون رو آزاد کنید. 
اما برای ریز نمرات قضیه متفاوت هستش و قبل از فارغ التحصیلی میتونید درخواست ریز نمرات بدید که البته تمام نمراتتون رو شامل نمیشه و دیگه اینکه رسمی نیستش یعنی اگه دانشگاهتون نوشته Official Transcripts شما نمیتونید اون رو ارائه بدید اما به عنوان غیر رسمی میتونید ارائه بدید ( نمرات درس هایی که پاس نکردید در این ریز نمرات اعلام نمیشه).
خب اول جواب نکته آخرتون رو بگم بعدش چند تا راه کار که به نظر من میشه در پیش گرفت رو میگم هرچند که مدت زمان قابل توجهی از زمان پرسیدن سوالتون گذشته.
دوست من به دلیل بدهکاری 500 ریالی اجازه ی فارغ التحصیلی و انجام کارهای اون رو بهش ندادند و دانشگاه آزاد اصلا از یک ریال بدهکاری دانشجوهاش هم نمیگذره و هرچند اگه به شما بدهکار باشه هم تسویه حساب نمیکنه حداقل تا قبل از دریافت دانشنامه بعدش رو نمیدونم.
پس شما اگر از دانشگاه وام گرفتید و تا الآن بازپرداخت وامتون تموم نشده، غیر ممکن هستش که کارهای فارغ التحصیلی شما رو انجام بدهند چون یکی از مهمترین امضاهای اون برگ معروف که چندید امضا از چندین مسئول دانشکده برای کارهای فارغ التحصیلی شما لازم هستش مربوط به این معقوله مهم هستش که حتما تسویه کنید بدهکاریتون رو، اگه اشتباه نکنم میتونید به قسمت صندوق رفاه دانشجویی دانشگاهتون مراجعه کنید و بهشون بگید که دقیقا به شما اطلاع بدهند که چه میزان به دانشگاه بدهکار هستید برای وام، و بگید که میخواهید تمام مبلغ رو پرداخت کنید تا با دانشگاه تسویه کامل بشید.
نکته مهم: سیستم مالی دانشگاه آزاد چند سالی هستش که کامپیوتری شده و این به این معنا هستش که اگه شما در همون قسمت صندوق رفاه از طریق دستگاه پوز، با کارت اعتباری مبلغ بدهی رو پرداخت کنید بسیار بسیار سریعتر از اینکه به شعبه بانک مراجعه کنید و به صورت کاغذی رسید پرداخت به بانک رو به مسئول مربوطه بدید تیک مالیتون زده میشه، اما دریافت رسید فراموش نشه که پیگیری این موضوع سخت میشه ( البته جای نگرانی نیستش اما تا دانشنامتون رو نگرفتید بهتر هستش که تمام فیش های واریزی به دانشگاه رو داشته باشید که اگر خدایی نکرده مشکلی بوجود اومد سند کتبی برای پرداخت هاتون داشته باشید، هیچ وقت کار از محکم کاری عیب نمیکنه)

راه کار های پیشنهادی من:
1. اگر امتحان TOEFL و GRE رو برا آمریکا یا IELTS رو برای کانادا و اروپا گذروندید، و الآن مشکلتون دریافت ریزنمرات و دانشنامه هستش من اطلاعی از روند گرفتن دانشنامه بدون رفتن به سربازی ندارم، اما یک کاری که میشه کرد این هستش که برای دانشگاه هایی اقدام کنید که با مدارک غیر رسمی به شما پذیرش بدهند تا بتوانید با نشان دادن برگه ی پذیرش، مدارکتون رو آزاد کنید که البته این دانشگاه های فکر نمیکنم که رتبه ی علمی جالبی داشته باشیند.
2. اگر امتحانات زبانتون رو نگذروندید، برای سربازی اقدام کنید ( اگر معاف میشوید هم اقدام کنید، اگر معاف نمیشوید و اعزام یشوید هم اقدام کنید) بعد از اعزام به صورت جدی در سربازی به جز 3 ماه آموزشی که وقت اضافه ندارید، در طول رمان خدمت خود چیزی که بسیار زیاد وجود دارد زمان است، به جای اینکه روزی 5 ساعت خاطره و لطیفه با دوستان خود مطرح کنید و عمر خود را هدر بدهید، به قسمت کتابخانه رفته و زبان بخوانید، عمیق و با حوصله، حتما کتابخانه در پادگان شما وجود خواهد داشت و اگر کتاب مورد نظر شما رو نداشت با هماهنگی یا درخواست بدهید یا کتاب را تهیه کنید و با خود به پادگان ببرید ( هماهنگی فراموش نشود)
افرادی هستن که از این زمان سربازی استفاده بسیار زیادی را میبرند، اگر شما زبانتان را تقویت کنید به محض اتمام سربازی میتوانید امتحان زبان را شرکت کنید و مدارکتان را هم آزاد کنید و به راحتی کارهای پذیرش خود را انجام بدهید.
برای دریافت دانشنامه ارائه ی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم به علاوه کارت ملی و همچنین تسویه کامل مالی مورد نیاز هستش.

من هم سوال ایشونو دوباره تکرار میکنم که آیا بدون رفتن به سربازی در حالی که مشمول هستید راهی برای دریافت مدارک دانشنامه و ریز نمرات وجود دارد؟

سلامت و پیروز باشید