آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - ForeverBlue - 03-09-2013

(03-09-2013, 09:07 PM)'Charming' نوشته: در تکمیل صحبت های دوستمون بگم که فقط در صورت داشتن وکیل با شماره ثبت و در واقع وکیل محضری این کار قابل انجام هستش
با احترام

بله، البته شما میتوانید در همان کشوری که هستید، به سفارت ایران مراجعه کنید و به یکی از دوستان یا اعضای خاواده خود وکالت رسمی بدهید که امور اداری و دانشگاهی شما را پیگیری کنند (مثل این
هرچند اگر در دانشگاه خود آشنا داشته باشید یا یکی از اعضای خانواده شما (مثلا پدر محترم) بروند آنجا و پیگیری و پافشاری کنند شاید نیازی به این همه کار نباشد و سریعتر کار راه بیفتد (کلا همه چیز بستگی به دانشگاه و کارمند مربوطه دارد)

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 03-09-2013

این حرف هم درسته ولی بنده قانون رو گفتم
حتی منی که شناسنامم اینام هم دست پدرم بود ولی چون وکالت نداشتم ندادن به ایشون و گفتن خودش بیاد قیافش رو ببینینم!!
با احترام

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mhz_ir - 03-09-2013

(03-09-2013, 08:55 PM)'ForeverBlue' نوشته:
هر دانشگاهی یک رفتاری داره. اگه در ایران به کسی وکالت نامه داده اید که آن فرد (وکیل شما) میتواند مراجعه کند و کارها را پیگیری کند. معمولا دانشگاه های آزاد غیر حضوری این کار را نمیکنند و از آن بدتر، غیرحضوری تحویل نمیدهند

آخه این برام سواله که چطوری وقتی مدارک و ریز نمرات رو مهر و موم داخل پاکت میزارن میگن به خودت نمیدن.درسته؟
پس اگه اینطوریه برای چی نیاز به رفتنه؟اگر واریز پولش هست اینترنتی یا یه روش دیگه باشه.نمیدونم من اشتباه میکنم؟شاید به قول دوستمون "میخان قیافمون رو ببینن" و حالمون رو بگیرن!

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 03-09-2013

(03-09-2013, 09:52 PM)'mhz_ir' نوشته:
آخه این برام سواله که چطوری وقتی مدارک و ریز نمرات رو مهر و موم داخل پاکت میزارن میگن به خودت نمیدن.درسته؟
پس اگه اینطوریه برای چی نیاز به رفتنه؟اگر واریز پولش هست اینترنتی یا یه روش دیگه باشه.نمیدونم من اشتباه میکنم؟شاید به قول دوستمون "میخان قیافمون رو ببینن" و حالمون رو بگیرن!

سلام
من فقط یه شفاف سازی بکنم که بنده دانشگاه سراسری رو میگفتم و همچنین این رو بگم که من واسه یه کاری که تمام نمرات و ...رو گذاشتن و مهر و موم کردن بعد دادن به خودم گفتن هر کار میخوای بکن!!
در عین اینکه مثلا خیلی قانونی هستن خیلی خیلی بی قانونن
با احترام

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mhz_ir - 20-09-2013

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺗﺮﻧﺰﻛﺸﻦ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻛﻔﺎﻳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ؟ﻣﻴﺸﻪ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺭﻭ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩ؟ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺩ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺗﻮ ﭼﻪ ﺗﺎﺭﻳﺨﻲ ﻣﺪﺭﻙ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ.ﻣﻦ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﻴﻞ ﺷﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻢ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻠﻲ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﻴﺮﻡ.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - ARNAVAZ - 20-09-2013

درود
اگه جزء رکوایرمنت ها تو سایت گفته که باید بفرستین
میتونید موقت دانشنامتون رو فعلا از دانشگاه بگیرین و ترجمه و رسمی کرده بفرستین
(20-09-2013, 08:02 PM)'mhz_ir' نوشته: ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺗﺮﻧﺰﻛﺸﻦ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻛﻔﺎﻳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ؟ﻣﻴﺸﻪ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺭﻭ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩ؟ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺩ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺗﻮ ﭼﻪ ﺗﺎﺭﻳﺨﻲ ﻣﺪﺭﻙ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ.ﻣﻦ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﻴﻞ ﺷﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻢ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻠﻲ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﻴﺮﻡ.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Nasim67 - 20-09-2013

(20-09-2013, 08:02 PM)'mhz_ir' نوشته: ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺗﺮﻧﺰﻛﺸﻦ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻛﻔﺎﻳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ؟ﻣﻴﺸﻪ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺭﻭ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩ؟ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺩ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺗﻮ ﭼﻪ ﺗﺎﺭﻳﺨﻲ ﻣﺪﺭﻙ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ.ﻣﻦ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﻴﻞ ﺷﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻢ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻠﻲ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﻴﺮﻡ.

اصولا روی دانشنامه زیاد حساسیت نشون نمی دن. چون مهم ریز نمراتتونه. می تونید ایمیل بزنید و بگید که دانشگاه الان دانشنامه رو به شما نمی ده اما وقتی پذیرش گرفتید، می آرید با خودتون. معمولا قبول می کنن.
اما اگه از " دانشنامم دست دانشگاه هست و بنا به دلایلی نمی تونم بگیرم" منظورتون اینه که اصلا کلا نمی تونید دانشنامتونو بگیرید و ببرید، احتمال اینکه قبول کنند خیلی ضعیفه. چون در هر صورت یه Graduation Certificate ازتون می خوان.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 20-09-2013

البته دیدم بعضی افراد رو که گواهی نامه پایان تحصیلات (نه گواهی موقت ) رو دادن ترجمه و رسمی شده
اگه دانشگاه نمیتونه دانشنامه بده شما بهتره همون گواهی پایان تحصیلات رو بگیری و با اون کارات رو بکنی
هرچند بهتره دانشگاه رو وادار کنی زود بده دانشنامه رو
بااحترام

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mhz_ir - 21-09-2013

از همه ممنون.بخام دقیقتر بگم ترجمه لیسانسم رو دارم ولی دانشنامش دست دانشگاه مقطع ارشدم هست و چون الان ایران نیستم و کارت پایان خدمت نداشتم نتونستم اصلشو بگیرم و فقط ترجمه رسمی و تایید شدش رو دارم.
برای همین میخاستم بپرسم که دانشگاه گفته Transcripts can be mailed to address منظور از Transcripts فقط ریز نمرات هست یا اصل مدرک هم میخان،ضمن اینکه همونطور خط بالا نوشتم Transcripts باید به آدرسشون مهر و موم ارسال بشه.نظرتون چیه؟چون اگه واقعا اصل دانشنامه فارسی هم بخان به قیمت برگشتنم تموم میشه!تا حالا از کسی بعد از پذیرش اصل دانشنامه فارسی هم گرفتن؟

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 21-09-2013

به نظر من که دانشگاه در نهایت خواهد خواست دانشنامه رو بعد فارغ التحصیلی مثلا از مقطع بالاتر دیگه حداکثر میخواد ازتون
ولی اینجا اگه دانشنامه میخواست میگفت که Degree certificate نه Transcripts
بهتره با دقت از دانشگاه مربوطه بپرسی
بااحترام