آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Bahram - 03-02-2011

ریز نمرات شامل نمرات درس‌های پاس شده در دوران تحصیل و دانشنامه همان مدرک تحصیلی‌ پایان دوره هست که برای دوستان دانشگاه آزادی هر ۲ مورد باید به تائید سازمان مرکزی به آدرس:
 تهران. همت غرب. اشرفی اصفهانی. میدان پونک. به سمت حصارک. واحد علوم تحقیقات واحد 
فارغ التحصیلان طبقه ی اول بلوک 1
برسد.
توجه:مدرک موقت قابل ترجمه رسمی نمیباشد و برای گرفتن پذیرش داشتن دانشنامه الزامی است.

برای گرفتن ریز نمرت دانشجویان دانشگاه آزادی در یکی‌ از ۳ وضعیت زیر قرار دارند:

1) در حال تحصیل هستند و همه درس‌ها را پاس نکرده اند.

• مبلغ قابل پرداخت به حساب زبرجد دانشگاه: ۲۰۰۰ تومان

• محلی که باید درخواست ریز نمره بدهند: بخش آموزش واحد دانشگاهی‌

• محتویات ریز نمره:کلیه دروسی که دانشجو گذرانده است، بدون ذکر دروس افتاده و حذف شده و بدون معدل.

2) همه درس‌ها را پاس کرده اند ولی‌ هنوز درخواست فراغت از تحصیل نداده اند و از نظر دانشگاه هنوز دانشجو محسوب میشوند.

این مورد هم دقیقا مثل مورد اول است با این تفاوت که همه نمرات دوره تحصیلی‌ در آن ذکر شده است، اما معدل و دروس حذف شده و افتاده ذكر نشده است.

تذکر: برای کسانی‌ که برای دریافت ریز نمرات عجله دارند وضعیت دوم بهترین گزینه است، زيرا تمام نمرات داخل آن ذکر شده ولی‌ اگر از وضعیت سوم بخواهید اقدام کنید باید ۳ الی‌ ۶ ماه برای دریافت دانشنامه منتظر بمانید و بعد درخواست ریز نمره بدهید که ممکن است برای بعضی‌ جاها دیر باشد.

3) فارغ التحصیل شده اند و تمام امضا و فرمهای مربوط به فارغ التحصیلی‌ را تکمیل کرده اند.

• مبلغ قابل پرداخت: 5500 تومن

• محلی که باید درخواست ریز نمره بدهند: بخش فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی‌

• محتویات ریز نمره: کلیه‌ دروسی که دانشجو گذرانده با ذکر دروس افتاده و حذف شده و با ذکر معدل

هر کدام از وضعیت‌های فوق را که داشته باشید بعد از دریافت ریز نمره و گرفتن امضاهای لازم، بسته به واحد دانشگاهی‌ ۲ روش برای رسمی‌ و قابل ترجمه کردن ریز نمرات وجود دارد:

۱- بعضی‌ از دانشگاه‌ها ریز نمره را داخل پاکت مهرو موم قرار مي دهند و برای مراجعه به سازمان مرکزی و گرفتن تأيیدات لازم تحویل دانشجو می دهند که چند ساعت تا ۱ روز بیشتر طول نمی‌کشد.

2- بعضی‌ از واحد‌های دانشگاهی‌ ریز نمرات را تحويل دانشجو نمیدهند و خودشان به سازمان مرکزی ارسال می‌کنن و بعد از تأئید شدن به واحد دانشگاهی‌ برگشت داده می‌شود و دانشجو از همان قسمتی‌ که درخواست ریز نمره داده است (آموزش و یا فارغ التحصیلان) آن را دریافت می‌کند. این پروسه بسته به پیگیری‌ها و شهر واحد دانشگاهی‌ و ... حدوداً ۲۰ الی‌ ۴۰ روز طول می کشد.

البته بعضی‌ دانشگاه‌ها هم هر ۲ روش را دارند و دانشجو می تواند هر کدام از ۲ روش را انتخاب کند.

شما برای هر تعداد دانشگاهی‌ که بخواهید اپلای‌ کنید فقط یک ریز نمره به شما می دهند و بعد از تاییدات باید به دارالترجمه بگوييد که از روش هر تعداد نسخه که لازم است را برايتان ترجمه کنند.

برای قابل ترجمه شدن ریز نمرات این امضأ و تاییدات لازم است، و برای دانشنامه اگر اخیرا گرفته باشید که هولوگرام دارد و قابل ترجمه است و اگر قبلا گرفته باشید باید مثل ریز نمرات به سازمان مرکزی ارسال شود و یک امضای دیگر بخورد تا قابل ترجمه شود.

برای آقایاني که مشکل خدمت دارند یکی‌ از ۴ حالت زیر اتفاق می افتد:

1) دانشجوی درجه بالاتر باشید (دانشجوی ارشد که دانشنامه لیسانس را می خواد):

یک برگه اشتغال به تحصیل که در آن شماره معافیت تحصیلی ذکر شده باشد را تحويل شما مي دهند.

2) فارغ التحصیل شده باشید و مشمول: برگ سبز باید داشته باشید.

3) در حین خدمت باشید: یک گواهی اشتغال به خدمت که در آن شرایط و وضعیت خدمت مشخص باشد (ارگان و درجه و ...)

4) سربازی رفته باشید: کارت پایان خدمت و کپی لازم دارید.

تبصره: اگه پذیرش گرفته باشید، معافیت تحصیلی می گیرید که از روش اول باید اقدام کنید.
تلفن دبیر خانه سازمان مرکزی: 021-22598607-9 تلفن فارغ التحصیلان سازمان مرکزی: 021-22769788و5

ویرایش توسط pama به دلیل تغییر آدرس

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - far_lost - 24-09-2011

نقل قول: توجه:مدرک موقت قابل ترجمه رسمی نمیباشد و برای گرفتن پذیرش داشتن دانشنامه الزامی است.
سلام
منظور از دانشنامه دقیقا چیه؟من ترم هستم میخوام اپلای کنم و باید برم از دانشگاه ریز نمرات بگیرم دیگه داستان این دانشنامه چیه؟

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Faraz - 24-09-2011

دانشنامه همون مدرک لیسانس یا فوق لیسانس شما است که بعد از پایان تحصیلات دریافت می کنید

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - far_lost - 24-09-2011

(24-09-2011, 02:47 PM)Faraz نوشته: دانشنامه همون مدرک لیسانس یا فوق لیسانس شما است که بعد از پایان تحصیلات دریافت می کنید
خب فعلا واسه اپلای فقط با ریز نمرات کافیه دیگه درسته؟بعد اینکه گرفتم باید ببرم سازمان مرکزی تایید کنه و بعد دارالترجمه؟

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Faraz - 24-09-2011

بستگی دارد که از شما چی خواسته اند ولی معمولا ریزنمرات کافی است(نه همیشه)

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Nimaa - 16-12-2011

با تشکر از Bahram عزیز من یک مورد جالب اضافه کنم.
لیسانس و اصلش رو 5 سالی میشد که گرفته بودم از دانشگاه آزاد. رفتم و یک ریز نمرات قابل ترجمه گرفتم، به همراه مدرکم دادم به دارالترجمه و ترجمه ها رو برای Apply پست کردم. در این میان دانشگاه York کانادا برای من نامه فرستادن درب منزل (این دانشگاه در موقع Apply ایمیل نداره و یا زنگ باید بزنین یا نامه دستی پست کنین) به این مضمون که ریزنمرات شما به زبان اصلی در پاکت مهر و موم شده دانشگاه مورد نیاز است.
من تماس گرفتم و گفتم یعنی من ریز نمرات فارسی رو براتون پست کنم که گفتن بله.
بعد به همون آدرسی که Bahram عزیز در پست شماره 2 نوشتن مراجعه کردم، ریز نمرات فارسی به همراه یکسری ترجمه رو دادم به بخش خاصی که مربوط به ارسال بسته پستی بود. اما وقتی داخل پاکت گذاشتن، دیگه پاکت رو به من ندادن و گفتن خودمون پست میکنیم. من که راهی نداشتم موافقت کردم اما جالب اینه که با کاراپست فرستادن و زیر 55 ساعت رسید. در حالی که با TNT همین مسیر 4 روز طول کشیده بود.
در واقع منظورم از بیان این تجربه این بود که اگه دانشگاهی که Apply میکنین گیر دادن که ریز نمرات در پاکت دانشگاه و با لاک و مهر دانشگاه باشه، و اگه دانشگاهتون آزاد بود، با مراجعه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد میتونین این کار رو انجام بدین و خودشون پست میکنن. (این تجربه مربوط به مرداد 89 هست.)

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - rise - 22-02-2012

ابتدا از دوستان عذر میخوام چون تاپیک مناسب تری پیدا نکردم!
سوالم در مورد انتخاب واحد هست. چون من این ترم در واقع ترم ماقبل آخر هست. از اونجایی که نمرات ترم آخر من برای ترجمه با توجه به ددلاین ها نخواهد رسید به نظرتون این ترم بیشتر دروس اصلی رو بردارم یا دروس عمومی چون تاریخ و ...

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Saeid - 22-02-2012

مسلما دروس تخصصی بهتره و میتونه کمک کنه-امیدوارم نمراتتون خوب بشه---البته بعضی دانشگاها به نمره 2 سال آخر بیشتر اهمیت میدن مخصوصا در کانادا بیشتر ولی من باز پیشنهادم دروس تخصصی هستش باز

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - marjan_negar - 25-05-2012

سلام
من از دانشگاه آزاد قزوین فارغ التحصیل شدم. به نظرتون مدارک و ریز نمراتم رو بدم خود دانشگاه ترجمه کنم یا اینکه ببرم دارالترجمه