آکادمیا کافه
ازمون الفا تست برای تحصیل به زبان ایتالیایی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: ازمون الفا تست برای تحصیل به زبان ایتالیایی (/Thread-%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

صفحات 1 2 3

ازمون الفا تست برای تحصیل به زبان ایتالیایی - Shihan - 02-08-2013

در این تاپیک راجع به محتوی، ازمون، منابع ازمون الفا تست توضیح داده خواهد شد.

1- امتحان الفا تست چجوريه؟
امتحانه الفا تست کاملاً جدّيه، سخته و قبول شدن تو رشته ائیکه تعداد خيلی محدودی دانشجو ميگيرند خيلی سختر از ساليان پيش شده. امتحان آلفا تست يه امتحان فرماليته نيست و کاملاً جديه، يه چيزی تو مايه هايه همون کنکور خودمون واسه دانشگاه، جديه.

2- منبع الفا تست چيه؟
کتابهایی رو که مدرسه به عنوان الفا تست به شما ميفروشه، شامل توضيح درس ( درسی که ايتاليایها ها در دوران مدرسه خوندن و جزو ازمون هست ) ميباشد و بعد از اون سؤالها و تست هایی که ميبينيد، سوالهاي امتحان ورودی سالهاي پيشه. اين سؤالها به شما کمک ميکنه که با نحوه اين ازمون آشنا شيد ولی دليل بر اين نيست که همون سؤالها تکرار بشه .

3- اگر الفا تست قبول نشيم چی ميشه؟
در صورتی که الفا تست قبول نشيد شما رو از ايتاليا نميندازن بيرون. خيالتون راحت ! ولی براي يه مدت 2 تا 3 هفته ایی شما رو معلق نگه ميدارن تا معلوم شه کدوم رشته ها جای خالی داره و شما بتونيد تو اون رشته ها ثبت نام کنيد، چون وقتی جواب امتحان الفا تست مياد، از وقت ثبت نام تو رشته های ديگه گذشته...

4-چه رشته ایی معرفی ميشه ؟
انتظار نداشته باشيد که رشته انتخابی يا رشته ایی از زير مجموعه اش رو بهتون معرفی کنند. رشته ایی رو معرفی ميکن که جا داشته باشه حالا هرچی .

5- اگه رشته ایی که معرفی ميکنن رو دوست نداشته باشيم چی ميشه؟
در اين صورت شما دو راه داريد:

· تا وقتی که تاريخ ويزا داريد تو ايتاليا ميمونيد و وقتی تاريخش تمام شد بايد برگرديد ايران، ميدونيد که نميتونيد بدون ثبت نام دانشگاه اينجا موندگار شيد.

· ميتونيد اکادمی ثبت نام کنيد، خصوصی يا دولتی

6- با تغيير رشته يا دانشگاه واسه اقامتمون مشکلی پيش نمياد؟
بله. پيش مياد .

شما قبل از ثبت نام دانشگاه، براي گرفتن permesso soggiorno ( کارت اقامت دانشجویی) اقدام کرديد، وقتی سال آينده بخايد اين کارت اقامتتون رو تمديد کنيد، تو پروندها و مدارکی که ميبريد، پليسه متوجه ميشه شما تغیيراتی در دانشگاه و رشتتون داديد، اون وقت ازتون ميخواد که بريد ايران و از سفارت ايتاليا دوباره ويزای جديد صادر کنه... که اينم مشکلی نيست. منم شخصاً اين مشکل رو داشتم. با مدارک دانشگاه ميريد ايران و کنسولگری ايتاليا. اونجا توضيح ميديد و اونا جيغ و داد ميکشن سرتون و شما پرو پرو جوابشونو ميديد و بلاخره ويزای جديد صادر ميکنند

یک نکته مهم:

وقتی شما ميرسيد ايتاليا هنوز ثبت نام امتحان ورودی accademia belle arti تموم نشده. ( ميدونيد که اونم امتحان ورودی عملی داره و بعد از الفا تست برگزار ميشه )، پس ميتونيد بريد accademia belle arti رو پيدا کنيد و بگيد من ميخوام واسه امتحانه وروديه فلان رشته ثبت نام کنم. به شما قبض بانک ميده که فکر کنم طرفای 35 یورو هست، بايد اون فيش رو واريز کنيد و روز امتحان همراهتون باشه.

اينجوری وقتی جواب الفا تست اومد و قبول نشده بوديد، ميتونيد بريد امتحان ورودی آکادمیا رو بديد، وقتی قبول شديد اونجا اجازه ثبت نام داريد ولی... بايد به دانشگاه قبلی مراجعه کنيد و پرونده تحصيلی رو که سفارت براشون ارسال کرده بگيريد و به آکادمیا به له تحويل بديد.

* عنوان کتاب: Alpha test gli de Orginali
شامل 1000 تست سوالات ادوارهای مختلف ازمون الفا تست
ویرایش 2013
نحوه خرید: تا اونجایی که اطلاع دارم موسسات زبان ایتالیایی ارائه می دهند اما بصورت انبوه در کتابفروشی ها وجود ندارد!

[برش] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - سحر درویش - 21-08-2013

سلام ببخشید من میخواستم درباره امتحان سفارت ایتالیا بدونم
این امتحان چطوریه شفاهیه یا کتبی
چه نمره ایی باید بگیری تا بتونی در دانشگاه سیه نا فلورانس رشته کارگردانی سینما پذیرش بشی؟؟؟[img]images/smilies/huh.gif[/img]

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) - سحر درویش - 23-08-2013

سلام
می خواستم بدونم کنکوری که ازش صحبت کردین از چند تا کتابه چند واحده و این که مشخصه که چه درس هایی رو باید بخونیم ؟
آیا میشه توی ایران و پیش یه استاد خوب درسها رو بخونیم و بعد که رفتیم ایتالیا کنکور بدیم؟؟؟؟؟؟ رشته ای که در نظر دارم بخونم کارگردانی سینماست
آیا برای هر دانشگاه باید یه کنکور بدیم یا کنکورش به صورت سراسری برگزار میشه و بعد مشخص میشه که کدوم دانشگاه پذیرش شدیم؟؟؟؟؟
ممنون از راهنماییتون

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) - Shihan - 25-08-2013

دوست عزیز، این ازمون بصورت کتبی است تعداد سوالاتش 90-100 تا می باشد که شما باید بالای 20 رو در مجموع بگیرید. در تاپیک بالا در خصوصش صحبت شده است. در زمینه کتاب فقط میدونم مدرسه زبان ایتالیایی واقع در ( فرمانیه تهران) اون رو داشت و برخی از موسسات ادعا می کنن که از سوالات و نحوه ازمون اطلاع دارن که من در واقع تایید نمیکنم اما شاید برحسب تجربه بتونن کمکی کنند. اما باید عرض کنم کتاب دقیق و جامع دیگر برای این ازمون در بازار موجود نیست. اگر شما نیاز مبرم داری باید در اینترنت بدنبال موسسات ایتالیایی زبان بگردی و ازشون اطلاع بگیری. ضمناً به وب سایت دانشگاه های مورد نظر خودتون سر بزنید و اونجا یکم و چک کنند که آیا رشته ای که قصد انتخاب کردنش رو دارند امتحانی داره از طرف دانشگاه یا نه ، بهترین راه همینه چون بعضی از دانشگاه ها این امتحان رو دارند بعضی ها نه البته بعضی از رشته های مهندسی هم کلا با امتحان باید واردشون شد و هر دانشگاه برای خود متقاضیان مربوطه ازمون به عمل میاره.

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) برای ایتالیا - sara13 - 17-02-2015

سلام.ببخشید این رشته هایی که آلفا تست دارند رو میشه در صورت داشتن لیساتس از دانشگاه علوم پرشکی از ایران در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفت؟در این صورت هم آلفا تست باید داد؟؟ممنون میشم از راهنماییتون.

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) برای ایتالیا - netpc30 - 23-06-2015

سلام این آلفا تست ر رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات هم شامل میشه یا نه و اگه میشه از کجا میشه منابعی در باره اش پیدا کرد؟

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) برای ایتالیا - Shihan - 23-06-2015

(23-06-2015, 07:49 PM)netpc30 نوشته: سلام این آلفا تست ر رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات هم شامل میشه یا نه و اگه میشه از کجا میشه منابعی در باره اش پیدا کرد؟

بله برای بیشتر رشته ها وجود داره ، باید مواد امتحان رو از وب سایت های معتبر بگیرید اما در پست اول بهش اشاره کردم.

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) برای ایتالیا - Iman.S - 27-06-2015

من درست متوجه نشدم.ببخشید.بسیاری از دانشگاهها درباره ی entrance exam نوشتند که بعد از pre-enrollment برگزار میشه. آیا این امتحان همون الفا تست هست؟ یا دانشگاهی که الفا تست میگیره توی شرایطش دقیقا به عنوان الفا تست اشاره میکنه؟ این الفا تست توی ایتالیا برگزار میشه یا به صورت آنلاین؟
ویرایش: با عرض معذرت با سرچ کلمه ی الفا تست به جواب در مورد محل برگزاری امتحان رسیدم.

جمله ی زیر جزو مدارک پیش ثبت نام دانشگاه کافوسکاری ونیز اعلام شده.منظورش چیه؟
Certificate(s) of university entrance qualification (for Bachelor’s),

ببخشید در پست قبلی اندازه فونت به هم ریخته بود و نتونستم درستش کنم پس بالاجبار سوال آخرم رو اینجا میپرسم.
ممنون میشم در مورد accademia belle arti توضیح بیشتری بدید.

RE: ازمون الفا تست (مخصوص دانشجویان لیسانس) برای ایتالیا - Shihan - 29-06-2015

(27-06-2015, 12:21 PM)Iman.S نوشته: من درست متوجه نشدم.ببخشید.بسیاری از دانشگاهها درباره ی entrance exam نوشتند که بعد از pre-enrollment برگزار میشه. آیا این امتحان همون الفا تست هست؟ یا دانشگاهی که الفا تست میگیره توی شرایطش دقیقا به عنوان الفا تست اشاره میکنه؟ این الفا تست توی ایتالیا برگزار میشه یا به صورت آنلاین؟
ویرایش: با عرض معذرت با سرچ کلمه ی الفا تست به جواب در مورد محل برگزاری امتحان رسیدم.

جمله ی زیر جزو مدارک پیش ثبت نام دانشگاه کافوسکاری ونیز اعلام شده.منظورش چیه؟
Certificate(s) of university entrance qualification (for Bachelor’s),

ببخشید در پست قبلی اندازه فونت به هم ریخته بود و نتونستم درستش کنم پس بالاجبار سوال آخرم رو اینجا میپرسم.
ممنون میشم در مورد accademia belle arti توضیح بیشتری بدید.

برخی از دانشگاهها این مورد رو دارن و به عنوان ازمون الفا ازش نام می برند.
- مورد بعدی هم کارنامه قبولی شما در رشته و گرایش مقطع لیسانس شماست که نیاز دارن.
- موسسات و اکادمی ها مورد تایید وازرت علوم نیستند!! بنده هم اطلاعاتی اش ندارم.

[برش] آلفا تست و آزمون های ورودی دوره کارشناسی در ایتالیا - Iman.S - 09-07-2015

شاید خیلی ها با من موافق باشند که اطلاعات مورد نیاز متقاضیان کارشناسی در این سایت بسیار محدود است، و اغلب بحث های مطرح شده پاسخ های کافی در پی نداشته اند. 

البته زحمت بسیاری از دوستان که با وجود اینکه در مقاطع بالاتر تحصیل می کنند، اما با جستجو و تحقیق اطلاعاتی که بدست آورده اند را در اختیار ما گذاشته اند را نمی شود نادیده گرفت اما خب با این وجود هنوز فقدان اطلاعات احساس میشود.و این شاید به خود ما بچه های کارشناسی برمیگردد که کم کاری کرده ایم و علت یا قلت عددی این دسته دانشجویان است، و یا عدم احساس مسئولیت نسبت به هموطنان خویش.

برای مثال همین آزمون ورودی کارشناسی در ایتالیا که بنده بحثش را اینجا پیش کشیده ام، با وجود اینکه یکی از دوستان قیلا این بحث را در انجمن ایتالیا مطرح کرده اند و اطلاعات بسیار خوبی هم ارائه کرده اند، ولیکن این اطلاعات فقط صرف آشنایی با این مقوله بوده و پیگیری لازم و ارایه تجربیات و راهکارهای لازم در مورد آن صورت نگرفته است.برای همین من تصمیم گرفتم که این بحث را اینجا هم مطرح کنم، که بیشتر دیده شود، شاید منجر به ارایه اطلاعات مفیدتری شود که کمی از نگرانی امثال من در مورد این امتحان کم کند.

برای اطلاع دوستان عزیز مقاطع بالاتر، و همچنین متقاضیان دیگر کشورها، لازم به ذکر است که تفاوت عمده ی این آزمون با دیگر آزمون ها، که باعث یدایش نگرانی است،در این است که این آزمون در خاک ایتالیا برگزار میشود و پذیرش دانشجو در رشته ی دلخواهش مستلزم عبور از این خوان آخر است.پس مثل آیلتس و سایرین نیست که در صورت عدم قبولی دوباره در آن شرکت کنی، آن هم چندبار در سال، و ماندن پشت آن عواقبی غیر قابل مقایسه با سایر آزمون ها دارد پس به من حق بدهید که تا این حد نگران باشم.

این را هم اضافه کنم که بنده در این سایت یک تازه واردم و شاید این کار من مطابق با عرف این سایت نباشد و هرگونه پیامد طرح این بحث در اینجا را بدون چون و چرا و ناراحتی میپذیرم باشد که کاربران، و مدیران قدری به مشکل متقاضیان کارشناسی بیاندیشند.