آکادمیا کافه
کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+--- موضوع: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF)

کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Cortex - 01-02-2011

عموماً این امور به روی دو محور پایه گذاری می شود: آن هم پول و تطبیق پذیری با محیط جدید است.
افراد در این زمان سعی می کنند کارهایی را انجام دهند تا از هزینه اضافی زندگی در آمریکا تا حد امکان کاسته شود. چون هزینه هایی مانند: هزینه های درمان و پزشکی، خرید کتاب(در حد امکان E-book)، خانه و ... بسیار بالاست. بنابراین توصیه می شود کارهای زیر را انجام دهید:
  • Check Up کامل پزشکی(هم بدن هم دندان)
  • بررسی اینکه کدام خط هوایی مناسب تر است و کیفیت بهتری ارائه می کند.
  • انجام کارهای مربوط به واکسیناسیون.
  • جستجو برای خانه و احيانا هم خانه.(به این سایت حتماً سر بزنید http://tehran.craigslist.org/)
  • خرید کتاب های مورد نیاز(E-book).
  • پيدا كردن و تماس گرفتن با ايرانی های دانشگاه.
  • تا می توانید اصطلاحات غیر رسمی انگلیسی یاد بگیرید، برای دوری از تنهایی بسیار کمکتان می کند.(آنجا برای صحبت کردن نمره تافل تان را ملاک نمی دانند)
  • انجام دادن كارهای اداری در ايران ( مثل وكالت دادن به اقوام ، گرفتن گواهينامه بين المللی و غيره).
  • خريدن چمدان مناسب!
  • تصميم گيری و پرس و جو برای اينكه چه چيزهايی رو با خودم ببرم(و تهیه لیست)

موفق باشید

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Amir - 14-06-2011

ممنون از پست مفیدتون
اون آدرس سایت craigslist که دادید مربوط به تهران می شه و نه امریکا (که البته توی لینک به اشتباه آگهی های اجاره خونه در امریکا ممکنه باشه که حس می کنم شاید اسپم باشند)

این جور به نظر میرسه که آدرس زیر تمام شهر های امریکا و شهرهای جهان امده و باید برای خدمات نیازمندی ها به همون قسمت مراجعه کرد
http://www.craigslist.org/about/sites
البته شنیدم که craigslist بیشتر تو کالیفرنیا و مخصصوصا سانفرانسیسکو محبوب هست و احتمال زیاد سایت های دیگه برای جستوجی خانه و ... می توند باشند علاوه بر این، ولی خوب همین سایت خیلی خوب و آگهی زیاد میدن توش
یکی از نکان جالب این craigslist قسمت for free هر شهر/منطقه هست که مردم چیز هایی که نمیخوان و می خواند مجانا بدن به دیگران اونجا آگهی می کنن،
چندین بار چیزهای خوبی را دیدم که واسه شروع زندگی دانشجویی می تونه خیلی عالی باشه.

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Amir - 06-07-2011

اگه خواد بخواد، برای فوق دارم میرم فنلاند و دکترا را به امریکا فکر میکنم و خب تو ذهنم هست که از همون فنلاند، برای امریکا اقدام کنم، واسه این ترجمه ریزنمرات و ومدرک لیسانس و ... را دارم بر میدارم همرام خودم،

به نظرتون برای اپلای به امریکا و احیانا واسه ار دیگه تو خود اروپا، همراه خودم ترجمه ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و همجنین ترجمه کارت ملی و پایان خدمت را ببرم؟؟ احیانا ممکنه تو امریکا و یا اروپا لازم بشه؟؟!

الان ترجمه مدرک دبیرستان، مدرک پیش دانشگاهی و ترجمه شناسنامه دارم که از کارهای دیگه مونده برام را دارم، که این ها را هم می برم

تاپیک مناسب دیگه ای پیدا نکردم!!

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - AVA - 06-07-2011

(06-07-2011, 04:10 PM)Amir نوشته: اگه خواد بخواد، برای فوق دارم میرم فنلاند و دکترا را به امریکا فکر میکنم و خب تو ذهنم هست که از همون فنلاند، برای امریکا اقدام کنم، واسه این ترجمه ریزنمرات و ومدرک لیسانس و ... را دارم بر میدارم همرام خودم،

به نظرتون برای اپلای به امریکا و احیانا واسه ار دیگه تو خود اروپا، همراه خودم ترجمه ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و همجنین ترجمه کارت ملی و پایان خدمت را ببرم؟؟ احیانا ممکنه تو امریکا و یا اروپا لازم بشه؟؟!

الان ترجمه مدرک دبیرستان، مدرک پیش دانشگاهی و ترجمه شناسنامه دارم که از کارهای دیگه مونده برام را دارم، که این ها را هم می برم

تاپیک مناسب دیگه ای پیدا نکردم!!

سلام
مگه اعتبار ترجمه ها تا یک سال نیست؟ از دارالترجمه پرسیدم گفتن که ترجمه های فقط 1 سال اعتبار دارن ولی بعضی بچه ها میگن بیشتر اعتبار داره!

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Amir - 07-07-2011

منم شنیدم، ولی دقت نکردم روی ترجمه ها جایی این موضوع ذکر شده یا نه،
ولی فکر کی کنم، داشتن یک نسخه ترجمه ضرری نداره و خیلی از جاهای که گیر نیستند وسخت نمی گیرند را می شه کارش را راه انداخت تا بعد ترجمه به روز براشون ارسال کرد

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Pejman - 07-07-2011

هرچند این بحث مرتبط با تاپیک نیست، ولی باید بگم که من نشنیدم ترجمه تاریخ انقضا داشته باشه! یه زمانی هست که شما تو شناسنامه یا مدارک دیگه تون تغییراتی بوجود میاد، اون وقت باید ترجمه تون به روز باشه. اما در مورد خیلی از مدارک از جمله مدارک تحصیلی که تا ابد بدون تغییر می مونند تاریخ انقضا معنایی نداره فکر کنم. تا نظر بقیه دوستان چی باشه.

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Amir - 07-07-2011

من الان ترجمه ها رو با دقت نگاه کردم، چیزی از اعتبار یک سالش روش ذکر نشده، ولی شنیدم که یکسال اعتبار داره که شاید می خوان به کار خودشون رونق بدند
فقط تاریخ ترجمه روش هست که مثل تاریخ صدور می مونه
با تجربه که در اپلای دارم، میدونم خیلی از دانشگاه ها فبول می کنند همین ترجمه را،
حالا برگردیم سر اصل مطلب بدوت توجه به زمان مصرف

ترجمه ریز نمرات دبیرستان، ریز نمرات پیش دانشگاهی، کارت ملی، کارت پایان خدمت و گواهینامه رانندگی را ببرم یه نظرتون؟ ممکنه لازم بشه؟

آخه ترجمشون را ندارم و باید بدم انجام بدند واسه این می پرسم که بی جهت هزینه نکنم

RE: کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید - Babak - 07-07-2011

اول این که بیشتر ترجمه‌ها مدت اعتبار و تاریخ انقضا نداره و من هنوز که هنوزه بعد از ۷-۸ سال از همون ترجمه مدارکی که در ایران انجام دادم استفاده می‌کنم و همه جا هم قبول می‌کنند.

مطلب بعدی این که ترجمه نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و کارت ملی و کارت پایان خدمت در امریکا کاربردی نداره. ترجمه و اصل شناسنامه، ترجمه و اصل گواهینامه، و اصل کارت ملی رو همراه داشته باشید. اصل کارت ملی و اصل شناسنامه برای انجام امور گذرنامه مثل تمدید و غیره در امریکا لازمه. اصل و ترجمه گواهینامه هم برای اثبات سابقه رانندگی می‌تونه مفید باشه. داشتن سابقه رانندگی باعث کم شدن هزینه بیمه ماشین می‌شه. در نتیجه بعدا که در امریکا ماشین بخواهید بخرید به کارتون میاد.