آکادمیا کافه
روادید تحصیلی برای کشور تایوان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: تایلند، تایوان، اندونزی و هنگ کنگ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%86%DA%AF)
+----- انجمن: روادید (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF--260)
+----- موضوع: روادید تحصیلی برای کشور تایوان (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Shihan - 27-07-2013

در این تاپیک بحث در خصوص ویزای کشورهای تایوان و هنگ کنگ می پردازیم بدلیل مشابهت نزدیک دور کشور در زمینه ارائه ویزای دانشجویی بنابراین توضیحات را برای یک کشور در نظر میگیریم.

مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی:
1- فرم پذیرش از دانشگاه به 2 زبان چینی و انگلیسی
2- گواهی هزینه پرداخت هزینه دانشگاه برای یکسال (برای افرادی که بورس نیستند)
3- گواهی که نشان دهد قبلاً در کشور چین تحصیل کرده اید یا خیر
4- تکمیل 2 فرم اپلیکیشن (از اینجا)
5- کپی و اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتیار
6- 2 قطعه عکس در ابعاد تصویر پاسپورت (حداقل برای 3 ماه گذشته)
7- نگارش انگیزه نامه برای تحصیل در تایوان
8- ارائه گواهی حساب بانکی به مقدار 80 هزار دلار تایوان
9- گواهی عدم سوئ پیشینه از پلیس

*هزینه اقدام برای ویزای دانشجویی 45 دلار امریکا می باشد.

* از انجایی که تایوان و هنگ کنگ در ایران سفارت ندارند بنابراین باید به کشورهای مجاور مانند امارات(دبی) و یا ترکیه (انکارا) برای درخواست ویزا اقدام کنید.

Contact us:
 the Republic of China (Taiwan) to Dubai
Mezzanine Floor, Sharaf Travel Building,
153, Khalid Bin Al Waleed Road, Bur Dubai, Dubai
United Arab Emirates
P.O. Box 3059 Dubai, United Arab Emirates
Tel: +971 4 397 7888
Fax: +971 4 397 7644
Email: corocdxb@gmail.com

ادرس سفارت هنگ کنگ در دبی:
Hong Kong Trade Office
Suite 602, 6th Floor, Twin Towers
Beniyas Road
Deira
P.O. Box 62957
Dubai
United Arab Emirates
Phone: (+ 971) 4-2233499
Fax: (+ 971) 4-2232331
Email: dubai.office@tdc.org.hk

ادرس سفارت تایوان در انکارا:
Rabat Sok
No16 G.O.P.
Ankara

Phone:(002-90-312) 436-7255
Fax:(002-90-312)
447-8465
Email: tur@mofa.gov.tw

منبع: Studyintaiwan

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - amirhossein.gh - 30-07-2013

والا من یه بار زنگ زدم سفارت چین واسه ویزای هنگ کنگ
اونا ویزای تجاری هنگ کنگ رو صادر میکردن
در مورد ویزای تحصیلی اطلاعاتی نداشتن ولی گفتن به احتماب زیاد واسه صدور اون هم مشکلی نیست
به نظر من قبل از رفتن به دبی و یا آنکارا ، یه تماسی با سفارت چین گرفته شود

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Shihan - 31-07-2013

امیرحسین عزیز، من باهاشون واسه ویزای توریستی صحبت کردم ، متاسفانه چین ، بدلیل قدرتی که داره اونها رو جزو مالکیت خودش میدونه اما عملاً خدماتی ارائه نمیده!!! بهم گفتن رفتی چین از اونجا اقدام کن! بعد که اومدم میگن ما چون ارتباط سیاسی خوب نداریم واسه شما نمیتونیم اقدام کنیم!! خلاصه ما کلاً گیج شدیم! اما با ایمیلی که به سفارت هنگ کنگ در دبی زدم برام ملیه فرمها و مدارکسی نیاز بود رو ارسال کرد. 

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - mehdi65 - 02-11-2014

من بورس گرفتم از یکی از دانشگاههای تایوان واسه ویزا از کجا باید شروع کنم؟میدونم باید برم دوبی مدارکمو ترجمه کردم واسه تایید باید ببرم سفارت تایوان تو دوبی یا اول ببرم سفارت ایران تو دوبی بعد اماراتو بعد تایوان؟تویکی از پست ها خوندم مستقیم نباید ببرم سفارت تایوان تو دوبی!بعد اینکه منکه بوروسم گواهی باید از بانک بگیرم که تو حسابم پوله؟راستی چطوری باید از سفارت تایوان وقت بگیرم واسه ویزا؟اهرچی گشتم پیدا نکردم ویزا دانشجویی فرمش چیه به خود سفارتم ایمیل زدم جواب نداد!گه کسی میدونه لطفا کمک کنه ممنون

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Shihan - 02-11-2014

(02-11-2014, 02:07 PM)'mehdi65' نوشته: من بورس گرفتم از یکی از دانشگاههای تایوان واسه ویزا از کجا باید شروع کنم؟میدونم باید برم دوبی مدارکمو ترجمه کردم واسه تایید باید ببرم سفارت تایوان تو دوبی یا اول ببرم سفارت ایران تو دوبی بعد اماراتو بعد تایوان؟تویکی از پست ها خوندم مستقیم نباید ببرم سفارت تایوان تو دوبی!بعد اینکه منکه بوروسم گواهی باید از بانک بگیرم که تو حسابم پوله؟راستی چطوری باید از سفارت تایوان وقت بگیرم واسه ویزا؟اهرچی گشتم پیدا نکردم ویزا دانشجویی فرمش چیه به خود سفارتم ایمیل زدم جواب نداد!گه کسی میدونه لطفا کمک کنه ممنون

تا اونجا که من اطلاع دارم. ابتدا باید برگه پذیرش رو بگیری بعد به سفارت ایمیل بزنی و وقت بگیری اون وقت سفارت براتون کلی فرم ارسال میکنه. اونها رو پر میکنید از جمله، تایید پزشکی، سوء پیشینه از پلیس، مقدار 10000 دلار هم حساب بانکی( این مورد رو از سفارت بپرس) سپس در تاریخ مقرر به دبی میرید و مدارک رو میدی و مصاحبه هم انجام میشه. بعد بهتون میگن بهتون تا چند هفته اینده خبر میدن. سپس برای گرفتن ویزا هم مجدداً به دبی باید برید. تا 2 سال پیش که اصن ویزا رو ارسال نمیکردن و فقط به خود شخص میدن. تایوان در ایران سفارت نداره زیرا خیلی رابطه دیپلماتیک مناسب باهاشون نداریم بنابراین ایرانی ها باید به سفارتشون در دبی برن.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - mehdi65 - 02-11-2014

ممنون از پاسختون. یعنی نیاز نیست دوباره مدارکمو ببرم سفارت ایران تو دوبی؟آخه تو یه پستی خوندم که اول باید ببرم سفارت ایران تو دوبی بعد وزارت خارجه امارات بعد سفارت تایوان تو دوبی تحویل بدم!چطوری باید وقت بگیرم؟ تو سایت سفارت آیکنی نیست که بخای درخواست وقت بدی!!ایمیلم زدم که جواب نمیدن!!

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Shihan - 03-11-2014

(02-11-2014, 09:06 PM)'mehdi65' نوشته: ممنون از پاسختون. یعنی نیاز نیست دوباره مدارکمو ببرم سفارت ایران تو دوبی؟آخه تو یه پستی خوندم که اول باید ببرم سفارت ایران تو دوبی بعد وزارت خارجه امارات بعد سفارت تایوان تو دوبی تحویل بدم!چطوری باید وقت بگیرم؟ تو سایت سفارت آیکنی نیست که بخای درخواست وقت بدی!!ایمیلم زدم که جواب نمیدن!!

تا اونجا که میدونم این فریند وجود داره. شما دقیقاً برید سفارت تایوان در دبی این مراحل رو سفارت بهتون میگه و باید پولی رو هم برای تایید مدارک بپردازید (مقدارش رو نمیدونم) اما تا زمانی که نتونی ایمیل بزنی سخت بشه کار رو جلو برد.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - leila123 - 25-06-2015

سلام، من یه دعوت نامه برای فرصت مطالعاتی از تایوان گرفتم. ولی با توجه به راهنمایی شما دوستان به این نتیجه رسیدم که باید برا ویزا گرفتن دوبی یا آنکارا برم. با توجه به هزینه این سفر ترجیح می دم که برم آنکارا، می خواستم ببینم فرقی نداره؟ و از کجا مطمئن بشم که در آنکارا سفارت تایوان وجود داره. ممنون می شم در این ارتباط راهنماییم کنید.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Shihan - 25-06-2015

(25-06-2015, 12:38 AM)leila123 نوشته: سلام، من یه دعوت نامه برای فرصت مطالعاتی از تایوان گرفتم. ولی با توجه به راهنمایی شما دوستان به این نتیجه رسیدم که باید برا ویزا گرفتن دوبی یا آنکارا برم. با توجه به هزینه این سفر ترجیح می دم که برم آنکارا، می خواستم ببینم فرقی نداره؟ و از کجا مطمئن بشم که در آنکارا سفارت تایوان وجود داره. ممنون می شم در این ارتباط راهنماییم کنید.

بهتره این مورد رو از طریق ایمیل با سفارت در میان بذارید. اما من تا اونجا که میدونم دبی با کیس ایرانی بهتر اشناست. tur@mofa.gov.tw

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - مهمان - 19-10-2015

سلام. لطفا يكي ادرس ايميل سفارت تايوان در دبي را برا من بفرستد. ممنون ميشم