آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Andre - 19-02-2015

(18-02-2015, 11:43 PM)'1900' نوشته: سلام خدمت عزیزان
من عازم خدمتم با اجازتون :-D
در حال حاظر دانش زبانم سطح پایینی داره و میخوام تلاش کنم بعد از این دو سال بتونم ۶.۵ رو بگیرم حداقل
حالا با توجه به ضعیف بودن زبان عمومی من و همچنین تایم نیمه وقت مابین خدمت و البته خودخوان بودن چه پیشنهادی روبه من میدید؟
توی موردای مشابه دوستان پیشنهاد داده بودن که یک سال اول سطح زبان عمومی رو باید بالا برد اگه پیشنهادتون اینه لطفا بگیدچه کنم و چه منابعی رو بخونم و کار کنم
کلی هم ترس دارم از زبان خوندن و اینا!
با تشکر و احترام...

عرضم به حضورتون که ابتدا گزینه های موجود رو در نظر می‌گیرم. قبل از هر چیز مکانی که خدمت می‌کنید خیلی در این مسیر موثره. مثلاً اگر در شهر خودتون باشید و بتونید روزانه تردد کنید و از مرخصی ها استفاده کنید، مسیری هموار تر خواهید داشت و می‌تونید برنامه ریزی داشته باشید. در صورتی که شهر دیگری خدمت کنید، چون در محیط آسایشگاه پادگان‌ها به وسایل الکترونیکی دسترسی ندارید، کارتون سخت تر میشه ولی ناممکن هم نیست. علاوه بر این در چنین شرایطی میتونید با چندی از دوستان علاقه مند و یا سازگار خونه اجاره کنید و باز مسیری هموار تر خواهید داشت.
در مور نمره IELTS، باید بگم اگر فرصت هست یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید. اگر به چنین آزمون هایی دسترسی ندارید. سعی کنید یک کتاب Cambridge IELTS رو از اینترنت دریافت کنید، مثلاً Cambridge IELTS 8، و تستهای Listening و Reading رو پاسخ بدید و نمره خودتون رو محاسبه کنید. در صورتی که نمره اولیه داشته باشید می‌تونید با زمانی که در دست دارید برنامه ریزی کنید. برای تهیه کتابها، می‌تونید از کتابخانه این فروم استفاده کنید و در صورتی که می‌تونید برید میدان انقلاب، به میزان توان این کتابها رو تهیه کنید که خوندن کتابهای پرینت شد و آفست به مراتب راحت تر از خوندن فایلهای PDF است، به خصوص زمانی که در امتحان با همین نسخه کاغذی سر و کار دارید.

[برش] شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - zho0olia - 24-03-2015

سلام دوستان من تمام صفحات قبليه اين تاپيك رو مطالعه كردم منابع زيادي معرفي شده بود كه من يه سرچي تو نت انجام دادم ولي گيج تر شدم الان
من دانشجوي ترم دو ارشد هستم حدود يك سال و نيم فرصت دارم براي امادگي زبان و ميخوام واسه اروپا در مقطع دكتري اپلاي كنم سطح زبانمم نستبا خوبه به زبانم علاقه زيادي دارم ولي مشكل بزرگم توي مكالمست.سوالم اينه كه از كجا شروع كنم يا چه كلاسي ثبت نام كنم؟
ممنون از كمكتون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Homayun2020 - 24-03-2015

سلام دوستان
من تازه واردم یک سؤال داشتم
در امتحان اصلی IELTS قسمت رایتینگ حتما باید با خودکار بنویسیم یا مداد و اتود هم میشه استفاده کرد؟

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Andre - 24-03-2015

(24-03-2015, 05:52 PM)'Homayun2020' نوشته: سلام دوستان
من تازه واردم یک سؤال داشتم
در امتحان اصلی IELTS قسمت رایتینگ حتما باید با خودکار بنویسیم یا مداد و اتود هم میشه استفاده کرد؟

انتخاب با خودتونه. ولی با مداد بنویسید تمیز‌تر خواهد بود چرا که می‌تونید اشتباهاتتون رو بدون قلم خوردگی تصحیح کنید.

RE: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - Andre - 24-03-2015

(24-03-2015, 04:35 PM)'zho0olia' نوشته: سلام دوستان من تمام صفحات قبليه اين تاپيك رو مطالعه كردم منابع زيادي معرفي شده بود كه من يه سرچي تو نت انجام دادم ولي گيج تر شدم الان
من دانشجوي ترم دو ارشد هستم حدود يك سال و نيم فرصت دارم براي امادگي زبان و ميخوام واسه اروپا در مقطع دكتري اپلاي كنم سطح زبانمم نستبا خوبه به زبانم علاقه زيادي دارم ولي مشكل بزرگم توي مكالمست.سوالم اينه كه از كجا شروع كنم يا چه كلاسي ثبت نام كنم؟
ممنون از كمكتون

اگر کشورهای اروپایی/استرالیا/کانادا مد نظرتونه بهتره که برای امتحان IELTS برنامه ریزی کنید. به دلیل اینکه برای این آزمون در کشور ما منابع زیادی وجود داره، از کتاب و جزوء گرفته تا آزمون‌های آزمایشی مناسب (البته نه هر آزمون آزمایشی‌ای) به این ترتیب می‌تونید برنامه ریزی بهتری داشته باشید. مکالمه مسأله‌ای هست که تنها با صحبت کردن بیشتر تقویت میشه، همانطوری که رایتینگ با نوشتن بیشتر تقویت میشه. برای این منظور می تونید از کلاسهایی به عنوان Speaking Club آموزشگاهها استفاده کنید و همینطور چند دوست علاقه مند مثل خودتون پیدا کنید که با هم به گفتگو بپردازید.

- اگر تصمیم دارید که به کلاس مراجعه کنید که حتماً از منابع معرفی شده در کلاس استفاده کنید و بعد از مدتی دستتون میاد که چه مهارتی رو ضعیف تر از مابقی هستید و میتونید برای اون مهارت منابع بیشتری رو معرفی کنید.
- در حالتی که می‌خواهید خود خوان پیش بروید منابع بسیار خوبی خوشبختانه وجود داره که شما رو در مرحله اول از لحاظ عمومی و در مرحله بعد برای آزمون آماده میکنه. کتابهای زیز جهت آماده سازی عمومی مناسب ارزیابی شده اند. برای آشنایی با سطوح مختلف این لینک را ببینید (به طور خلاصه A1 ضعیفترین و C2 قوی ترین سطح).
یکی از این سه کتاب رو مناسب با سطح خودتون انتخاب کنید.
Cambridge English Complete IELTS B1
CAMBRIDGE English Complete IELTS B2
Cambridge English Complete Ielts c1
اگر سطح این کتابها واستون بالاست، که بعیده، دستکم B1 مناسب شماست و یا اینکه خیلی راحت باهاشون ارتباط برقرار نمی‌کنید از کتابهای Collins Get Ready for IELTS استفاده کنید. فقط به سطح بندی این کتابها توجه کنید. کتابهای Collins نیز مشابه سایر انتشارات سطح بندی دارند.
هر دو این کتابها قویاً توصیه میشند. البته کتاب Advanced برای شروع و زمانی که سطحی پایین تر از C1 دارید توصیه نمیشه.
Cambridge Vocabulary for IELTS
Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced
با خواندن منابع فوق همانطوری که گفتم نقط ضعف و قوت شما مشخص میشه و می‌تونید برنامه ریزی بهتری داشته باشید.  

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - mt67 - 19-04-2015

سلام
از دوستان کسی هست که یه روش خوب واسه ریدینگ بگه
همیشه وقت کم میارم یا اگه وقت بگیرم، تعداد جوابهای درست خیلی کم میشه.
یه ماهی میشه که شروع به خوندن مجله(new scientist) کردم، سرعت خوندنم بالا اومده ولی هنوز خیلی مشکل دارم
با اینکه بیشتر وقت رو رو همین قسمت گذاشتم ولی ضعیف ترین عملکرد رو تو همین قسمت دارم
کتابهای مرتبط رو دارم میخونم ولی راضی کننده نبوده. همیشه وقتی به ریدینگ که میرسم وقت، انرژی، نمره و ... همه چی از دست میره. باید 7 بگیرم مثلا
ممنون میشم اگه کسی تو این قسمت مشکل داشته(مخصوصا مثل من) و تونسته اونو حل کنه تجربش رو بیان کنه
بازم ممنون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - idin_shafei_nia - 21-04-2015

سلام دوستان،

بنده تست تعیین سطح دادم در موسسه سفیر و افتادم pre5 … البته اینم بگم خیلی وقت بود از زبان انگلیسی به دور بودم البته در اسپیکینگ چون پارتنری نداشتم باهاش صحبت کنم.

حالا سوال من اینجاست که در فشرده ترین حالت مثلا روزی ۱۰-۱۲ ساعت چقدر زمان لازم هست که به نمره ۶.۵ در آیلتس برسم؟ برنامه‌ایی و یا پیشنهادی دارید برای اینکه زودتر برسم به این نمره؟ البته اینم بگم که کلاس‌های سفیر هم میخوام برم ولی نمیدونم تا چه سطحی برم و از کی تخصصی وارد اسکیل‌ها بشم.

در کنار کلاس و کتاب‌های سفیر که headway plus و headway academic skills و oxford practice grammar هست چه کتابایی را پیشنهاد میکنید که پارالل بخونم تا زودتر پیشرفت کنم و برسم به نمره ۶.۵؟

با تشکر

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Dark.Knight - 22-04-2015

(21-04-2015, 07:19 AM)'idin_shafei_nia' نوشته: سلام دوستان،
بنده تست تعیین سطح دادم در موسسه سفیر و افتادم pre5 … البته اینم بگم خیلی وقت بود از زبان انگلیسی به دور بودم البته در اسپیکینگ چون پارتنری نداشتم باهاش صحبت کنم.
حالا سوال من اینجاست که در فشرده ترین حالت مثلا روزی ۱۰-۱۲ ساعت چقدر زمان لازم هست که به نمره ۶.۵ در آیلتس برسم؟ برنامه‌ایی و یا پیشنهادی دارید برای اینکه زودتر برسم به این نمره؟ البته اینم بگم که کلاس‌های سفیر هم میخوام برم ولی نمیدونم تا چه سطحی برم و از کی تخصصی وارد اسکیل‌ها بشم.
در کنار کلاس و کتاب‌های سفیر که headway plus و headway academic skills و oxford practice grammar هست چه کتابایی را پیشنهاد میکنید که پارالل بخونم تا زودتر پیشرفت کنم و برسم به نمره ۶.۵؟
با تشکر

سلام
برای زبان خوندن بهتره شخص از حد توانایی زمانیش کمی هم کمتر در نظر بگیره! من به شخصه نمی تونم روزی 10 تا 12 ساعت بطور مفید زبان بخونم. به هر حال گنجایش مدت زمان درس خوندن بستگی به شخص داره.
سطح شما نسبت به آیلتس پایینه بنابراین بهتره اول شرایط عمومی زبانت رو خوب کنی. یعنی خواندن لغت، تندخوانی ریدینگ، فهم و درک لیسنینگ بریتیش...برای لغت کتاب از سطح ساده بخوام بگمGet ready for ielts و Collins Vocabulary for IELTS و نهایتا Cambridge Vocabulary for IELTS، گرامر لازم نیست ولی برای اسپیکینگ و رایتینگ لازمه پس برای اینم باید بخونی بالاترین سطح رو گرامر دایجست داره ولی می تونی گرامر این یوس رو بخونی. ریدینگ رو برای تندخوای تمرین کن و اول از متن های یکی دو پاراگرافی شروع کن و زمان بگیر و سعی کن هی این زمان کمتر بشه و تعداد پاراگراف ها رو زیاد کن تا به 5 6 پاراگراف برسی. تندخوانی به معنای خوندن تنها نیست و مهم فهمیدن متن در مدت زمان کوتاهه. لیسنینگ هم گوش دادن به لیسنینگ های بریتیش که توی اینترنت میتونی براساس سطح خودت دانلود کنی و گوش بدی و اگر لیسنینگت ضعیفه بهتره همزمان که گوش میدی هرچی میشنوی رو بنویسی (با هر تعداد پاز و پلی کردن) و مقایسه متن نوشته شده با متن اصلی و مجددا گوش بده ببین چرا اشتباه نوشتی. 
براساس زمانی که داری این قسمت تقویت عمومی زبانت نصف زمانت رو لازم داره مثلا اگر 4ماه فرصت داری دو ماه روی این قضیه کار کن.
بعدش برو سراغ منابع اصلی آیلتس
کتاب هایی از انتشارات collins هست که سری اولش با عنوان های get ready for ielts  در حد نمره 4-4.5 اما برای شروع بد نیست، ریدینگ و لیسنینگش رو بخون تا با تکنیک ها و نوع سوالات آشنا بشی. بعد کتاب های دیگه این انتشارات که listening for ielts و reading for ielts رو بخون که این کتاب ها در حد 5-5.5 هستند. برای ریدینگ همون کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS رو بخون فوق العاده ریدینگ های سطح بالایی داره (البته تمرین هایی برای لیسنینگ و اسپیکنگ و رایتینگ هم داره که ترجیحا تست های لیسنینگ رو هم بزن)
برای اسپیکینگ و رایتینگ کتاب خوبی مد نظرم نیست چون این دوتا اسکیل بهتره کلاس بری (نه کلاس های 40 نفره!!) بخصوص اسپیکینگ که با استاد صحبت کنی اما نمونه های سوالات اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس توی اینترنت هست همونا رو دانلود کن و تمرین کن. ضبط کردن صدات و گوش دادن بهش کمکت میکنه که ایرادات گرامری و تلفظی ت رو متوجه بشی و توی تمرین های بعدی درستشون کنی. سوال اول معرفی خود شخصه که میتونی از قبل براش چارچوب درست کنی که درس میخونی یا سرکار میری و ...
رایتینگ دوتا سواله، تشریح یه چارت و یه موضوع ساده و روزمره که من کلاس رفتم و کتابی براش سراغ ندارم متاسفانه
این بخش هم با فرض همون چهار ماه که دو ماه زمان زبان عمومی شد، یک ماه فرصت لازم داره و یک ماه آخر 9 تا کتاب کمبریج رو تمرین کن. این کتاب ها سوالات قبلی آیلتس هست که منتشر شده (البته فکر کنم 10 هم اومده باشه ولی مطمئن نیستم) از شماره یک تا 9 ساده به سخت و دورترین به نزدیک ترین سطح به ازمون اصلیه. مثلا قبلا شماره تلفن، شماره پرواز و... جز سوالات لیسنینگ بود ولی الان خیلی کم پیش میاد این مدل سوال بیاد. هر کتاب کمبریج 3تا ازمون آکادمیک داره که به دقت تست ها رو باید بزنی و بعد بری سراغ تجزیه و تحلیل که نکته ی انحرافی که باعث شده اشتباه کنی چی بوده؟ و یه جورایی سطح لغاتی که توی امتحان میاد توی این 9، 10تا کتاب جمع شده. 
مورد دیگه ای به ذهنم نمیرسه جز اینکه خوندن این کتاب ها برای نمره 6- 6.5 کافیه اگر نمره بالاتری میخوای کتاب های پلاس رو بخون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Simon2007 - 23-04-2015

(19-04-2015, 11:47 PM)'mt67' نوشته: سلام
از دوستان کسی هست که یه روش خوب واسه ریدینگ بگه
همیشه وقت کم میارم یا اگه وقت بگیرم، تعداد جوابهای درست خیلی کم میشه.
یه ماهی میشه که شروع به خوندن مجله(new scientist) کردم، سرعت خوندنم بالا اومده ولی هنوز خیلی مشکل دارم
با اینکه بیشتر وقت رو رو همین قسمت گذاشتم ولی ضعیف ترین عملکرد رو تو همین قسمت دارم
کتابهای مرتبط رو دارم میخونم ولی راضی کننده نبوده. همیشه وقتی به ریدینگ که میرسم وقت، انرژی، نمره و ... همه چی از دست میره. باید 7 بگیرم مثلا
ممنون میشم اگه کسی تو این قسمت مشکل داشته(مخصوصا مثل من) و تونسته اونو حل کنه تجربش رو بیان کنه
بازم ممنون

سلام 

شما روی Skim و Sacn  کار کنید. فصل اول بارونز حدود 100 صفحه در مورد اینطور موارد بحث شده. شما نباید کل متن رو بخونید و باید در فرصت داده شده قارد باشید نکات اصلی رو از دل متن استخراج کنید. این حاصل نمیشه مگر با تمرین. دقیقا مثل رانندگی. تئوری بدونید و تمرین نکنید فایده نداره. بطور خلاصه
1-عنوان رو با دقت بخونید که مغز بدونه با متنی در چه خصوص مواجهه.
2- از هر پاراگراف 2 خط اول و 1 خط آخر یا یک جمله آخر رو بخونید تا بدونید در هر پاراگارف به کدام بعد قضیه پرداخته. خود Introduvtion که پاراگراف اوله معمولا یک کلساه بندی داره که مشخص میکنه در پاراگراف های بعدی قراره روی چی بحث شه و لحن نویسنده به چه صورت هست. 

یک راه هم این هست که کلا متن رو نخونید و با سوالات شروع کنید. این دو شیوه هر دو به تمرین نیاز داره اما وقتی یاد بگیرید دیگه وقت کم نخواهید آورد. توجه داشته باشید اگر سطح لغت شما ضعیف باشه در این روشها موفق نیستید چون هر لغت ناشناخته به منزله یک دست انداز برای شما عمل میکنه مگر اینکه بتونید از روش حدس زدن معنی رو حدس زده و زود از این دست انداز بگذرید. یاد بگیرید که اسامی خاص که به عمد در ازمون داده میشه و ارزشی هم نداره نظرتون و حواستون رو به خودش جلب نکنه.
موفق باشید

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - idin_shafei_nia - 07-05-2015

سلام دوستان،
الان موقع نمایشگاه کتاب هستش و من یه لیستی تهیه کردم برای خودم اگه امکان داره شما هم بهش یه نگاهی بندازید و ببینید مناسب هست که برم تهیه‌شون کنم از نمایشگاه کتاب؟ یا اضافیه و زیادی دور خودمو شلوغ نکنم با منابع زیاد؟
البته این هم بگم که نمره ۶.۵-۷ نیاز دارم و هم اکنون هم دارم کلاس زبان سفیر میرم و سطحم pre5 هستش و دارم فشرده هم خودم توی خونه میخونم و تصمیم دارم آذر ماه امتحان آیلتس بدم.
improve your skills - macmillan, all skills ... 4.5 - 6 & 6-7.5
cambridge 1 ~ 9
barron's ielts
check your english vocabulary
common mistake intermediate & advance
testbuilder 1&2
ielts practice tests plus 1~3
ielts kaplan
101 hints for academic module
کتاب های اسپیکینگ و رایتینگ معمارزاده و اسپیکینگ برهانی

هر کدوم که اضافی هست لطف کنید بگید و اینکه اگر چیزی کم و کسر هستش و مد نظر دارید لطف کنید بگید که اضافه کنم به این لیست که تهیه کنم حتما.

منتظر نظرات و پیشنهاداتون هستم.

با تشکر و احترام فراوان