آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[برش] IELTS Speaking DataBase - yas@@@ - 26-10-2014

سلام دوستان 
از نظرات همگی استفاده کردم و امیدوارم جرات اینو پیدا کنم که تو این امتحان شرکت کنم ولی همیشه میترسیدم نتونم و حوصله استرس کشیدن هم ندارم [img]images/smilies/huh.gif[/img] ولی با این سوال هایی که از شما پرسیدن به نظر خیلی هم آزار دهنده نمیاد.راستی میزان دامنه لغت اون دوستانی که نمره خوبی گرفتند چقدر بوده است

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ermia_p - 17-12-2014

سلام
من حدود دو سال وقت دارم تا امتحان ایلتس بذم فعلا کلاسای فشرده میرم اینترچینج2 رو هم تموم کردم که به یه دلایلی رفتم یه موسسه دیگه اونا هدوی تدریس میکنن با تاکتیک فور لیسینیگ و اونم فشردست خودمم در کنار اینا 4000essential wordsرو میخونم جلد سومشم به نظرتون برای تقویت لیسینینگ و اسپیکینگ چه منابعی خوبه که کار کنم اخه وقتم ازاده نمیخوام هدرش بدم میخوام هر وقت امتحان بدم خیالم راحت باشه و کارم به مشکل برنخوره
ممنون میشم اگه بگین چه منابعی بخونم و روزی چند ساعت روشون کار کنم
با تشکر فراوان

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ACU - 19-12-2014

(17-12-2014, 01:33 AM)'ermia_p' نوشته: سلام
من حدود دو سال وقت دارم تا امتحان ایلتس بذم فعلا کلاسای فشرده میرم اینترچینج2 رو هم تموم کردم که به یه دلایلی رفتم یه موسسه دیگه اونا هدوی تدریس میکنن با تاکتیک فور لیسینیگ و اونم فشردست خودمم در کنار اینا 4000essential wordsرو میخونم جلد سومشم به نظرتون برای تقویت لیسینینگ و اسپیکینگ چه منابعی خوبه که کار کنم اخه وقتم ازاده نمیخوام هدرش بدم میخوام هر وقت امتحان بدم خیالم راحت باشه و کارم به مشکل برنخوره
ممنون میشم اگه بگین چه منابعی بخونم و روزی چند ساعت روشون کار کنم
با تشکر فراوان

دو سال زمان فوق العاده زیاد و خوبیه و شما با یه برنامه ریزی درست و روش خوب میتونید نمره ی واقعا بالایی از آیلتس بگیرید.

راستش "فقط" خوندن تعداد زیادی کلمه به نظر من یکی از بدترین روش هاست. مخصوصا اگر معانی فارسی رو حفظ کنید. دونستن خیلی خوب و دقیق ۲۰۰۰ تا کلمه بهتر از دونستن معنی ۴۰۰۰ تاست که نمیدونیم کجا استفاده کنمیشون. یادتون باشه که توی آیلتس استفاده ی اشتباه از کلمات براتون گرون تموم میشه و میتونه نمرتون رو بیاره پایین. در ضمن دایره ی لغتی آیلتس خیلی خیلی معلومه. شما با خوندن کتاب های شماره ی یک تا نه Cambridge IELTS میتونید به راحتی با این کلمه ها آشنا شید. برای اینکه نمره ی خوب از آیلتس (حتی ۸) بگیرید لازم نیست ده هزار تا کلمه بلد باشید.

بهترین راه یاد گرفتن یک کلمه اینه که معنی دقیقش رو از توی چندین تا دیکشنری انگلیسی به انگلیسی چک کنید. من دیکشنری های آنلاین زیر رو پیشنهاد میکنم:

http://www.merriam-webster.com
http://www.oxforddictionaries.com
http://dictionary.reference.com

با این کار شما با معنی دقیق کلمه و چگونگی استفادش آشنا میشید و حتی با preposition های مخصوص هر کلمه. تحت هر شرایطی از معانی فارسی دوری کنید و وقتی با thesaurus و synonym ها کار میکنید به شدت حواستون رو جمع کنید چون در انگلیسی کلماتی هستند که معنیشون به مقدار خیلی زیادی به هم نزدیک هستند ولی از هردوشون شاید نشه توی یک context استفاده کرد. مثال: subject و topic.

یادتون نره هر وقت یک کلمه ای رو از توی دیکشنری ها چک میکنید حتما تلفظش رو هم چک کنید و خود کلمه رو با صدای بلند چندین بار تکرار کنید. حتی کلمات خیلی خیلی ساده و پیش پا افتاده رو. تلفظ اشتباه کلماتی مثل message, package, mountain, Britain, pronunciation خیلی رایج هست بین کسانی که انگلیسی رو حتی خیلی ساله یاد میگیرند. و خیلی خیلی مثال های دیگه. پس حتما تلفظ هر کلمه ای که میبینید رو دقیقا چک کنید.

علاوه بر این استفاده از چندین دیکشنری بالا شما رو با تلفظ هر کلمه در بین انگلیسی زبان های کشور های مختلف آشنا میکنه که این باعث میشه شما توی قسمت لیسنینگ خیلی راحت تر باشید. علاوه بر این توصیه میکنم در آخر تلفظ کلمات رو یک بار دیگه از سایت www.forvo.com هم چک کنید. فکر نکنید تلفظ مهم نیست. توی آیلتس تلفظ بی نقص میتونه باعث شه نمره ی شما خیلی بالا بره.
برای Listening بهتون توصیه میکنم روزتون رو با انگلیسی پر کنید. صبح ها مثلا به اخبار انگلیسی گوش کنید و شب قبل از خواب به پادکست های انگلیسی گوش بدید. iTunes برنامه ی خوبیه برای پیدا کردن میلیون ها پادکست. علاوه بر این سایت BBC و دانشگاه آکسفورد یه عالمه پادکست قابل دانلود شدن دارند. 
یکی از پادکست های خیلی مفید: http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/general/sixminute

Listening رو به دو صورت passive و active انجام بدید. یکی موقعیه که دارید کار دیگه ای انجام میدید و در پس ضمینه یه صوت انگلیسی داره پخش میشه و یکی هم وقتی که تمام حواستون رو جمع میکنید و سعی میکنید صد در صد چیزهایی که یک audio داره میگه رو بفهمید. سعی کنید املای لغاتی که نمیدونید رو حدس بزنید و بعد چک کنید. پس هر روز تا جایی که حوصلتون میکشه به انگلیسی گوش بدید. پادکست یکی از بهترین و موثرترین راه هاست. 

برای قوی کردن Reading هیچ ترفند خاصی وجود نداره به جز اینکه از هر جا و هر نوع تکستی استفاده کنید برای تقویتش. هر نوع تکستی رو سعی کنید بخونید. مطالب علمی، کتاب های فلسفه، کتاب های داستان و شعر، مجلات علمی، ... اگه دنبال مطلبی میگردید به فارسی دنبالش نگردید. به انگلیسی برید دنبالش. تنها راه تقویت ریدینگ خوندنه و بس و اگه ریدینگتون رو حسابی قوی کنید مطمئن باشید که تاثیر خیلی خوبی روی writing هم میذاره.

پس سعی کنید روزی ۲۰ صفحه انگلیسی بخونید. ۱۰ صفحه چیز هایی رو بخونید که بهشون علاقه دارید و ۱۰ صفحه هم random از هر جا. مثلا مقالات Scientific American Magazine. 

برای ریدینگ آیلتس تکنیک های مختلفی وجود داره و باید با همشون کار کنید ببینید کدوم بهتر برای شما جواب میده. ولی یک نکته اینه که خوندن دقیق و کلمه به کلمه ی تکست های ریدینگ یکی از بزرگترین اتلاف وقت هاست. به جاش باید دنبال این باشید که با خوندن سریع تکست ازش اطلاعات مهم رو دربیارید.  بازم میگم که تکنیک ها زیاده و هر کسی یه جور راحته. من به شخصه خودم اول از همه سوال ها رو به دقت و چند بار میخونم و آنالیز میکنم و بعد میرم سراغ تکست. 

Writing یکی از قسمت های خاص آیلتسه. و یک جمله هست که به شدت در مورد این بخش (و در کل در مورد آیلتس) به شدت صدق میکنه: Always give the monkey exactly what he wants
توی این قسمت دنبال این نیستن که شما نشون بدید که ده هزار تا کلمه بلدین یا اینکه انگلیسی رو به شکل خیلی پیچیده میتونید ازش استفاده کنید. برعکس توی این قسمت از شما میخوان نوشتتون به شدت مستقیم و خوانا و قابل دنبال کردن باشه و در آخر ساده. لازم نیست چیزی رو بپیچونید. اگه میتونید یه ایده ی ساده رو راحت در یه جمله بیان کنید دقیقا همین کار رو کنید. توی این قسمت حواستون باید به استفاده ی درست از کلمات هم باشه. استفاده ی اشتباه از یه کلمه ی خیلی خاص برای شما نمره که نداره هیچ, میتونه نمرتون رو پایین هم بیاره.

یادتون باشه نوع Writing به طور کامل Academic هست و به طور اساسی با Literary writing و Creative writing فرق داره. پس نشون ندید که شعر زیاد میخونید. [img]images/smilies/biggrin.gif[/img] metaphor و این حرفا رو این جا بیخیال شید Big Grin 

توی این قسمت یکی مهم ترین چیزها اینه که نشون بدید میتونید به راحتی ایده هاتون رو به انگلیسی بروز بدید و بنویسید به طوری که کاملا قابل فهم باشه.

Writing استایل های خیلی خیلی متفاوتی داره. با خوندن کتاب های Cambridge IELTS میتونید ببینید که سمپل ها همشون بر اساس یک فرم نوشته نشدن و استایل های متفاوتی دارند. بهترین کار اینه که شما روی یک استایل تمرکز کنید و همونو خیلی خوب یاد بگیرید. که معمولا همون استایل Background Statement, paraphrasing the question, thesis statement, و ... هست.

پاراگراف بندی درست، نقطه و ویرگول های سر جا، puntuation این ها همه تاثیر به سزایی توی نمرتون داره.
کتاب ها و سایت های زیادی هستند که این قوانین خیلی مهم ولی بسیار مفید و در عین حال خیلی ساده رو میتونند به شما یاد بدن:
http://www.sussex.ac.uk/informatics/punctuation
https://owl.english.purdue.edu/owl/section/1/2

از اونجایی که وقتتون زیاده بررسی استایل های مختلف میتونه خالی از لطف نباشه. چون هر چی در مورد نحوه ی نوشتن بیشتر بخونید این بخش واستون مثل آب خوردن میشه. میتونید برای آشنایی با دیگر استایل ها به کتاب های زیر مراجعه کنید:

The Chicago Manual Of Style
Publication Manual Of The American Psychological Association

میرسیم به اسپیکینگ که یکی از راحت ترین بخش های امتحانه واسه ی نمره ی بالا گرفتن. گرامر خوب و انتخاب لغات خوب و فقط استفاده از تعداد کمی از لغات سطح بالا میتونه نمرتون رو حسابی بالا ببره. توی این قسمت مهم اینه که راحت باشید و اعتماد به نفس خیلی بالایی داشته باشید و نشون بدید که انگلیسی صحبت کردن براتون از فارسی صحبت کردن هم راحت تره. تا میتونید سعی کنید مثل یک native صحبت کنید که وقتی مکس میکنید نشون بده که دنبال لغت نیستید بلکه دنبال ایده هستید. استفاده از زبان آمیانه اینجا بر خلاف رایتینگ هیچ مشکلی نداره. سعی کنید جاهای خالی صحبت رو پر کنید. مثلا استفاده از عباراتی مثل so you see یا you know و از این قبیل در وسط حرفاتون و ...

برای پیشرفت در این بخش هر روز با یک نفر (یا حداقل با خودتون) حداقل نیم ساعت صحبت کنید. حتی صداتون رو ضبط کنید و مشکلاتتون رو بررسی کنید. روی تلفظات کار کنید و سعی کنید طبیعی و راحت صحبت کنید. میتونید صحبت های یک native رو گوش بدید و بعدش pause کنید و سعی کنید همون جملات رو عینا تکرار کنید.

واقعا فرمول جادویی ای رو من بلد نیستم. به نظرم هم لازم نیست خودتون رو بین هزاران کتاب سردرگم کنید. مخصوصا کتاب های لغت که توی خیلی از موسسات بیش از حد پیشنهاد میشه در صورتی که نصف همون استادها از استفاده ی درست و تلفظ درست اون کلمات اصلا با خبر نیستند. کلمه زیاد دونستن خیلی خیلی خوبه ولی در صورتی که گرامرتون هم خیلی قوی و باشه و در آخر دقیقا بدونید کجاها از کلمات استفاده کنید.

اگه میخواین لیسنینگتون قوی شه هر روز به انگلیسی گوش بدید. هر چقدر که میتونید.
اگه میخواید اسپیکینگتون خوب شه هر روز انگلیسی صحبت کنید و اشتباهاتتون رو شناسایی کنید.
برای ریدینگ و رایتینگ تا جایی که میتونید از همه جا مطلب بخونید.
یک چیزی که خیلی مهمه اینه که وقتی شما basic و پایه و اساس انگلیسی رو خیلی خوب یاد بگیرید دیگه آماده شدن برای آیلتس کار خیلی سختی نیست.

در آخر فکر نکنید 9 گرفتن از آیلتس غیر ممکنه. چون به شدت ممکنه.
شرمنده اگه این پست یک کم در هم و برهمه و بی نظمه. چیزایی که به ذهنم رسید رو نوشتم و اگه چیز دیگه ای یادم اومد حتما اضافه میکنم.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - stifler - 20-01-2015

دوستان من تا حداکثر باید اردیبهشت 94 آیلتس 5.5 و هیچکدوم از اسکیل ها زیر 5 نباشه ، بدست بیارم...میشه ؟ 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Andre - 20-01-2015

(20-01-2015, 12:46 AM)'stifler' نوشته: دوستان من تا حداکثر باید اردیبهشت 94 آیلتس 5.5 و هیچکدوم از اسکیل ها زیر 5 نباشه ، بدست بیارم...میشه ؟ 

باید اول بدونید که در چه سطحی هستید و بعد تصمیم بگیرید که چقدر زمان نیاز دارید. اگر بتونید یک دوره فشرده (20 جلسه ای کلاس آماده‌سازی برید) که احتمالاً حداقل این نمره رو کسب می‌کنید. در غیر اینصورت اگر هیچ اطلاعاتی ندارید، کتابهای خوبی موجوده (اگر خواستین یک لیست بهتون معرفی میکنم) که در واقع همان چیزی که در کلاس ها واستون میگن رو پوشش میده. پیشنهاد من اینه که مثلاً Cambridge IELTS 6 رو تست یکشو از خودتون آزمون بگیرید و بعد با توجه به اطلاعاتی که انتهای کتاب هست نمرتونو حساب کنید که البته فقط میتونید اینکارو واسه Reading و Listening انجام بدید. بعد از گرفتن نمره میتونین تقریباً تخمین بزنید که چقدر وقت نیاز دارید که از دو هفته تا چند ماه ممکنه متغیر باشه.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - stifler - 20-01-2015

(20-01-2015, 01:22 AM)'Andre' نوشته:
باید اول بدونید که در چه سطحی هستید و بعد تصمیم بگیرید که چقدر زمان نیاز دارید. اگر بتونید یک دوره فشرده (20 جلسه ای کلاس آماده‌سازی برید) که احتمالاً حداقل این نمره رو کسب می‌کنید. در غیر اینصورت اگر هیچ اطلاعاتی ندارید، کتابهای خوبی موجوده (اگر خواستین یک لیست بهتون معرفی میکنم) که در واقع همان چیزی که در کلاس ها واستون میگن رو پوشش میده. پیشنهاد من اینه که مثلاً Cambridge IELTS 6 رو تست یکشو از خودتون آزمون بگیرید و بعد با توجه به اطلاعاتی که انتهای کتاب هست نمرتونو حساب کنید که البته فقط میتونید اینکارو واسه Reading و Listening انجام بدید. بعد از گرفتن نمره میتونین تقریباً تخمین بزنید که چقدر وقت نیاز دارید که از دو هفته تا چند ماه ممکنه متغیر باشه.

درود.. آزمون ازمایشی برای هفته بعد ریجستر کردم تا ببینم چند میارم..504 و vocabulary for ielts و کمبریج 9 رو شروع کردم .grammer in use هم میخونم همزمان .  

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - stifler - 11-02-2015

(20-01-2015, 01:26 AM)'stifler' نوشته:
درود.. آزمون ازمایشی برای هفته بعد ریجستر کردم تا ببینم چند میارم..504 و vocabulary for ielts و کمبریج 9 رو شروع کردم .grammer in use هم میخونم همزمان .  

رفتم آزمون آزمایشی رو شرکت کردم و Overall 3.5 شدم..بدون اینکه وقت کنم کتابای بالا رو بخونم و تکنیک آزمون رو بدونم.

L:4
S:3 سر این اسپیکینگ اصن محو شدم تو مصاحبه و بد تجربه ای بود Sad((
R:3.5
w:3.5

حالا واقعا" با این سطح میتونم تو یک ماه به 5 .5 برسم ؟ 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - shiimmaa - 12-02-2015

سلام دوستان..
من آزمون آزمایشی شرکت کردم و 6.5 گرفتم.البته تقریبا دو سال پیش..الان میخوام شروع کنم بخونم برای نمره بهتر.ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.میخوام تا تابستون امتحان بدم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ahmadpashaei - 12-02-2015

(11-02-2015, 09:21 PM)'stifler' نوشته:
رفتم آزمون آزمایشی رو شرکت کردم و Overall 3.5 شدم..بدون اینکه وقت کنم کتابای بالا رو بخونم و تکنیک آزمون رو بدونم.
L:4
S:3 سر این اسپیکینگ اصن محو شدم تو مصاحبه و بد تجربه ای بود Sad((
R:3.5
w:3.5
حالا واقعا" با این سطح میتونم تو یک ماه به 5 .5 برسم ؟ 

سلام. تستهای آزمایشی خیلی شبیه آزمون اصلی نیستن و بیشتر به صورت عمومی اطلاعاتتون رو محک میزنن. نمیدونم کجا تعیین سطح شدین ولی هرچی باشه باید بگم سطحتون با آیلتس 5.5 آزمون آیلتس فاصله کمی نداره که بخواین در یک ماه بهش برسید. ببینید یک ماه یعنی یاد گرفتن دقیق فرمت امتحان آیلتس و کار کردن نمونه سوالات اونم در حد کم! چون معمولا بیش از اینا روی آزمون باید وقت گذاشت. اینظور که نمره تست شما نشون میده شما باید سطح GENERAL ENGLISHتون رو مثلا از طریق آموزشگاه رفتن به حداقل intermediate برسونید.

(12-02-2015, 01:12 PM)'shiimmaa' نوشته: سلام دوستان..
من آزمون آزمایشی شرکت کردم و 6.5 گرفتم.البته تقریبا دو سال پیش..الان میخوام شروع کنم بخونم برای نمره بهتر.ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.میخوام تا تابستون امتحان بدم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام و خوش آمدین. این نشون میده سطح زبانتون خیلی خوبه و نگرانی نباید داشته باشید و حتما تا حدی میدونید باید چکار کنید. برای راهنمایی های بیشتر همین تاپیک و تاپیکهای مشابه زبان انگلیسی رو از اول بخونید سوال و جوابها و منابع بسیار خوبی پیدا می کنید. هر کدوم از منابع رو هم خواستین یا از همون پست یا از کتابخانه سایت میتونید دانلود کنید

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - 1900 - 18-02-2015

سلام خدمت عزیزان
من عازم خدمتم با اجازتون :-D
در حال حاظر دانش زبانم سطح پایینی داره و میخوام تلاش کنم بعد از این دو سال بتونم ۶.۵ رو بگیرم حداقل
حالا با توجه به ضعیف بودن زبان عمومی من و همچنین تایم نیمه وقت مابین خدمت و البته خودخوان بودن چه پیشنهادی روبه من میدید؟
توی موردای مشابه دوستان پیشنهاد داده بودن که یک سال اول سطح زبان عمومی رو باید بالا برد اگه پیشنهادتون اینه لطفا بگیدچه کنم و چه منابعی رو بخونم و کار کنم
کلی هم ترس دارم از زبان خوندن و اینا!
با تشکر و احترام...