آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - stifler - 25-08-2014

سلام دوستان

سطح دانش زبانم پایین هستش. و به IELTS 5.5 نیاز دارم. با آیلتس 5 هم کارم راه میفته. برای اسفند هم باید حتما" امتحان رو بدم. چجوری میشه رسید به این سطح تا اون موقع ؟

با چه کتابهایی شروع کنم ؟ فلش کارت 504 رو دارم و هر روز مطالعه دارم. دنبال استاد از چه موقعی برم ؟

لطفا" یه برنامه ریزی خوب بهم پبشنهاد بدید.

ممنون.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ice - 25-08-2014

(25-08-2014, 02:00 PM)'stifler' نوشته: سلام دوستان
سطح دانش زبانم پایین هستش. و به IELTS 5.5 نیاز دارم. با آیلتس 5 هم کارم راه میفته. برای اسفند هم باید حتما" امتحان رو بدم. چجوری میشه رسید به این سطح تا اون موقع ؟
با چه کتابهایی شروع کنم ؟ فلش کارت 504 رو دارم و هر روز مطالعه دارم. دنبال استاد از چه موقعی برم ؟
لطفا" یه برنامه ریزی خوب بهم پبشنهاد بدید.
ممنون.

پيشنهاد مي كنم اول به طور آزمايشي يك امتحان آيلتس از كتاب هاي كمبريج رو بديد (ترجيحا جلدهاي جديدتر) تا سطح الانتون رو پيدا كنيد. سپس با توجه به اينكه در كدوم قسمت ضعف داريد از كتاب هاي كتابخانه استفاده كنيد. سطح 5-5.5 خيلي بالا نيست و به نسبت راحت تر از نمرات بالاي 6 بدست مي آد.
كتاب هاي مورد استفادتون بسته به وضعيتتون مشخص مي شن. ولي كتاب هاي آيلتس كمبريج كه مجموعه آزمون هستن حتما براتون لازم خواهند بود. در مورد استاد هم بستگي به خودتون داره. هر قدر بيشتر بتونيد وقت بذاريد نتايج بهتري بدست مي تونيد بياريد.

[برش] منابع مفید برای کلیه بخشهای آزمون IELTS - sara_1994 - 26-08-2014

دوستان سلام
من سطح زبانم در حد ادونسه
تقریبا یک سال و نیم وقت دارم تا برای آزمون آیلتس آماده بشم
با چه کتابی شروع کنم؟میخوام بدونم اولین کتابی که بخوام بخونم چی باشه بهتره؟
سپاس

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - sara_1994 - 01-09-2014

سلام
من سطح زبانم خوبه یه مدتیه دارم برای تافل میخونم با کتاب بارونز شروع کردم. اما وقتی سرچ کردم دیدم بعضی از دانشگاه ها تاکید میکنن که مدرک آیلتس رو بیشتر از تافل قبول دارن و بقیه دانشگاه ها هم میگن هر دو رو قبول دارن.
سوالم اینه. به نظرتون خوندن کتاب بارونز رو متوقف کنم و تمرکزم رو بذارم روی کتابی که محوریتش آیلتس باشه یا نه؟ آیا خوندن این کتاب به درد آزمون آیلتس هم میخوره یا وقت تلف کردنه؟
یه نکته اینکه من حدودا یک سال و نیم وقت دارم برای آماده سازی اما هنوز مطمئن هم نیستم که میخوام کدوم آزمون رو بدم. شنیدم نمره خوب گرفتن از تافل آسون تره و از طرفی مثینکه آیلتس کارامد تره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - reza_1st - 01-09-2014

(01-09-2014, 06:59 PM)'sara_1994' نوشته: سلام
من سطح زبانم خوبه یه مدتیه دارم برای تافل میخونم با کتاب بارونز شروع کردم. اما وقتی سرچ کردم دیدم بعضی از دانشگاه ها تاکید میکنن که مدرک آیلتس رو بیشتر از تافل قبول دارن و بقیه دانشگاه ها هم میگن هر دو رو قبول دارن.
سوالم اینه. به نظرتون خوندن کتاب بارونز رو متوقف کنم و تمرکزم رو بذارم روی کتابی که محوریتش آیلتس باشه یا نه؟ آیا خوندن این کتاب به درد آزمون آیلتس هم میخوره یا وقت تلف کردنه؟
یه نکته اینکه من حدودا یک سال و نیم وقت دارم برای آماده سازی اما هنوز مطمئن هم نیستم که میخوام کدوم آزمون رو بدم. شنیدم نمره خوب گرفتن از تافل آسون تره و از طرفی مثینکه آیلتس کارامد تره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

برای انتخاب بین تافل و آیلتس که اینجا مفصل بحث شده و می‌تونید ببینید.  ولی بطور خلاصه بستگی به هدفتون خیلی داره، اگه آمریکا هدف اصلیتونه تافل بدین، اگه استرالیا، یا حتی اروپا، آیلتس. اینکه کتاب تافل بخونید و آیلتس امتحان بدید، وقت تلف کردن نیست، ولی خیلی مفید بودن زمان و انرژی که می‌ذارین رو پایین میاره، بهتره تصمیمتون رو بگیرین و همون امتحانی که می خواین بدین رو بخونین.
و اینکه نمره خوب گرفتن از کدوم آسونتره یا کدوم کارآمدتره، جواب قاطعی نداره و بستگی به شخص و مهارت‌ها و نیازهاش داره.
موفق باشین

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - مونا مهاجرانی - 08-09-2014

سلام خسته نباشید .
من یک پزیشن پیدا کردم که ژانویه 2014 بسته میشه(دی 93). اگر 4 مهارت رو با نکات مطالعه کنیم: speaking  برای هر subject سوالاتش رو حفظ کنیم و یک ماه برای writing & reading وقت بذاریم با کتابهای crack ielst . و listening را با ایروانی و فایل صوتی بخونیم ,.... وسوالات 8 تا کمبریج رو بزنم از مهر تاآذر، میتونم  نمره 7 general بگیرم ؟
لطفا راهنماییم کنید . خیلی مهمه..........

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ahmadpashaei - 08-09-2014

(08-09-2014, 05:46 PM)'مونا مهاجرانی' نوشته: سلام خسته نباشید .
من یک پزیشن پیدا کردم که ژانویه 2014 بسته میشه(دی 93). اگر 4 مهارت رو با نکات مطالعه کنیم: speaking  برای هر subject سوالاتش رو حفظ کنیم و یک ماه برای writing & reading وقت بذاریم با کتابهای crack ielst . و listening را با ایروانی و فایل صوتی بخونیم ,.... وسوالات 8 تا کمبریج رو بزنم از مهر تاآذر، میتونم  نمره 7 general بگیرم ؟
لطفا راهنماییم کنید . خیلی مهمه..........

سلام. اینایی که میگین جواب نداره[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]ما نمی دونیم سطح الان شما چیه که بخوایک بگیم به نمره 7 که نمره بالایی هم هست می رسید یا نه. نمره 7 گرفتن واقعا کار سختیه و باید خیلی تلاش کنید در این مدت به شرطی که سطح فعلیتون حداقل upper intermediate باشه و خود مهارتهای چهارگانه شمام اوصاع خوبی داشته باشه نه که فقط اسم upper رو داشته باشید.شما ترجیحا به کلاس فکر کنید. در این تاپیک در مورد آموزشگاه های معتبر آیلتس مفصل بحث شده.

[برش] نرم افزار Anki 2 دسکتاپ و موبایل - سهیل توفیقی - 09-09-2014

دوستان سلام'من تقریبا تمام برنامه های لازم برای برنامه anki دانلود کردم والیان هم میخوام برای آزمون ایلتس شروع به مطالعه کنم اما الان نمیدونم با کدوم منبع مطالعه رو شروع کنم'ممنون میشم منو راهنمایی کنید'

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ahmadpashaei - 09-09-2014

(09-09-2014, 04:55 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: دوستان سلام'من تقریبا تمام برنامه های لازم برای برنامه anki دانلود کردم والیان هم میخوام برای آزمون ایلتس شروع به مطالعه کنم اما الان نمیدونم با کدوم منبع مطالعه رو شروع کنم'ممنون میشم منو راهنمایی کنید'

سلام. نمیدونم چرا مدیران به اینجا انتقال دادن پست شما رو ولی من همینجا جواب میدم.
ببینید شما می خواهید لغت خواندن رو برای آیلتس شروع کنید؟ اگر همینطوره باید بدونید خیلی فرقی نیست معمولا با همون 504 شروع می کنند و بعدش با eesential words for the IELTS و بعد Vocabulary for IELTS. من فایلهای انکی این دو تا روندیدم ولی میتونید خودتون بسازید و بخونید.بقیه لغات رو در خود منابع آیلتس یاد میگیرید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - brusa1994 - 09-09-2014

من IELTS  رو در سایت انکی سرچیدم،این لینک deck هایی داره که مربوط به IELTS هستند،اگر مایل بودید ازشون استفاده کنید.
(09-09-2014, 11:55 AM)'ahmadpashaei' نوشته: با همون 504 شروع می کنند و بعدش با eesential words for the IELTS و بعد Vocabulary for IELTS. من فایلهای انکی این دو تا روندیدم ولی میتونید خودتون بسازید و بخونید.بقیه لغات رو در خود منابع آیلتس یاد میگیرید.