آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Bahram - 12-01-2011

مهمترین شرط موفقیت در امتحانات زبان، داشتن یک برنامه مدون و حساب شده در ابتدای امر میباشد.
در این تاپیک میتوانند از تجربیات کاربران صاحبنظر در مورد شیوه صحیح یک برنامه ریزی موفقیت آمیز برای امتحان آیلتس مشاوره بگیرید.
لطفاً خلاصه ای از وضعیت خود (مانند سطح عمومی زبان، نقاط قوت و ضعف، شرکت در کلاسهای زبان، نمرات آزمونهای قبلی و ...) را در ابتدا بیان کنید، تا دوستان صاحبنظر با اشراف بیشتری بتوانند راهنمایی کنند.

زبان ، شروع از پایه - Iceboy - 06-02-2011

سلام دوستان
من در جهت گرفتن مدارک ایلتس با نمره بالا ، شرایط و مشکلاتم را در این رابطه عنوان کردم از شما دوستان تقاضای کمک دارم :

حال شرایط : Confused
دانشجو لیسانس هستم
تا حالا سر هیچ کلاسی زبانی شرکت نکردم
اما برای تعیین سطح که چند وقت پیش به چند کلاس مراجعه کردم اکثرا میگفتند که در حد شروع دوره پایه ایلتس هستم
اما خودم می دونم که سطحم پایین تر از هست بخصوص در بخش اسپکینگ ( حداقل یک یا دو سطح) Sad
اگر چهار مهارت را بر اساس تواناییهایم بخواهم ذکر کنم از همه بهتر ردینگ بعد رایتینگ و سپس لیسینیگ و در اخر اسپکینگ قرار دارد
کلاس زبان را در این سطح ترجیح نمی دهم و متمایل هستم تا جای ممکن به صورت خودخوان بخوانم ( اخه عادت کردم دانشجوی پیام نور هستم )
کسی دور و برم نیست که در زمینه اسپکینگ یا رایتینگ بتونم ازش کمک بگیرم
وقت به اندازه کافی دارم ( تقریبا 1 سال )و روزانه دو یا سه ساعت می تونم کار کنم
برای گرفتن نمره بالا در حد (8 ) می خواهم پایه ام را بشدت قوی کنم تا بعدا از این مشکل پایه ای نداشته باشم

حال از استادان و دوستان صاحب نظر خواهشمند کمک هستم : Huh

برای شروع از پایه و حالت جنرال از چه زمینه ای و با چه کتابی شروع کنم و به چه مدت ادامه دهم هر کرام را
ایا زمان اختصاصی 2 تا 3 ساعت کافی است یا بیشتر کنم
ایا بدون کلاس و با داشتن انگیزه کافی می توانم موفق شوم یا کلاس لازمه موفقیت است انهم در این سطح فعلا
باید چهار مهارت را در این سطح کار کنم یا فقط مثلا لغت و گرامر و... فعلا برای شروع کافی است
هر توصیه ای که شما فکر می کنید بتونه کمکم کنه خوشحال می شوم بشنوم

RE: زبان ، شروع از پایه - Babak - 06-02-2011

راستش من اطلاعاتم در این زمینه ناقصه، اما به نظرم اکثر مهارت‌های زبان رو می‌تونید خودتون با خوندن و تمرین کردن یاد بگیرید. مشکل همون طور که خودتون هم گفتید گفتار و نوشتن هست. برای این که در این دو مهارت پیدا کنید، لازمه که کسی باشه که راهنمایی‌تون بکنه و اشکالات‌تون رو بهتون بگه. البته در مورد گفتار یک مقدار کار راحت‌تره. یکی از تکنیک‌هایی که من برای تمرین گفتار یاد گرفتم ضبط صدای خودتون و بعد گوش کردن بهش هست. معمولا وقتی به صدای خودتون گوش می‌کنید، هم می‌تونید تا حدی لهجه‌ی انگلیسی خودتون رو بهتر کنید، هم متوجه نقاط ضعف یا اشتباهات خودتون می‌شید.
در نهایت به نظر من اگر بتونید کلاس خوبی پیدا کنید و در کنارش خودتون هم تمرین کنید، احتمالا بهتر جواب بگیرید. ممکنه بخواهید کلاس رو برای فقط چند ماه اول برید تا با یک سری تکنیک‌ها، منابع، و اصول اولیه آشنا بشید و بعد خودتون ادامه بدید.

RE: زبان ، شروع از پایه - Faraz - 06-02-2011

برای اسپیکینگ کلاس های بحث ازاد و برای رایتینگ کلاس های رایتینگ می تونه خیلی مفید باشه.فقط فراموش نکنید که هدف شما ایلتس است.در مجموع بخش اسپیکینگ ایلتس از نظر من ساده ترین بخش امتحان است و همیشه نمره من بین 0.5 تا 1 نمره بالاتر از نمره کلم می شد.در نظر بگیرید که اسپیکینگ من اصلا هم خوب نبود.می توانید خودتان هم با با کار ضبط صدای خود و کار کردن با یکی از کتاب های معروف اسپیکینگ ایلتس مثل کتاب ایروانی جلو بروید ولی کلاس های بحث ازاد و یا پیدا کردن یک پارتنر بسیار مفید تر است.
برای رایتینگ 3 مورد را باید تقویت کنید:
دامنه لغات: که می توانید با خوندن کتاب های لغت مختلف تقویتش کنید و نیازی به کلاس ندارد.
گرامر:این بخش هم خودتان می توانید مطالعه کنید و احتیاج به کلاس نیست.
اصول انشا نویسی:این قسمت از نظر من بهتر است به یک کلاس مناسب بروید.موسسات خوبی الان کلاس های رایتینگ برگذار می کنند که در ان اصول درست انشا نویسی اموزش داده می شود.بر خلاف تصوری که خیلی از دوستان دارند متاسفانه ما حتی در انشا فارسی نوشتن هم اصول را رعایت نمی کنیم.
برای بخش سوم خودتان هم می توانید از روی کتاب های موجود در بازار مطالعه کنید ولی کارایی کلاس رو ندارد و وقت زیادی می گیرد.با چند ساعت کلاس گرفتن با یک معلم خوب تفاوت زیادی در سبک نوشتن افراد ایجاد می شود.
موفق باشید

RE: زبان ، شروع از پایه - Bahram - 08-02-2011

iceboy عزیز، خوشحالم که اینجا میبینمت!
در کنار صحبتهای بابک و فراز عزیز، بدنیست چندمورد رو من اضافه کنم:
-برای تقویت لغات کتاب 504 رو بخر و از اول تمام لغاتی رو که بلد نیستی در HighLight کن و در دفترچه جداگانه بنویس و حفظ کن.
-برای تقویت لیسنینگ، فیلم و روزنامه گزینه های خوبی هستند، ولی بعد از مدت کوتاهی این روش کارآیی خودش رو از دست میده، من پیشنهاد میکنم شما برو به کتاب زبان فروشی ها و سی دی حاوی فایل صوتی کتابچه های داستان انگلیسی برای سطح elementary رو بخر و روی دستگاه پخش MP3 بریز و یک جای ساکت و بدون فعالیت بشین و با دقت گوش بده و سعی کن بفهمی چی میگه. روزهای اول واقعاً سخته برات و کاملاً هم طبیعیه، ولی سریع راه میافتی و سی دی سطوح بالاتر یعنی intermediate و advanced را بخر. این روش بصورت نمایی مهارت لیسنینگت رو قوی میکنه. من باهمین روش نتیجه خیلی خوبی از این بخش گرفتم. مطمئن باش موفق خواهی شد

RE: زبان ، شروع از پایه - Iceboy - 11-02-2011

از تمامی دوستان عزیز ممنون من کتاب 504 واژه را برای لغت و کتاب گرامر این یوس را برای گرامر خریداری کردم
برای لیسینیگ هم فردا میرم ببینم چی گیرم میاد در این سطحی که بهرام جان گفت سعی می کنم تهیه کنم
برای کلاس هم اونجاهایی که از دوستان و اساتید با پرس و جو ، پی به خوب بودنش می برم و مراجعه می کنم برای من هزینه اش بالاست
اما می دونم با کمک و راهنمایی شما دوستان گلم و با تلاش به نتیجه می رسم
ممنون دوستان گلم و
ببخشید که دیر جواب دادم چند روزی کارها زیاد بود و شبها خیلی خسته بودم

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Cortex - 25-02-2011

سطح عمومی زبان: FCE5
نقاط قوت: Writing/Grammar
نقاط ضعف: Speaking/Listening/Reading
هدفم گرفتن نمره بالای 7 است.(Ac)
دو ترم کلاس آیلتس آریانپور(مشهد) میرم. و یک ترم دیگه مانده است.
سال دیگه می خوام اپلای کنم. کی امتحان بدم؟ بعد از اتمام کلاس ها بازهم خودم بخونم یا کافیه؟
نمره سمپل های که از خودم می گیرم(از روی 8 کتاب کمریج) چجوری حساب کنم؟ مثلاً 5 تا غلط از 40 سوال Listening دارم. چند می شم؟
مرسی

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ice - 25-02-2011

(25-02-2011, 12:15 AM)Omid نوشته: سطح عمومی زبان: FCE5
نقاط قوت: Writing/Grammar
نقاط ضعف: Speaking/Listening/Reading
هدفم گرفتن نمره بالای 7 است.(Ac)
دو ترم کلاس آیلتس آریانپور(مشهد) میرم. و یک ترم دیگه مانده است.
سال دیگه می خوام اپلای کنم. کی امتحان بدم؟ بعد از اتمام کلاس ها بازهم خودم بخونم یا کافیه؟
نمره سمپل های که از خودم می گیرم(از روی 8 کتاب کمریج) چجوری حساب کنم؟ مثلاً 5 تا غلط از 40 سوال Listening دارم. چند می شم؟
مرسی

برای حساب نمره:37-39=8.5
35-36=8
33-34=7.5
28-32=7
26-27=6.5
این نمرات را حدودی در نظر بگیرید، در جداول آخر کتاب دیده میشود که یکبار 29 در ستون سوم قرار داره یکبار 28، این مسئله بستگی به درصد دشواری امتحان دارد.
برای دادن امتحان هم آنقدر به خودتون وقت بدید که بتونید در صورت بد دادن تکرارش کنید و هم زمانی باشد که می دانید برای کجا میفرستید تا از چند نسخه اول استفاده کنید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Cortex - 26-03-2011

(25-02-2011, 05:49 PM)ice نوشته: برای دادن امتحان هم آنقدر به خودتون وقت بدید که بتونید در صورت بد دادن تکرارش کنید و هم زمانی باشد که می دانید برای کجا میفرستید تا از چند نسخه اول استفاده کنید.

ممنون.
1- اگر از چند نسخه اول استفاده نکنیم؛ چقدر دوباره هزینه داره مثلاً بعد از 9 ماه بخوایم همون نمره رو ارسال کنیم؟
2- آیا برای دانشگاه فرقی بین نمره 9 ماه پیش با نمره 1 ماه پیش از اپلای هست؟
مرسی

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Mohammad - 26-03-2011

(26-03-2011, 11:35 AM)Omid نوشته: ممنون.
1- اگر از چند نسخه اول استفاده نکنیم؛ چقدر دوباره هزینه داره مثلاً بعد از 9 ماه بخوایم همون نمره رو ارسال کنیم؟
2- آیا برای دانشگاه فرقی بین نمره 9 ماه پیش با نمره 1 ماه پیش از اپلای هست؟
مرسی

سلام امید جان:
1) بستگی به مرکزی داره که امتحانتونو دادین، مثلا اگر سازمان سنجش باشه 50 هزار تومان برای صدور 1 تا 5 نسخه اضافه میگیره، آیلتس تهران گویا به صورت تکی (با هزینه کمتر) هم نسخه اضافه صادر میکنه که دقیقا نمیدونم چقدر هزینه میگیره.
2) تا 2 سال که اعتبار داره ولی بعضی دانشگاه ها ترجیح میدن نمره اخیرا گرفته شده باشه. از خود دانشگاه ها بپرسید جواب بهتری میگیرید.