آکادمیا کافه
واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا (/Thread-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Cortex - 01-02-2011

کاربران گرامی:

همانطور که مستحظر هستید دولت آمریکا برای صدور ویزا علی رغم مراحل قانونی دیگر از شما توقع طی کردن مراحل پزشکی(مدیکال) را نیز دارد.
کافیست برگه واکسن های خواسته شده را پس از تزریق به انیستیتو پاستور(تهران) ببرید و برگه تاییدیه ایمنی Immunization را برایتان صادر می کند، و فرم دانشگاه را کامل و مهر می کنند.
***توصیه می شود تمام واکسن هایی که تاکنون زده اید را برای دکتر بازگو کنید. ممکن است مثلاً برای بیمه در آمریکا این تقاضا را بکنند و هزینه 100-120$ برایتان بجا بگذارد.***

سوالات خود را در راستای موضوع تاپیک مطرح بفرمایید
با تشکر

RE: واکسیناسیون - Pejman - 15-08-2011

من از یکی از دوستانم که پارسال پذیرش گرفت و الان در آمریکا هست شنیدم که هیچ واکسنی نزده! تعجب کردم. آیا این واکسن برای همه اجباری نیست؟

RE: واکسیناسیون - Babak - 15-08-2011

نه، فکر می‌کنم به نوع بیمه دانشگاه بستگی داره. من هم هیچ واکسنی نزدم و هیچ کس هم از من نخواست که مدرکی در مورد واکسیناسیون نشون بدم.

RE: واکسیناسیون - Pejman - 27-08-2011

دوستان واکسن هایی که همگی در کودکی زدیم ولی هیچ مدرکی براشون نداریم رو چطوری می شه ثابت کرد زدیم، که در کارت بین المللی ثبت بشه؟

RE: واکسیناسیون - ice - 29-08-2011

(27-08-2011, 08:40 PM)Pejman نوشته: دوستان واکسن هایی که همگی در کودکی زدیم ولی هیچ مدرکی براشون نداریم رو چطوری می شه ثابت کرد زدیم، که در کارت بین المللی ثبت بشه؟
بعضی واکسن ها که زدیم (مثل سل) دائمی نیستند و عمر چندساله دارند. ولی بعضی واکسن ها را شنیدم می تونید با دادن آزمایش (معمولا تست خون) ثابت کنید که در بدن وجود دارند. اینکه برای کارت بین المللی معتبر باشه رو نمی دونم.

RE: واکسیناسیون - ShahdaD - 09-12-2011

و اما داستان واکسن زدن بنده...امروز 5 تا واکسن زدم، 6 تا مهر هم خورد تو کارت زرد واکسن بین الملی ایمن سازیم.... Smile

برای این موضوع به مرکز بهداشتی والفجر توی شیراز رفتم، و یکارت بهم دادن و 3 تا واسکن MMR,td, hepatists b رو مجانی برام زدن....

اونجا از خانومه پرسیدم برای بقیه واکسن ها چه کنم که گفت باید برید به مرکز هلال احمر، بعد پرسیدم که اونجا مهر که میزنند باید برم پاستور تهران تایید کنم؟

که خوشبختانه گفتند نه و اونجا هم مهر رو به تازیخ میلادی میزنند...

توی ایران تنها دو مرکز هلا احمر به میلادی میزنه که یکیش شیراز هست و دیگری در تهران...

در هلال احمر هم 1 ساعت معطل شدم تا 10 نفر جمع شدن و 2 تا واکسن دیگه زدم، یکی منانژیت به مبلغ 16/500 و یکی دیگه هم آنفولانزا به مبلغ 14/500 تومان و یک مهر مال pnemococcal هم اضافه برام زدن، تا با خیال راحت به دیار کفر! برویم.

پیشنهادم اینه که حتما این 2 تا واکسن رو هم بزنید برای احتیاط!

پ.ن: تنها در صورتی که دانشگاه مورد نظر از شما خواسته است تا Immunization form را پر کنید این واکسن ها رو بزنید...

موفق باشید.......

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - amirHossein - 24-12-2011

دوستان من دانشجویی پذیرش دارم .
یه راهنمایی میکنید من برای گرفتن کارت واکسن کجا برم ؟‌این کارت واکسن بچگی رو هم ندارم .
کلا چی کار کنم ؟

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - mahyarelc - 24-12-2011

(24-12-2011, 10:20 AM)amirHossein نوشته: دوستان من دانشجویی پذیرش دارم .
یه راهنمایی میکنید من برای گرفتن کارت واکسن کجا برم ؟‌این کارت واکسن بچگی رو هم ندارم .
کلا چی کار کنم ؟
درود
اول اینکه باید ببینید دانشگاهتون چه واکسن هایی رو اجباری گفته باید زده باشید (یا اصلا گفته؟!)...بعضی واکسن ها هم recommended هست
من تا اونجایی که یادمه اول رفتم هلال احمری که پایین میدون انقلاب بود (2-3 کوچه پایین تر از میدون؛ یکی از کوچه های غربی؛ متاسفانه اسمشو یادم نیست)؛ اونجا یک واکسن مننژیت زدم...این مننژیت رو فکر کنم پاستور نمیزنه و فقط هلال احمر میزنه...نزدیک ترین هلال احمر به میدون پاستور هم فکر کنم همینیه که گفتم
بعد رفتم پاستور (نزدیک میدون پاستور!)؛ با توجه به اینکه واکسنهای مورد نیاز رو همه رو زده بودم (دوران طفولیت!)فقط رفتم کارت بین المللی رو گرفتم
حالا ملت میومدن اونجا واکسن های جورواجور میزدن؛ فقط ممکنه بعضی واکسن ها (یا مثلا تست سل) در روزهای خاصی زده بشه
فکر میکنم مهمترین واکسن MMR هست که دو سری باید زده بشه؛ ما همگی قاعدتا تو طرح ملی (10 سال پیش؟!) یک دورش رو زدیم که اون نیاز به مدرکی چیزی نداره...خودشون فقط میپرسن که تو اون طرح بودین یا نه
اگه دانشگاهتون مشخص کرده چه واکسن هایی؛ معمولا یک فرم هم تو سایت دانشگاه داره که اینا رو بزنین؛ اون رو هم پرینت کنید ببرین پاستور براتون پر کنن
یعنی بنده هم فرم رو دادم پر کردن، هم یک کارت بین المللی گرفتم
معمولا اگر هم نتونید بزنین واکسن های مورد نیاز رو؛ دانشگاه یک ددلاین برای تحویل این مدارک داره که میتونید تو خود دانشگاه تا قبل ددلاین بزنید(البته به واکسن های دو و سه نوبتی توجه کنید از لحاظ زمانی)...ولی برحال فکر کنم از ایران گرون تر باشه و به استرسش نیارزه!

پ.ن: فکر کنم یک شعبه پاستور نزدیکای میدون قدس هم باشه (مطمئن شید قبلش)
ضمنا حواستون باشه مخصوصا اگر فرم میبرین درست پر کنن

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - ShahdaD - 24-12-2011

در بعضی موارد از جمله خودم تست هایی به نام تست TB که تست مربوط به بیماری های ریوی هست رو هم باید بزنید که معمولا در ایران مجانی میزنند، حتما لیست واکسن های دانشگاه رو چک کنید...

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - ice - 24-12-2011

شهداد عزیز به واکسن مهمی اشاره کردند. دوستانی که به شهرهای پرجمعیت آمریکا تشریف می برند، حتی اگر دانشگاه ازتون نخواد، هم ترجیحا درباره وضعیت سل (TB) در شهر مقصد بررسی کنید و خودتون این واکسن را بزنید چون شکل مقاوم شده به آنتی بیوتیک این بیماری به ویژه در شهرهایی مثل نیویورک رو به افزایش بوده و از این طریق حداقل برای چند سال خیالتون راحت تر هست.