آکادمیا کافه
پذیرش کارشناسی با داشتن مدرک کاردانی ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: پذیرش کارشناسی با داشتن مدرک کاردانی ایران (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

پذیرش کارشناسی با داشتن مدرک کاردانی ایران - RHamidR - 10-07-2013

سلام
من با هنرستان وارد عرصه دانشگاه شدم که فقط میشه اول مدرک کاردانی پیوسته رو گرفت و بعد از گرفتن مدرک کاردانی برای کارشناسی ناپیوسته اقدام کرد.
من کاردانیمو همینجوری گرفتم و الان دارم کارشناسی ناپیوسته میخونم.
میخواستم بپرسم آیا این روال تحصیلی توی گرفتن پذیرش مشکلی ایجاد نمیکنه با توجه به اینکه هنرستانی ها پیش دانشگاهی رو هم نمیخونن و مدرک پیش دانشگاهی ندارن.
و این که اگه میشه با مدرک کارشناسی ناپیوسته برای ارشد پذیرش گرفت، کدوم مراحل از کار توی پذیرش و آماده کردن مدارک (کلا از صفر تا صد گرفتن پذیرش) تفاوت اینجاد میشه.
توی موضوعات همچین چیزی ندیدم واسه همین خودم یه تاپیک زدم. ممنون میشم کسانی که اطلاع دارن و کسانی هم که تجربه دارن کمکمون کنن.
درضمن اگه جای این تاپیک اشتباه هستش خواهشا مدیران محترم انتقالش بدن.

RE: آیا داشتن مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به جای کارشناسی پیوسته مشکلی ایجاد نمی کند - Babak - 10-07-2013

اگر منظورتون از مشکل اینه که آیا با مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌شه پذیرش گرفت یا خیر، باید بگم که بله می‌شه. افرادی بوده‌اند که قبلا این کار رو کرده‌اند و من شخصا سراغ ندارم که دانشگاهی پیوسته بودن مدرک کارشناسی رو برای پذیرش لازم بدونه.
به نظر من اگر شرایط شما از نظر معدل و نمره‌های امتحان‌ها و غیره خوب باشه با مدرک کارشناسی ناپیوسته هم شانس پذیرش و فاند هست.

RE: آیا داشتن مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ - RHamidR - 10-07-2013

ممنون از بابک عزیز حالا که چون تعدادی از دوستان با این شرایط پذیرش و فاند گرفته اند خیالمون از طرف گرفتن پذیرش راحت شد...
بنظرم این تاپیک تبدیل بشه به جایی که توش مطالبی پیرامون تفاوت تو انجام مراحل پذیرش و تجربیاتی که ممکنه توی این موضوع یعنی "تفاوت گرفتن پذیرش کارشناسی ناپیوسته و پیوسته" برای عزیزان رخ داده قرار داده بشه خیلی بهتره. هم تبدیل میشه به یه دانشنامه منسجم توی یه تاپیک و هم اینکه افرادی که بدین ترتیب میخوان پذیرش بگیرن با مراحل کارشون آشنا بشن و یهو جا نخورن و یا اینکه بدون دانستن این تغییرات از هدفشون جا نمونن.
واسه همین از افرادی که با روال کار گرفتن پذیرش با کارشناسی ناپیوسته آشنا هستن و کسانی که تو این موضوع تجربه دارند و کسانی که حتی توی فروم های دیگه و سایتهای دیگه مطالبی میبینن من باب این موضوع، خواهش میکنم تجربیات و چیزهایی که میدونن رو با بقیه کاربران به اشتراک بگذارن.
ممنون

RE: آیا داشتن مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ - ForeverBlue - 11-07-2013

(10-07-2013, 12:47 AM)'RHamidR' نوشته: سلام
من با هنرستان وارد عرصه دانشگاه شدم که فقط میشه اول مدرک کاردانی پیوسته رو گرفت و بعد از گرفتن مدرک کاردانی برای کارشناسی ناپیوسته اقدام کرد.
من کاردانیمو همینجوری گرفتم و الان دارم کارشناسی ناپیوسته میخونم.
میخواستم بپرسم آیا این روال تحصیلی توی گرفتن پذیرش مشکلی ایجاد نمیکنه با توجه به اینکه هنرستانی ها پیش دانشگاهی رو هم نمیخونن و مدرک پیش دانشگاهی ندارن.
و این که اگه میشه با مدرک کارشناسی ناپیوسته برای ارشد پذیرش گرفت، کدوم مراحل از کار توی پذیرش و آماده کردن مدارک (کلا از صفر تا صد گرفتن پذیرش) تفاوت اینجاد میشه.
توی موضوعات همچین چیزی ندیدم واسه همین خودم یه تاپیک زدم. ممنون میشم کسانی که اطلاع دارن و کسانی هم که تجربه دارن کمکمون کنن.
درضمن اگه جای این تاپیک اشتباه هستش خواهشا مدیران محترم انتقالش بدن.

همانطور که بابک عزیز فرمودند، مشکلی ایجاد نمیکند.

صرفا جهت بالا بردن روحیه عرض میکنم:
چندین تن از دوستان من این کار رو  کردند و مشکلی نداشتند. اکثرا هم فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی بودن و کارشناسی از دانشگاه آزاد (و البته یک نفر از دانشگاه باهنر کرمان). برای مالزی (البته پذیرش مالزی خیلی هنر محسوب نمیشه!) و سایر کشورهایی که الان یادم نیست اقدام کردند و توانستند

یکی از اونها را دقیقا خاطرم است که  الان در ایتالیا با داشتن فاند مناسب در حال تحصیل و تهذیب است [img]images/smilies/smile.gif[/img]

[برش] نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - habib_nobakht - 26-05-2015

من پست های اخیر رو خوندم.
مدرک کاردانی: مهندسی آب، معدل 12.01 (انصراف از کارشناسی پس از 4 سال و گرفتن مدرک معادل کاردانی)
مدرک کارشناسی ناپیوسته: راهنمایی و مشاوره، معدل بالای 19
برای ارشد روانشناسی، یا راهنمایی و مشاوره، می خوام اقدام کنم.
سوال اول: به نظر شما این ناپیوسته بودن، و تفاوت زیاد معدل ها مشکلی ایجاد می کنه؟
سوال دوم: نیازی به آزادسازی مدرک کاردانی از دانشگاه دولتی هست؟
سوال سوم: هنوز دو ترم من مونده، و بنابرین معدل 2 سال آخر کاردانی رو ندارم بهشون بدم. مشکلی هست آیا؟

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - blur - 27-05-2015

(26-05-2015, 09:52 PM)'habib_nobakht' نوشته: من پست های اخیر رو خوندم.
مدرک کاردانی: مهندسی آب، معدل 12.01 (انصراف از کارشناسی پس از 4 سال و گرفتن مدرک معادل کاردانی)
مدرک کارشناسی ناپیوسته: راهنمایی و مشاوره، معدل بالای 19
برای ارشد روانشناسی، یا راهنمایی و مشاوره، می خوام اقدام کنم.
سوال اول: به نظر شما این ناپیوسته بودن، و تفاوت زیاد معدل ها مشکلی ایجاد می کنه؟
سوال دوم: نیازی به آزادسازی مدرک کاردانی از دانشگاه دولتی هست؟
سوال سوم: هنوز دو ترم من مونده، و بنابرین معدل 2 سال آخر کاردانی رو ندارم بهشون بدم. مشکلی هست آیا؟

1. بهرحال بعضیا مدرکشون ناپیوسته ست. به نظر میرسه که بیشتر از ناپیوسته بودن معدل پایین دوره کاردانی تون براتون مشکل ساز خواهد شد.
2. بله چون مدرکتون ناپیوسته ست باید هردو آزاد بشن.
3. من متوجه نشدم! معدل دو سال آخر کاردانی یعنی چی؟ شما مگه الان دوره دو ساله کارشناسی ناپیوسته رو سپری نمی کنید؟ در هر حال اغلب دانشگاه ها اجازه میدن که دانشجوهای سال آخری هم اپلای کنن بشرطی که قبل از شروع ترمی که ازش پذیرش می گیرن مدرکشون دستشون باشه و برا ثبت نام با خودشون ببرن.

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - habib_nobakht - 27-05-2015

(27-05-2015, 07:44 AM)'blur' نوشته:
1. بهرحال بعضیا مدرکشون ناپیوسته ست. به نظر میرسه که بیشتر از ناپیوسته بودن معدل پایین دوره کاردانی تون براتون مشکل ساز خواهد شد.
2. بله چون مدرکتون ناپیوسته ست باید هردو آزاد بشن.
3. من متوجه نشدم! معدل دو سال آخر کاردانی یعنی چی؟ شما مگه الان دوره دو ساله کارشناسی ناپیوسته رو سپری نمی کنید؟ در هر حال اغلب دانشگاه ها اجازه میدن که دانشجوهای سال آخری هم اپلای کنن بشرطی که قبل از شروع ترمی که ازش پذیرش می گیرن مدرکشون دستشون باشه و برا ثبت نام با خودشون ببرن.

از پاسخ دقیق شما ممنونم.
توی سوال 3، اشتباه شده بود. منظورم دو سال آخر کارشناسی ناپیوسته بود. که هنوز طی نکرده ام.
سوال چهارم: این که مدرک کاردانی من غیرمتبط با مشاوره و روان شناسی هست، و مسلما من واحدهای مشاوره و روان شناسی کمتری پاس کرده ام. چه قدر می تونه یک امتیاز منفی تلقی بشه؟
سوال پنجم: این مسئله که مدرک کاردانی من با کارشناسی ناپیوسته ی من متفاوت هست، ربطی به معادل سازی مدرک من با مدرک کارشناسی اون کشور داره؟ این equivalent که میگن، چه طوری می تونه تایید بشه؟

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - blur - 27-05-2015

در مورد سوال پنجمتون اطلاعی ندارم. قوانین کشور به کشور و  دانشگاه به دانشگاه متفاوت هستن.
در مورد سوال چهارمتون، هم بهرحال اگر قرار باشه قیاسی با کسی که کلا مدرکش روانشناسی بوده در شرایط مساوی صورت بگیره خب بهرحال اون شانس بیشتری داره. شما باید سعی کنید یک سری مزیت های رقابتی داشته باشین مثلا نمره زبان خیلی تاپ، توصیه نامه های خوب و هرچیزی که بتونه به پوشش کاستی های رزومه تون کمک کنه...

RE: آیا داشتن مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ - Sayber32 - 06-06-2015

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من چند تا سوال داشتم
یک:من کاردانی پیوسته الکترونیک از دانشگاه انقلاب اسلامی میگرم با معدل کل 16 بعد معدل چند ترم اخرم بالای هفده هستش و لیسانس هم با معدل 18 از دانشگاه آزاد گرفتم وهم چنین آیلتس 7.5 و سه مقاله ای اس آی دارم و مهندسی gare هم با امتیاز 400 گرفتم حالا قصد دارم از دانشگاه های معتبر کانادا ترجیحا تورنتو پذیرش با فاند بگیرم
یک :آیا امکانش هست؟
دو؛چگونه اقدام کنم؟
سه چقدر طول میکشد؟
چهار :بعد سالانه چند دلار به من برای هزینه فاند میدهند؟
پنج :هیچ پولی هم برای هزینه تحصیل ندارم در صورت کم بودن فاند؟
ممنون بابت پاسخ سریع و حقیقی شما

RE: آیا داشتن مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ - penguinsjr - 06-06-2015

(06-06-2015, 02:06 AM)'Sayber32' نوشته: با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من چند تا سوال داشتم
یک:من کاردانی پیوسته الکترونیک از دانشگاه انقلاب اسلامی میگرم با معدل کل 16 بعد معدل چند ترم اخرم بالای هفده هستش و لیسانس هم با معدل 18 از دانشگاه آزاد گرفتم وهم چنین آیلتس 7.5 و سه مقاله ای اس آی دارم و مهندسی gare هم با امتیاز 400 گرفتم حالا قصد دارم از دانشگاه های معتبر کانادا ترجیحا تورنتو پذیرش با فاند بگیرم
یک :آیا امکانش هست؟
دو؛چگونه اقدام کنم؟
سه چقدر طول میکشد؟
چهار :بعد سالانه چند دلار به من برای هزینه فاند میدهند؟
پنج :هیچ پولی هم برای هزینه تحصیل ندارم در صورت کم بودن فاند؟
ممنون بابت پاسخ سریع و حقیقی شما

سلام
یک: روی کاغذ که شرایط مناسبی دارید. اما رای نهایی رو دانشگاه ها می دن.
دو: اگه هیچ اطلاعاتی در موردش ندارید اول حزوه (ویکی) سایت رو اینجا بخونید. به طور کلی اول تهیه مدارک، بعد انتخاب دانشگاه، بعد ارسال مدارک به دانشگاه و منتظر نتیجه بودن. ارتباط با اساتید هم قبلش توصیه میشه.
سه: معمولا از یک سال قبل باید دست به کار شید. اگه همه چیز خیلی سریع براتون مهیا بشه ممکنه کم تر از سه ماه هم انجام بشه. (به تاریخ ددلاین دانشگاه ها توجه کنید.)
چهار: بستگی داره چه فاندی بگیرید. اگه فول فاند باشه که دیگه پول لازم ندارید. حتی یه چیزی واسه پس انداز هم ممکنه داشته باشید. برای این که بدونید چقدر فاند می دن به نتایج پذیرش اینجا مراجعه کنید.
پنج: بهتره برای اطمینان یه ساپورت مالی هر چند اندک از ایران داشته باشید. کارهای دانشجویی هم می تونید انجام بدید و ... دیگه بستگی به خودتون داره.

این اطلاعات بر اساس چیزایی که من می دونم. و ممکنه مواردی حسب شرایط تا حدودی متفاوت باشه.