آکادمیا کافه
گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - آدریان سابق - 03-01-2016

(03-01-2016, 02:25 PM)ساناز64 نوشته: با سلام و خسته نباشید. خیلی خوشحالم که بالاخره با سایتی آشنا شدم که فعال هست و پاسخ دوستان بدون جواب نمونده. ببخشید من هم سوالی دارم که تا الان جوابش رو نگرفتم ممنون می شم وقت بذارید. من و همسر و پسر سه ساله ام قراره که خرداد ماه بریم آلمان برای دیدار بستگان. ما مشهد هستیم متوجه شدم که باید برای هر نفر وقت جداگانه گرفت حتی برای پسرم که پاسپورت جداگانه داره. با این اوضاع وقت گرفتن که زود وقت ها پر می شه و البته نمی شه کنسل کرد احتمال خیلی قوی ما باید جدا جدا بریم  تهران. یعنی واقعا راهی نیست که خانوادگی برای سفارت وقت گرفت؟؟؟
هم چنین به نظر شما من و همسرم که کارمند هستیم و سند ملکی و ماشین به نام همسرم هست بهمون ویزا می دن؟
ممنونم که وقت می ذارید.

با درود

چرا برید تهران ؟! وقتهای شنگن به سرعت وقتهای دانشجویی پر نمیشه معمولا ! وقتهای سفارت معمولا روزهای دوشنبه باز میشه، اگه نشد، میشه سه شنبه و به همین ترتیب...
یکی دو روز پای سیستم کم و بیش صفحه رو رفرش کنین، وقت گیرتون میاد و مشکل خاصی نیست.

برای دیدار از بستگان بایستی لینک ویزای کوتاه مدت یا شنگن را انتخاب بفرمایید.
Schengen-Visa (kurzfristige Aufenthalte)
حالا چه جوری باید وقت بگیرید :
از این لینک :
https://service2.diplo.de/rktermin/extern/choose_categoryList.do?locationCode=tehe&realmId=22
شرایطش چیه :
Schengen-Visa (kurzfristige Aufenthalte)
Der Termin, den Sie buchen werden, gilt nur für die Beantragung eines Schengen-Visums.
Beachten Sie bei der Eingabe Ihrer Daten bitte Folgendes:
  • Buchen Sie für jeden Antragsteller über 12 Jahren [b]einen eigenen Termin[/b].
  • Alle Eintragungen müssen ausschließlich in lateinischen Buchstaben erfolgen.
  • Sie müssen Ihre [b]Daten unbedingt korrekt und fehlerfrei eingeben[/b], da der Einlass in die Visastelle nur bei genauer Namens- und Passübereinstimmung erfolgt. Vorsicht: Selbst bei geringsten Abweichungen wird Ihnen der Einlass verweigert.
  • Ihre Passnummer muss MIT Grossbuchstaben und Ziffern eingegeben werden, z.B A1234567. Hier sehen Sie, an welcher Stelle Sie die Passnummer finden:
خودشون اینجا اعلام کردن برای افراد بالای 12 سال باید وقت بگیرید ! یعنی زیر 12 سال نیازی به وقت مجزا نیست.
بقیه موارد هم اشاره کرده که شماره پاسپورت رو با حروف درست بنویسین، اسامی رو به صورت لاتین و با دقت وارد کنین و باقی قضایا...
شما اقدام کنین و دستورالعملهای دریافت ویزا رو طبق چک لیست خودشون تحویل بدین، حالا یا ویزا میدن یا نمیدن !
مهم اینه که شما با دقت و انگیزه کارها رو تا لحظه آخر جلو ببرین.

پیروز باشید.

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - ساناز64 - 04-01-2016

سلام ممنونم که برای پاسخ به سوالم وقت گذاشتین. نوشتین چرا تهران؟؟ خوب معلومه چون سفارت آلمان در تهرانه و باید برای مصاحبه بریم. همچنین قوانین عوض شده و پسر من که 3 سالشه براش گذرنامه جدا صادر کردند و اسمش به عنوان همراه در گذرنامه من نیومده. در حالی که در سایت نوشته:
استثناء :‌ کودکان زیر ١٢ سال که نام آنها  به عنوان همراه در گذرنامۀ یکی از والدین درج شده است و به همراه والدین خور سفر می کنند نیاز به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می‌باشد.
حالا به نظرتون چون گذرنامه ش جداست نباید وقت جداگانه گرفت؟ ممنونم.

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - آدریان سابق - 04-01-2016

(04-01-2016, 01:59 PM)ساناز64 نوشته: سلام ممنونم که برای پاسخ به سوالم وقت گذاشتین. نوشتین چرا تهران؟؟ خوب معلومه چون سفارت آلمان در تهرانه و باید برای مصاحبه بریم. همچنین قوانین عوض شده و پسر من که 3 سالشه براش گذرنامه جدا صادر کردند و اسمش به عنوان همراه در گذرنامه من نیومده. در حالی که در سایت نوشته:
استثناء :‌ کودکان زیر ١٢ سال که نام آنها  به عنوان همراه در گذرنامۀ یکی از والدین درج شده است و به همراه والدین خور سفر می کنند نیاز به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می‌باشد.
حالا به نظرتون چون گذرنامه ش جداست نباید وقت جداگانه گرفت؟ ممنونم.

خواهش میکنم.

بنده فکر کردم میخواین حضوری تشریف ببرین تا بتونین وقت بگیرین !
اگه اسمش به عنوان همراه نیست، پس یه وقت جداگانه باید براش رزرو کنید.

پیروز باشید.

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - alper - 10-01-2016

سلام دوستان

یه سوال داشتم  - من امروز داشتم از طریق سایت سافرت آلمان بصورا آنلاین تعیین وقت میکردم - در صفحه ورود اطلاعات یه سوال بود که اصلا متوجه نشدم!!

یه گزینه ای بود که البته تا حدودی یادم هست :

Type of appointment booking
1:Free of charge
Paid by agent 2:
3: ................

کسی میتونه راهنماییک منه منظورش چی بوده؟  مرسی

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - ely s m - 11-01-2016

سلام
من برای خودم موفق شدم وقت سفارت آلمان بگیرم ولی تا اومدم برای همسرم هم وقت بگیرم وقت ها پر شد؟ الان باید چی کار کنم؟ یعنی هر دوتامون توی دوتا روز جدا بریم؟؟ مرسی

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - alper - 11-01-2016

(11-01-2016, 12:33 PM)ely s m نوشته: سلام
من برای خودم موفق شدم وقت سفارت آلمان بگیرم ولی تا اومدم برای همسرم هم وقت بگیرم وقت ها پر شد؟ الان باید چی کار کنم؟ یعنی هر دوتامون توی دوتا روز جدا بریم؟؟ مرسی

من نتونستم - ینی تا اومدم دکه تایید رو بزنم گفت تمو شده وقت ها !!!!! سوختم هااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!

حالا شما که پر کردی اون گزینه که میپرسید :

Type of appointment booking
1:Free of charge
Paid by agent 2:
3: ................

چی هست و شما چیرو انتخاب کردی؟

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - ely s m - 11-01-2016

من free og charge  رو انتخاب کردم ، حالا باید چی کار کرد؟

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - atefeh8001 - 14-01-2016

سلام
من هنوز وقت سفارت ندارم یعنی نتونستم وقت بگیرم.( 14 ژانویه). کلاس ها هم اول اپریل شروع می شوند. می خواستم بدونم منطقی هست اگر اخر فوریه وقت بود بگیرم؟مدارکم کامل هست. با توجه به اینکه ویزا 2 ماه و بیشتر طول می کشه برای مستر دوم؟Sad اگر وق بگیرم و ویزا بگیرم، برای ترم زمستون دیگه بهم ویزا نمز دن؟

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - alper - 14-01-2016

(14-01-2016, 04:15 PM)atefeh8001 نوشته: سلام
من هنوز وقت سفارت ندارم یعنی نتونستم وقت بگیرم.( 14 ژانویه). کلاس ها هم اول اپریل شروع می شوند. می خواستم بدونم منطقی هست اگر اخر فوریه وقت بود بگیرم؟مدارکم کامل هست. با توجه به اینکه ویزا 2 ماه و بیشتر طول می کشه برای مستر دوم؟Sad اگر وق بگیرم و ویزا بگیرم، برای ترم زمستون دیگه بهم ویزا نمز دن؟

شما اونجا تحصیل میکنین ؟ یا اینکه پذیرش گرفتین ؟ از کدوم دانشگاه ؟

RE: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - mmjavad - 15-01-2016

(14-01-2016, 04:15 PM)atefeh8001 نوشته: سلام

من هم تقریبا شرایط شما رو داشتم انگار فقط بعضی یکشنبه ها وقت دانشجویی باز میشه، تا نیم ساعت بعد ساعت اعلام شده هم چک کنید یهو شاید باز بشه، من 4 ژانویه وقت گرفتم، کلاس ها هم 1 مارس

اینطور که چک کردم تو این ماه ها 5 -6 هفته ای هم ویزا می دن اگه فرم امنیتی نداشته باشین

من راجع به اینکه واسه ترم زمستون وقت بدن یا نه نمی دونم! فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد اگه این دیر بشه و امیدوارم که مشکلی هم نباشه!