آکادمیا کافه
گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: گرفتن وقت و مصاحبه سفارت (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

گرفتن وقت و مصاحبه سفارت - spt - 17-01-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به مدارک لازم جهت ارایه به سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی پرداخته خواهد شد.
در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور آلمان برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر
اقامت دائم/روادید بلند مدت
ساعت کار بخش روادید:
فقط با تعیین وقت قبلی از طریق
(15.3 شماره تلفن 39991499 ( یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7 صبح الی 0
رسیدگی به درخواست حدود ٨ تا ۱۰ هفته بطول می انجامد. در موارد استثنایی این مدت طولنی تر هم می شود.
علاوه بر این باید در نظر داشت که به دلیل کثرت تعداد مراجعین ٬ امکان چند هفته انتظار از تعیین وقت تا زمان مراجعه وجود
در برنامه ریزی خود به این نکته دقت کنید. K دارد. لطفا
مراجعه شخص درخواست کننده الزامی است !
فقط کسانی می توانند به سفارت آلمان در تهران درخواست بدهند که اقامت دائمی در ایران داشته باشند. در غیر این صورت باید
درخواست را در کشور متبوع خود بدهند.
تذکر
• انجام کلیه خدمات بخش ویزا رایگان بوده. به غیر از هزینه صدور ویزا که در قبال دریافت رسید می باشد.
• فرم درخواست رایگان است.
• برای پر کردن فرم ها نیازی به دریافت کمک از دفترها یی که چنین خدماتی ارائه می دهند و دارالتحریرها نیست.
ارائه مدارک زیر برای کلیه متقاضیان الزامی است :
3 نسخه فرم درخواست صدور اجازه اقامت که بطور کامل و خوانا تکمیل و امضاء شده باشد. ·
درخواستهایی که بطور کامل تکمیل نشده باشند ٬ بررسی نمی شوند.
علوه بر این از سفارت برگه ای حاوی سوالت امنیتی دریافت می کنید که باید خوانده شده و ·
امضاء گردد.
( 3× 4 و 5 × 3 عدد عکس رنگی با زمینه روشن با قابلیت بیومتری به ابعاد ( 5 ·
سفارت به هیچ عنوان عکسهایی که قدیمی تر از 6 ماه باشند را قبول نخواهد کرد
گذرنامه معتبر امضاء شده و نیز یک کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه ( درخواست کنندگانی که ·
بیشتر از 16 سال سن دارند باید گذرنامه جداگانه داشته باشند. ).
ارائه بیمه درمانی مسافرتی هنگام دریافت ویزا ضروری می باشد. چنانچه در آلمان بیمه هستید و ·
یا بیمه خواهید شد ٬ ارائه بیمه برای مدت حداقل هفت روز کافی می باشد.
هزینه صدور ویزا به ریال. ( اسکناس های ده و پنج هرار ریالی پذیرفته نمی شوند. ) ·
سایر مدارکی که باید اصل و کپی آنها ارائه شود:
روادید کار و شغل
-1 گواهی کار ( قرارداد کار و غیره )
-2 گواهی های فعالیت های شغلی و یا سابقه کار در ایران.
-3 گواهی های تحصیلی و آموزشی در ایران
-4 زندگینامه
-5 گواهی معلومات زبان آلمانی یا انگلیسی
روادید برای تاسیس شرکت :
برنامه کار تجاری ·
مدارک مبنی بر تامین مالی ·
گواهی های فعالیت های شغلی و یا سابقه کار در ایران ·
گواهی های تحصیلی و آموزشی در ایران و گواهی معلومات زبان ·
زندگینامه ·
در صورتی که بیش از 45 سال دارید ٬ مدرکی در خصوص تامین هزینه ها در دوران سالمندی (گواهی حقوق ٬ ·
مستمری و بیمه )
روادید ازدواج:
2 کپی از شناسنامه و گذرنامه نامزد ·
دعوتنامه به صورت فرم ضمانتنامه طبق ماده 68 قانون اقامت از طرف نامزد که در آن هدف از اقامت که ازدواج ·
می باشد ٬ ذکر شده باشد. به همراه دو کپی ( دعوتنامه نباید بیش از 6 ماه از تاریخ آن گذشته باشد)
تاییدیه اداره ثبت احوال در آلمان در باره تاریخ تعیین شده برای ازدواج یا نامه ای در مورد انجام مقدمات ازدواج ·
همراه با ذکر نام نامزد ( و یک کپی )
شناسنامه متقاضی همراه با ترجمه رسمی از آن به آلمانی ( به برگه راهنما مربوط به تایید مدارک توجه شود ) و ·
یک کپی.
.در صورت ازدواج قبلی ٬ ترجمه رسمی و تایید شده طلقنامه و یک کپی ·
ارائه گواهی مبنی بر داشتن معلومات پایه زبان آلمانی بصورت ( مدرک امتحان استارت دویچ 1 ) از انستیتو زبان ·
آلمانی سفارت در تهران ( این مدرک را می توانید در طول چند هفته ای که انجام تشریفات ویزا طول می کشد ٬
کسب نمایید) .
پیوستن به خانواده :.
اصل سند ازدواج و ترجمه رسمی از آن به آلمانی ( به برگه راهنما مربوط به تایید مدارک توجه شود) ٬ و یک کپی ·
در صورتی که قبل طلق گرفته اید و طلق در سند ازدواج درج نشده است ٬ اصل طلقنامه همراه با ترجمه رسمی ·
و تایید شده از آن به آلمانی ( به برگه راهنما مربوط به تایید مدارک توجه شود) و یک کپی .
اصل شناسنامه متقاضی به همراه کپی و کپی شناسنامه همسر ·
2 نسخه فتوکپی از وضعیت اقامت همسر در آلمان ·
ارائه گواهی مبنی بر داشتن معلومات پایه زبان آلمانی بصورت ( مدرک امتحان استارت دویچ 1 ) از انستیتو زبان ·
آلمانی سفارت در تهران ( این مدرک را می توانید در طول چند هفته ای که انجام تشریفات ویزا طول می کشد ٬
کسب نمایید) .
چنانچه فرزند یا فرزندان شما همراهتان سفر می کنند ، لطفا مدارک زیر را هم ارائه دهید :
اصل شناسنامه فرزند یا فرزندان شما همراه با ترجمه رسمی آن به آلمانی ( به برگه راهنما مربوط به تایید مدارک ·
توجه شود) .
در صورتی که مطلقه هستید و می خواهید فرزندی از ازدواج قبلی را با خودتان ببرید: حکم دادگاه در مورد حق ·
حضانت فرزند یا فرزندانتان ٬ همراه با موافقت همسر قبلی مبنی براجازه خروج فرزند یا فرزاندان از کشور ٬
همراه با ترجمه رسمی آن به آلمانی ( به برگه راهنما مربوط به تایید مدارک توجه شود) .و یک کپی .
فرزندانی که بیشتر از 16 سال سن دارند باید گذرنامه جداگانه داشته باشند.
در خصوص به رسمیت شناخته شدن ازدواج های اتباع افغانی در ایران به نکات زیر دقت کنید :
ازدواج هایی که در سفارت خانه و کنسولگری های افغانستان در ایران به ثبت رسیده اند ٬ازنظر قوانین اسلمی اعتبار دارند ٬ اما از
نظر اثبات سند دارای اشکال هستند ٬ چون این اسناد ازدواجی که در ایران به ثبت رسیده اند با قوانین حقوقی افغانستان مغایرت دارند.
به همین دلیل دیوان عالی افغانستان در کابل این ازدواج ها را تنها در مدت یک ماه پس از تاریخ عقد به ثبت می رساند. در عوض
می توان برای ازدواج هایی که طبق مقررات به ثبت نرسیده و یا دارای اشکال هستند ٬ از دادگاه های افغانستان حکم شناسایی این
« اقرار نامه » ازدواج را گرفت . در این مورد دیوان عالی در کابل و نیز شعبه های آن در ایالت پس از صدور حکم مثبت ٬ سند
تنظیم می کنند که جایگرین سند ازدواج است .
را نیز قبول ندارند و درخواست می کنند تا تمام مدارک توسط سفارت آلمان در کابل « اقرار نامه » اما بعضی ازادارات آلمان این
بررسی شود که این امر مستلزم پرداخت هزینه است.
درخواست صدور ویزا جهت پیوستن به خانواده ٬ تنها بر اساس سند ازدواج های افغانی که در ایران صادر شده اند در حال
حاضر امکان پذیر نیست. همچنین تایید سند های افغانی توسط سفارت هم امکان پذیر نمی باشد.
دانشجویان :
پذیرش یا تاییدیه ارائه در خواست پذیرش همراه با دو کپی ·
اصل و ترجمه آلمانی و یا انگلیسی دیپلم ٬مدرک پیش دانشگاهی ٬ به همراه ریز نمرات ودو کپی. اصل و ترجمه ·
قبولی کنکور سراسری به همراه دو کپی .
اصل و ترجمه مدرک دانشنامه مقطع کارشناسی و ریز نمرات به همراه دو کپی.
اصل و ترجمه نمره پایان نامه دوره کارشناسی و دو کپی. ·
گواهی مربوط به تامین هزینه زندگی در آلمان مثل ضمانتنامه طبق مواد 66 الی 68 قانون اقامت که نباید حداکثر 6 ·
ماه از تاریخ صدور آن گذشته باشد با ذکر هدف از اقامت ( تحصیل ) یا گواهی دارا بودن حساب بانکی بلوکه
بالغ بر 8000 یورو ٬ همراه با کپی از هر مدرک Sperrvermerk شده
در صورت موجود بودن گواهی سابقه حرفه ای شما در ایران ·
متن کوتاهی به زبان آلمانی و یا انگلیسی در مورد دلیلی که باعث شده تا شما آلمان را برای تحصیلت انتخاب کنید. ·
روادید اقامت با هدف تحقیقات و مطالعات برای فوق دکترا و متخصصین :
گواهی مربوط به تحقیقات و مطالعات مورد نظر در آلمان و کپی ·
شرح کامل و با جزییات پروژه مورد نظر همراه با ذکر مفاهیم کلیدی علمی و کپی ·
گواهی های مربوط به زندگی حرفه ای و فعالیت در ایران ( اصل و کپی ) ٬ به همراه زندگی نامه ·
داانشنامه های دوره کارشناسی ٬ کارشناسی ارشد ٬دکترا با ترجمه آلمانی و یا انگلیسی یا سایر گواهی های تخصصی ·
و کپی .
گواهی مربوط به تامین مسائل مالی ( مثل گواهی دریافت بورس ) و کپی ·
امکان دارد که از شما مدارک دیگری نیز خواسته شود.
و فرزند خواندگی برگه های راهنماموجود است که در صورت درخواست از ( Au pair ) در ارتباط با روادید برای کار بعنوان پرستار بچه
طرف سفارت داده می شود.

نقل قول:
1. آقا من تو شرکت پدرم کار ميکنم . تو فرم سفارت گفته فيش حقوقی هم لازم هست . من که از پدر خودم حقوق بانکی نميگيرم که فيش داشته باشم . چيکار ميتونم بکنم ؟ آيا 100% لازم هستش اين فيش حقوقی ؟
2. تو حساب من پول هستش ولی در گردش نيست . گفتن پيرينت 3 ماه قبل لازمه . ميخواستم ببينم موجوديه حسابم کافيه يا نه بايد حتماً پول تو حساب باشه و در گردش باشه ؟

در کدام قسمت "فرم سفارت" ذکر شده که فیش حقوقی لازم هست ؟
در خصوص سوال دوم تنها تاییدیه میزان موجودی کافی هست و نیازی به در گردش بودن حساب نیست.

موفق باشید
برای گرفتن موجودی, حدودن چقدر بايد تو حسابم باشه ؟

ويزا ديدار از بستگان:
گواهی اشتغال به کار از سوی کارفرما که در آن نو حرفه، سمت و سابقه شغلی ذکر شده باشد به همراه فيش حقوقی
یکی از دوستان از من سوال کرده که

نقل قول:ببخشیدا یه سوال فنی داشتم : امروز رفته بودم صفارت واسه تایید مدارک ! یه کاغذ دیدم لوازم ویزای داشنجویی رو نوشته بود ! یه قسمت بود که گفته بود 8040یورو حساب بلوکه شده . این یعنی چی ؟ یعنی کلا باید پولو بخابونم تو حساب؟ نمیشه همینجوری یه گردش مالی از حساب گرفت و اونو برد سفارت ؟ آخه این همه پولو از کجا بیارم و بلوکه کنم ؟!؟!؟!؟

پاسخ :

معادل ریالی مبلغ مورد نظر باید در یک حساب بانکی بنام خود شما باشه و از بانک گواهی انگلیسی بگیرید که چنین مبلغی در حساب شما هست. (معادل ریالی و یورو در گواهی ذکر بشه)

همین گواهی برای مدارک سفارت کافی هست. بعد از اون می تونید پول رو از حساب خارج کنید ولی برای مصاحبه ممکن هست که دوباره از شما گواهی جدید بخوان که کمتر پیش میاد ولی امکانش هست.
(07-03-2012, 01:53 AM)m0h3n نوشته: یکی از دوستان از من سوال کرده که

پاسخ :

معادل ریالی مبلغ مورد نظر باید در یک حساب بانکی بنام خود شما باشه و از بانک گواهی انگلیسی بگیرید که چنین مبلغی در حساب شما هست. (معادل ریالی و یورو در گواهی ذکر بشه)

همین گواهی برای مدارک سفارت کافی هست. بعد از اون می تونید پول رو از حساب خارج کنید ولی برای مصاحبه ممکن هست که دوباره از شما گواهی جدید بخوان که کمتر پیش میاد ولی امکانش هست.
محسن جان
ممنونم ازت
یه سوال دیگه هم دارم : اگه مثلا من از یکی از فامیلام که اونجاست این گواهی رو بگیرم (یعنی حساب اون که تو یه بانک آلمانیست) و اونم به عنوان پشتیبان مالی من شناخته بشه ، بازم باید حساب به نام من باشه و آیا همچین کاری میشه ؟
(07-03-2012, 09:36 AM)amirhossein.gh نوشته: محسن جان
ممنونم ازت
یه سوال دیگه هم دارم : اگه مثلا من از یکی از فامیلام که اونجاست این گواهی رو بگیرم (یعنی حساب اون که تو یه بانک آلمانیست) و اونم به عنوان پشتیبان مالی من شناخته بشه ، بازم باید حساب به نام من باشه و آیا همچین کاری میشه ؟

امیرحسین جان،

دو حالت داره، یا شما self-finance هستی یا ساپورت توی آلمان داری. داستان این دو حالت متفاوت هست.
در حالت اول باید حساب بنام خودت باشه و همه چیز مشخص باشه.
در حالت دوم کلا همه چیز برمیگرده که به کسی که ساپورت می کنه و اون باید گواهی حساب بانکی خودش رو برای شما نشون بده.
با سلام خدمت اعضای زحمتکش فروم. ایشالا سال خوبی رو شروع کنید.
سوالی داشتم مبنی بر اینکه از چند نفر شنیدم که اگر رشته ای که اپلیکیشن میگیرم به زبان انگلیسی هم باشه باز هم سفارت آلمان مدارکی دال بر زبان آلمانی می خواد. (20 ساعت در هفته کلاس؟) من دقیقا متوجه نشدم. اگه کسی تجربه اش رو داره می تونه کمک کنه؟اگه مدرک زبان آلمانی هم بخواند کجا باید خوند؟ کدوم موسسه؟ چه مدت؟ممنون

فعلا Nنفری که از المان ویزا گرفتن نیازی به مدرک زبان المانی و یا اموزش زبان المانی نداشتند.پس دلیلی نداره نگران باشین

(14-03-2012, 12:38 PM)Aleni32 نوشته: سوالی داشتم مبنی بر اینکه از چند نفر شنیدم که اگر رشته ای که اپلیکیشن میگیرم به زبان انگلیسی هم باشه باز هم سفارت آلمان مدارکی دال بر زبان آلمانی می خواد....
همونجوری که دوست عزیزم Rulany گفت، احتیاجی به مدارک زبان آلمانی نبوده تا حالا...یعنی از دو نفر از دوستان من که برای ادامه تحصیل به آلمان عزیمت کردند، نخواستند!

سلام دوست عزيز همين چند وقت پيش كه پيگير كارهاي اقامت و ويزاي دانشجويي بودم و با WIP كه يك سازمان مهاجرتيه در ارتباط بودم گفتند كه براي تحصيل و پذيرش دانشگاهها احتياج به آشنايي با زبان آلماني هست.آپولونيا كالج هم همينو گفتند

(14-03-2012, 11:22 PM)soniya نوشته: سلام دوست عزيز همين چند وقت پيش كه پيگير كارهاي اقامت و ويزاي دانشجويي بودم و با WIP كه يك سازمان مهاجرتيه در ارتباط بودم گفتند كه براي تحصيل و پذيرش دانشگاهها احتياج به آشنايي با زبان آلماني هست.آپولونيا كالج هم همينو گفتند
دوست عزیز
حرف دوست شما درسته !
شما اگه بخاین مهاجرت کنین یا برای رشته های تحصیلی که به صورت آلمانی ( اکثرا دوره لیسانس) اقدام کنین باید آلمانی بلد باشین
اکثرا تحصیلات تکمیلی در آلمان به زبان انگلیسی هست
برای اطلاعات بیشتر به سایت دوویچه وله مراجعه کنید !
Tongue

امير حسين جان من براي دوره ارشد اقدام كردم و به من گفتند كه به زبان آلماني هم احتياجه.اصلا يكي از دلايل من براي منصرف شدن از اقامت آلمان همين زبان بود چون اونقدري فرصت ندارم كه هم اينگليسي تقويت كنم هم آلماني ياد بگيرم

چرا انقدر یه موضوع رو کش دارش میکنین؟
اگر پذیرش به زبان انگلیسی باشه هیچ^N نیازی به زبان المانی نیست!بجان خودم اصلا نیازی نیست.سفارتم نمیخواد این مدرک رو.یعنی زبان المانی.بخدا دروغ نمیگم!!!!!!!!!!!!!

فکر کنم محسن عزیز در این زمینه بتونه کمک کنه...محسن جان، شما نظری ندارید با توجه به اینکه اگر اشتباه نکنم در حال تحصیل در آلمان هستید؟

همینطور که دوستان هم اشاره کردند، اگر پذیرشتون به زبان انگلیسی باشه نیازی به مدرک زبان آلمانی نــیست.
ولی به شخصه پیشنهاد می کنم اگر فرصت دارید حداقل A1 رو داشته باشید ! اگر در حد A1 بلد باشید "ممکنه" روی مصاحبه تاثیر مثبت داشته باشه باضافه اینکه برای خودتون هم خوبه وقتی وارد آلمان بشید بخصوص روزهای اول.
سلام محسن جان
ببخشید یه سوال:
1. این حساب بلکوکه شده 8000یورو یعنی چی بلوکه شده ؟ میتونی بیشتر توضیح بدی ؟ یعنی 8000بریزی تو حساب و تا دو سال حسابو ببندی یا میشه پول جور کرد و یه حساب دو ساعته 8000 یورویی ایجاد کرد؟
2.ارایه مدرک فارغ التحصیلی برای ویزا لازمه ؟ آخه ممکنه من تا اون موقع فارغ نشم و مدرکم تا شهریور اینا طول بکشه !
امیر حسین جان،

لطفا این ارسال رو مطالعه کن.

برای اومدن آلمان باید این مبلغ رو همراه با خودتون بیارید (با توجه به بانک ها تحریم هستند. قبلا از طریق امور بانکی حواله میشد به آلمان)
آلمان که اومدید حساب باز می کنید، پول رو در حساب می خوابونید. برای تمدید ویزا (با توجه به اینکه ویزایی که از سفارت آلمان در تهران می گیرید سه ماهه است) باید رسید بانکی رو همراه با سایر مدارک ببرید Auslaenderamt.

اینکه حساب بلاک بشه یا نه کاملا بستگی به آفیسر ویزای شما داره. ولی اگر بلاک باشه ماهانه مبلغ 600 و اندی یورو بیشتر نمی تونید برداشت کنید بعلاوه اینکه همیشه باید 1600 یورو در حساب شما باشه تا زمانی که آلمان هستید و این مبلغ رو اصلا نمی تونید برداشت کنید.
سلام محسن جان
یه سوال واسم پیش اومده.ممنون میشم جواب بدی.فکر میکنم سوال امیر حسین هم بوده که البته بی جواب مونده:
من الان ترم اخر لیسانس هستم و اگر به امید خدا پذیرش بگیرم باید وقت سفارت
رو بگیرم.اینطور که دوستان المان گفتن بهتره اواخر ماه Juneوقت داشته
باشم. به فرض موفق بشم اخر روز ماه Juneوقت بگیرم میشه حوالی 10 تیر ماه.
در حالی که من 31 خرداد 91 امتحانام تموم میشه و تا نهایی شدن اخرین نمره و
تصفیه حساب و بقیه کارا مطمئنا به 10 تیر ماه نمیرسم. سوالم اینه که با
ریز نمرات 7 ترم میشه برای ویزا اقدام کرد؟ یا اینکه مجبورم وقت سفارت رو
برای July بگیرم؟
(14-03-2012, 11:22 PM)soniya نوشته: سلام دوست عزيز همين چند وقت پيش كه پيگير كارهاي اقامت و ويزاي دانشجويي بودم و با WIP كه يك سازمان مهاجرتيه در ارتباط بودم گفتند كه براي تحصيل و پذيرش دانشگاهها احتياج به آشنايي با زبان آلماني هست.آپولونيا كالج هم همينو گفتند
براس مصاحبه شما در حد معرفی ابتدایی و صحبت اولیه باید آلمانی بلد باشید هرچند برای شما دونستن زبان بهمراه مدرک یه امتیاز خوب محسوب میشه اما اضطراری نیست ولی دونستن زبان در حد ملزومات روزمره اهمیت داره
با درورد

یکی از مدارک مورد نیاز سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی دکترا اینه "پذیرش و یا دعوتنامه از استاد راهنما همراه با شرح کامل برنامه دکترا".
من الان دعوتنامه رو از دانشگاه گرفتم ولی توضیحی راجع به پروژم توش نوشته نشده. آیا لازمه که از استادم بخوام یک متن رسمی خودش بنویسه و به من بده و یا اینکه می تونم خودم توضیحی از پروژم رو بنویسم و بدم به سفارت.

با سپاس فراوان
@Benyamin

اگر بتونید از استادتون بگیرید خیلی بهتر هست.
با درود
يكي از مدارك لازم براي گرفتن ويزاي دانشجويي PhD سوابق حرفه ايي است كه در سايت سفارت بصورت زير نوشته شده است:
"در صورت امكان: سوابق فعاليت حرفه اي و كاري"
من حدود 3 سال سابقه كار در شركت مپنا را دارم اما نمي دانم كه آيا ارايه اين سابقه كار واقعا ضروري است و يا آيا ممكن است كه ويزا را به خطر بياندازد.
لطفا راهنمايي بفرماييد.

با سپاس
سلام دوستان !
برای ویزا میدونید که باید 8040 یورو با خودتون ببرید تا اونجا ویزاتون تمدید بشه ! خب من این پولو ندارم . به فکرم رسید از خالم که آلمانه کمک بگیرم . به همین دلیل به آقای مالکی میل زدم که خالم اونجا چی کار باید بکنه و آیا باز هم باید 8040 یورو رو ببرم ؟
گفتش:

She shoul get in touch with "Ausländerbehörde" (edare atbae khareji) in her city in Germany and get the form" Verpflichtungserklärung"
Best regards,
Mostafa Maleki
Kulturabteilung/ Studienberatung
Deutsche Botschaft
الان جواب سوال اولم رو گرفتم ولی سوال دوم رو که بازهم 8040 یورو نیاز هست رو نگرفتم ؟
راستی : من اصلا نیازی ندارم پولی از خالم بگیرم چون میتونم تا یه مدتی هزینه زندگی خودم رو بدم بعدش کاری ، پوزیشنی پیدا کنم. فقط میخام از شر این 8040 یورو خلاص شم و اینکه خالم هم پولی نده از جیبش !(یعنی فقط یه امضا کنه به عنوان پشتیبان. نه پولی بده نه سندی بذاره )
ایا این امکان پذیره ؟
امیر حسین جان،

در این مورد باید از حالت پشتیبان مالی استفاده کنی. کسی که در آلمان هست همینطور که آقای مالکی گفته باید به اداره مربوطه رفته و کارهای اداری رو انجام بده. به احتمال زیاد Transaction مالی حساب بانکی ضامن در آلمان رو خواهند خواست.

اگر این حالت اوکی باشه شما نیازی نیست اون مبلغ رو با خودت ببری.
محسن جان ممنون
این چیزی که گفتی ینی تو حساب خالم باید 8040 یورو مونده باشه؟؟؟
سوال مهمتر اینکه آیا خاله من باید پولی از جیب بده ؟؟ من نمیخام پولی بده ، فقط میخام اسمش به عنوان ساپورتر باشه ، من خودم میتونم هزینه هام رو بدم ؟
در حالت ضامن مالی در آلمان، دیگه بحث اون مبلغ نیست و همه چیز برمیگرده به میزان اعتبار مالی ضامن در آلمان. Transaction های مالی هم بهمین خاطر نیاز هست.

ایشون پولی لازم نیست پرداخت کنه فقط یه سری کارهای اداری رو باید انجام بده.
این پیام رو یکی از کاربران برای من در پیام خصوصی ارسال کردند، توجه داشته باشید.

نقل قول:مشاور عزيز سايت
با درود
از 2 روز قبل در سفارت آلمان يك باجه چك ليست ويزاي دانشجويي باز شده كه قبل از انجام مصاحبه بايد مدارك رو به اون باجه نشون داد. فرم چك ليست رو هم بايد از سايت سفارت دانلود و امضا كرد.خيلي از بچه ها اين موضوع رو نمي دونن. لطف بفرماييد و در بخش اطلاعات مربوط به ويزا اين مطلب رو هم اضافه كنيد
بدرود

ممنونم از ایشون
دوستان

من برای مصاحبه فقط میتونم ریزنمرات 7ترمی رو که باهاش اپلای کردم و غیر رسمی بود ببرم (حالا شاید بتونم 8ترم رو ببرم)
البته میتونم نامه ای که خود دانشگاه گفته تا ترم اول فرصت دارین مدرکو بیارین رو هم ببرم
به نظرتون گیر نمیدن تو مصاحبه ؟
با درود من یک سوال داشتم می خواستم بدونم آیا سفارت آلمان ویزای زبان میده ؟ و آیا قبلا کسی ویزای زبان گرفته یا خیر .
چون من می خوام در یکی از موسسات دولتی زبان ثبت نام کنم و اونها هم گفتن که نامه ی ثبت نام رو برای سفارت پست می کنند و تحصیلاتم هم لیسانس هست و می خوام بعد از یک مدت برای فوق در رشته ای متفاوت از رشته ای که خوندم اقدام کنم .
(01-06-2012, 11:55 AM)amirhossein.gh نوشته: دوستان

من برای مصاحبه فقط میتونم ریزنمرات 7ترمی رو که باهاش اپلای کردم و غیر رسمی بود ببرم (حالا شاید بتونم 8ترم رو ببرم)
البته میتونم نامه ای که خود دانشگاه گفته تا ترم اول فرصت دارین مدرکو بیارین رو هم ببرم
به نظرتون گیر نمیدن تو مصاحبه ؟
امیرحسین جان، شما ترجمه ی ریزنمرات رو هم داری ؟

(12-06-2012, 11:50 PM)shante نوشته: با درود من یک سوال داشتم می خواستم بدونم آیا سفارت آلمان ویزای زبان میده ؟ و آیا قبلا کسی ویزای زبان گرفته یا خیر .
چون من می خوام در یکی از موسسات دولتی زبان ثبت نام کنم و اونها هم گفتن که نامه ی ثبت نام رو برای سفارت پست می کنند و تحصیلاتم هم لیسانس هست و می خوام بعد از یک مدت برای فوق در رشته ای متفاوت از رشته ای که خوندم اقدام کنم .
من تابحال کسی رو سراغ ندارم که ویزای زبان گرفته باشه، ولی این اصلا دلیل نمیشه که امکانش نباشه.
(13-06-2012, 02:05 AM)m0h3n نوشته: امیرحسین جان، شما ترجمه ی ریزنمرات رو هم داری ؟

من تابحال کسی رو سراغ ندارم که ویزای زبان گرفته باشه، ولی این اصلا دلیل نمیشه که امکانش نباشه.
دروود.
بنده تا انجا که اطلاع دارم این ویزا رو میده اما باید یه مدرک زبان المانی رو ارائه بدهید A2 را که سفارت برای خروج شما قانع بشه که شما اشنایی پایه ای با زبان المانی دارید.
ممنون از اینکه انقدر سریع جواب دادین ، پس اینطور که فهمیدم غیر ممکن نیست ، مدرک زبان باید از موسسه ی گوته باشه یا اگر جای دیگه ای هم خونده باشم برای سفارت معتبره؟ و اینکه مدت ویزا رو چقدر بهم میدن ؟ چون من میخوام اونجا که رسیدم دنبال دانشگاه بگردم.
برای اینکه شانس گرفتن ویزا بالا بره چه مدارکی رو ببرم؟
از اینکه وقت میزارین واقعا ممنون.
(13-06-2012, 11:29 PM)shante نوشته: ممنون از اینکه انقدر سریع جواب دادین ، پس اینطور که فهمیدم غیر ممکن نیست ، مدرک زبان باید از موسسه ی گوته باشه یا اگر جای دیگه ای هم خونده باشم برای سفارت معتبره؟ و اینکه مدت ویزا رو چقدر بهم میدن ؟ چون من میخوام اونجا که رسیدم دنبال دانشگاه بگردم.
برای اینکه شانس گرفتن ویزا بالا بره چه مدارکی رو ببرم؟
از اینکه وقت میزارین واقعا ممنون.
دوست گرامی.
بنده در خصوص مدت زمان ویزا اطلاعی ندارم. اما برای دوره زبان با توجه به تعداد زیاد متقاضی برای گوته بعید میدونم تا 2-3 ماه اینده position وجود داشته باشه. اما واسه انجمن زبان اتریش OKF می توانید ثبت نام کنید بنده در تهران همین 2 مرکز رو پیشنهاد میکنم. در خصوص مدرک زبان هم پس از گذراندن هر سطح و موفقیت در ازمون final شما گواهی اون سطح رو که معادل با x ساعت است رو اخذ می نمایید. برای بالا بردن شانس ویزا تنها مدارک را به ترتیب و بدون نقص اماده نمایید مشکلی پیش نخواهد امد با توجه به اینکه شما برای دوره زبان می خواهید بروید جای نگرانی نیست.
برقرار باشید.
سلام
اقا من یکی از دوستام المان هستش، اقامت هم داره، فامیل هم دور هم دارم 2 3 تا
خودم مدارک MCITP : EA و VA و ISA 2006 و Microsoft Certified Solution Associate , و همچنین 3تا مدرک معتبر از شرکت HP هم دارم
زبان انگلیسیم بد نیست، المانی اصلا بلد نیستم
ویزای کار من میتونیم بگیرم ؟
چه کار باید انجام بدم ؟ بعد اینکه اگه از یه شرکت دعوتنامه واسه استخدام بگیرم چی؟
مرسی ممنون
سپاس از شما
من چند سوال دیگه به نظرم اومد
1- آیا می تونم برای ویزای متقاضی تحصیل در خواست بدم ؟ یعنی در قسمت هدف از درخواست ویزا بنویسم خواندن زبان آلمانی و ادامه ی تحصیل ولی چون پذیرش ندارم درخواست ویزای متقاضی تحصیل بدم.
2- در مورد 8000 یورو که برای ویزای دانشجویی نیاز هست آیا برای ویزای زبان و متقاضی تحصیل هم همین مبلغ رو باید داشته باشم ؟ و اینکه مدت ویزایی که برای زبان یا متقاضی تحصیل مبدن چند وقته؟
3- نمی دونم این رو شما اطلاع دارید یا نه ولی به من گفتند که اگر بخوام در رشته های هنری ادامه ی تحصیل بدم باید حتما اینجا در رشته ی هنر قبول شده باشم تا دانشگاه بهم پذیرش بده میخوام بدونم آیا اگر اونجا برم این مورد فرق میکنه یا خیر؟
باز هم ممنون از کمکتون
(25-06-2012, 12:16 AM)shante نوشته: سپاس از شما
من چند سوال دیگه به نظرم اومد
1- آیا می تونم برای ویزای متقاضی تحصیل در خواست بدم ؟ یعنی در قسمت هدف از درخواست ویزا بنویسم خواندن زبان آلمانی و ادامه ی تحصیل ولی چون پذیرش ندارم درخواست ویزای متقاضی تحصیل بدم.
2- در مورد 8000 یورو که برای ویزای دانشجویی نیاز هست آیا برای ویزای زبان و متقاضی تحصیل هم همین مبلغ رو باید داشته باشم ؟ و اینکه مدت ویزایی که برای زبان یا متقاضی تحصیل مبدن چند وقته؟
3- نمی دونم این رو شما اطلاع دارید یا نه ولی به من گفتند که اگر بخوام در رشته های هنری ادامه ی تحصیل بدم باید حتما اینجا در رشته ی هنر قبول شده باشم تا دانشگاه بهم پذیرش بده میخوام بدونم آیا اگر اونجا برم این مورد فرق میکنه یا خیر؟
باز هم ممنون از کمکتون
دروود. خواهش میکنم.
1- برای ویزای تحصیل میتونید اقدام کنید به شرطی که دانشگاه برای شما دوره زبان المانی و رشته ای رو که می خواهید تواماً برای شما در admission letter ذکر کرده باشه.
2- این مبلغ تفاوتی برای دوره زبان یا تحصیل در چه مقطعی نداره و باید با خودتون 8040 یورو را ببرید.
3- من تا اونجا که اطلاع دارم همینطور است که خدمتتون بیان نمودند.

با سپاس
(23-06-2012, 05:00 PM)Sadeghr نوشته: سلام
خودم مدارک MCITP : EA و VA و ISA 2006 و Microsoft Certified Solution Associate , و همچنین 3تا مدرک معتبر از شرکت HP هم دارم
چه کار باید انجام بدم ؟ بعد اینکه اگه از یه شرکت دعوتنامه واسه استخدام بگیرم چی؟
مرسی ممنون
متاسفانه بدون دعوتنامه ی کاری فکر نمیکنم بتونید برای کار برید... اون دعوتنامه هم باید تا اونجا که میدونم استخدام رسمی یک شرکت باشه که تازگی ها در اتحادیه اروپا یه مقدار سخت شده و اینطور که شنیدم برای جلوگیری از ورود محاجر به شرکت ها فشار میارن که از افراد لوکال استفاده کنن.... معمولا یه فرم هست که شرکت ها باید پر کنن برای استخدام افرادی که در اون کشور نیستن که نشون بده اون تخصص یا کار بلد در اون کشور وجود نداره!!
البته این صد در صد قطعی نیست و مثال نقض هم وجود داره...

نمیخام نا امیدتون کنم اما به نظرم این راه خیلی راحتی نیست... مگه اینکه دوست یا فامیل هاتون افرادی با شرایط خاص باشن که بتونن شما رو استخدام کنن و مالیات های مربوط بهش رو بدن و مشکلات قانونیش که گفتم رو حل کنن....

به نظر من اگه فقط مشکل یا علاقتون خروج از ایرانه میتونید برای محاجرت به کانادا یا استرالیا اقدام کنید و اگه حتما میخاید برید آلمان سعی کنید پذیرش دانشجویی بگیرید و بعدش دنبال کار بگردید...
موفق باشید Smile
(23-06-2012, 05:00 PM)Sadeghr نوشته: سلام
مرسی ممنون

سلام،

دوست و فامیل رو بزارید کنار !!
مدارک تخصصی خوب هست، حداقل زبان انگلیسی باید بلد باشید. زبان آلمانی بهتر هست که بلد باشید.
من فکر می کنم این لینک رو قبلا هم گذاشته بودم. مطالعه کنید.

موفق باشید
سلام.خسته نباشين.ميخواستم الزامات(شرايط) پذيرش در دانشگاههاي المان(كارداني به كارشناسي رشته الكترونيك)رو بهم بگيد.ممنون
(30-06-2012, 07:03 PM)هادي نوشته: سلام.خسته نباشين.ميخواستم الزامات(شرايط) پذيرش در دانشگاههاي المان(كارداني به كارشناسي رشته الكترونيك)رو بهم بگيد.ممنون
ابتدا وروود شما رو به academiacafe تبریک میگم.
در خصوص شرایط باید عرض کنم یه سری دانشگاهها (انهایی که رنک بالا دارند) هنوز نتونستند خودشان را به این سیستم ایران ( کاردانی به کارشناسی ) به روز کنند و من دانشگاههای مانند tu Munchen , Tu Kiserslaturn , Tu Beremen رو میدونم که اگر فردی مدارک رو ارسال کنه با شرایط کاردانی به کارشناسی reject می کنند. اما باقی دانشگاهها مشکلی ندارند. کلاً برای کشور المان معدل سهم بسزایی در اخذ پذیرش داره و سپس نمره زبان. این دو فاکتور حتی بیشتر از کارهای پژوهشی و مقاله اهمیت داره البته بیشتر در مقاطع bachelor , master به چشم می خوره. اما اگر اطلاع دیگر خواستید با بیان شرایط رزومه خودتان بهتر میشه راهنمایی کرد.
ازاد اندیش باشید

(01-07-2012, 01:03 PM)Mr-Voltage نوشته: ابتدا وروود شما رو به academiacafe تبریک میگم.
در خصوص شرایط باید عرض کنم یه سری دانشگاهها (انهایی که رنک بالا دارند) هنوز نتونستند خودشان را به این سیستم ایران ( کاردانی به کارشناسی ) به روز کنند و من دانشگاههای مانند tu Munchen , Tu Kiserslaturn , Tu Beremen رو میدونم که اگر فردی مدارک رو ارسال کنه با شرایط کاردانی به کارشناسی reject می کنند. اما باقی دانشگاهها مشکلی ندارند. کلاً برای کشور المان معدل سهم بسزایی در اخذ پذیرش داره و سپس نمره زبان. این دو فاکتور حتی بیشتر از کارهای پژوهشی و مقاله اهمیت داره البته بیشتر در مقاطع bachelor , master به چشم می خوره. اما اگر اطلاع دیگر خواستید با بیان شرایط رزومه خودتان بهتر میشه راهنمایی کرد.
ازاد اندیش باشید
جایی ذکر کردن که مدارک کاردانی و کاردانی به کارشناسی رو قبول ندارن؟!! یعنی assosiated degreeندارن؟
(01-07-2012, 10:18 PM)ahmadpashaei نوشته: جایی ذکر کردن که مدارک کاردانی و کاردانی به کارشناسی رو قبول ندارن؟!! یعنی assosiated degreeندارن؟
دروود.
ببنید احمد عزیز، کلاً Associate Degree واسه المانی ها و سیستم اموزشیش یکم جا نیوفتاده، اما بنده در تاپیک قبل بیان کردم که تنها یه سری از دانشگاهها اینطور می باشند. البته اخیراً شنیدم uni assist هم با این موارد مشکل خورده اما با کمک از اونها در جهت رفع مشکل قضیه ختم به خیر شد. البته بیشتر در حد همون دانشگاههایی که گفتم هست نه همه.برقرار باشید

از انجائیکه هزینه صدور روادید به یورو نوشته شده است، هر روز با توجه به نرخ یورو در همان روز، که از سفارت باید استعلام کرد، به صورت ریالی به سفارت پرداخت میشود. احتمالا برای گواهی 8040 هم به صورت مشابه میباشد. اطلاعات بیشتر 021-39990000-داخلی 2 و سپس 0
با عرض سلام
درمورد 8040 یورو که باید با خودمون از کشور خارج کنیم,میشه یکی از اقواممون(مثلا برادرم) که اونجاست این پول رو تو حساب خودش بلوکه کنه برای من؟
آخه من که این پول رو ندارم که با خودم ببرم , اما اون داره .
و یا اینکه آیا اون میتونه در غیاب من برام حساب بانکی باز کنه و پول رو بلوکه کنه ؟
با تشکر
(10-07-2012, 09:06 AM)y.bahare نوشته: با عرض سلام
درمورد 8040 یورو که باید با خودمون از کشور خارج کنیم,میشه یکی از اقواممون(مثلا برادرم) که اونجاست این پول رو تو حساب خودش بلوکه کنه برای من؟
آخه من که این پول رو ندارم که با خودم ببرم , اما اون داره .
و یا اینکه آیا اون میتونه در غیاب من برام حساب بانکی باز کنه و پول رو بلوکه کنه ؟
با تشکر
سلام
با توجه به پستهای قبلی میتوان حدس زد که جواب این باشد: اگر ایشان ساپورت میکنند نامه ای از ایشان برای سفارت میبرید. بعد هم با اطلاعات سفارت تماسی بگیرید که مطمئن شوید نتیجه ای که گرفته اید درست هست یا نه. هر تعداد سوال بپرسید خیلی کامل جواب میدهند. فقط بنا به تجربه زیاد تماس نگیرید. چون بعد از چهار مرتبه دیگر جواب نخواهند داد. 021-39990000 ابتدا داخلی 2 بعد هم صفر
منظورتون از اطلاعات سفارت چه شماره ای هست ؟
با تشکر
تماس با آقای مالکی از طریق ایمیلشون واقعا راحتتر و بی دردسرتره
من که پیشنهاد میکنم ایمیل بزنین و سوالاتون رو بپرسین .. تو چند شاعت جواب میده
من که اصلا نتونستم باهاشون تماس تلفنی بگیرم

ایمیلی که من باهاشون در تماس بودم :
ku-300@tehe.auswaertiges-amt.de
با توجه به اینکه در دانشگاه های تراز اول آلمان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته رو قبول ندارن اگر باهاشون مکاتبه کنیم و بگیم همون 142 واحد و همون 8 ترم رو خوانده و برای هرکدوم کنکور جداگانه ای برگزار میشه میپذیرن که ارشدمون رو اونجا بگیریم ؟ کسی تا حالا اینکار رو کرده؟
(13-07-2012, 03:55 PM)ahmadpashaei نوشته: با توجه به اینکه در دانشگاه های تراز اول آلمان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته رو قبول ندارن اگر باهاشون مکاتبه کنیم و بگیم همون 142 واحد و همون 8 ترم رو خوانده و برای هرکدوم کنکور جداگانه ای برگزار میشه میپذیرن که ارشدمون رو اونجا بگیریم ؟ کسی تا حالا اینکار رو کرده؟
احمد جان، من در این خصوص و این راهکاری که شما پیشنهاد کردید رو نشنیدم اما من دوستانم از دانشگاه صنعتی Dresden , munich و TU Kiserslaturn که معدل بالایی هم داشتند صرفاً بخاطر نوع مدرکشون ریجکت شدند و عملاً ایمیل دانشگاه این رو بیان کرده بود. بعید میدونم کسی دوست نداشته باشه اونجا نخواد بره و راهکار نشان نداده باشه. به هر حال المان یکم در این سطح هم عجیبه. اما به نظرم دانشگاههای خوب هم وجود داره که مشکلی ندارند.
سلام دوستان من این ایمیل رو از اقای مالکی دارم :
ku-300@tehe.diplo.de

جمعه بهشون ایمیل زدم و ازش وقت مصاحبه خواستم اما هنوز جواب نداده، به نظرتون این ایمیل درسته ؟
ممنون Smile
(16-07-2012, 08:31 AM)y.bahare نوشته: سلام دوستان من این ایمیل رو از اقای مالکی دارم :
ku-300@tehe.diplo.de

جمعه بهشون ایمیل زدم و ازش وقت مصاحبه خواستم اما هنوز جواب نداده، به نظرتون این ایمیل درسته ؟
ممنون Smile
دوست عزیز!
دقیقا پست قبل از شما یه ایمیل دیگه ازشون داده بودن...
یکم دقت کنید خیلی جای دوری نیست... ؛)
ب سلام و درود فراوان به شما
سوالی داشتم ؟
من دانشجو کاردانی معماری هستم،از فنی وارد شدم و قصد دارم برای کارشناسی یه دانشگاه سراسری برم البته اه خدا بخواد!و میخوام برای ارشد برم دانشگاه هامبورگ؛ با توجه به این که
از حالا تلاشم رو شروع کردم 1.ر حال اتمام زبان انگلیسی 2.در حال یادگیری زبانالمانی با rosetta stone و3.خدمت نرفتم4.پسر عموی پدرم 30ساله که اونجاست که ایا امکان کمک گرفتن از اون هست؟
لطفا تمام راهنمایی لازم و برادرانه رو بهم بکنید مرسی منتظرم Smile

ویرایش شد. بدلیل قوانین فروم از گذاردن ایمیل خود خودداری نمایید.
مدیریت بخش آلمان
(16-07-2012, 05:07 PM)khosrowtaj نوشته: ب سلام و درود فراوان به شما
سوالی داشتم ؟
من دانشجو کاردانی معماری هستم،از فنی وارد شدم و قصد دارم برای کارشناسی یه دانشگاه سراسری برم البته اه خدا بخواد!و میخوام برای ارشد برم دانشگاه هامبورگ؛ با توجه به این که
از حالا تلاشم رو شروع کردم 1.ر حال اتمام زبان انگلیسی 2.در حال یادگیری زبانالمانی با rosetta stone و3.خدمت نرفتم4.پسر عموی پدرم 30ساله که اونجاست که ایا امکان کمک گرفتن از اون هست؟
دوست عزیز.
کلاً برای کشورآلمان دانستن زبان المانی کار مناسبی است، اما دانشگاه هامبورگ را تا جایی که اطلاع دارم باید حداقل مدرک A2 المانی را داشته باشید ضمناً ایلتس 6.5 مد نظر می باشد. البته خاطرم است برای رشته برق و مکانیک نمره GRE هم لازم داشت البته بصورت OPTIONAL بود. بهتره این مورد رو از دانشگاه جویا شوید. کلاً هدف و کشور خوبی را در پیش گرفتید اما شایان ذکر است برای رشته معماری من دانشگاههای که در این رشته دیدم به شرح زیر است. دانشگاه Bauhaus Wimer و BTU Cottbus و Gottingen , Hohenhiem , TU Hamburg که میدونم در معماری و عمران قوی هستند. همچنین بهتره برای اطلاعات بیشتر وب سایت بخش اکادمیک تحصیلات در المان را در لینک زیر مرور کنید. در خصوص کمک اشنایان هم احمالاً برای یافتن کار و خانه میشه حساب کرد اما در روند پذیرش خیر.
www.daad.de/en
(16-07-2012, 05:07 PM)khosrowtaj نوشته: ب سلام و درود فراوان به شما
سوالی داشتم ؟
سلام دوست عزیز

راستش به طور دقیق در مورد دانشگاه هامبورگ نمیدونم ولی : برای ارشد ، اکثر دانشگاههای آلمان کورس انگلیسی(یعنی ارایه درسها به زبان انگلیسی ) دارند، یعنی بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی میتونین پذیرش بگیرین ولی اگه کورس آلمانی بخاین باید مدرک زبان آلمانی داشسته باشین
میتونین از فامیلتون به عنوان پشتیبان مالی استفاده کنین ، در همین حد به دردتون میخوره Tongue

به قول پویای عزیز : راه خوبی رو در پیش گرفتین Shy
مرسی از لطفتون
میشه بگید که توی این چند سال تا زمانی که کارشناسی رو کامل کردم چه کارهایی رو بهتره انجام بدم که اون زمان غبطه و ای کاش نداشته باشه واسم؟
در مورد کار در اونجا من پرسیده بودم،بغیر کارایی که از دانشگاهت میشه انتخاب و انجام بدی ایا احتمال کار در رشته خودم هست..اگه توانایی هایی که اونا بخوان داشته باشم؟اخه من اکثر نرم افزارهای مربوط به رشتم رو بلدم.
و در مورد انتخاب دانشگاه هامبورگ برای این بود که فامیلی داشتم اونجا ؛حالا توی خود هامبورگ دانشگاه قویتری اگر هست بهم بگید ممنون میشم..مجدد متشکر از پاسخها و جوابها!
راستی فامیلمون هم درشرکت خصوصی واردات و صادرات هستش،که رفتن به اونجا لازمه ی داشتن مدرک تاسیسات هستش در مورد این هم توضیح و راهنمایی اگر هست بفرمایید.مرسی مرسی مرسی!منتظرم:|
(16-07-2012, 07:44 PM)khosrowtaj نوشته: مرسی از لطفتون
میشه بگید که توی این چند سال تا زمانی که کارشناسی رو کامل کردم چه کارهایی رو بهتره انجام بدم که اون زمان غبطه و ای کاش نداشته باشه واسم؟
در مورد کار در اونجا من پرسیده بودم،بغیر کارایی که از دانشگاهت میشه انتخاب و انجام بدی ایا احتمال کار در رشته خودم هست..اگه توانایی هایی که اونا بخوان داشته باشم؟اخه من اکثر نرم افزارهای مربوط به رشتم رو بلدم.
و در مورد انتخاب دانشگاه هامبورگ برای این بود که فامیلی داشتم اونجا ؛حالا توی خود هامبورگ دانشگاه قویتری اگر هست بهم بگید ممنون میشم..مجدد متشکر از پاسخها و جوابها!
راستی فامیلمون هم درشرکت خصوصی واردات و صادرات هستش،که رفتن به اونجا لازمه ی داشتن مدرک تاسیسات هستش در مورد این هم توضیح و راهنمایی اگر هست بفرمایید.مرسی مرسی مرسی!منتظرم:|
خواهش میکنم.
ملاحظه کنید دوست من، برای داشتن یک رزومه قوی اون هم در کشوری چون آلمان چون خودم سابقه اقدام برای دانشگاههای اونجا را دارم عرض میکنم اول حتماً معدل خوبی را اخذ نمایید به راحتی می توانم ادعا کنم مهمترین فاکتور برای قبولی در دوره master داشتن معدل خوب لیسانس است. بعد هم داشتن نمره تافل بالای 90 و ایلتس 6.5 می باشد با داشتن این 2 مورد شانستون واسه آلمان خیلی خوبه. البته دانشگاهایی مانند : Tu Munich , Tu Berlin , TU Hamburg , Rwth Aachen نمره GRE هم برای انها نیاز می باشد یعنی داشتنش از نداشتنش بهتره. در خصوص یافتن کار مطمئناً برای رشته و فیلد خودتون باید دانش آلمانی را بدونید تا با صنعت و رشته در آلمان کنار بیایید. در شهر هامبورگ هم دانشگاه صنعتی هامبورگ از قدرت و سابقه بالایی برخورداره. در خصوص گواهی تاسیسات شاید داشته باشید البته بین المللی باشه به نفع شما خواهد بود.
ازاد اندیش باشید
(16-07-2012, 11:20 AM)spt نوشته: دوست عزیز!
دقیقا پست قبل از شما یه ایمیل دیگه ازشون داده بودن...
یکم دقت کنید خیلی جای دوری نیست... ؛)
دوست عزیز !
ممنون از جوابتون, اما اون ایمیلی که منم داشتم درسته , چون جوابمو دادن Smile
(17-07-2012, 09:51 AM)y.bahare نوشته: دوست عزیز !
ممنون از جوابتون, اما اون ایمیلی که منم داشتم درسته , چون جوابمو دادن Smile
دوست خوبم

هر دو ایمیل درسته ! مگه کسی نمیتونه دو تا ایمیل داشته باشه ؟! Big Grin
به من با اون ایمیل جواب داد به شما با این یکی به همین راحتی Smile
(17-07-2012, 10:35 AM)amirhossein.gh نوشته: دوست خوبم

هر دو ایمیل درسته ! مگه کسی نمیتونه دو تا ایمیل داشته باشه ؟! Big Grin
به من با اون ایمیل جواب داد به شما با این یکی به همین راحتی Smile
خب اگه دقت کرده باشین ، سوال اول من این بود که ایا اون ایمیلی که من دارم درسته یا نه . Wink anyway بابت جوابتون کمال تشکر را دارم
سلام دوستان
من برادرم آلمانه و رفته بود بانک برای پرسیدن اینکه آیا میتونه اونجا حساب بانکی‌ درست کنه برا خودش که بلاکش کنن و من بتونم از اون استفاده کنم ؟
خیلی‌ جالبه که اونا گفتن ما برا خود خواهرت این حساب باز می‌کنیم !
البته اینجوری کاره من خیلی‌ جلو میافته ،البته فقط اونا نیاز به یک نامه از طرف سفارت آلمان دارند که بیان کنه من نیاز به این حساب بلاک شده دارم
گفتم این مورد رو به اشتراک بذارم شاید برای بقیه دوستان هم مفید باشه Smile
سلام دوست عزیز ، من فارق التحصیل لیسانس ریاضی از دانشگاه سراسری هستم ، میخواستم بدونم ایا برای لیسانس دانشگاهای انگلیسی زبان المان اقدام کنم ؟ اگه پذیرش دادن ایا سفارت ویزا میدهد یا نه ؟ مرسی
(01-08-2012, 03:07 PM)kavehqm نوشته: سلام دوست عزیز ، من فارق التحصیل لیسانس ریاضی از دانشگاه سراسری هستم ، میخواستم بدونم ایا برای لیسانس دانشگاهای انگلیسی زبان المان اقدام کنم ؟ اگه پذیرش دادن ایا سفارت ویزا میدهد یا نه ؟ مرسی

دروود.
دوست عزیز مشکلی از این بابت وجود نداره، اما برای دوره لیسانس باید شما حتماً مدرک B1 زبان المانی را اخذ کرده باشید زیرا تحصیل در مقطع لیسانس در این رشته به زبان المانی ارائه خواهد شد. و روند صدور ویزا با داشتن Admission offer مشکلی وجود نخواهد داشت.
بّا درود
می خواستم بدونم به ایمیل سفارت باید به زبان انگلیسی ایمیل زد یا فارسی؟
و اینکه چند تا سوال میشه پرسید؟
آیا از طریق ایمیل هم میشه وقت سفارت گرفت یا خیر ؟
و اینکه هزینه ی صدور ویزا چقدر هست؟
سپاس
[quote='shante' pid='24307' dateline='1344020712']
بّا

Bank statement - spt - 17-01-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به ضمانت نامه بانکی برای سفارت کشور آلمان پرداخته خواهد شد.

وقت سفارت آلمان - spt - 17-01-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به گرفتن وقت سفارت کشور آلمان پرداخته خواهد شد.

RE: وقت سفارت - Faraz - 21-01-2011

.pdf   راهنمای تعین وقت سفارت المان به صورت انلاین.pdf (اندازه 1.86 MB / تعداد دانلود: 2,241) در این فایل راهنمای چگونگی استفاده از سیستم تعیین وقت ویزا امده است

RE: وقت سفارت - Faraz - 21-01-2011

نکات مهم درباره وقت سفارت المان(برگرفته از سایت رسمی سفارت المان در ایران) :

وقت برای ارائه درخواست ویزا فقط از طریق سیستم جدید آن-لاین امکان پذیر است. از طریق تلفن و یا پست الکترونیک وقت داده نمی شود! لطفا فقط در صورتی در سیستم ثبت نام فرمایید که مطمئن هستید می توانید در موعد مقرر درخواست خود را ارائه نمائید. لطفا فرم ها را با دقت تکمیل نمایید! حتی کوچیکترین اشتباه در شماره گذرنامه ویا نام و نام خانوادگی وارد شده موجب می شود تا به شما اجازه ورود به بخش ویزا داده نشود. استثنا وجود ندارد. این امر برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بوده و سفارت در این رابطه هیچ گونه استثنایی را نمی پذیرد
چنانچه همزمان مبادرت به گرفتن چند وقت برای خود نمایید و یا اقدام به ارایه تائیده های جعلی نمایید, این امر سوء استفاده از سیستم تعیین وقت تلقی شده وشما برای مدت طولانی از دریافت وقت محروم خواهید شد. این موارد به نفع اکثریتی می باشد که صادقانه رفتار نموده و مدت زمان انتظار را برای همه متقاضیان کوتاهمی نما یید.
بنا به گفته تعداد کثیری از متقاضیان، شرکتهای بیمه مدعی گرفتن وقت در قبال دریافت وجه می باشند در صورتیکه رسید تعیین وقت ارسال شده برای آنان جعلی می باشد.
به هیچ وجه وقت خود را از طریق شخص ثالث تعیین نفرمایید زیرا تبعات این سوء استفاده متوجه شخص شما خواهد بود.
از طریق لینک زیر می توانید در سیستم تعیین وقت سفارت در خواست وقت مصاحبه نمایید:
سیستم تعیین وقت آن-لاین
برای هر متقاضی باید وقت جداگانه تعیین گردد
استثناء :‌ کودکان زیر ۱۶ سال که به همراه والدین سفر می کنند احتیاج به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می باشد. (همسران و فرزندان خردسال اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا که در ایران زندگی می کنند برای درخواست ویزای شنگن نیاز به تعیین وقت ندارند. آنها با نشان دادن گذرنامه خود و مدارک لازم اجازه ورود می یابند)
جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، هر شخص فقط قادر به گرفتن یک وقت می باشد. گرفتن وقت مجدد تنها پس از گذشت سه ماه امکان پذیر است. در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر، سفارت این حق را برای خود محفوظ می دارد که سیستم وقت را بمدت شش ماه برای شما مسدود نماید
لطفا چنانچه نمی توانید در روز تعیین شده مراجعه نمائید، حتما یک هفته قبل نسبت به ابطال وقت اقدام نمایید. فقط در این صورت امکان گرفتن وقت جدید برای شما میسر میگردد
(توجه: ابطال وقت تنها برای وقتهایی که در ماه اکتبر و بعد از آن رزرو شده باشند امکان پذیر است)
چنانچه در روز مصاحبه مدارک را بصورت کامل به همراه نداشته باشید،درخواست شما عودت داده خواهد شد
به همین خاطر قبل از مراجعه، برگه های راهنمای صدور ویزا، موجود در سایت اینترنتی سفارت را بدقت مطالعه نمایید
درمرحله‌ء بعدی لطفا با توجه به نوع ویزای درخواستی گزینه صحیح را انتخاب کرده و اقدام به تعیین وقت نمایید
شما می توانید یکی گزینه های زیر را انتخاب نمایید
ویزای شنگن بعنوان مثال: سفرهای تجاری, بازدید ازبستگان و آشنایان و بازدید از نمایشگاه و کنگره
اقامت بلند مدت بعنوان مثال: الحاق به خانواده, تحصیل و یا کار در آلمان

بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت آلمان - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک به مسائل مربوط به روادید و موضوعات کلی درباره سفارت المان می پردازیم.این تاپیک یک تاپیک کلی است به همین دلیل اگر برای سوال شما تاپیکی جزئی تر وجود دارد حتما سوال خود را در ان تاپیک مطرح بفرمایید

گرفتن وقت از سفارت آلمان - Violet - 24-02-2011

برای تعیین وقت در سفارت آلمان باید به روش اینترنتی وقت رو رزرو کرد.
برای این کار ابتدا به ادرس زیر مراجعه میکنیم:
https://service2.diplo.de/rktermin/extern/choose_realmList.do?locationCode=tehe&request_locale=en
در این صفحه توضیحاتی داده شده بعد از مطالعه اونها وارد مرحله بعد میشیم.
در صفحه زیر همانطور که در تصویر مشخص شده برای روادید دانشجویی با ید گزینه اجازه اقامت (گزینه دوم) رو انتخاب کنید.

[عکس: 83775396640230580941.jpg]

بعد دوباره صفح ای شامل توضیحات خواهید دید که از مهمترین میشه به موارد زیر اشاره کرد:
اطلاعات درخواستی را تنها با حروف لاتین وارد نمایید
* اطلاعات خود را حتما دقیق و صحیح وارد کنید، زیرا تنها در صورت صحیح بودن نام، نام خانوادگی و شماره گذرنامه است که شما اجازه ورود به بخش ویزا را خواهید یافت. دقت فرمایید حتی در صورت کوچکترین اشتباه از ورود شما به سفارت جلوگیری خواهد شد.
*شما باید شماره گذرنامه را با حروف بزرگ و اعداد مربوطه وارد نمایید ، مثلا: A12345678
*تعیین وقت تنها با یک آدرس پست الکترونیکی صحیح امکان پذیر است! تاییدیه وقت مصاحبه به آدرس پست الکترونیک درج شده ارسال می شود. لطفا در روز تعیین شده پرینت این تاییدیه را به همراه داشته باشید. چنانچه پس از درخواست وقت، پاسخی از سفارت دریافت نکردید، لطفا کنترل نمایید که پاسخ به بخش spam پست الکترونیک شما نرفته باشد.

با عبور از این صفحه به صفحه اصلی تعیین وقت میرسید:

[عکس: 33703167476231474253.jpg]

در اینجا با استفاده از کادر موجود ماه و روز و ساعت مصاحبه رو تعیین میکنیم.

امروز وقت خالی پیدا نکردم که مراحل بعد هم بگم . انشاءالله در آینده اضافه میکنم.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت آلمان - Hamed582 - 11-08-2011

من اول آگوست برای مصاحبه رفتم سفارت. اصل دعوتنامه من نرسیده بود. افسر گفت باید تا 10 روز دیگه اصل دعوتنامه رو بیاری. ولی بقیه مدارک و پاسپورتم رو گرفت و برای 15 آگوست باید برم نتیجه رو بگیرم. چون پست dhl به ایران سرویس نمیده به دوستم گفتم دوباره دعوتنامه بفرسته. ولی هنوز به دستم نرسیده. باید چیکار کنم؟ اگه 15 آگوست برم منو ریجکت کردن یا باید منتظر تماسشون باشم؟

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت آلمان - spt - 12-08-2011

(11-08-2011, 09:56 AM)Hamed582 نوشته: من اول آگوست برای مصاحبه رفتم سفارت. اصل دعوتنامه من نرسیده بود. افسر گفت باید تا 10 روز دیگه اصل دعوتنامه رو بیاری. ولی بقیه مدارک و پاسپورتم رو گرفت و برای 15 آگوست باید برم نتیجه رو بگیرم. چون پست dhl به ایران سرویس نمیده به دوستم گفتم دوباره دعوتنامه بفرسته. ولی هنوز به دستم نرسیده. باید چیکار کنم؟ اگه 15 آگوست برم منو ریجکت کردن یا باید منتظر تماسشون باشم؟
نمیتونست با پست دیگه بفرسته؟
اگه بخاد شاید بتونه بره دفتر پلیس و یا جایی که دعوت نامه صادر میکنن بگه شاید اونا اینترنتی به سفارت ایران بفرستن....

RE: وقت سفارت آلمان - shadi1386 - 28-04-2012

سلام
نمی شه وقت رو از کسی خرید؟
من تازه پذیرشم اومده اما وقت ها تا آخر می پرن!!!