آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: تمکن مالی - automotive - 01-06-2018

(31-05-2018, 12:59 AM)Setare.dkh نوشته: سلام وقت بخیر
سوالی ک مدتهاست دنبال پاسخش هستم: ایا پدرم می‌تونه منو تضمین مالی کنه وس نامه تمکن مالی به سفارت المان؟؟؟ ضمن اینکه من تحصیلی می‌خوام برم ، ایا میشه جایگزین ۸۶۴۰یورو نامه ضمانت مالی پدر رو ببرم!!؟؛ اگر بلی پدر باید چ شرایطی داشته باشه؟

سلام
در ایران که مشکلی نیست شما معادل ریالی 8640 یورو را امانت میگیرید، به سفارت ارائه میکنید و مشکل حل میشود، اما مشکل اساسی آنجا است که باید این پول را با خودتان به آلمان ببرید و در یک حساب بانکی قرار دهید، پس پاسخ سوال شما در نهایت خیر است.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - alireza.hashemi - 13-07-2018

با سلام
دوستان کسانی که به عنوان پیوست میان مانند همسر
ایا پیوست هم نیاز به تمکن مالی دارن؟

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - automotive - 13-07-2018

(13-07-2018, 10:08 AM)alireza.hashemi نوشته: با سلام
دوستان کسانی که به عنوان پیوست میان مانند همسر
ایا پیوست هم نیاز به تمکن مالی دارن؟

سلام
بله، برای همراه باید تمکن مالی ارئه دهید.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - rrasti90 - 23-06-2019

سلام آیا به جای نامه بانک میشه مبلغ ۸۶۴۰ یورو رو به صورت نقد برد سفارت و نشون داد؟
چون میخواستم یورو بخرم ولی اگه بخوام نامه بانک بگیرم مجبورم بفروشمش

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Torkan - 23-06-2019

(23-06-2019, 11:10 AM)rrasti90 نوشته: سلام آیا به جای نامه بانک میشه مبلغ ۸۶۴۰ یورو رو به صورت نقد برد سفارت و نشون داد؟
چون میخواستم یورو بخرم ولی اگه بخوام نامه بانک بگیرم مجبورم بفروشمش

سلام
معلومه نمیشه خب!
 شما یورو دارید؟ بزارید بانک و نامه تمکن بگیرید همون یورو رو. دقت کنید نامه بده بانک مجزا بهتون که حتما یورو برمیگردونه بهتون 
اگر هم یورو ندارید که نمیدونم منظور از بفروشم چیه

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - parwin - 30-07-2019

سلام. من از دانشگاه اشتوتگارت پذیرش گرفتم با هزینه‌ی شخصی‌.

اخیرا میزان پولی که برای‌گواهی تمکن مالی لازمه افزایش پیدا کرده: ۱۰۲۳۶ یورو.

چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی می‌تونه جوابم رو بده‌.

۱. برای نامه‌ی تمکن مالی آیا می‌تونم گردش حساب شماره حساب برادرم رو ببرم؟ و اون ۱۰۲۳۶ یورو توی حسابم برادرم باشه؟

۲.‌ گردش حساب باید طی چند ماه باشه؟

۳. حتما باید گردش حساب باشه یا اگه ۱۰۲۳۶ یورو توی حساب باشه کافیه؟

۴. و اینکه این پول به ارز آزاد باید باشه یا ارز دولتی؟

۵. از چه‌ بانک‌هایی میشه برای سفارت گواهی گرفت؟

۶. این‌ گواهی رو باید چند مدت قبل از مصاحبه بگیریم؟

۷.‌ پولی که توی حساب در آلمان بلوکه میشه، بعد از چند مدت میشه از حساب خارجش کرد؟ مثلا برای سال دوم هم همین میزان رو باید توی حسابی که بلوکه میشه داشته باشیم. میخوام بدونم مدت زمان بلوکه شدن این پول چقده؟

ممنونم.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Torkan - 30-07-2019

(30-07-2019, 12:04 PM)parwin نوشته: سلام. من از دانشگاه اشتوتگارت پذیرش گرفتم با هزینه‌ی شخصی‌.

اخیرا میزان پولی که برای‌گواهی تمکن مالی لازمه افزایش پیدا کرده: ۱۰۲۳۶ یورو.

چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی می‌تونه جوابم رو بده‌.

۱. برای نامه‌ی تمکن مالی آیا می‌تونم گردش حساب شماره حساب برادرم رو ببرم؟ و اون ۱۰۲۳۶ یورو توی حسابم برادرم باشه؟

۲.‌ گردش حساب باید طی چند ماه باشه؟

۳. حتما باید گردش حساب باشه یا اگه ۱۰۲۳۶ یورو توی حساب باشه کافیه؟

۴. و اینکه این پول به ارز آزاد باید باشه یا ارز دولتی؟

۵. از چه‌ بانک‌هایی میشه برای سفارت گواهی گرفت؟

۶. این‌ گواهی رو باید چند مدت قبل از مصاحبه بگیریم؟

۷.‌  پولی که توی حساب در آلمان بلوکه میشه، بعد از چند مدت میشه از حساب خارجش کرد؟ مثلا برای سال دوم هم همین میزان رو باید توی حسابی که بلوکه میشه داشته باشیم. میخوام بدونم مدت زمان بلوکه شدن این پول چقده؟

ممنونم.

حساب خودتان برای احتیاط بیشتر. اگر برادرتون ایرانه بگین بریزن به حساب شما. منتهی سفارت ممکنه شک کنه که این پول یهویی ریخته شده. اگر گردشتون خوبه مشکلی نیست
این پول بلوکه ربطی به گردش نداره. این پول بلوکه خواهد شد. اگر برا سفارت میخوان خب بهتره گردش حساب معقولی داشته باشین. گردش حساب غیر از اونه
از بانک بخواید بنویسه معادل یوروییش دقت کنید که مثلا یورو دولتی هست فرضا 5 تومن ولی ازاد 15 تومن. شما باید معادل ریالی رو به صورت ازاد داشته باشید چون سفارت ممکنه بگه که شما که از بانک نمیتونید ارز دولتی بگیرید پس این پول کمه. مثل شما باید 10 هزار یورو به قیمت15 هزار تومان در بانک داشته باشید. اگر یورو دارید فبها همون رو بانک براوتون استیتمنت کنه.
از همه بانکهیا معتبر
معمولا یک هفته زودتر کافیه
نمیشه خارج کرد! هر ماه ازش 850 یورو ناقابل میدن به شما!

سپاسگزارم از وقتی‌که گذاشتین برا پاسخ دادن.

راستش من خودم حقوق می‌گیرم. تقریبا ۳۵ تومن دارم. ولی خب کافی نیست این مقدار، می‌خوام بگم داداشم به میزان کسری که دارم پول بریزه تو حسابم. آیا دو ماه کفایت می‌کنه برای گردش؟

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Torkan - 30-07-2019

(30-07-2019, 04:49 PM)parwin نوشته: سپاسگزارم از وقتی‌که گذاشتین برا پاسخ دادن.

راستش من خودم حقوق می‌گیرم. تقریبا ۳۵ تومن دارم. ولی خب کافی نیست این مقدار، می‌خوام بگم داداشم به میزان کسری که دارم پول بریزه تو حسابم. آیا دو ماه کفایت می‌کنه برای گردش؟
خواهش میکنم
بله کافی نیست
گردش ایجاد کنید گردش با مانده فرق داره
یهو هم نریزید کم کم بریزید
برا سفارت ممکنه دردسر بشه یهو پول بریزند میفهمند
سفارتتون کی هست وقتش؟ اگر 4 ماه باشه خب بهتره میریزید برمیدارید. سعی کنید گردش ایجاد کنید و در نهایت مانده هم مقداری که گفتم باشه.

سفارت که هنوز وقتش مشخص نیست. میگن ۱۵ ماه طول میکشه وقت بدن. من محض احتیاط پنج ماه پیش برا رزرو وقت اقدام کردم. دانشگاهم گفتن که سه ترم مرخصی میدن بخاطر کار و بار ویزا.