آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - afshar2020 - 09-11-2016

(06-06-2016, 12:46 AM)Atlantis نوشته: ممنون automotive
در جواب سوال شما، اونطور که من تا این لحظه متوجه شدم، نیازی به بلوکه کردن پول در ایران نیست (و اصلا هم نمیشه بلوکه کرد. بلوکه از طرف کی؟ برای چی؟). اما باید معادل این 8000 تا رو به ریال (حدود 31 میلیون) در بانک داخلی گذاشت و گواهی رو گرفت (که این گواهی در سفارت استفاده میشه)، بعدش باید این مبلغ رو بیرون کشید و تبدیل به یورو کرد و هنگام ورود به آلمان نقدا همراه خودمون ببریم. به توضیح خود سفارت توجه کنید(فایل پیوست):
این مبلغ را باید هنگام سفر به آلمان به صورت نقد همراه داشته باشید و پس از ورود، یک حساب مسدود بانکی در آلمان افتتاح نمایید 

در مورد چک بین بانکی اطلاعی ندارم و مشتاقم بدونم که آیا این کار شدنی هست یا نه. چون حمل 8000 یورو در فرودگاه و روزهای اول ورود به آلمان شاید خیلی ایمن نباشه، اگر بشه با یک برگه چک انتقال داد خیلی خوب میشه.

سلام دوست عزیز، 
خواهشا به سوال من جواب بدید:
من تو ایتالیا دانشجو هستم. 2 سال پیش ویزای ایتالیا گرفتم و الان هم اقامت دانشجویی ایتالیا رو دارم.
میخوام از یکی از دانشگاهای آلمان واسه 2017 پذیرش بگیرم و از اینجا ویزا بگیرم چون مشکل سربازی دارم نمیتونم به ایران برگردم.
به نظر شما سفارت آلمان تو رم امکان داره به من بگه برگرد از ایران ویزا بگیر؟
و اینکه من الان اینجا کار نمیکنم و وضع مالیم زیاد خوب نیست هر ماه از ایران واسم 600 یورو میفرستن.
اگر من ویزا اقدام کنم راجع به این گواهی تمکن مالی میشه من بگم که چون خانواده ام ایران هستن، اونا معادل ریالی 8000 یورو رو بذارن تو بانک گواهیشو بگیرن من اینجا بدم به اینا؟
راستی، واسه ایتالیا من 35 میلیون گذاشتم یکم پولو اینور اونور کردم که گردش داشته باشه بعد گواهی رو که گرفتم پول رو راحت از حساب خارج کردم سفارت هم بعدش کاری نداشت اون پول کجاست و آیا من اونو میارم ایتالیا یا نه!! آیا واسه آلمان هم همینطوره؟ که مثلا 35 میلیون از یکی قرض بگیرن 2 روز بذارن تو یه بانک ایرانی بعد که گواهی رو گرفتن بردارن پول رو بعدش دیگه نیان بفرستن یه حساب آلمانی یا غیره.
آیا این امکانپذیره؟

شرمنده سوالم طولانی شد.
خیلی ممنون از جوابتون. روز خوش.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Shihan - 09-11-2016

دروود بر شما.

تا اونجا که میدونم اینکه برای اقدام به سفارت المان در کشور مربوطه میشه اقدام کرد یا خیر به سیاست اون سفارت (المان) در ایتالیا برمیگیرده. من برخی جاها بوده که دیدم طرف اقدام کرده حتی با کیس ایرانی هم اشنا نبودن و ویزا رو گرفته. بنابراین بهتره مدارک تون رو ببرید سفارت المان در رم و تا مطمئن نشدید از ایران اقدام نکنید. وضعیت سفارت المان در تهران خیلی جالب نیست. ( وقت گرفتن بسیار سخت و زمانبر، برخورد غیرمسئولانه کارمندها، و بررسی مدارک و تایید ویزا حتی بیشتر از 3-4 ماه)
در خصوص پول بلوکه شده که شما باید پول رو نقد همراه به المان ببرید و مانند ایتالیا نیست که تنها گواهی مالی بسنده بشه. بنابراین علاوه بر گواهی 8000 یورویی باید مبلغ رو به المان انتقال بدید.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - afshar2020 - 09-11-2016

(09-11-2016, 08:51 PM)Shihan نوشته: دروود بر شما.

تا اونجا که میدونم اینکه برای اقدام به سفارت المان در کشور مربوطه میشه اقدام کرد یا خیر به سیاست اون سفارت (المان) در ایتالیا برمیگیرده. من برخی جاها بوده که دیدم طرف اقدام کرده حتی با کیس ایرانی هم اشنا نبودن و ویزا رو گرفته. بنابراین بهتره مدارک تون رو ببرید سفارت المان در رم و تا مطمئن نشدید از ایران اقدام نکنید. وضعیت سفارت المان در تهران خیلی جالب نیست. ( وقت گرفتن بسیار سخت و زمانبر، برخورد غیرمسئولانه کارمندها، و بررسی مدارک و تایید ویزا حتی بیشتر از 3-4 ماه)
در خصوص پول بلوکه شده که شما باید پول رو نقد همراه به المان ببرید و مانند ایتالیا نیست که تنها گواهی مالی بسنده بشه. بنابراین علاوه بر گواهی 8000 یورویی باید مبلغ رو به المان انتقال بدید.

درود,
مرسی دوست عزیز از پاسخ به وقتتون.
والا نمیدونم چیکار باید کرد. حالا من فعلا دارم آلمانی بخونم که امتحانشو بدم و بعدِ پذیرش نوبت ویزاست ولی میدونستم آلمان سختگیری میکنه خواستم زودتر یه راه حل پیدا کنم.
بنظر شما هیچ دانشگاهی یا دولت, بورس, کمک مالی یا وام نمیده که بشه تو پروسه ویزا استفاده کرد؟

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Shihan - 09-11-2016

(09-11-2016, 09:05 PM)afshar2020 نوشته: درود,
مرسی دوست عزیز از پاسخ به وقتتون.
والا نمیدونم چیکار باید کرد. حالا من فعلا دارم آلمانی بخونم که امتحانشو بدم و بعدِ پذیرش نوبت ویزاست ولی میدونستم آلمان سختگیری میکنه خواستم زودتر یه راه حل پیدا کنم.
بنظر شما هیچ دانشگاهی یا دولت, بورس, کمک مالی یا وام نمیده که بشه تو پروسه ویزا استفاده کرد؟

خیر متاسفانه. روند بررسی مدارک در دانشگاه و سفارت از هم جدا هستند.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - amirfriendship - 08-12-2016

بانک نرخ ارز را بر اساس نرخ دولتی حساب می کنه؟
یعنی 8640 یورو از نظر بانک تقریبا 30 میلیون تومن میشه؟
چون توی سایت بانک مرکزی یورو را زده 3400 تومن. اما بازار آزاد فرق داره...
طبق گفته سایت سفارت 8640 یورو می خواد. که با نرخ 3400 تقریبا میشه 31 میلیون.
این درسته؟

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Torkan - 08-12-2016

(08-12-2016, 07:33 PM)amirfriendship نوشته: بانک نرخ ارز را بر اساس نرخ دولتی حساب می کنه؟
یعنی 8640 یورو از نظر بانک تقریبا 30 میلیون تومن میشه؟
چون توی سایت بانک مرکزی یورو را زده 3400 تومن. اما بازار آزاد فرق داره...
طبق گفته سایت سفارت 8640 یورو می خواد. که با نرخ 3400 تقریبا میشه 31 میلیون.
این درسته؟

اون که بانکه قطعا در پایین نامه مینویسه نرخ یورو برابر با 3400 (تومان تقریبی). یعنی اگر شما حدود 30 میلیون بزارین مینویسه 30 میلیون دارین که معادل فلان قدر یورو هست. در پایینن هم نرخ برابری ارز رو میزنه.
ولب حواستون باشه توی حسابتون باید معادل ریالی 8640یورو به نرخ آزاد باشه چون آفیسرها متوجه قیمت آزاد ارز هستن و درجریانن ما درنهایت باید ارز رو اکثر اوقات به نرخ آزاد بخریم و انتظار دارن معادل اون مبلغ تو حسابتون باشه. بهتره شما هم مقدار رو همون داشته باشید در بانک.

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - Torkan - 06-01-2017

دوستان یه سوال دارم در مورد اون گواهی تمکن مالی.
اولا ایا این گواهی رو خود سفارت میخواد برای دادن ویزا؟ اگر بلی پس چرا باید این پول حمل بشه دوباره به المان و بلوکه بشه (مثل امریکا نیست درواقع؟)؟ قوانین ایالتی متفاوته در این مورد؟ در اصل این پول 8640 یورو باید تا انتهای تحصیل در المان به طور کامل بلوکه بشه درسته؟ در واقع کسی که میخواد اونجا زندگی کنه اون پول بلوکه میشه و زندگی رو باید از منبع درامد دیگری مثل فاند و کار و سرمایه خودی بگذرونه درسته؟

بااحترام،
ترکان

RE: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - nader - 08-01-2017

(06-01-2017, 01:41 PM)Torkan نوشته: دوستان یه سوال دارم در مورد اون گواهی تمکن مالی.
اولا ایا این گواهی رو خود سفارت میخواد برای دادن ویزا؟ اگر بلی پس چرا باید این پول حمل بشه دوباره به المان و بلوکه بشه (مثل امریکا نیست درواقع؟)؟ قوانین ایالتی متفاوته در این مورد؟ در اصل این پول 8640 یورو باید تا انتهای تحصیل در المان به طور کامل بلوکه بشه درسته؟ در واقع کسی که میخواد اونجا زندگی کنه اون پول بلوکه میشه و زندگی رو باید از منبع درامد دیگری مثل فاند و کار و سرمایه خودی بگذرونه درسته؟

بااحترام،
ترکان

درود
تمکن مالی تحت سفارت بلوک میشه و هر ماه توی آلمان به شما داده میشه 
بستگی به ایالتشم داره در واقع هزینه نرم ۱ سال زندگی در اون شهر هم هست 
مثلا در شهری مثل دارمشتادت این مقدار از ۸۶۴۰ یورو هم بیشتر خواهد بود

سوال: پول بلوکه شده در آلمان - fo-eng - 29-01-2017

با سلام و احترام
ببخشید من یک سوال داشتم. ببینید آلمان تقریبا سی و خورده ای میلیون پول بلوکه هنگام ورود به اون کشور از ما می گیرد. تا جایی که من خوندم این پول باید بلوک بمونه و غیرقابل استفاده هست جز در مواردی که میگن میشه یک دوازدهم اون رو برداشت کرد. و هر سال موقع اخذ میزا باید این پول دقیقا توی حساب باشه؟
بعد این پول بلوک می مونه و ما باید بریم و خونه و ... بگیریم و ماهی فرضا 700 یورو خرج کنیم. (جدا از پول بلوکه)
می خواستم ببینم این پول بلوک در انتهای تحصیل به ما برگردانده می شود؟

آیا اگر دوست یا آشنایی داشته باشیم که ساکن آلمان هست و این ضمانت رو بده، باز هم لازم هست من این پول رو بریزم حساب یا بلوک کنم؟ مثلا طرف خودش حقوق بگیر دولت آلمان باشه.

RE: سوال: پول بلوکه شده در آلمان - automotive - 29-01-2017

(29-01-2017, 12:37 PM)fo-eng نوشته: با سلام و احترام
ببخشید من یک سوال داشتم. ببینید آلمان تقریبا سی و خورده ای میلیون پول بلوکه هنگام ورود به اون کشور از ما می گیرد. تا جایی که من خوندم این پول باید بلوک بمونه و غیرقابل استفاده هست جز در مواردی که میگن میشه یک دوازدهم اون رو برداشت کرد. و هر سال موقع اخذ میزا باید این پول دقیقا توی حساب باشه؟
بعد این پول بلوک می مونه و ما باید بریم و خونه و ... بگیریم و ماهی فرضا 700 یورو خرج کنیم. (جدا از پول بلوکه)
می خواستم ببینم این پول بلوک در انتهای تحصیل به ما برگردانده می شود؟

آیا اگر دوست یا آشنایی داشته باشیم که ساکن آلمان هست و این ضمانت رو بده، باز هم لازم هست من این پول رو بریزم حساب یا بلوک کنم؟ مثلا طرف خودش حقوق بگیر دولت آلمان باشه.

سلام بر شما،
دوست گرامی، دولت آلمان برای تضمین از این بابت که به مشکل مالی برخورد نکنید، محاسباتی رو انجام داده که یک نفر دانشجو برای زندگی در آلمان به چه میزان هزینه نیاز دارد. این میزان در حل حاضر 8700 یورو است. ( به نرخ روز حدودا سی و شش میلیون و پانصد هزار تومان).
به شما اجازه داده خواهد شد که هر ماه مبلغی (حدودا 700 یورو) را برداشت کنید و صرف هزینه های زندگی و مخارج خود کنید (بلیط قطار، خرید کتاب، تهیه غدا و ...).
دولت آلمان هیچ پولی را از این حساب شما برداشت نخواهد کرد.
هیچ قانونی نیز وجود ندارد که شما را مجاب کند که حتما باید 700 یورو برداشت داشته باشید و هزینه کنید. ممکن است هزینه ی شما ماهی 600 یورو باشد و یا حتی ممکن است هزینه ی شما ماهی 800 یورو شود.
این پول صرفا برای اطمینان دولت آلمان از توانایی مالی شما است و نه چیز دیگر.
منتها این پول را باید تا زمانی که دانشجو هستید، هر ساله، تجدید کنید. فرض کنید شما ماهی 600 یورو برداشت داشتید، در انتهای سال حساب شما 1500 یورو موجودی دارد، پس باید 7200 یورو دیگر به این حساب واریز کنید تا ویزای تحصیلی شما تجدید شود.

در ارتباط با ضمانت آشنایان در آلمان اطلاعی ندارم، اما عموما این موضوع در کشورهای دیگر امکان پذیر است و احتمالا در اینجا نیز امکانپذیر باشد.

با احترام و آرزوی موفقیت شما