آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کشور آلمان - زهرا_ستاره_کوکب - 02-07-2013

سلام
من چند سوال درمورد گواهی حساب بانکی داشتم:
1. آیا از هر بانکی (دولتی یا خصوصی) قابل دریافت است؟
2. باید حتما یه شعبه ارزی- ریالی بانک موردنظر مراجعه کنم؟
3. معادل ریالی با توجه به چه نرخی باید واریز بشه؟
4. گواهی بانک به زبان فارسی هستش یا انگلیسی باید باشه؟
5. آیا درگواهی باید نرخ محاسبه شده ذکر بشه یا معادل یورویی کل مبلغ؟
6. آیا حسابی که توش پول واریز شده بلوکه میشه؟ یعنی به بانک میگم که می خوام یه حساب بلوکه باز کنم؟
7.تاریخ گواهی باید تا چند روز قبل از مصاحبه باشه؟
8. آیا میشه صرفا برای همین کار حسابی در بانک مورد نظر باز کرد یا حتما باید حسابمون از قبل باشه یا مثلا گردش داشته باشه؟

می دونم خیلی زیاد شد ولی ممننون میشم با ذکر شماره سوال راهنمایی کنید Smile

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - elahe - 12-11-2013

سلام
میخواستم بدونم اگر قرار باشه شخصی ضمانت مالی را بر عهده بگیرد ، حتما لازم است در آلمان ساکن باشد،یا اگر در اروپا باشد این امر امکان پذیر است؟؟

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Shihan - 13-11-2013

(02-07-2013, 06:59 PM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام
من چند سوال درمورد گواهی حساب بانکی داشتم:
1. آیا از هر بانکی (دولتی یا خصوصی) قابل دریافت است؟
2. باید حتما یه شعبه ارزی- ریالی بانک موردنظر مراجعه کنم؟
3. معادل ریالی با توجه به چه نرخی باید واریز بشه؟
4. گواهی بانک به زبان فارسی هستش یا انگلیسی باید باشه؟
5. آیا درگواهی باید نرخ محاسبه شده ذکر بشه یا معادل یورویی کل مبلغ؟
6. آیا حسابی که توش پول واریز شده بلوکه میشه؟ یعنی به بانک میگم که می خوام یه حساب بلوکه باز کنم؟
7.تاریخ گواهی باید تا چند روز قبل از مصاحبه باشه؟
8. آیا میشه صرفا برای همین کار حسابی در بانک مورد نظر باز کرد یا حتما باید حسابمون از قبل باشه یا مثلا گردش داشته باشه؟
می دونم خیلی زیاد شد ولی ممننون میشم با ذکر شماره سوال راهنمایی کنید Smile

دروود بر شما. ببخشید که این پست رو دیر جواب میدم اما امیدوارم برای ایندگان مفید باشه.
جوابها رو به ترتیب سوالاتتون پاسخ خواهم داد:
1- از هر بانک نمیشه در واقع سفارت خودش رو مکلف به بیشتر بانکهای خصوصی کرده پس بهتره از همون شعبات بانکهای سامان، پاسارگاد، پارسیان، اقتصاد نوین و غیره تهیه کنی.
2- بله تنها شعبات ارزی - ریالی این نامه و بانک استیتمنت رو ارائه میدهند
3- با توجه به نرخ دولتی همون ارز مرجع می باشد.
4- باید تنها به زبان انگلیسی باشد، در صورت ترجمه به المانی هم مشکل نداره. خود بانک خصوصی به انگلیسی اارئه میدن.
5 - هر دو مورد با هم.
6 - خیر. شما باید 8040 یورو با خودت حمل کنب به المان و سپس در یکی از بانکهای المان به حساب جدید انتقال بدی و سپس طی مقررات هر شهر نسبت به بلوکه شدن یا نشدن اقدام میکنند.
7 - حداقل 2-3 ماه قبل. به شرطی که ارز موجود نوسان زیادی نداشته باشد.
8- با همین حساب خودتون هم میشه اما بهتره گردش مالی را هر چند وقت افزایش بدی که مقدارش هم بالا بره.

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Shihan - 13-11-2013

(12-11-2013, 05:20 PM)'elahe' نوشته: سلام
میخواستم بدونم اگر قرار باشه شخصی ضمانت مالی را بر عهده بگیرد ، حتما لازم است در آلمان ساکن باشد،یا اگر در اروپا باشد این امر امکان پذیر است؟؟

تنها در کشور المان باید حضور داشته باشند. در غیر این صورت نمیشه. اگر در المان حضور داشته باشد نیازی به ارائه اون مقدار یورویی برای بانک نیاز نیست.

درباره ضمانت نامه مالی وافتتاح حساب باموجودی 8040 یورو - sansa3002 - 26-01-2015

تاجاییکه متوجه شدم این مبلغ تا زمانی که به ویزا نیاز داشته باشید بصورت حساب بلوکه باید باقی باشد حال یک سوال دارم که پس از بازگشت به ایران و گرفتن مدرک مربوطه از دانشگاه المان امکان برداشت پول و بازگشت به ایران هست،مطمینا سوال خیلی از بچه ها است
ممنون ازشما

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Atlantis - 04-06-2016

(13-11-2013, 11:08 AM)Shihan نوشته:
دروود بر شما. ببخشید که این پست رو دیر جواب میدم اما امیدوارم برای ایندگان مفید باشه.
جوابها رو به ترتیب سوالاتتون پاسخ خواهم داد:
1- از هر بانک نمیشه در واقع سفارت خودش رو مکلف به بیشتر بانکهای خصوصی کرده پس بهتره از همون شعبات بانکهای سامان، پاسارگاد، پارسیان، اقتصاد نوین و غیره تهیه کنی.
2- بله تنها شعبات ارزی - ریالی این نامه و بانک استیتمنت رو ارائه میدهند
3- با توجه به نرخ دولتی همون ارز مرجع می باشد.
4- باید تنها به زبان انگلیسی باشد، در صورت ترجمه به المانی هم مشکل نداره. خود بانک خصوصی به انگلیسی اارئه میدن.
5 - هر دو مورد با هم.
6 - خیر. شما باید 8040 یورو با خودت حمل کنب به المان و سپس در یکی از بانکهای المان به حساب جدید انتقال بدی و سپس طی مقررات هر شهر نسبت به بلوکه شدن یا نشدن اقدام میکنند.
7 - حداقل 2-3 ماه قبل. به شرطی که ارز موجود نوسان زیادی نداشته باشد.
8- با همین حساب خودتون هم میشه اما بهتره گردش مالی را هر چند وقت افزایش بدی که مقدارش هم بالا بره.

سلام @Shihan عزیز

راجع به مورد 7 که گفته بودید تاریخ گواهی باید حداقل 2-3 ماه قبل از مصاحبه باشه، یعنی هرچه نزدیکتر به مصاحبه باشه بهتره یا اینکه برعکس باید بیشتر از دو سه ماه فاصله داشته باشه؟ 

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Shihan - 04-06-2016

(04-06-2016, 01:04 AM)Atlantis نوشته: سلام @Shihan عزیز

راجع به مورد 7 که گفته بودید تاریخ گواهی باید حداقل 2-3 ماه قبل از مصاحبه باشه، یعنی هرچه نزدیکتر به مصاحبه باشه بهتره یا اینکه برعکس باید بیشتر از دو سه ماه فاصله داشته باشه؟ 

گردش مالی نزدیک به زمان مصاحبه. (البته باید این موجودی قبل از این در حساب شخص بوده باشه)

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Atlantis - 04-06-2016

(04-06-2016, 10:25 PM)Shihan نوشته: گردش مالی نزدیک به زمان مصاحبه. (البته باید این موجودی قبل از این در حساب شخص بوده باشه)

ممنون از پاسختون. خوب خیالم راحت شد..
در مورد موجودی که گفتید باید قبل از این در حساب شخص باشه، راستش من شنیدم میشه یه روزه پول رو گذاشت تو حساب و گواهی رو گرفت و فرداش برداشت.

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - automotive - 05-06-2016

(04-06-2016, 11:36 PM)Atlantis نوشته: ممنون از پاسختون. خوب خیالم راحت شد..
در مورد موجودی که گفتید باید قبل از این در حساب شخص باشه، راستش من شنیدم میشه یه روزه پول رو گذاشت تو حساب و گواهی رو گرفت و فرداش برداشت.
@Shihan
درود
این پول باید بلوکه بشه، فکر نکنم بانک اجازه ی این کار را به شما بدهد، در ضمن گردش مالی هم معمولا سالیانه هستش و گردش مالی باید به اصطلاح بانکی، پول شب خواب باشه، یعنی حتما باید یک شب در بانک قرار گرفته شده باشه، مثلا اگر شما یک میلیارد تومان پول را هر روز به حساب خودتون وازیر کنید و یک ساعت بعد آن پول را با کارت یا حواله برداشت کنید، از نظر بانک گردش حساب شما صفر هستش، چون پول شب در بانک نبوده، این ساعت 24 برای بانک خیلی مهم هستش، هم برای گردش هم برای سود. (البته من در جریان نیستم که این موضوع برای سفارت چند ماهه هستش یا سالیانه، اگر shihan گرامی می فرمایند دو سه ماه هستش، حتما همین طور هستش)

در ضمن Shihan عزیز، من شعبه ی ارزی هیچ بانک خصوصی و دولتی رو ندیدم که به نرخ ارز مرجع برای شما حساب باز کنند، آن ها فقط و فقط ارز فیزیکی (اسکناس) تحویل می گیرند، و فقط و فقط ارز فیزیکی را در صورت داشتن موجودی تحویل می دهند، اگر موجودی نداشته باشند مشکل شما هستش و نه اون ها (البته ا ز نظر زمانی، چون باید درخواست بدهند).

در ضمن طبق قوانین بانکداری ایران، هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی حق ندارد بیش از 5000 دلار در یک حساب ارزی خود داشته باشد. البته می تواند در چند بانک سپرده ارزی داشته باشد.
حال برای من سوال است که 8040 بورو را چگونه قانونا در ایران می توان بلوکه کرد؟ و اینکه این پول بلوکه شده باید ماهیانه در آلمان قابل برداشت باشد، بلوکه کردن آن در ایران چه سودی دارد؟
آیا با چک بین بانکی باید این سپرده 8040 یورویی را به یک از بانک های آلمان انتقال داد؟

با تشکر و احترام

RE: ضمانت مالی-گواهی حساب بانکی - Atlantis - 06-06-2016

(05-06-2016, 11:50 PM)automotive نوشته: حال برای من سوال است که 8040 بورو را چگونه قانونا در ایران می توان بلوکه کرد؟ و اینکه این پول بلوکه شده باید ماهیانه در آلمان قابل برداشت باشد، بلوکه کردن آن در ایران چه سودی دارد؟
آیا با چک بین بانکی باید این سپرده 8040 یورویی را به یک از بانک های آلمان انتقال داد؟

با تشکر و احترام

ممنون automotive
در جواب سوال شما، اونطور که من تا این لحظه متوجه شدم، نیازی به بلوکه کردن پول در ایران نیست (و اصلا هم نمیشه بلوکه کرد. بلوکه از طرف کی؟ برای چی؟). اما باید معادل این 8000 تا رو به ریال (حدود 31 میلیون) در بانک داخلی گذاشت و گواهی رو گرفت (که این گواهی در سفارت استفاده میشه)، بعدش باید این مبلغ رو بیرون کشید و تبدیل به یورو کرد و هنگام ورود به آلمان نقدا همراه خودمون ببریم. به توضیح خود سفارت توجه کنید(فایل پیوست):
این مبلغ را باید هنگام سفر به آلمان به صورت نقد همراه داشته باشید و پس از ورود، یک حساب مسدود بانکی در آلمان افتتاح نمایید 

در مورد چک بین بانکی اطلاعی ندارم و مشتاقم بدونم که آیا این کار شدنی هست یا نه. چون حمل 8000 یورو در فرودگاه و روزهای اول ورود به آلمان شاید خیلی ایمن نباشه، اگر بشه با یک برگه چک انتقال داد خیلی خوب میشه.