آکادمیا کافه
وضعیت کلیرنس دبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: وضعیت کلیرنس دبی (/Thread-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%A8%DB%8C)

صفحات 1 2 3

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - Pejman - 07-08-2012

ممنون بابک جان، از اونجایی که موارد یک تا سه در واقع زیاد برای من صدق نمی کنه و دانشگاه هم اگر نامه ای بده احتمالاً این خواهد بود که ایشون استادش فعلاً معلوم نیست و در نتیجه گروه تحقیقاتی اش هم معلوم نیست، آیا ممکنه به دلیل شفاف نبودن جواب دانشگاه، مشکل یا حساسیتی برای مورد من بوجود بیاد؟

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - mahyarelc - 07-08-2012

(07-08-2012, 10:38 AM)Pejman نوشته: ممنون بابک جان، از اونجایی که موارد یک تا سه در واقع زیاد برای من صدق نمی کنه و دانشگاه هم اگر نامه ای بده احتمالاً این خواهد بود که ایشون استادش فعلاً معلوم نیست و در نتیجه گروه تحقیقاتی اش هم معلوم نیست، آیا ممکنه به دلیل شفاف نبودن جواب دانشگاه، مشکل یا حساسیتی برای مورد من بوجود بیاد؟
با اجازه!

ایمیلی که میزنی رو خیلی ساده نگیر که دانشگاه هرچی خواست بنویسه
درست توضیح بده براشون که با توجه به مشکلات کلیرنس، این موضوعات باید مشخص باشه تا مشتاقانه بیام اونجا!..دانشگاه با این چیزا آشناست
معمولا همه دانشجوها adviser دارن (چه با فاند چه بی فاند) که تو فیلد اونا کار میکنه...احتمال داره که adviser ات مشخص شده باشه...اینطوری میتونن بگن زیر دست این کار میکنه (البته بعدا میتونی عوض کنی)...موضوع ریسرچ هم اینه
به دانشگاه بگو که بگن (اگه کامل مشخص نیست) تو یکی از این lab ها با یکی از این موضوعات کار میکنی (بالاخره کل موضوعات رشته رو که دانشگاه ساپورت نمیکنه) ...حالا خودتم میتونی یه سرچی بزنی ببینی کدوم کم حطر تره یا بیشتر بهت میخوره و پیشنهاد بدی بگن احتمالا رو این موضوع کار میکنی
و اینکه بگن این دانشجو رو موضوعات نظامی کار نمیکنه
فاندم که هیچی

کلا منظورم اینه قشنگ تمامی موارد رو واضح توضیح بده ، انگار خودت میخوای بنویسی

کلا هم نگران نباش..اولین دانشجوی دکترای مکانیک نیستی که بدون فاند میخواد بیاد امریکا!...یعنی سفارت آشناست با این موارد..فقط میخواد موضوعات واضح تر بشن..هرچی توضیح کم خطر بیشتر، بهتر!

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - Babak - 07-08-2012

مهیار نکات خوبی رو گفته. به نظر من هم مهمه که تا اونجا که می‌شه موضوع روشن بشه که جای تردید باقی نمونه. همچنین اگر دانشگاه حاضر باشه که در نامه بنویسه که مطمئن خواهد شد تا شما، صرف نظر از پروژه، به تکنولوژی‌های حساس دسترسی نخواهی داشت و روی پروژه‌های حساس کار نخواهی کرد، خیلی خوب می‌شه. البته ممکنه حاضر نشن چنین جمله‌ای رو بنویسند. در این صورت بهتره که سعی کنید تا اونجا که ممکنه مشخص باشه که شما روی چه پروژه‌ای کار خواهی کرد تا جای ابهام باقی نمونه.

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - HDL - 21-12-2012

[font='Times New Roman'][size=12]
سلام دوستان.
من حدود 6 ماهه که منتظر کلیرنسمم. مصاحبه من توی دبی بود. چند روز پیش بهم یه ایمیل زدن که رزومتو بفرست. می خواستم بدونم که چقدر دیگه حدودا طول میکشه؟ من بهشون ایمیل زدم و پرسیدم که گفتن معلوم نیست. اما گویا از لحاظ آماری بعد از یه مدت زمانی امیدواری هست. اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره خیلی ممنون میشم بهم بگه.

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - Pejman - 22-12-2012

(21-12-2012, 08:09 PM)HDL نوشته:
سلام دوستان.
من حدود 6 ماهه که منتظر کلیرنسمم. مصاحبه من توی دبی بود. چند روز پیش بهم یه ایمیل زدن که رزومتو بفرست. می خواستم بدونم که چقدر دیگه حدودا طول میکشه؟ من بهشون ایمیل زدم و پرسیدم که گفتن معلوم نیست. اما گویا از لحاظ آماری بعد از یه مدت زمانی امیدواری هست. اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره خیلی ممنون میشم بهم بگه.

سلام دوست عزیز، متاسفانه این قضیه کلیرنس هیچ حساب کتابی نداره و هیچ پیش بینی خاصی نمی شه کرد. شما سعی کنید هم از دبی و هم از واشنگتن مدام پیگیری کنید و هر از گاهی بپرسید که آیا مدارک کامل هست یا نه. فکر می کنم ماکزیممش 1 سال باشه. ولی من بیشتر از اون هم شنیدم. امیدوارم به زودی کلیر بشید.

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - HDL - 22-12-2012

سلام پژمان جان،
مرسی از راهنماییت. من چند شب پیش با واشنگتن تماس گرفتم که بعد از حدود 40 دقیقه سر و کله زدن، بهم گفت که پرونده کاملاً فرستاده شده دبی و مشکلی نبوده! چطوری میشه با دبی تماس گرفت؟ منظورم با تلفنه. چون ایمیلها رو معمولا با تمپلیت جواب می دن. اگرچه من یه ایمیل بهشون زدم و شرایطم رو گفتم که شدیدا نیاز دارم بهم بگن قبل از پایان 2012 ویزام میاد یا نه؟ که جوابشون این بود که نمی تونن پروسه کلیرنس رو سرعت ببخشن!
بهر حال، اگه کسی شماره ای به غیر از اونی که توی سایت دبی نوشته، بده، ممنون میشم. به نظر من صحبت با تلفن از ایمیل زدن موثر تره.

وضعیت کلیرنس دبی سال 2013 - Mahdieh.C - 26-01-2013

سلام. من در تاریخ 17 دسامبر برای مصاحبه ی ویزای آمریکا رفتم دبی. البته برای دوره ی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. تاریخی که تو فرم DS2019 م زده بودم. ژانویه 2013 بود. حالا از طرف سفارت برام ایمیل زدن و نامه ی Late start letter می خوان. برای استاده هم ایمیل زدم، نمی دونست که دقیقا ای نامه چی هست! کسی اگر اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه. ممنون

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - Babak - 27-01-2013

فکر می‌کنم با توجه به این که تاریخ شروع کار شما ژانویه ۲۰۱۳ بوده و شما به این تاریخ نرسیده‌اید، از دانشگاه باید نامه‌ای بگیرید که نشون بده تاریخ بعدی‌ای که می‌تونید شروع بکنید کی خواهد بود و این نامه رو برای سفارت بفرستید تا سفارت بدونه که فرصت مطالعاتی شما از دست نرفته و دانشگاه همچنان مایل هست که شما در اونجا در تاریخی دیرتر از تاریخ اولیه کارتون رو شروع بکنید.

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - azadeh123456 - 19-04-2013

سلام
من 3 مارچ 2013 رفتم مصاحبه دبی ، برگ زرد گرفتم و افیسر گفت یه ماه بعد سایت رو چک کن
اما الان 1 و نیم ماهه و هیچ خبری نیست ، کسی هست که اخیرا کلیر شده باشه؟
من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دارم میرم و معمولا این مورد رو خیلی زود کلیر میشن بچه ها ، نمی دونم مشکل از کجاست
اگر کسی وضعیت مشابهی داشته توضیح بده

RE: وضعیت کلیرنس 2012 دبی - Pejman - 20-04-2013

(19-04-2013, 11:00 PM)'azadeh123456' نوشته: سلام
من 3 مارچ 2013 رفتم مصاحبه دبی ، برگ زرد گرفتم و افیسر گفت یه ماه بعد سایت رو چک کن
اما الان 1 و نیم ماهه و هیچ خبری نیست ، کسی هست که اخیرا کلیر شده باشه؟
من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دارم میرم و معمولا این مورد رو خیلی زود کلیر میشن بچه ها ، نمی دونم مشکل از کجاست
اگر کسی وضعیت مشابهی داشته توضیح بده

سلام. دوست عزیز وضعیت ویزای آمریکا مورد به مورد فرق می کنه و طول کشیدن کلیرنس به اندازه 1.5 ماه اصلاً غیر عادی نیست. چاره ای جز صبر ندارید. اگر زمینه کاری تون حساس نباشه یا سابقه حساسی تو رزومه تون نباشه قطعاً کلیر خواهید شد، منتها زمانش معلوم نیست.