آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Torkan - 16-03-2014

سلام
دوست عزیز شما برای اینکه به سفارت دیگه ای برید باید DS-160 دیگری پر کنید. به نظر من دوره های تخصصی کامپیوتر نمیتونه زیاد مشکل زا باشه و در واقع شما که دانشجویی نمیرین چرا باید مشکل زا باشه براتون. خطری که نیستن؟...خیلی از دوستان هستن که دوره های اموزشی هم داشتن و ویزا رو گرفتن (البته از ارگانهای حساسی نبوده دیگه این مورد مهمه). البته احتمال داره مصلا یه مدرک برنامه نویسی از امریکا داشته باشین که این SOCIAL TIE رو کم میکنه ولی دیگه نه تا ون حد اونم واسه توریستها.
همانطور که Mike عزیز هم گفتن داشتن سفر به یه کشور اروپایی و برگشتن خیلی میتونه مفید باشه. شما اگر حتما میخواین برین آمریکا سعی کنین مواردی که دوستمون گفتن رو اجرا کنین تا شانستون زیاد باشه ولی اگر میخواید شانستون رو یکبار دیگه امتحان کنید:
بالاتر هم اشاره شد که علت اصلی ریجکت شما همون سفرهای زیارتی و صد البته متاسفانه داشتن دایی در همون ایالت مربوطه هستش که یکم کار رو سخت میکنه. دوستی سال پیش میلادی با وجود کامل بودن تمام مدارک که واسه ویزای توریستی اقدام کرده بود در جا از انکارا ریجکت شد (البته در حین تحصیل بود در کشور). فردی هم بود دعوت نامه اومده بود براش و سفر زیارتی هم داشت بعد چند ماه کلیر شد. متاسفانه چون بیشتر بحث های اینجا دانشجویی هست شاید نشه زیاد واسه توریستی ها هم تعمیم داد ولی در عوض خوبی بند شما اینه که 214 هست و از هر جا میتونید اقدام کنید دوباره و محدودیت ندارید.
من که میگم : ترکیه معقول ترین هستش.
امیدوارم ویزا رو بگیرید و ما رو هم شاد کنیدSmile
بااحترام

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 16-03-2014

با سلام ، یعنی اگه بخوام به دبی برم نیاز به پرکردن فرم جدید DS نیست؟

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Torkan - 16-03-2014

(16-03-2014, 04:54 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام ، یعنی اگه بخوام به دبی برم نیاز به پرکردن فرم جدید DS نیست؟

چرا؟ تا جایی که میدونم فرم جدید باید پر کنید و با بارکد جدید وقت بگیرید اصولا. ولی راستش توصیه نمیکنم همون سفارت برید. شما به سفارت دیگه سعی کن برو.
ابنجا رو هم بخونید.
دقت کنید اون 200 دلار واسه SEVIS که میدید کماکان پابرجاست و نیازی به پرداخت دوباره نیست.
بااحترام

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 17-03-2014

برای هر سفارتی که می خواهید اقدام کنید می بایست دوباره فرم رو پر کنید. اگر می خواهید بلافاصله وقت بگیرید بهتره از سفارت دیگه ای بگیرید مثلا آنکارا و در درجه دوم هم ارمنستان. ولی اگر مثلا می خواهید 6 ماه یا 1 سال دیگه وقت بگیرید می تونید دوباره از دبی وقت بگیرید. وقتی بلافاصله از دبی وقت بگیرید به احتمال زیاد میگن که شرایط شما تغییری نکرده و دوباره رد می کنند.

خیر به نظر من هم اشاره کردن به این دوره های تخصصی مشکل خاصی نداره. شما می بایست نشون بدین که در ایران شرایط کاری خوبی دارین طوری که بعد از رفتن به آمریکا به ایران بر می گردین. وقتی شما پیش یکی از آشناهای درجه یک یا دو خودتون میرین و چیز خاصی برای از دست دادن در ایران نداشته باشید این احتمال رو میدن که در آمریکا بمونید. وگرنه این دوره ها تاثیری خاصی نداره. عراق و سوریه رو هم بیشتر از اونکه به جنبه های امنیتی اش فکر کرده باشن به جهان سومی بودنشون گیر دادن یعنی اینکه رفتن به این کشورها اثبات کنند وابستگی اجتماعی شما به ایران نیست چون به ندرت ایرانی ها حاضر می شوند ایران رو رها کنند و در این کشورها زندگی کنند.

با توجه به اینکه شما به کلیرنس نرفتین و مستقیم رد شدین موارد امنیتی در مورد شما بررسی نشده (اینکه مثلا سربازی کجا بودین یا اینکه در سوریه و عراق چه کار می کردین) بلکه به طور ساده با توجه به نداشتن سفر به کشورهای جهان اول و نیز داشتن آشنای نزدیک در ایالتی که بهش می رین احتمال دادن که شما برنمی گردین.
(16-03-2014, 01:53 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام ، من فکر می کنم یه اشتباه در پرکردن DS کردم . توی فرم چد تا  از دوره های تخصصی رشته کامپیوتر رو که دیدم نام بردم (با مشخصات کامل) . فکر می کنم آفیسر اینا رو دیده باشه . ممکنه تاثیر داشته باشه این موضوع؟ لطفاراهنمایی کنیدوضمنا پیشنهاد می کنید از یه جای دیگه مثل ارمنستان یاترکیه اقدام کنم و اصلا دبی نرم؟

(16-03-2014, 04:54 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام ، یعنی اگه بخوام به دبی برم نیاز به پرکردن فرم جدید DS نیست؟

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 26-03-2014

با سلام و تبریک سال نو. دوستان تصمیم دارم با توجه به اینکه هنوز از تاریخ مدارکم مدت زیادی نگذشته باز هم اقدام کنم. سوال دارم . من از سایت usvisa-info.com وارد میشم و فقط سفارت های آمریکا در ارمنستان و ترکیه و امارات رو داره . چطور میتونم از عشق آباد اقدام کنم و همچنین اطلاعات زیادی از ارمنستان ندارم که بدونم کدوم بهتره و هزینه ها (ترکیه - ارمنستان و تاجیکستان)؟ لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 26-03-2014

سیستم وقت گیری آنلاین از سایت usvisa-info.com یکی دو سالی هست که راه اندازی شده و هنوز خیلی از سفارت ها با سیستم قدیمی ایمیل زدن وقت می دهند. در این قسمت از سایت سفارت آمریکا در ترکمنستان اشاره شده که می بایست به  NonResidentVisaAKD@state.gov ایمیل بزنید و درخواست وقت کنید.

من تا به حال ترکمنستان نرفتم ولی ترکیه و ارمنستان رو زیاد رفتم. هزینه های سفر به اونها تقریبا یکی هست. می تونید تاپیک های مربوط به سفر به این کشورها و همین طور تجربیات مصاحبه اونها رو هم نگاه کنید. 

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Mehrdoost - 05-04-2014

سلام دوستان عزیز . میخواستم بدونم که فرم affidavit of support تا چه مدت میتونم بعنوان مدرک استفاده کنم ؟ تاچهمدت اعتبار داره؟ 

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Mehrdoost - 06-04-2014

سلام دوستان. می خواستم ببینم که این امکان هست که به نتیجه مصاحبه اعتراض کرد؟ چون در برخی از موارد در این سایت ذکر شده که به نتایج مصاحبه اعتراض شده است. اگه این امکان هست از چه طریق؟ ممنونم

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Torkan - 06-04-2014

(05-04-2014, 12:42 PM)'Mehrdoost' نوشته: سلام دوستان عزیز . میخواستم بدونم که فرم affidavit of support تا چه مدت میتونم بعنوان مدرک استفاده کنم ؟ تاچهمدت اعتبار داره؟ 

تا جایی که در سایت سفارت اشاره شده مدت نامه ای که از بانک میگیرید باید 6 ماه اعتبار داشته باشه ولی هرچقدر تازه تر و نزدیک تر به مصاجبه باشه بهتره...
در مورد اعتراض هم من نمیدونم کدوم یکی از دوستان و در کجا اشاره کردن که اعتراض کردن ولی تا جایی که میدونم تصمیمی که گرفته میشه مثل جنسی هست که پس گرفته نمیشه!!
شده بگن ویزا میدیم بعد پاس بدون ویزا اومده( تجربیات دوستان از دبی)!! ولی دیگه یکم بعیده بگن ویزا نمیدیم بعد اعتراض ویزا رو بدن...ایکاش یکی از دوستانی که ریجکت شده ایمیل بزنه سفارت دقیقا این مساله رو بپرسه...
باز دوستان دیگر نظر بدن اگر دیدن چنین موردی...
بااحترام

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 06-04-2014

این فرم با Bank Statement فرق داره و تا جایی که من اطلاع دارم تا زمانی که مورد تعهد (هزینه تحصیل یک دانشجو، هزینه سفر یک مسافر، هزینه زندگی یک مهاجر و غیره) موضوعیت داشته باشه معتبره. البته شاید هم دارید این دو رو به اشتباه به جای هم به کار می برید. در هر حال، فرم affidavit of support یک جور تعهد هست که حامی مالی (اسپانسر) اون رو امضا می کنه (خود فرد یا خانواده یا هر فردی دیگه ای) و متعهد میشه که همه یا بخشی از هزینه های تحصیل دانشجو در دانشگاه ایکس (یا مسافر و مهاجر غیره) رو متقبل میشه. بنابراین تا زمانی که اون دانشجو از اون دانشگاه پذیرش داشته باشه (یا مسافر یا مهاجر موردنظر فصد سفر داشته باشه) این فرم معتبره و نیازی به امضای دوباره اون بعد از یک تاریخ خاض نیست. ولی نامه Bank Statement که به ضمیمه این فرم و برای اثبات تمکن مالی حامی میاد نباید خیلی قدیمی باشه.

در مورد اعتراض به نتیجه مصاحبه هم من اون رو موثر نمی دونم مگر اینکه واقعن یک مورد خیلی مهمی بوده باشه که اشتباه شده باشه وگرنه در حالت عادی می بایست دوباره اقدام کنید. اگر از همون سفارت اقدام کنید افسر دیگه ای رو برای شما درنظر می گیرند و اگر از سفارت دیگه باشه که فرقی نمی کنه چه کسی مسوول پرونده تون باشه.

(05-04-2014, 12:42 PM)'Mehrdoost' نوشته: سلام دوستان عزیز . میخواستم بدونم که فرم affidavit of support تا چه مدت میتونم بعنوان مدرک استفاده کنم ؟ تاچهمدت اعتبار داره؟