آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 22-02-2014

دوستان سلام . می خواستم ببینم که من که برای ویزای گردشگری و توریستی B1 اقدام کردم از سربازی هم مثل ویزای داشنجویی اینقدر سوال میشه؟ همچنین من چند سال پیش به اتفاق مادر همسرم سفری زیارتی به سوریه و عراق داشتیم. آیا این مطلب میتونه تاثیری در روند کار داشته باشه؟ ممنونم

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Torkan - 22-02-2014

(22-02-2014, 04:34 PM)'Mehrdoost' نوشته: دوستان سلام . می خواستم ببینم که من که برای ویزای گردشگری و توریستی B1 اقدام کردم از سربازی هم مثل ویزای داشنجویی اینقدر سوال میشه؟ همچنین من چند سال پیش به اتفاق مادر همسرم سفری زیارتی به سوریه و عراق داشتیم. آیا این مطلب میتونه تاثیری در روند کار داشته باشه؟ ممنونم

سلام
اینکه مثل دانشجویی سوال میشه یا نه منظورتون گیر دادنه؟
کلا واسه آقایان راجع به سربازی سوال میپرسن و کارت مربوطه و یا معافیت مربوطه رو میخوان ازتون. من حداقل تجربه های چندین نفر رو میدونم که ازشون خواسته بودن (حتی یک نفر 4 ماه پیش رفت دبی گفتن سربازیت چیه اون گفت ... و بعد گفتن کارتت کو اونم گفت پیشم نیست و گفتن پس لطف کن اسکنش رو ایمیل کن!)
شما در کل پیشتون باشه دیگه ترجمه و اصلش اگه خواست که خواست وگرنه که دیگه هیچی.
سعی کنین مدارکتون کامل کامل باشه.
راجع به سوال دوم اگه میگفتین مثلا اروپا رفتین یا استرالیا و برگشتین ایران که خوب کارتون به نسبت راحت میبود (چون توریست ها رو معمولا بابند social tie ) رد میکنن و میگن برنمیگردین) که اگه اروپا رفته باشین و برگشته باشین مثلا بهتر بود.
ولی اینکه رفتین زیارت و ...زیاد مهم نیست ولی خوب چون تو پاسپورتتون زده شده خروج از کشور و اونا هم سفر به عراق و سوریه (که وضعشون رو هممون میدونیم چطوریه یعنی اسماشون یکم حساسیت برانگیزه) سوال میکنن ازتون شما هم قشنگ بگین رفته بودیم journey و یا اگه درست یادم بوده باشه pilgrimage که میشه زیارت.
باز اگه سوال نپرسیدن که دیگه هیچی.
فقط هرچی میگید بگید راستش رو بگید!
امیدوارم جور بشه کارتون.
بااحترام

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 08-03-2014

با سلام دوستان عزیز . بالاخره به زمان مصاحبه من نزدیک شدم و اضطرابم بیشتر و بیشتر میشه. می خوام بدونم مثلا مدارکی که باهامه مثل سند ازدواج و مدارک کاری مربوط به کارم رو من باید بدم به آفیسر یا اینکه خودش سوال می کنه و بعد من باید مدرک نشون بدم؟ ذهنم رو  مشغول کرده که نکنه مدرکی که میتونه موثر باشه رو نبینه. ممنونم

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - mahyarelc - 08-03-2014

(08-03-2014, 11:03 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام دوستان عزیز . بالاخره به زمان مصاحبه من نزدیک شدم و اضطرابم بیشتر و بیشتر میشه. می خوام بدونم مثلا مدارکی که باهامه مثل سند ازدواج و مدارک کاری مربوط به کارم رو من باید بدم به آفیسر یا اینکه خودش سوال می کنه و بعد من باید مدرک نشون بدم؟ ذهنم رو  مشغول کرده که نکنه مدرکی که میتونه موثر باشه رو نبینه. ممنونم

درود
کلا نرمال هست که اضطراب دارید Smileُ .مدارکتون رو هم درصورتیکه آفیسر خواست بهش بدید. مثلا ممکنه بخواد بدونه شما چه تضمینی داره که برگردید که اونوقت میتونید بگید چه شرایطی دارین و مدارک مرتبط رو هم بگین همراه دارین اگه میخواد نگاه بندازه. یا مثلا اگه صحبت از اینکه شما چی کار میکردید شد بگید مدارک مربوطه رو هم همراه دارید.
کلا میتونید تا حدودی مصاحبه رو کنترل کنید ولی دیگه خودتون رو اونقدر مشتاق به ارایه مدرک نشون ندید.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 12-03-2014

با سلام دوصتان.بعد از مدتها تنتظار امروز نوبت مصاحبه داشتم. اول ازم پرسید چرا میخوام برم امریکا گفتم برای دیدن امریکا و اقوام.گفت کیو اونجا داری گفتم دایی.پرسید کارت چیه گفتم کامپیوتر نرم افزار کارمند هستم.پرسیر کجا بهش گفتم ارگان دولتی که کار میکنم. پرسید بجز حالا دیگه کجاها رفتی گفتم چند سال پیش برای زیارت رفتم سوریه و عراق. هیچ مدرکی از من نخواست و ندید و من را رد کرد.برگه سفید رو داد که نوشته براساس قانون 214 ب. راهنمایی کنید لطفا که اشتباهی داشتم?

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 12-03-2014

اشتباه خاصی نداشتین. رد شدن زیر عنوان این بند به معنی این هست که برداشت اونها این بوده که شما وابستگی اجتماعی/اقتصادی/فرهنگی کافی به ایران ندارید و این احتمال رو دادند که شما ممکنه در آمریکا بمونید. سفرهای قبلی که شما داشتید همگی به کشورهای جهان سومی بوده اگر برای نمونه قبلن ویزای شنگن گرفته بودید و برگشته بودید می تونست از این منظر قدری شک اونها رو کمتر کنه. همین طور اگر برای کنفرانسی چیزی می رفتید و در اونجا آشنای خاصی نداشتید باز احتمال برگشتن شما بیشتر می بود. داشتن آشنای نسبتا نزدیک مثل دایی هم شک اونها رو برای موندن شما بیشتر کرده. اغلب درخواست های غیر مهاجرتی که رد می شوند طبق همین بند هستند که به طور خلاصه بهش Social Tie گفته میشه.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Torkan - 12-03-2014

(12-03-2014, 01:11 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام دوصتان.بعد از مدتها تنتظار امروز نوبت مصاحبه داشتم. اول ازم پرسید چرا میخوام برم امریکا گفتم برای دیدن امریکا و اقوام.گفت کیو اونجا داری گفتم دایی.پرسید کارت چیه گفتم کامپیوتر نرم افزار کارمند هستم.پرسیر کجا بهش گفتم ارگان دولتی که کار میکنم. پرسید بجز حالا دیگه کجاها رفتی گفتم چند سال پیش برای زیارت رفتم سوریه و عراق. هیچ مدرکی از من نخواست و ندید و من را رد کرد.برگه سفید رو داد که نوشته براساس قانون 214 ب. راهنمایی کنید لطفا که اشتباهی داشتم?

سلام
متاسفم. همانطور که اینجا هم اشاره کرده بودم احتمال ریجکت بود به خاطر چند عامل که دست به دست هم دادن!
میشه بپرسم کدوم سفارت رفته بودین مصاحبه و با چه کسی مصاحبه کردین؟
متاسفانه شما چند عامل باعث شده بند 214 بزنن همون طور که MIKE عزیز هم گفتن(البته فکر میکنم عوامل کار در ارگان دولتی و سفر به کشورهای فوق خطرناک عراق و سوریه حالا به هر دلیلی!) باعث میشه دستشون برای ویزا ندادن بازتر بشه.
داشتن دایی در همون ایالت هم که کار رو صد چندان مشکل میکنه.
بااحترام

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 15-03-2014

با سلام . من از دبی اقدام  کردم. منظورتون از اینکه باچه کسی مصاحبه کردین چیه؟ خوب کارمند بودن اون هم رسمی البته نه از ارگان خطرناک (شهرداری تهران) که وابستگی صد در صد رو نشون میده چی؟ تاثیری نداره؟ البته سفر به عراق و سوریه رو حتی برای زیارت قبول دارم. 
می خواستم ببینم تا چه زمان من نمی تونم مجددا درخواست بدم؟ تصمیم دارم پاسپورتمو تعویض کنم که لااقل مهر سفر به عراق و سوریه و نداشته باشه. ضمنا بهتر هست که از جای دیگه درخواست بدم؟ راستش بدلیل اینکه هیچ مدرکی ازم ندید خیلی عصبی هستم.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 15-03-2014

در صورتی که با بند 214b رد شده باشید (یا در کل هر بند دیگه ای به غیر از 221g) در اونصورت می تونید بلافاصله دوباره وقت مصاحبه بگیرید. در صورتی که از همون سفارت وقت گرفته باشید افسر دیگری رو برای پرونده شما در نظر می گیرند. هر چند پیشنهاد من این هست که از سفارت دیگه ای اقدام کنید (مثلا از آنکارا یا ارمنستان) چرا که سیاست های کلی هر سفارت معمولن مستقل از افسرهای مختلف هست.

بخش زیادی از اطلاعات شما در فرم DS-160 ای که زمان گرفتن وقت مصاحبه پر کرده بودین توسط افسر دیده شده و به همین دلیل مدارک شما رو ندیدند. مدارک رو زمانی می بینند که در مورد صحت اون اطلاعات شک داشته باشن یا اطلاعات تکمیلی بخواهند. اطلاعات این فرم و در کل پرونده شما تا سالیان بسیار در سفارت می مونه و بنابراین نمی تونید در مصاحبه بعدی منکر این موضوع بشین که به عراق و سوریه سفر داشتین. اگر به این موضوع پی ببرند که قصد پنهان کردن اطلاعات خاصی رو دارید خیلی بدتر هست و برای دفعات بعدی هم مشکل ایجاد می کنه. به همین دلیل خیلی عادی باید با موضوع برخورد کنید و اینکه تفریحی-زیارتی بوده سفرهاتون.

اگر درخواست دوم شما هم رد شد دو کار رو می تونید در آینده انجام بدین که یک مقدار شانس تون بیشتر بشه. اول اینکه درخواست ویزا رو برای دیدن دایی خودتون نگیرید بلکه برای کنفرانسی چیزی که در ایالت دیگه ای هست بگیرین که فکر نکنند می خواهید پیش دایی خودتون بمونید (هر چند می بایست در فرم به آشنایانی که در آمریکا دارید اشاره کنید) و دوم هم اینکه سعی کنید سفرهایی هم به کشورهای غیر عرب داشته باشید شاید ذهنیت شون قدری تغییر کنه.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 16-03-2014

با سلام ، من فکر می کنم یه اشتباه در پرکردن DS کردم . توی فرم چد تا  از دوره های تخصصی رشته کامپیوتر رو که دیدم نام بردم (با مشخصات کامل) . فکر می کنم آفیسر اینا رو دیده باشه . ممکنه تاثیر داشته باشه این موضوع؟ لطفاراهنمایی کنیدوضمنا پیشنهاد می کنید از یه جای دیگه مثل ارمنستان یاترکیه اقدام کنم و اصلا دبی نرم؟