آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 21-01-2014

در مورد فرم affidat of support برای مهاجرها می دونم که مواردی مثل کپی گذرنامه آمریکایی یا کپی کارت شهروندی حامی مالی٬ کپی فرمهای مالیاتی 3 سال آخر حامی مالی٬ اصل نامه مانده حساب بانکی حامی مالی و نامه اشتغال به کار حامی مالی که در اون در آمد سالیانه وی آورده شده باشه احتیاج هست. اینکه تا چه حد برای ویزاهای کوتاه مدت مثل شما هم برای این قبول این فرم سخت گیری کنند اطلاع دقیقی ندارم. ولی با این توضیحات به نظر من هم همون طور که Mahyar عزیز اشاره کردند بهتر هست که برای مجکم کاری یک Bank Statement هم با خودتون ببرید که در صورت نیاز ارائه بدین و برای این کار هم تا جایی که من اطلاع دارم نیازی به گردش حساب نیست و گواهی مانده حساب کفایت می کنه. بیشتر بانک های ایران اگر یک روز پول رو در حساب گذاشته باشید فردای اون می تونید گواهی مانده حساب به انگلیسی بگیرید و چند ساعت بعد دوباره پول رو به جایی که از اون برداشتین یا قرض کردین برگردونید.
(19-01-2014, 03:01 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام . میخواستم بگم که فامیل من که آمریکا زندگی میکنه در فرم affidat of support کلیه مخارج اقامت من رو تقبل کرده . با اینحال باز هم باید در حسابم 10 هزار دلار باشه ؟ ضمنا باید گردش حساب را پرینت ببرم یا اینکه نوشته باشه من چقدر پول در حسابم هست؟ ممنونم

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 21-01-2014

با سلام ، معمولا ویزای B2 برای چه مدت صادر میشود؟

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - mahyarelc - 21-01-2014

(21-01-2014, 12:10 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام ، معمولا ویزای B2 برای چه مدت صادر میشود؟

به شرایط زیادی بستگی داره، ولی متاسفانه (بر مبنای تحربیات دوستان) جدیدا زمانها بسیار طولانی شده بطوری که کلیرنس ها حداقل 4-5 ماه شدند (شرایط استثنایی هم هست که فردی بدون کلیر ویزا گرفته) 

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Babak - 21-01-2014

(21-01-2014, 12:10 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام ، معمولا ویزای B2 برای چه مدت صادر میشود؟

اگر منظورتون مدت اعتبار خود ویزاست، از وقتی که ویزا صادر می‌شه شما سه ماه فرصت دارید که وارد خاک امریکا بشید. وقتی وارد خاک امریکا می‌شید در فرودگاه برای شما اعتبار ویزا رو می‌زنند که در اغلب مواقع شش ماهه است.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 21-01-2014

با سلام و تشکر از توضیحات مفیدتون. میخواستم ببینم حالا که من کارمند دولت هستم ممکنه که مستقیم ویزا ندن و برم برای کلیرنس ؟ البته این توضیح رو هم بدم که شغل من آی تی هست و از لحاظ پوزیشن کاری هم نه سیاسی و نه حساس هست کارم. معمولی کاملا.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - mahyarelc - 21-01-2014

(21-01-2014, 10:38 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام و تشکر از توضیحات مفیدتون. میخواستم ببینم حالا که من کارمند دولت هستم ممکنه که مستقیم ویزا ندن و برم برای کلیرنس ؟ البته این توضیح رو هم بدم که شغل من آی تی هست و از لحاظ پوزیشن کاری هم نه سیاسی و نه حساس هست کارم. معمولی کاملا.

متاسفانه همونطور که توضیح داده شد کلا نمیشه پیش بینی کرد
اصلا خود قبولی یا ریجکتی رو هم نمیشه نظر داد
من خودم تجربه ای داشتم که یکی از اقوامم 7 ماه تو کلیرنس بود. شنیدم (نمیدونم تا چه حد موثق هست) که سقارت آنکارا خودش اعلام کرده که ویزای توریستی رو روتین 6 ماه در نظر بگیرید
اما موردی هم دیدم خانمی درجا بدون کلیرنس ویزا گرفتن (برای حدود 8-9 ماه پیش) اونم از سفارت دبی
تجربه نشون داده که آقایون خیلی کم پیش میاد بدون کلیرنس ویزا بگیرن اما برای خانم ها (مخصوصا کسانی که متاهل هستند ولی دارن تنهایی برای ویزا اقدام میکنن) احتمال ویزا بدون کلیرنس هست.
البته موردی دیگه اینه که ممکنه هر زمانی مدت پردازش کلیرنس تغییر بکنه. بطور مثال ما در 3-4 ماه گذشته خبر تحدید سفارتهای امریکا رو در اخبار داشتیم که این مورد هم میتونسته روی روند صدور ویزا تاثیر گذار بوده باشه.
برحال موردی هست که پیش میاد و کسی دلیلی قطعی نمیتونه براش ارائه کنه، شما احتمال بیشتر رو برای این بگذارید که کلیرنس میخورید و سریعتر اقدام کنید.
موفق باشید

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 23-01-2014

با سلام . راستی من سند ازدواج را هم همراه داشته باشم؟ اگر بله اصل آن یا ترجمه آن همراهم باید باشد؟ پاسپورت همسر و فرزندم را هم همراه داشته باشم؟ با این توضیح که ما قصد داریم با تور همگی با هم به دبی سفر کنیم . آیا ذکر این که همسر و فرزندم هم همراهم هستن مشکلی ایجاد نمی کند ؟ با تشکر

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - mahyarelc - 24-01-2014

(23-01-2014, 02:27 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام . راستی من سند ازدواج را هم همراه داشته باشم؟ اگر بله اصل آن یا ترجمه آن همراهم باید باشد؟ پاسپورت همسر و فرزندم را هم همراه داشته باشم؟ با این توضیح که ما قصد داریم با تور همگی با هم به دبی سفر کنیم . آیا ذکر این که همسر و فرزندم هم همراهم هستن مشکلی ایجاد نمی کند ؟ با تشکر

فکر میکنم ترجمه سند ازدواج کافی باشه، برای احتیاط میتونید کپی پاسپورت همسر و فرزندتون رو هم همراه داشته باشید
بعید میدونم آفیسر بپرسه دقیقا همین الان همسر و فرزندتون کجا هستن، ولی اگر پرسید هم مشکلی نیست که بگین همراهتون اومدن دبی

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Mehrdoost - 26-01-2014

با سلام . می خواستم ببینم Bank statement  یک نامه است یا اینکه همون پرینت حساب است؟ البته شنیده بودم که یه روزه پول میذارن فرداش گواهی میگیرن به انگلیسی و بعدپول رو پس میدن.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - reza_1st - 26-01-2014

(26-01-2014, 05:33 PM)'Mehrdoost' نوشته: با سلام . می خواستم ببینم Bank statement  یک نامه است یا اینکه همون پرینت حساب است؟ البته شنیده بودم که یه روزه پول میذارن فرداش گواهی میگیرن به انگلیسی و بعدپول رو پس میدن.

Bank Statement عملاً یه نامه‌ست که بانک‌ها بیشتر به عنوان "نامه تمکن مالی" می‌شناسنش. می‌شه پول رو به حساب ریخت و نامه رو گرفت و پول رو برداشت، ولی معمولاً بانک‌ها اصرار می‌کنن که باید یه روز یا دو روز پول توی حساب بمونه. مورد دیگه هم اینکه اصولاً تو قالبی که دارن هست، ولی باز چک کنید نرخ تبدیل ریال به دلار رو توی نامه زده باشن و یادشون نره.
موفق باشین