آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 09-10-2016

(09-10-2016, 10:10 PM)marcopolo1347 نوشته:
خیلی فوری
با سلام خدمت دوستان یه سوال دارم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید .
1-برای دانشجویان در هنگام خروج از کشور برای همایش ، چنانچه عکس ویزا بدون حجاب باشه مشکل ایجاد نمیکنند و جایی ثبت نمیشه ؟
2-آیا میتوان با مکاتبه عکس جدید و با حجاب ارائه کرد؟ لازمه که بگم در هنگام مصاحبه افسر مصاحبه کننده علیرغم ارائه عکس اونو قبول نکرد و منو فرستاد عکس جدید بگیرم.

۱. بسیاری از دانشجویان دختر ایرانی عکس ویزاشون بدون حجابه و من ندیدم برای کسی به خاطر عکس بدون حجاب ویزای امریکا مشکلی برای خروج از کشور ایجاد بشه.
۲. نیازی به این کار نیست و به نظر من بی‌جهت حساس نشید.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - samigemini - 08-06-2017

(21-01-2014, 10:29 PM)Babak نوشته:
اگر منظورتون مدت اعتبار خود ویزاست، از وقتی که ویزا صادر می‌شه شما سه ماه فرصت دارید که وارد خاک امریکا بشید. وقتی وارد خاک امریکا می‌شید در فرودگاه برای شما اعتبار ویزا رو می‌زنند که در اغلب مواقع شش ماهه است.
میخواستم بدونم ویزای شش ماهه که فرمودید چند بار وروده؟

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - MaMi - 09-06-2017

@samigemini 

به طور کلی و جز در موارد نادر، ویزاهای توریستی صادر شده برای شهروندان ایران، تک وروده هستش.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Lilly - 15-06-2017

سلام، وقت بخیر
سوالاتی درباره مصاحبه ی ویزا در دوبی دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من و پدر و مادر و براردم در ایران زندگی می کنیم و خواهرم در امریکا. خواهرم وقتی باردار بود برای من دعوتنامه فرستاد و چون اونجا تنها هستن تقاضاش این بود که موقع زایمان نیاز عاطفی داره به حضور یکی از اعضای خانواده ش و میخواست من در کنارش باشم ولی تاریخ مصاحبه ندادن و الان با گذشت یک سال و نیم که شرایط هر دوی ما تغییر کرده تاریخ مصاحبه دادن خواهرم هشت ماه از زایمانش گذشته. وقتی دعوتنامه فرستاد من در شرف جدایی از همسرم بودم؛ چون از نظر قانونی متاهل بودم در فرم نوشت متاهل ولی الان مطلقه هستم و شهر محل سکونتم هم تغییر کرده. 
1. میخواستم بدونم آیا با این تغییرات مشکلی برای پرونده م ایجاد میشه؟

2. و ضمنا میخواستم راهنمایی کنید که چه مدارکی ببرم تا احتمال پذیرفته شدنم بالا بره خواهرم کمی دچار افسردگی بعد از زایمان شده و تحت درمانه که مدارک پزشکی ایشون رو همراه می برم و دو فرزند داره و همچنان نیاز عاطفی به حضورم داره...

مادر من کمی ناراحتی قلبی و دیسک گردن داره و کارهای سنگین نباید انجام بده آیا مدارک پزشکی مادرم میتونه مفید باشه و نشون بده که من وابستگی هایی در ایران دارم که باید برگردم پیش خانواده؟

مسلما الان که جدا شدم احتمال پذیرفته شدنم خیلی کمه ولی با توجه به اینکه ما اقلیت مذهبی هستیم و برای مهاجرت میتونم از راههای دیگه اقدام کنم شاید این مساله به اون افسر ثابت کنه که هدفم مهاجرت نیست، درسته؟

3. آیا باید مدارکم رو ترجمه کنم و همراه ببرم یا در اونجا کارمند سفارت به فارسی مسلط است؟ مدارک پزشکی انگلیسی هستن و همینطور مدرک تحصیلی من انگلیسی است.
( من 28 ساله هستم و الان شاغل نیستم. ما در ایران از تحصیل در دانشگاه و شغل اداری محرومیم. لیسانس جامعه شناسی از یک موسسه علمی دارم که مخصوص هم کیشانم است ولی دولت ایران مدرکش رو قبول نداره اما بعضی دانشگاههای خارج از کشور قبول دارند)

سپاس از شما

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 19-06-2017

(15-06-2017, 01:26 PM)Lilly نوشته: سلام، وقت بخیر
سوالاتی درباره مصاحبه ی ویزا در دوبی دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من و پدر و مادر و براردم در ایران زندگی می کنیم و خواهرم در امریکا. خواهرم وقتی باردار بود برای من دعوتنامه فرستاد و چون اونجا تنها هستن تقاضاش این بود که موقع زایمان نیاز عاطفی داره به حضور یکی از اعضای خانواده ش و میخواست من در کنارش باشم ولی تاریخ مصاحبه ندادن و الان با گذشت یک سال و نیم که شرایط هر دوی ما تغییر کرده تاریخ مصاحبه دادن خواهرم هشت ماه از زایمانش گذشته. وقتی دعوتنامه فرستاد من در شرف جدایی از همسرم بودم؛ چون از نظر قانونی متاهل بودم در فرم نوشت متاهل ولی الان مطلقه هستم و شهر محل سکونتم هم تغییر کرده. 
1. میخواستم بدونم آیا با این تغییرات مشکلی برای پرونده م ایجاد میشه؟

2. و ضمنا میخواستم راهنمایی کنید که چه مدارکی ببرم تا احتمال پذیرفته شدنم بالا بره خواهرم کمی دچار افسردگی بعد از زایمان شده و تحت درمانه که مدارک پزشکی ایشون رو همراه می برم و دو فرزند داره و همچنان نیاز عاطفی به حضورم داره...

مادر من کمی ناراحتی قلبی و دیسک گردن داره و کارهای سنگین نباید انجام بده آیا مدارک پزشکی مادرم میتونه مفید باشه و نشون بده که من وابستگی هایی در ایران دارم که باید برگردم پیش خانواده؟

مسلما الان که جدا شدم احتمال پذیرفته شدنم خیلی کمه ولی با توجه به اینکه ما اقلیت مذهبی هستیم و برای مهاجرت میتونم از راههای دیگه اقدام کنم شاید این مساله به اون افسر ثابت کنه که هدفم مهاجرت نیست، درسته؟

3. آیا باید مدارکم رو ترجمه کنم و همراه ببرم یا در اونجا کارمند سفارت به فارسی مسلط است؟ مدارک پزشکی انگلیسی هستن و همینطور مدرک تحصیلی من انگلیسی است.
( من 28 ساله هستم و الان شاغل نیستم. ما در ایران از تحصیل در دانشگاه و شغل اداری محرومیم. لیسانس جامعه شناسی از یک موسسه علمی دارم که مخصوص هم کیشانم است ولی دولت ایران مدرکش رو قبول نداره اما بعضی دانشگاههای خارج از کشور قبول دارند)

سپاس از شما

۱. خیر. مشکل مهمی از نظر تغییر شرایط نیست، اما اگر دعوتنامه ایشون بیش از ۳ ماه قدیمی شده، ترجیحا یه دعوتنامه جدید ازشون بگیرید.

۲. راستش با توجه به مجموع شرایط شما، من حدس می‌زنم که احتمال ویزا گرفتن شما زیاد نباشه. به خصوص به این خاطر که خواهر شما بچه‌دار شده، یه مقدار گرفتن ویزا رو ممکنه با مشکلات بیشتری مواجه کنه چون راه‌هایی هست که شهروندان امریکایی برای اعضا خانواده به دلیل وابستگی عاطفی بچه‌ها به اون‌ها درخواست اقامت دائم (گرین کارت) بکنند. به هر حال، شما مدارک پزشکی مادرتون رو برای احتیاط همراه داشته باشید و تلاش خودتون رو بکنید. همچنان این احتمال هست که بتونید ویزا بگیرید.

۳. مدارک فارسی رو باید ترجمه کنید و همراه ببرید. مدارک انگلیسی که طبیعتا به همون شکل قابل ارائه به سفارت هستند.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - soniasa - 29-08-2017

سلام دوستان
من اولین بارم هست که دارم برای پدر و مادرم اقدام می کنم که اونها بیان پیش من.
نمی دونم چه مدارکی برای روز مصاحبه لازم هست که اونها همراهشان باشه.
میشه لطفا دوستانی که تجربه این کار رو داشتن و موفق شدنشدم پدر و مادرشون رو بیارن آمریکا از طریق سایت دبی ,لیست مدارک لازم رو به من هم بگن؟
قبلا تشکر می کنم

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 29-08-2017

فهرست مدارک لازم یکی دو هفته قبل از مصاحبه با ایمیل به متقاضی اطلاع داده میشه و شامل مواردی مثل مدارک شناسایی (گذرنامه، شناسنامه و ترجمش، عکس و غیره)، تاییدیه وقت مصاحبه، رسید هزینه ها، صورتحساب بانکی (برای اثبات تکمن مالی) و یک سری فرم ها میشه که بهتره بر اساس همون ایمیل تهیه بشن.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - leilabakht - 29-08-2017

(29-08-2017, 10:08 AM)M1KE نوشته: فهرست مدارک لازم یکی دو هفته قبل از مصاحبه با ایمیل به متقاضی اطلاع داده میشه و شامل مواردی مثل مدارک شناسایی (گذرنامه، شناسنامه و ترجمش، عکس و غیره)، تاییدیه وقت مصاحبه، رسید هزینه ها، صورتحساب بانکی (برای اثبات تکمن مالی) و یک سری فرم ها میشه که بهتره بر اساس همون ایمیل تهیه بشن.

سلام، اگر این قضیه باشه خیلی بهتر است چون حداقل مدارک زیادی را همراه نخواهیم برد ولی به هر حال یک سری مدارک باید برده شوند مثل: ترجمه شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، گواهی اشتغال یا حکم کارگزینی، گردش مالی و تمکن، کارت پایان خدمت، کارت شناسایی اداری، سند خانه، فیش حقوقی، سوابق بیمه، آخرین مدرک تحصیلی، سوابق عاطفی مانند چند عکس دوران ازدواج، و ..... همه را گفتم فکر کنم Heart Heart Heart

ویزای توریستی - shahab7 - 18-02-2018

سلام.میخام ویزای توریستی اقدام کنم برای مادرم.خاهرشم هم سیتیزن امریکاس چه کارهایی لازم انجام بده واسه دعوت نامه و اینا و ما اینجا چی کار کنیم و چی لازم.ممنون از راهنماییتون

RE: ویزای توریستی - Babak - 20-02-2018

(18-02-2018, 02:24 PM)shahab7 نوشته: سلام.میخام ویزای توریستی اقدام کنم برای مادرم.خاهرشم هم سیتیزن امریکاس چه کارهایی لازم انجام بده واسه دعوت نامه و اینا و ما اینجا چی کار کنیم و چی لازم.ممنون از راهنماییتون

مدارک لازم و مراحل گرفتن ویزای توریستی در همین موضوع گفته شده، اما در حال حاضر به خاطر فرمان اخیر ترامپ، ویزای توریستی به ایرانی‌ها داده نمی‌شه و احتمال گرفتن ویزا نزدیک به صفره. در نتیجه بهتره که فعلا صبر کنید تا چند ماه آینده که دادگاه عالی آمریکا قراره حکم نهایی رو صادر کنه.