آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 19-01-2016

۱- به نظرم نیازی نیست فعلا به نامزدتون اشاره کنید چون ممکنه اینطور تصور بشه که قصد دارین باهاشون ازدواج کنید یا بمونید که در اونصورت می بایست ویزای دیگری بگیرید و توریستی نمیدن.
۲- به فامیل های خیلی دور هم نمیخواد اشاره ای کنید. در فرم مشخص شده که چه نوع فامیل هایی رو می بایست اشاره کنید (اعضای درجه یک، عمه، عمو و غیره). هدف از سفر میتونه سیاحت و دیدار برخی از دوستان دانشگاهی قدیمی تون باشه. در اینصورت ممکنه اسم ایالت ها و آدرس اونها رو سوال کنند. در هر حال می بایست یک آدرس محل اسکان بهشون بدین.
۳- همین مواردی که اشاره کردین خوبه و مدارک اونها میتونه نشون بده که قصد دارین برگردین: نامه سابقه کار، سند ملک یا مغازه و شرایط خانوادگی مثل تک پسر بودن و غیره. تاپیکی در مورد چگونگی اثبات به برگشتن هست که می تونید اون رو هم نگاه کنید.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - fsharif - 20-01-2016

(19-01-2016, 08:19 PM)M1KE نوشته: ۱- به نظرم نیازی نیست فعلا به نامزدتون اشاره کنید چون ممکنه اینطور تصور بشه که قصد دارین باهاشون ازدواج کنید یا بمونید که در اونصورت می بایست ویزای دیگری بگیرید و توریستی نمیدن.
۲- به فامیل های خیلی دور هم نمیخواد اشاره ای کنید. در فرم مشخص شده که چه نوع فامیل هایی رو می بایست اشاره کنید (اعضای درجه یک، عمه، عمو و غیره). هدف از سفر میتونه سیاحت و دیدار برخی از دوستان دانشگاهی قدیمی تون باشه. در اینصورت ممکنه اسم ایالت ها و آدرس اونها رو سوال کنند. در هر حال می بایست یک آدرس محل اسکان بهشون بدین.
۳- همین مواردی که اشاره کردین خوبه و مدارک اونها میتونه نشون بده که قصد دارین برگردین: نامه سابقه کار، سند ملک یا مغازه و شرایط خانوادگی مثل تک پسر بودن و غیره. تاپیکی در مورد چگونگی اثبات به برگشتن هست که می تونید اون رو هم نگاه کنید.

خیلی ممنون از شما Smile
ویزای شینگن اگه بگیرم احتمال اینکه ویزای امریکا بگیرم رو چه قدر میبره بالا؟
منظورم اینه که با شرایط من ارزشش رو داره که وقت و هزینه رو برای ویزای شینگن بذارم؟

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 20-01-2016

درصد خاصی که نمیشه گفت ولی در هر حال داشتن سابقه مسافرت به اروپا یک مقدار اثر مثبت داره و اگر عجله ای برای رفتن به آمریکا ندارین و هزینه ویزای شنگن و رفتن به اروپا هم براتون زیاد نیست می تونید این کار رو هم بکنید. با این حال، باز هم نمیشه گفت که در اونصورت حتما بهتون ویزا خواهند داد. آمریکا در مورد ویزای توریستی برای جوانان کشورهای در هر حال توسعه که به طور متوسط احتمال موندنشون در آمریکا وجود داره سخت گیری به خرج میده.

موفق باشید

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Torkan - 20-01-2016

(20-01-2016, 11:40 AM)fsharif نوشته: خیلی ممنون از شما Smile
ویزای شینگن اگه بگیرم احتمال اینکه ویزای امریکا بگیرم رو چه قدر میبره بالا؟
منظورم اینه که با شرایط من ارزشش رو داره که وقت و هزینه رو برای ویزای شینگن بذارم؟

درود

M1KE گرامی توضیح دادند فقط این رو اضافه کنم با توجه به قوانینی که اخیرا وضع شده بسیار سخت گیری میکنن. مثلا خبرنگار شبکه بی بی سی که تابعیت انگلیس رو هم داره فقط به خاطر یکبار ورودش به ایران موقع خروج از فرودگاه گفتن باید روادید آمریکا رو بگیری! و همچنین شخص آلمانی الاصل به خاطر سفر دو سال پیش به سوریه همینطور. سخت گیری ها کمی زیادتر شده و به نظر من تاثیر آنچنانی نخواهد داشت اگر نگوییم اصلا نخواهد داشت!

بااحترام،
ترکان

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - ali agha - 26-01-2016

سلام دوستان
ممنون اگه لطف کنید و اطلاعات بدید
من تو همون قدم اول یعنی وقت گرفتن از سفارت موندم ! و اطلاعات خوبی نتونستم تو مباحث به دست بیارم
شرایطم اینه که هیچوقت واسه آمریکا اقدام نکردم ولی دنبال ویزای توریستی هستم
شرکت بازرگانی شخصی دارم و مدیرعاملش هم هستم تو ایران و عضو هیئت مدیره یه شرکت دیگه هم هستم. 42 سالمه و مجرد ازدواج نکرده هستم. بیشتر از 8 یا 9 تا هم ویزای شینگن دارم و الانم هم ویزای شینگن مولتی سالیانه دارم که اگه بخوام میتونم برم اروپا. اسناد شرکت و تمکن مالی و مدارک هم ترجمه آماده دارم و سربازیم هم سال 70 تا 72 بود ارتش.
خودم خیلی دوست دارم فرانکفورت وقت سفارت بگیرم اما مشکل زبان دارم.
از اون ور هم دوست دارم خیلی زود اقدام کنم که اگه اگه اگه بشه واسه نوروز برم آمریکا
حالا به نظر شما از کدوم سفارت اقدام کنم؟   خودم وقت خالی بگیرم یا بدم آژانسها واسم بگیرن؟
یه راهنمائی کنید ممنونت میشم
باسپاس

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 26-01-2016

از وبسایت us visa که در تاپیک زیر در موردش صحبت شده از یکی از سفارت های آنکارا یا ارمنستان برای ویزای B1 وقت بگیرید. اسناد و مدارک اصلی شرکت رو که نشون بده شما به خاطر اونها هم که شده برمی گردین رو ترجمه کنید و در مصاحبه داشته باشین. با شرایط شما احتمال گرفتن ویزا کم نیست.

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-سوالات-و-موارد-کلی-در-مورد-وبسایت-usvisa-info-com

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - ali agha - 26-01-2016

ممنون 
پیرو سئوال قبلی اینکه من که تک پسر و سرپرست پدر و مادر بالای 70 سالم هستم آیا میتونم در این ضمینه هم مدرکی ببرم و اگه بله چجوری و چی باید ارائه بدم و اینکه اگه جایی واسه وقت گرفتن سراغ دارید ممنون میشم اگه بشه تو خصوصی بهم معرفی کنید.
و اینکه یعنی توصیه شما اینه که سمت سفارت آمریکا تو فرانکفورت نرم اصلا؟؟؟؟

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 26-01-2016

یک زمانی هست که شما در کشوری اقامت دارین یا بواسطه ویزای تحصیلی چیزی در اونجا هستین در این صورت وقت گرفتن از سفارت آمریکا در اون کشور توجیه داره در غیر اینصورت به نظرم می بایست از همون سفارت های اطراف ایران اقدام بشه و اینکه از یک کشور دور وقت گرفته بشه لزوما شانس متقاضی رو زیاد نمی کنه و ممکنه حتی براشون شک برانگیز باشه که چرا با وجود این همه سفارت در اطراف ایران شما از اونجا وقت گرفتین.

هر نوع مدرکی که نشون بده شما به ایران وابستگی اجتماعی، فرهنگی، مالی و غیره دارین میتونه شانس ویزای شما رو زیاد کنه. مشکل اینجاست که گاهی به شما فرصت ارائه این مدارک در مصاحبه داده نمیشه ولی در هر حال داشتن این نوع مدارک جانبی ضرری نداره. مثلا تک فرزندهایی که به این واسطه کار معافیت گرفته باشند ممکنه زمانی که به توضیح در مورد سابقه خدمت میرسه بتونند به این موضوع گریز بزنند. شما هم می بایست سعی کنید در فرصت هایی که پیش میاد به شکلی به این موضوع که تک فرزند هستین گریز بزنید و از این منظر شاید حتی نیازی به مدرک خاصی نباشه. اثبات قانونی اش از راه ترجمه شناسنامه پدر هست ولی شخصا ندیدم کسی این کار رو انجام بده چون همونطور که گفتم فضای مصاحبه طوری هست که یک به یک مدارک اصلی رو ازتون می خوان و گاهی اصلا فرصت نمیشه این نوع مدارک تکمیلی رو ارائه بدین.

پینوشت: بنده با آژانس های گرفتن وقت آشنایی ندارم. به نظرم فرقی نمی کنه و خودتون هم می تونید از وبسایتی که معرفی کردم وقت بگیرید. اگر زبان تون زیاد خوب نیست می تونید از آزانس استفاده کنید.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Aboor - 29-01-2016

سلام دوستان
من ٢٥ سالمه، تازه دانشكاهمو تموم كردم و متولد دبي هستم و رزيدنت امارات محسوب ميشوم.(هميشه امارات بودم ايران هم نرفتم خيلي وقته).
در یک شرکت در امارات برای کار اقدام کردم و کارم از ماه آوریل شروع میشه تا به حال هيج سفر خارجي نرفتم.
قبل از شروع كارم تصميم دارم از طریق سند ملک و bs پدرم برای ویزای توریستی ٣ هفته اي اقدام کنم پدرم هم مدت زیادی امارات زندگی میکنه و کار پر درآمدی هم داره ميخواستم بدونم چند درصد شانس گرفتن ويزاي توريستي دارم؟
ممنون ميشم از پاسختون

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 01-02-2016

@Aboor

در مورد ویزاهای توریستی معمولا مهمترین عاملی که باعث رد ویزا میشه نداشتن وابستگی به کشور مبدا هست. به این معنا که تصور کنند شما قصد دارین برنگردین. از این دیدگاه، به طور پیش فرض افراد جوان و مجرد که وابستگی خانوادگی چندانی ندارند شانس خیلی زیادی ندارند. اگر مدارک تون طوری باشه که نشون بده وابستگی کافی اقتصادی و مالی به امارات یا ایران دارید روی نظر افسر تاثیر مثبت می گذاره. درصد ویزادهی متاثر از شرایط خاص افراد و همین طور شرایط سیاسی هست.