آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - آفی - 04-10-2015

سلام دوستان
ممنون از سایت مفیدتون
من مادرم 13 اکتبر وقت سفارت امریکا در انکارا دارن. این در حالیه که 12 اکتبر وقت اینترویو با سفارت کانادا تو انکارا دارن چون برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با همسرشون اقدام کردن و بهشون از سفارت ایمیل زدن که 12 اکتبر بیاید انکارا برای مصاحبه و ما هم دیدیم حالا که دارن تا انکارا میرن یه وقت سفارت امریکام بگیریم. سوالم اینه که  ایا ایشون تو سفارت امریکا بگن که برای کانادا اقدام کردند و پروندشون در حال بررسی هستش یا نه؟ ایا این به نفعشونه؟ یا اینکه اگه بگن به ضرره چون میگن همسرش خارج از ایرانه و شانس برگشتنش کمه؟ ضمنا ایشون قبلا یک بار رفتن امریکا و یه ویزای امریکا تو پاسشون هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Torkan - 04-10-2015

(04-10-2015, 10:43 AM)آفی نوشته: سلام دوستان
ممنون از سایت مفیدتون
من مادرم 13 اکتبر وقت سفارت امریکا در انکارا دارن. این در حالیه که 12 اکتبر وقت اینترویو با سفارت کانادا تو انکارا دارن چون برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با همسرشون اقدام کردن و بهشون از سفارت ایمیل زدن که 12 اکتبر بیاید انکارا برای مصاحبه و ما هم دیدیم حالا که دارن تا انکارا میرن یه وقت سفارت امریکام بگیریم. سوالم اینه که  ایا ایشون تو سفارت امریکا بگن که برای کانادا اقدام کردند و پروندشون در حال بررسی هستش یا نه؟ ایا این به نفعشونه؟ یا اینکه اگه بگن به ضرره چون میگن همسرش خارج از ایرانه و شانس برگشتنش کمه؟ ضمنا ایشون قبلا یک بار رفتن امریکا و یه ویزای امریکا تو پاسشون هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

درود

برای چه ویزایی از آمریکا درخواست وقت کردن؟ توریستی؟ خوب در این حالت هیچی نباید بگن.
توصیه میکنم فقط به سوالاتی که پرسیده میشه جواب بدید و وقتی کسی از شما نخواهد پرسید که دیروز سفارت کانادا چیکار میکردین!!، لازم نیست شما روی مساله رو باز کنید.
در ضمن اگر ایشون واسه کانادا اقدام کردن و قطعیه تقریبا ویزاشون دیگه این سفارت آمریکا رفتن چی بود!؟

بااحترام،
ترکان

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - آفی - 04-10-2015

(04-10-2015, 11:32 AM)Torkan نوشته: درود

برای چه ویزایی از آمریکا درخواست وقت کردن؟ توریستی؟ خوب در این حالت هیچی نباید بگن.
توصیه میکنم فقط به سوالاتی که پرسیده میشه جواب بدید و وقتی کسی از شما نخواهد پرسید که دیروز سفارت کانادا چیکار میکردین!!، لازم نیست شما روی مساله رو باز کنید.
در ضمن اگر ایشون واسه کانادا اقدام کردن و قطعیه تقریبا ویزاشون دیگه این سفارت آمریکا رفتن چی بود!؟

بااحترام،
ترکان

ممنون از پاسختون
بله برای ویزای توریستی امریکا اقدام کردن. کانادا هم برای پی آر اقدام کردن که معمولا بعد  از مصاحبه کلی طول میکشه تا گرنت بشه ویزاشون. اینه که تصمیم گرفتن تو این فاصله یه سفر امریکا برن.
اینکه فقط هرچیز که میپرسن رو جواب بدن فکر خوبیه ولی سوالم اینه که اگه اقدام برای پی ار کانادا از طریق ازدواج پوینت مثبتی محسوب میشه یه جوری اون وسطا مطرحش کنن!

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 07-10-2015

(04-10-2015, 01:13 PM)آفی نوشته: ممنون از پاسختون
بله برای ویزای توریستی امریکا اقدام کردن. کانادا هم برای پی آر اقدام کردن که معمولا بعد  از مصاحبه کلی طول میکشه تا گرنت بشه ویزاشون. اینه که تصمیم گرفتن تو این فاصله یه سفر امریکا برن.
اینکه فقط هرچیز که میپرسن رو جواب بدن فکر خوبیه ولی سوالم اینه که اگه اقدام برای پی ار کانادا از طریق ازدواج پوینت مثبتی محسوب میشه یه جوری اون وسطا مطرحش کنن!

به نظر من نکته مثبتی نیست. احتمالا اگر سفارت متوجه بشه که ایشون برای PR کانادا اقدام کرده، از ایشون می‌خوان که بعد از مشخص شدن وضعیت PR کانادا اقدام کنند و احتمال این که الان بهشون ویزا ندن بیشتر می‌شه. این رو هم اضافه کنم که رفتار سفارت همیشه قابل پیش بینی نیست و ممکنه من اشتباه کنم و چیزی که می‌گم صرفا بر اساس تجربیات قبلی است.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Torkan - 07-10-2015

(07-10-2015, 09:01 AM)Babak نوشته: به نظر من نکته مثبتی نیست. احتمالا اگر سفارت متوجه بشه که ایشون برای PR کانادا اقدام کرده، از ایشون می‌خوان که بعد از مشخص شدن وضعیت PR کانادا اقدام کنند و احتمال این که الان بهشون ویزا ندن بیشتر می‌شه. این رو هم اضافه کنم که رفتار سفارت همیشه قابل پیش بینی نیست و ممکنه من اشتباه کنم و چیزی که می‌گم صرفا بر اساس تجربیات قبلی است.

درود

تا جایی که میدونم بابک جان تجربه هر دو سفارت رو داشتن و نظراتشون همیشه درست بوده.
ولی تنها تجربه ای که من داشتم از سفارت این بود که فقط و فقط به سوالاتی که میپرسن پاسخ بدین.

بااحترام،
ترکان

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - M1KE - 07-10-2015

برای ویزای توریستی لازمه که متقاضی نشون بده به کشور خودش وابستگی اجتماعی داره و بعد از سفر برخواهد گشت. داشتن پرونده مهاجرتی عکس این وابستگی رو ثابت می کنه و شانس ویزای توریستی رو کاهش میده. البته در سفارت ها معمولا در مورد شرایط پرونده فرد برای کشورهای دیگه سوال نمیشه ولی تا جایی که من اطلاع دارم آمریکا و کانادا از سال 2012 سیستم ویزایی مشترکی دارند و متوجه میشن که متقاضی چه نوع درخواست های ویزایی رو برای کشور دیگر ارائه داده. از این منظر، به نظرم اگر در این مورد پرسیدن می بایست درست جواب بدن و اگر هم نپرسیدن اشاره نکنند بهتر هست.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - مهمان - 22-10-2015

سلام من٢٢ سالم هستش،مجرد هستم،دانشجوي سال ٤ رشته پزشكي عمومي هستم،كه گواهي اشتغال به تحصيلم و تاييديه ي انتخاب واحدم تا تابستان ٩٦ رو تهيه كردم.تابستان شنگن گرفتم وبه ٥ كشور اروپا سفر كردم. با مادرم كه ايشون هم پارسال شنگن داشت ولي استفاده نكرد براي ويزاي تورستي آمريكا اقدام كرديم.مادرم مطلقه هستش ولي حزانت من و خواهر كوچكترم با ايشونه ولي خواهرم با ما نمياد. برگه حزانت و گواهي اشتغال به تحصيل ايشون در مدرسه رو هم تهيه كرديم.مدارك تمكن مالي قابل قبولي هم داريم. مي خواستم اگه ميشه درصد قبولي ما رو ارزيابي كنيد.با سپاس

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 23-10-2015

(22-10-2015, 05:12 PM)مهمان نوشته: سلام من٢٢ سالم هستش،مجرد هستم،دانشجوي سال ٤ رشته پزشكي عمومي هستم،كه گواهي اشتغال به تحصيلم و تاييديه ي انتخاب واحدم تا تابستان ٩٦ رو تهيه كردم.تابستان شنگن گرفتم وبه ٥ كشور اروپا سفر كردم. با مادرم كه ايشون هم پارسال شنگن داشت ولي استفاده نكرد براي ويزاي تورستي آمريكا اقدام كرديم.مادرم مطلقه هستش ولي حزانت من و خواهر كوچكترم با ايشونه ولي خواهرم با ما نمياد. برگه حزانت و گواهي اشتغال به تحصيل ايشون در مدرسه رو هم تهيه كرديم.مدارك تمكن مالي قابل قبولي هم داريم. مي خواستم اگه ميشه درصد قبولي ما رو ارزيابي كنيد.با سپاس

همه شرایط شما خیلی خوبه غیر از مساله سن و سال شما، به همین خاطر باز احتمال رد شدن وجود داره. ضمن این که به طور کلی اظهارنظر در مورد شانس گرفتن یا نگرفتن ویزا (به خصوص برای ویزای توریستی) بی‌معنیه. رفتار سفارت اون قدر غیرخطی و نامشخصه که پیش‌بینی در این زمینه رو بسیار سخت می‌کنه.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - مهمان - 24-10-2015

ممنون از پاسخ شما آقاي بابك. آيا شما در تجربه مواردي داشتيد كه خانم هايي با سن و سال بنده ولي با شرايط خوب قبول بشه ويزاشون ؟ آيا اين موارد نادر بودن يا زياد پيش اومده؟

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - فرید - 24-10-2015

(24-10-2015, 12:20 PM)مهمان نوشته: ممنون از پاسخ شما آقاي بابك. آيا شما در تجربه مواردي داشتيد كه خانم هايي با سن و سال بنده ولي با شرايط خوب قبول بشه ويزاشون ؟ آيا اين موارد نادر بودن يا زياد پيش اومده؟

چون به صورت مهمان پست گذاشتید مشخص نیست پست های شما. دلیل رفتن ننوشتید و این خیلی تاثیر گذار در گرفتن ویزا. توریستی اگر برای گردش بخواهد برود زیاد شانس نداره. این مشکل فقط برای ایرانی ها نیست. جالب بگم حتی مثلا ارمنی ها هم که برای توریستی اقدام می کنند نزدیک یک سوم ویزا نمی گیرند. اگر دلیل خوبی برای رفتن داشته باشید و بتونید نشون بدهید که بر می گردید شانستون بد نباشه. نمیشه درصد گفت ولی خیلی هم امید نداشته باشید. پنجاه پنجاهست بنظر من.