آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای سوئیس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- انجمن: روادید سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای سوئیس (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4

مدارک لازم برای ویزای سوئیس - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در کشور سوئیس پرداخته خواهد شد.

RE: مدارک لازم برای ویزای سوئیس - Shihan - 30-07-2012

مدارکی که تحویل سفارت ویزای دانشجویی:

1. فرم ویزا ( 1 عدد ، تایپ شده با حروف بزرگ انگلیسی ) ( فرم ویزا رو از سایت سفارت سوئیس میتونید دریافت کنید )
2. کپی صفحات 1 تا 9 پاسپورت ( 1 عدد ، اگه قبلا ویزا داشتین کپی اونو هم بزارین )
3. کپی شناسنامه از تمامی صفحات ( 1 عدد )
4. بیمه مسافرتی و کپی آن (توجه کنید که شرکت بیمه ایران تحریم هست ، پس از شرکتهای دیگه تهیه کنید در ضمن بیمه آکسا دیگه وجود نداره به جاش بیمه مفری اومده )
5.برگه رزرو بلیط رفت و برگشت و کپی آن
6. گواهی بانکی از موجودی و گردش 3 ماه اخیرتون ( بر اساس تجربه شخصی من این براشون مهمه ، بیشتر به این خاطر که بدونن از پس هزینه های سفرتون بر میاین )
7. دعوت نامه ( من یه کپی بین مدارکم دادم بهشون ولی قبلش به مسئولهای سمینارم گفتم که دعوتنامه رو برای سفارت فکس کنن ... هر چند که روز تحویل مدارک اصلا ازم نپرسیدن که دعوت نامه ام فکس شده یا نه ..همونی رو که دادم قبول کردن )
8 . رزرو هتل ( البته این مورد اجباری نیست)
9. عکس 6*4 (2 عدد )
10. فرم اشتغال به کار یا تحصیل به زبان انگلیسی و کپی آن
11. 93000 تومان پول نقد ( من خودم 10 تومنی و 5 تومنی دادم ولی به هیچ وجه ایران چک نبرید که قبول نمیکنند )

توجه :
* تمام کپی ها باید در کاغذ A4 باشد
* از مدارک خواسته شده بیشتر کپی بگیرید و با خودتون ببرید که اگه کپی اضافه تر خواستن تو دردسر نیوفتین
* با ظاهر مرتب و شیک برید
* به طور معمول ویزای شما بعد از 15 روز عادی یا 10 روز کاری آماده میشه

[برش] درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم های سفارت - Shahram1990 - 25-05-2013

با سلام و عرض خسته نباشید ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.من از EPFL پذیرش گرفتم و می‌خوام با همسرم به سویس برم. می‌خواستم ببینم برای ویزا میتونیم باهم اقدام کنیم؟باید چه فرم هایی رو پر کنیم و چه مدارکی نیاز هستش.قسمت مدارک دانشجو رو نگاه کردم اما اونجا چیزی در مورد همسر ندیدم.و اینکه سفارت سویس به چه دلایلی ریجکت می‌کنه معمولا.آیا درصد رجکتیش زیاده؟ فوق‌العاده ممنونم اگه راهنماییم کنید.

RE: درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم های سفارت - blue-girl - 25-05-2013

با سلام دوست  عزیز. من اطلاعی در مورد ویزای دانشجویی ندارم.بهترین راه این هست که خودتون یک روز برید سفارت و در مورد مشکلتون ازشون سوال بکنید.حتی دربان سفارت هم می تونه سوالتون رو جواب بده.
ما خانوادگی برای ویزای دیدار اقوام اقدام کردیم و نتیجه مثبت بود.
موفق باشید.

ویرایش توسط MaMi، حذف نام سایت های تجاری

RE: درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم های سفارت - rira - 25-05-2013

(25-05-2013, 07:58 PM)'Shahram1990' نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.من از EPFL پذیرش گرفتم و می‌خوام با همسرم به سویس برم. می‌خواستم ببینم برای ویزا میتونیم باهم اقدام کنیم؟باید چه فرم هایی رو پر کنیم و چه مدارکی نیاز هستش.قسمت مدارک دانشجو رو نگاه کردم اما اونجا چیزی در مورد همسر ندیدم.و اینکه سفارت سویس به چه دلایلی ریجکت می‌کنه معمولا.آیا درصد رجکتیش زیاده؟ فوق‌العاده ممنونم اگه راهنماییم کنید.

راجع به همسر اطلاع دقیق ندارم ولی میدونم همزمان باید درخواست اخذ ویزا کنید معمولا هم راحت ویزا میدن به همسرتون که باهاتون بیاد و کاراتون با هم پیش میره. 
اگه پذیرشتون  واسه دکترا ( و یا  ارشد با فاند )  باشه خیلی کم احتمال داره که ریجکت بشید . 

RE: مدارک لازم برای ویزای سوئیس - hamideh66 - 04-11-2013

باسلام.میبخشید مدارک مورد نیاز برای ویزای دیدار دوست و فامیل چیا نیازه و باید مدارک به چه زبانی ترجمه بشه؟

RE: مدارک لازم برای ویزای سوئیس - mahla-s - 11-11-2013

با سلام و خسته نباشید . از دوستانی که برای اقامت سوئیس اقدام کرده اند خواهش می کنم مرا راهنمایی کنند. من فوق لیسانس مهندسی صنایع با معدل 17.5 و لیسانس نرم افزار با معدل 15.5 هستم و نزدیک 11 سال سابقه کار در شرکت دولتی دارم و استخدام رسمی می باشم. جهت ادامه تحصیل و یا کار در سوئیس ابتدا از چه طریقی اقدام کنم. و بهتر است که کل خانواده با هم برویم و یا همسر و پسر 7 ساله ام بعدا اقدام کنم. همچنین سرمایه ایی در حدود 300 میلیون دارم و درنظر دارم در انجا از طریق ساخت کیف های چرمی دست دوز کار کنم. در صورت امکان مرا راهنمایی نمایید.

RE: مدارک لازم برای ویزای سوئیس - soheylsedaghati - 20-11-2013

با سلام و عرض ارادت
دایی من حدود 25 ساله که تو آلمان زندگی میکنه ...میخواستم بدونم که آیا میتونه ضامن من بشه و مدارک مالی رو دیگه از من نخوان ...آخه جایی خوندم که اگه کسی رو تو اروپا داشته باشه و اون فرد citizen باشه میتونه ضمانت بستگانش رو بکنه

RE: مدارک لازم برای ویزای سوئیس - Shihan - 20-11-2013

(20-11-2013, 12:51 AM)'soheylsedaghati' نوشته: با سلام و عرض ارادت
دایی من حدود 25 ساله که تو آلمان زندگی میکنه ...میخواستم بدونم که آیا میتونه ضامن من بشه و مدارک مالی رو دیگه از من نخوان ...آخه جایی خوندم که اگه کسی رو تو اروپا داشته باشه و اون فرد citizen باشه میتونه ضمانت بستگانش رو بکنه

دروود بر شما.
بله مشکلی نخواهد داشت، به شرطی که حساب بانکی ایشون معتبر باشه و با استعلام از کار و هزینه حقوق ماهیانه ایشون شدنیه.

[برش] قوانین مربوط به انواع روادید (ویزا) - fariba-1 - 26-08-2014

امیدوارم سوالم رو در جای درستی مطرح کرده باشم.
من 23 شهریور وقت مصاحبه  سفارت سوئیس (فعلا رای ویزای توریستی) دارم.
خواهر و برادرم سوئیس هستند و اولین بارم هست که به سوئیس میرم. 53 سال دارم.
نمیدونم ممکنه چه سوالاتی از من بپرسن و چه سنگهایی جلوی پای من بگذارند.
غیر از دیدار خانواده میل دارم با دانشگاههای این کشور آشنا بشم. (البته اگر با رفتن من موافقت بشه)
از نظر تمکن مالی نمیدونم منظورشون چیه. برای یه ویزای دو هفته ای و ضمانت مالی خواهرم فکر میکنید روی تمکن مالی بالا از طرف من هم ایراد بگیرن.
خونه هم دارم. سند خونه و حکم و فیش حقوقی (وظیفه بگیر هستم) میتونه کمک کنه؟
چه مقدار پول توی حساب اونها رو راضی میکنه؟
متشکرم