آکادمیا کافه
ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: تجربیات آزمون‌های iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-iBT)
+------ موضوع: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران (/Thread-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - فرید - 17-05-2013

یکی از مواردی که برای شرکت کنندگان مهمه مسئله شرایط جایی است که آزمون میدن. تو این تاپیک اگر امکانش باشد یکسری اطلاعات در مورد هرکدام از این سنترها، نقاط ضعف و قوت بدون در نظر گرفتن برداشتهای شخصی ارائه می شود. البته شرایط سنترها ممکن بمرور تغییر کنه و ثابت نباشد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان گرامی، لطفا در این تاپیک، از طرح سوال در مورد "مراکز برگزار کننده آزمون iBT" خودداری کرده و سوالات خود در این زمینه را، در تاپیک "سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT" مطرح کنید و از این تاپیک تنها برای بیان تجربیات در مورد مراکز برگزار کننده استفاده نمائید.

با تشکرمدیریت بخش آزمون ها

RE: ویزگی های مراکز برگزاری آزمون در ایران - فرید - 18-05-2013

مرکز آزمون امیربهادر مجهز به 5 سایت آزمون، با ظرفیت نزدیک به 100 نفر  می باشد. تمامی سایتهای این مرکز آزمون با پارتیشن بندی چوبی از هم تفکیک شده است. کامپیوترها قدیمی با مانیتورهای CRT است.
از ویژگی های این مرکز کادر خوبی که با کمترین مشکل کارها انجام میدهند. بخاطر تعداد بالای شرکت کنندگان، در زمان استراحت ازدحام زیادی در همه جا وجود دارد.از جمله اینکه اگر طبقه پنجم باشید مجبور هستید وقت زیادی از زمان استراحت در صف آسانسور منتظر باشید. بخاطر تعداد بالا معمولا اجازه نمی دهند که به وسایلتان در زمان استراحت دسترسی داشته باشید.

RE: ویزگی های مراکز برگزاری آزمون در ایران - فرید - 18-05-2013

مرکز علامه سخن با ظرفیت 20 نفر زیر نظر یک فرد آمریکایی اداره می شود و بخاطر همین موضوع شرایط متفاوتی دارد. قوانین سخت گیرانه اعمال می کنند مثلا اجازه بردن خودکار یا خوراکی نمی دهند. مانیتورهای بسیار قدیمی است و پارتیشن بندی وجود ندارد و با مقوا از هم جدا می شود. بخاطر سرعت پایین اینترنت (ممکن این مشکل الان حل کرده باشند) و خرابی های سیستم وقفه های زیادی در امتحان ایجاد می شود و دارای بالاترین آمار شکایت به ETS است. در مجموع بخاطر مشکلاتی که در این مرکز وجود داره و عدم وجود مزیت خاص، در صورتیکه امکان ثبت نام در مراکز دیگر را دارید توصیه نمی شود در این حوزه امتحان بدهید.

RE: ویزگی های مراکز برگزاری آزمون در ایران - Simon2007 - 18-05-2013

مركز سنجش وسعتش نسبتا زياده و برخورد كاركنان خوب و سخت گيري هاي معمول رو نداره. تنها نكته ي منفي اينه كه در تابستون رديف آخر باشيد كه كولرهاي گازي روي كمر فرد تنظيم شده و كلا از سرما ممكنه تمركزش رو از دست بده. نكته ي ديگه مونيتورهاييه كه داخل ميز فرو رفته و ممكنه فرد اگر به پشت ميز نشيني عادت نداشته باشه دچار گردن درد شه. محيطش مثبته و داخل اين سنتر اصلا استرس نميگيريد. كاركنان مودب و تا زمانيكه اطلاع دارم 10 دقيقه ميتونستيد براي خوردن خوراكي و آب و حتي قدم زدن بياييد تو راهرو. اگر به صدا حساس باشيد و وسط سالن بيوفتيد در 4 طرفتون دوستان نشسته اند كه اين مورد در امير بهادر وجود نداره. اونجا افراد رو به ديوار نشسته اند و عملا در دست چپ و راستشون  نفرات قرار دارند و فكر ميكنم براي كسي كه تو اسپيكينگ تمركز كافي يا اعتماد به نفس نداره سنجش گزينه ي بعدي باشه بهتره. 

RE: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - MaMi - 20-05-2013

مرکز آواتاک ارومیه با ظرفیت حدود 25 نفر، در طبقه زیر همکف ساختمان قرار دارد و به همین دلیل یکم هوای سردتری نسبت به طبقه اول دارد (مخصوصا در فصول سرد). کامپیوترها جدید بوده و از سرعت خوبی برخوردار هستند. اطلاعات و توضیحات عوامل برگزارکننده مناسب است. در زمان استراحت اجازه دسترسی به وسایلتون رو خواهید داشت (ولی خب طبق قوانین ETS مجاز به این کار نیستید). میزها به صورت پارتیشن های کوچک و از هم جدا هستند ولی فاصله میزها تقریبا به هم نزدیک است و این ممکنه برای بعضی از دوستان در زمان بخش Speaking، مخصوصا اگر در وسط سالن باشید، نامناسب باشه. در زمان 10 دقیقه استراحت میتونید از صندلی بلند شده و در راهرو و طبقه بالا قدم بزنید. ضمن اینکه اجازه بردن خوراکی و آشامیدنی به داخل سالن هم دارید.

RE: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - M0TRIX - 20-05-2013

یکی از دوستان تو سایت app  این مطلب رو گذاشته بودن که دقیقا تجربه خودشون بوده :

1. همه چیز طبق برنامه و طبق روال تعیین شده از جانب موسسه برگزار کننده انجام شد.
2. رفتار کادر مرکز بسیار محترمانه بود.
3. هر تعداد کاغذ که می خواستید بهتون میدن البته باید کاغذهای قبلی رو تحویل بدید تا بهتون بدن (البته خود من از دستم در رفت که چند تا کاغذ گرفتم چون زاد می نویسم و هر چند تا هم خواستم بهم دادن)
4. یک مداد مشکی نو (نه از اون نصفه نیمه ها که توی سنترهای دیگه میدن) به علاوه یک خودکار مشکی
5. LCD فکر کنم 19 inch بود، خیلی بزرگ بود برای خواندن reading عالی بود و همین به من خیلی کمک کرد که وقتی دارم سریع می خونم خط ها رو گم نکنم. (البته دو تا سایت داشت و من نمیدونم سایت کناری هم همینطوری بود یا نه؟)
6. میز هر شخص طولش از یک متر بیشتر بود (طول میز خیلی خوب و عالی بود و فضای زیادی برای نوشتن داشت به طوری که در زمان لیسنینگ و ریدینگ به راحتی می تونستی keyboard رو کنار دستت بداری و هنوز هم جا داشتی ) ضمنا بین میز شما و نفر کناری پارتیشن کوچک بود.
7. فاصله با نفر کناری که خیلی خوب بود به نظرم بین صندلی من و فرد کناری حدود 2 متری فاصله بود.
8. سیستم هاشون همه نو بود و تا جایی که من دیدم مشکلی ایجاد نشد.
9. 10 دقیقه بریک از شما در اتاقی دیگر پذیرایی می کردن!!
10. وسایلتونو قبل از آزمون ازتون تحویل میگیرن و برچسب می زنند و در اتاق خاصی قرار میدن.
11. امتحان ساعت 10 برگزار شد و موسسه طی ایمیل هایی که به همه شرکت کننده ها زده بود اعلام کرده بود که ساعت 9 اونجا باشیم و در این حین مدارکمونو بررسی می کردند و فیلمی رو به زبان فارسی تهیه کرده بودند که راهنمای آزمون بود و نحوه پاسخگویی به قسمت های مختلف رو شرح میداد.
12. محیط برگزاری آزمون هم ساکت و آروم بود.

در کل بسیار محیط خوبی داشت چه از لحاظ برگزار کنندگان آزمون و چه از لحاظ امکانات. من که واقعا راضی بودم. من سعی کردم تقریبا تمام اون چیزی رو که دیدم براتون گزارش کنم تا دوستانی که قصد رفتن به زنجان دارند دچار استرس نشن. ّباز هم اگر دوستان سوال در این ضمینه داشتند می تونن از طریق پیغام خصوصی از من بپرسن. با آرزوی بهترین ها برای همگی.

RE: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - QUPHAS - 28-09-2013

سلام من امروز علامه سخن دادم!
یک جای خیلی کوچیک ولی دوستانه! تو مقررات سختگیر و نمیذارن چیزی داخل ببرید! اگر ساعت معمولی دارید میتونه روی مچتون باشه نه روی میز! تو بریک به کیفتون دسترسی دارید و خودشون میان صداتون میزنن که برگردید!
هدست ها بد نبودن اما با هدست خودم تو خونه راحتتر بودم هرچند اون بهتر بود! یه مقدار به گوشم فشار میومد و هر موقع میتونستم هدست رو برمیداشتم! البته مشکل بزرگی نبود. یک نکته اینکه کیبوردهاشون کامپکت هستن! یعنی کوچولو و جمع و جور! این تفاوت موقع تایپ اذیت کرد!تنها یک اتاق کوچولو بود در حدود 20 متر که 20 تا سیستم توش بود!!! میزها کوچیک بودن و خیلی خیلی به هم نزدیک! در دو ردیف رو به دیوار! یک پارتیشن نازک متحرک پلاستیکی بینشون بود که به راحتی تکون میخورد! برای نوت برداری لیسنینگ و اسپیکینگ مجبور شدم کیبورد رو بذارم یک جای دیگه تا جا باز بشه! کاغذ های آبی تفریباً پررنگ دادن اما اوکی بودن! روی پرینت certificate حساس نبودن و تنها با کارت ملی هم کار رو راه مینداختن!
به نسبت پارسال که امیربهادر دادم خیلی استرسم کمتر بود! فکر می کنم هم به خاطر تعداد کم بچه ها و هم دوستانه تر بودن کارمندها!
در کل تجربه ی خوبی بود! انشاا... که دیگه ریخت تافل رو نمی بینم! اگر تو عالم رویا خواستم دوباره تافل بدم احتمالاً همینجا میدم!

RE: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - Torkan - 29-09-2013

دوستان چند ماه پیش من تو مرکز زنجان امتحان دادم و تجربیات رو میگم شاید به درد ایندگان بخوره
از اونجایی که ماههای پرترافیک شروع میشه و احتمالا دوستان به نظر خودشون نتونن جاهای خوب امتحان بدن و گزینه هایی مثل آمل و ارومیه و ... و ...رو داشته باشن من که خودم از شهری بودم که میتونستم اونجا امتحان بدم ولی رفتم زنجان...
1- اولین مزیت این شهر خیلی راحت میشه محل امتحان رفت حتی اگه ماکسیمم فاصله رو داشته باشین از مرکز! خیلی شهر جمع و جوری هستش و تمام خیابانها یک طرفن!
2- مسوولین خیلی خوب بودن به نظر من (حتی اومدن به من گفتن کمی بلند تر حرف بزن صدات بره)Big Grin
هر گونه مشکل رو برطرف میکردن و بیخیال نبودن
3- دو تا اتاق (لابراتوار) داره دقیق یادم نیس هرکدوم 10 تا یا 20 تا میز داشت (هر دو میز توسط عایق شیشه ای! جدا شدن و نسبتا صدا نمیاد البته میاد ولی نه با اون شدت و خوبه از نظر تمرکز زیاد مشکلی نداره)
4- بین اون سکشن که 10 دقیقه استراحت بود چای و کیک میدن که واسه اسپیکینگ خیلی خوبه به خصوص چای!
5 - یه مشکل که داشت هدفوناش بود (که یکم سنگینی میکرد تو گوشم البته گوش من هم میلیمتری هستش و به هدفون خونه عادت داشتم یعنی همه اینطورین ها ولی خوب دیگه یکم زمخت بود هدفوناش)
در حالت کلی میگم دوستانی که اینارو میخونن توجه کنند زیاد مته روی خشخاش برای امتحان دادن و مرکزش نباشن به خصوص تو ماههای شلوغ
ادرس و محل امتحان: گسترش انفورماتيك
البته این تجربه بود فقط و نه تبلیغ 
گسترش انفورماتيك
STN13750زنجان3261034-0241gostareshinfo.comچهاراه سعدي - جنب بانك مسكن - پلاك 75
بااحترام

RE: ویژگی های مراکز برگزاری آزمون iBT در ایران - Michael - 08-11-2013

سلام دوستان عزیز،

مرکز آمل:
در کنار جنگل و در دانشگاه شمال آمل واقع شده و طبیعت زیباش کمی از استرس روز امتحان مخصوصا برای اونهایی که شمالی نیستند کم میکنه و بعد امتحانم جای خوبی واسه چرخیدنه Smile

قبل از شروع امتحان در یه اتاقی همه داوطلبین رو گرد هم میارند و سپس 4 نفر 4 نفر فراخونده میشند که برند عکس بگیرند چون فقط یه جا واسه عکس گرفتن دارند. دوباری که امتحان دادم یه بارش هر کی دلش میخواست زودتر بره میرفت و یه بارم بر اساس ترتیب الفبای فامیلی 4 نفر 4 نفر صدا میکردند.

بعد از عکس گرفتن بهتون میگن که روی کدوم صندلی بشینین. اتاق بزرگی که کامپوتر های زیادی توشهSmile بین کامپیوتر هاش پارتیشن بندی نشده ولی به دلیل اینکه یکی در میون میشینین (یعنی یه کامپیوتر ازش واسه امتحان استفاده میشه و بغلیش استفاده نمیشه و بعدیش استفاده میشه) از لحاظ صدای افراد دیگه اذیت نمیشن چون فاصلتون اینطوری با بغل دستی نسبتا زیاد میشه.

به هبچ عنوان اجازه بردن خودکار بهتون داده نمیشه و خودشون بهتون مداد میدند. هر موقع احساس کردین که مدادتون نوکش کوتاه شده فقط کافیه دستتونو بالا ببرین، مثله قرقی میان سراغتون Smile  3 تا ورق اول کاری میدند و هر بارم وسط امتحان احتیاج به کاغذ داشتین کافیه دستتون رو بالا ببرین که بیان بهتون بدند و اصلا از گیر بازی های اینکه حتما سه تاش تموم بشه (حتی نصفه صفحه ورق سوم هم حتما تموم بشه تا ورق ها رو عوض کنند) بعدا بدند نیست و در این مورد خیلی به فکر داوطلب هستند که یهو وسط لکچر لیسنینگ ورقش تموم نشه،  ولی همیشه سعی میکنند که دستتون فقط سه تا ورق باشه.
از لحاظ هدست هم خدارو شکر خوبه و من که راضی بودم.

در بریک هم ازتون با آب میوه و کیک پذیرایی میکنند. اگه کمی به هر دلیلی مثله سر درد یا غیره وقتتون بیشتر از 10 دقیقه بشه کاملا درک میکنند و بهتون آرامش میدند و اصلا آدمهایی که ایجاد استرس الکی کنند نیستند. در کل رفتارشون خیلی محترمانه و تا حدی دوستانست. فکر کنم هر دوباری که امتحان دادم تنها شمالیشون من بودم و بقیه بروبکس از تهران و مشهد و اطراف بودند. در کل فکر کنم واسه تهرانیها به دلیل نزدیک بودن، اگه در زمانهایی مثله پاییز که سنتر ها زود پر میشن و گیر آوردن جای خالی توی تهران کمی سخت میشه، سنتر آمل گزینه خوبی میتونه باشه.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان گرامیSmile

[برش] سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - ehsanirad - 21-11-2013

من تافل سنجش رو دادم تو یکی از موسسات علمی کاربردی (خیابان فرصت) و اصلا راضی نبودم.
رفتار پرسنل جالب نبود (فقط 2 3 تا پرسنل مربوط به آزمون بودن که رفتارشون خوب بود ولی سایر پرسنل مجتمع .....)
آزمون به دلیل نقص فنی! دیر برگزار شد
میکروفون من مشکل داشت و چندین بار تستش منفی شد. آخر مجبور شدم هدست رو کج نگه دارم تا صدام ضبط بشه.
کلا تمرکزمونو زدن به هم.
اما نماینده های خود ETS  زحمتشونو کشیدن کاریش نمیشد کرد