آکادمیا کافه
مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی رباتیک، مکاترونیک و بایومدیکال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84)
+---- موضوع: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) (/Thread-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-biomedical-engineering)

مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - ahmadpashaei - 15-05-2013

سلام. دیدم در انجمن رباتیک،بیوالکتریک هیچی از بیوالکتریک نیست و برای من سوال پیش اومده که از این به بعد اینجا مطرح بفرمایید.
نظر شما اساتید درباره رشته مهندسی برق بیوالکتریک و نیز پرتو پزشکی هسته ای چیه؟ آیا این رشته ها برای ادامه تحصیل در خارج به خصوص آمریکا و کانادا مناسب هستند؟ آیا برای ویزا مشکل ساز میشن؟ آیا تحقیقاتشون داغ هست؟ آیا فاند کافی براشون هست؟ و نهایتا آیا افق روشنی برای بازار کار در اون کشورها دارن؟

RE: مهندسی بیوالکتریک - Cortex - 26-07-2013

دوستان کسانی که اطلاع دارن این رشته در ارشد خارج از کشور همون Biomedical engineering شناخته میشه یا BioElectric?

وضعیت اپلای و فاند توی این رشته چطور هست؟ ممنون میشم

RE: مهندسی بیوالکتریک - soilman - 26-07-2013

بیشتر با عنوان biomedical شنیده ام - در مورد فاند و اینها هم خوب بستگی به موضوعاتش داره...در کل رشته هایی که مرتبط با بیولوژی و علوم پزشکی می شوند وضعیت خوبی دارند ... پروژه ها هم ممکنه با رشته های دیگه مانند مکانیک و علوم مواد همکاری داشته باشه...مثلا رساندن داروها توسط نانوذرات اگه اشتباه نکنم یکی از پروژه هایی است که تو این جور شاخه ها بهش پرداخته میشه....
(26-07-2013, 05:33 PM)'Cortex' نوشته: دوستان کسانی که اطلاع دارن این رشته در ارشد خارج از کشور همون Biomedical engineering شناخته میشه یا BioElectric?
وضعیت اپلای و فاند توی این رشته چطور هست؟ ممنون میشم

RE: مهندسی بیوالکتریک - Shihan - 27-07-2013

در تکمیل دوست عزیزم soilman باید بگم که گرايش‌ها و جهت‌گيري‌هاي كاري رشته مهندسي پزشكي، واقعاً وسيع است و زمينه‌هاي مختلفي از الكترونيك و پردازش سيگنال و مباحث نرم افزاري گرفته تا طراحي ، ساخت ، راه اندازي ، نصب و تعمير دستگاهها و قطعات پزشكي يا اندام مصنوعي، همچنين مواد به كار رفته در اين وسايل را شامل مي‌شود. و دقیق نمیشه این رشته رو از ان بیوالکتریک دانست زیرا برای مکانیک و مهندسی مواد و بافت ریز خواهد شد بنابراین نسبت به حیطه گرایش لیسانس هر فرد قابل پیگیری است ضمناً در بیشتر کشورهای دنیا تنها با عنوان Biomedical تعریف شده است.
و در 3 دسته کلی قرار دارد:
طراحی و ساخت 
تعمير و نگهداري و بهينه سازي 
تشخيص بيماري و درمان

RE: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - armince - 30-01-2014

من تو یه لیستی خوندم که بیوتک کلا واسه ایران و باکو و چند جای دیگه بلک لیسته...

RE: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - ahmadpashaei - 30-01-2014

(30-01-2014, 03:01 PM)'armince' نوشته: من تو یه لیستی خوندم که بیوتک کلا واسه ایران و باکو و چند جای دیگه بلک لیسته...

اون یکی احتمالا کوبا هست نه باکو[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]متاسفانه کشور ما در هرچی تحریم شریکه نه در پیمان ها[img]images/smilies/sad.gif[/img] اما:
بیو از رشته های خوب برای تحقیق و ادامه تحصیل و فاند گرفتن هست.نمیدونم چرا بعضی دانشگاه ها برای ایران جوگیر شدن اون تو لیست گذاشتن ولی هرچه هست اینه که بسیار بسیار کمن و نگران نباشید. برای ویزا هم من بد نشنیدم ازش. در ضمن شاید گرایشهایی که با پزشکی هسته ای کار دارند منظور اون دانشگاه بوده باشه که اونم صلح آمیزه!

RE: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - Ebish - 23-04-2016

سلام
از دوستان کسی هست که رشتش بیو الکتریک باشه و در زمینه سیگنال های عصبی (EMG) کار کرده باشه؟

RE: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - 2015fatemeh - 29-06-2016

سلام
من لیسانس مهندسی شیمی -بدون گرایش- دارم و ارشد دارم مهندسی بیوتکنولنولوژی میخونم

آیا امکانش هست برای دکترا برای رشته بیومدیکال اقدام کنم؟؟؟

اگر شرایطی پیش نیازه این موضوع لطفا راهنماییم کنید

RE: مهندسی پزشکی (biomedical engineering) - Ebish - 08-10-2016

فراخوان انتخاب پایان نامه برتر مهندسی زیست پزشکی

فراخوان انتخاب پایان نامه برتر مهندسی زیست پزشکی (23امین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران و اولین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران)
انجمن مهندسی پزشکی ايران همزمان با برگزاری بیست وسومین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران و اولین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران،  مسابقه انتخاب پایان نامه برتر را در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می نماید.
کلیه فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته می توانند با ارسال یک چکیده 5 صفحه ای از پایان نامه و فرم های پرشده ذکر شده زیر به نشانی: دبیرخانه ۲۳امین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی، تهران خیابان حافظ، روبروی سمیه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی پزشکی در این مسابقه شرکت نمایند.
ارزيابي رساله ها و پايان نامه ها توسط کميته داوران صورت خواهد گرفت و از رساله هاي دکتري، پايان ‌نامه ‌هاي کارشناسي و کارشناسی ارشد برتر و قابل تقدير که در گرایش های مختلف مهندسی زیست پزشکی باشند، در مراسم اختتامیه کنفرانس، با اهدای لوح و جوایز قدرداني خواهد شد.

لینک