آکادمیا کافه
مهاجرت به ژاپن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ژاپن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)
+---- موضوع: مهاجرت به ژاپن (/Thread-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)

صفحات 1 2

مهاجرت به ژاپن - dante13 - 06-05-2013

میخواستم ببینم گرفتن اقامت دائم برای ژاپن چه طوری انجام میشه و راه های مهاجرت به ژاپن چه طوریه ...

دقت شود که واسه تحصیل و کار نمیخوام واسه زندگی کردن ...

ممنون

RE: مهاجرت به ژاپن - armince - 07-05-2013

Immigrating to Japan can be a simple process, but becoming a permanent resident is almost impossible. In extremely rare cases, Japanese immigration officials would allow someone to become a permanent resident if she can prove that she has something to offer or benefit Japan. Another way would be to have a spouse or child who is Japanese sponsor you. The country also allows many to immigrate especially for work, and in many cases the employer with plans to hire will apply for the work visa on the employee's behalf
Instructions
    1 Determine a reason for immigrating to Japan. Steps will be different from a person immigrating for education and work than for simply visiting in the short-term.
    2 Get a passport. Upon arriving in Japan your passport will be stamped with status of residency such as worker, student or tourist. This will indicate what you are allowed to do while in Japan.
    3 Get a visa. For a work visa you will need to apply at the Japanese embassy upon arriving in the country or go to a Japanese consulate before traveling. The work visa is good for three years. In order to study in Japan, you will need to get a letter of acceptance from a university first. You must show proof to the university that you have enough in your bank account or parents account in order to support you for one year in case of an emergency and for school costs. The university will then request a certificate of eligibility from the Ministry of Justice. Upon acceptance, the Ministry of Justice will send the university the certificate and the university will send you the certificate. Upon arrival you will need to show the Japanese consulate the certificate and acceptance letter in order to receive a student visa which is good for one year.
    4 Renew your visa. In order to stay longer you must apply at the Japanese consulate for an extension. For a work visa, an extension can be renewed every three years for as long as you live in Japan. For students, the renewal would have to be done every year up to four years.
    5 Get fingerprinted and photographed. Upon entering Japan you will need to meet to these requirements in order to be allowed into the country. Those excluded are residents/citizens, children under 16-years-old, diplomats, and those individuals that lost their citizenship through war.

More info? here

RE: مهاجرت به ژاپن - dante13 - 07-05-2013

دستتون درد نکنه ...

فقط یه سوال ... اون طوری که من فهمیدم ویزای دایم یه جور چیز محاله پس باید ویزا رو بری تمدید کنی ...
خب با این وضع چه مشکلاتی پیش میاد واسه کسی که اینطوری میخواد تو ژاپن زندگی کنه ؟ میتونه راحت مثل یه شهروند معمولی زندگی کنه یا مشکل پیدا میکنه ؟

RE: مهاجرت به ژاپن - armince - 07-05-2013

شما ویزای کاری بگیر تا سه سال جوری بعدش تمدید کن. وقتی وارد شدی به مرور میتونی راههای کسب PR رو بفهمی
مثلاً سرمایه گذاری

RE: مهاجرت به ژاپن - dante13 - 07-05-2013

دستتون درد نکنه ... فقط یه سوال دیگه ... ویزای کار که بگیری لازم نیست حتما یه کار پیدا کنی ؟ بدون داشتن شغل هم اجازه ی اقامت بهت میدن ؟

آخه یکی بهم گفته بود که ویزای کار اینطوریه که از طریق اون شرکت یا جایی که واسشون کار میکنی بهت اجازه ی اقامت میدن ....

و یه چیز دیگه ... واسه همین ویزای کار حدودا چه قدر باید پول بدی ؟

بازم ممنون

RE: مهاجرت به ژاپن - armince - 08-05-2013

ببین شما اول باید بگی چه مدل ویزایی میخوای بگیری بعد باید ببینی Requierment های اون ویزا چیاست و جورش کنی و بعد از اینکه ویزا رو گرفتی (تاجایی که من اطلاع دارم) اونها به این کار ندارن که شما چه کار میکنی تو ژاپن آیا مشغولی یا مشغول نیستی.
اینجا میتونی لیست خودشون رو ببینی که مختصرا توضیح داده

اینجا هم میتونی با جزئیات ببینی

اینم چارت کلی اقدام هست

در مورد قیمتها اطلاعی ندارم میتونید از سفارت بپرسید

RE: مهاجرت به ژاپن - nikkhah - 16-09-2013

با سلام و خسته نباشید
آیا فردی هست تا جهت زندگی و کار در ژاپن به اینجانب کمک و راهنمایی کند ؟  
اگر شخصی بتواند که اینجانب را راهنمایی کند دربست در اختیار ایشان می باشم و مطمئنم که پشیمان نخواهد شد .
منظر تماس هستم .

با تشکر فراوان

ویرایش توسط MaMi به دلیل حذف شماره تماس از ارسال

RE: مهاجرت به ژاپن - Shihan - 16-09-2013

(16-09-2013, 04:15 PM)'nikkhah' نوشته: با سلام و خسته نباشید
آیا فردی هست تا جهت زندگی و کار در ژاپن به اینجانب کمک و راهنمایی کند ؟  
اگر شخصی بتواند که اینجانب را راهنمایی کند دربست در اختیار ایشان می باشم و مطمئنم که پشیمان نخواهد شد .    با تشکر فراوان

دوست عزیز.
کشور ژاپن جزو معدود کشورهاییه که شاید به طور قاطع گفت مهاجر نمی پذیره و یا خیلی سخته. این سایت مهاجرت ژاپنه میتونی اطلاعاتی ازش بگیری.
http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/index.html

RE: مهاجرت به ژاپن - ForeverBlue - 16-09-2013

(16-09-2013, 04:38 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دوست عزیز.
کشور ژاپن جزو معدود کشورهاییه که شاید به طور قاطع گفت مهاجر نمی پذیره و یا خیلی سخته. این سایت مهاجرت ژاپنه میتونی اطلاعاتی ازش بگیری.
http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/index.html

یادم میاد پشت در سفارت ژاپن در تهران به صراحت هرچه تمام تر به زبان فارسی نوشته بود: دولت ژاپن به هیچ عنوان به نیروی کار نیاز ندارد.

RE: مهاجرت به ژاپن - mahdiyan - 23-01-2014

با عرض سلام و ادب خدمت شما 

واقعیتش برعکس خیلی ها که علاقه دارند به غرب مهاجرت کنند منظور اقوام و آشنایان مان هست (آخه من + ما جزو اتباع خارجی ایران محسوب می شویم) اما من همیشه و در همه حال فکر و ذکرم شده ژاپن و به بهانه های مختلف اهدافم رو در رسیدن به این خواسته بزرگ تنظیم کردم . بگذریم
سوال : امکانش هست با ویزای کوتاه مدت وارد ژاپن بشم و بعد یک همسر ژاپنی اختیار کنم
و اینطوری اقامت دائم ژاپن را به دست بیارم ؟ می دونم کار خام و حساب نشده ای هست اما
آخه ناگفته نماند چهرتا هم کپی خودشون هستم  و در حالت خوشبینانه اگر بشه اونوقت چطور ؟
اگه یک جواب حسابی بدین که تا عمر دارم مدیونتون میشم . تشکر م ه د ی
راستی شنیدم مراکز خاصی برای ازدواج در ژاپن وجود دارد یعنی صحت داره !