آکادمیا کافه
سوالات و نکات کلی در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از وبسایت usvisa-info.com - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: گرفتن وقت سفارت امریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: سوالات و نکات کلی در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از وبسایت usvisa-info.com (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A8%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-usvisa-info-com)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت امریکا - Dr.Roya - 14-04-2014

وقت همگی بخیر.من پذیرش از SDSU با TA  دارم و با توجه به اینکه مبلغی که دانشگاه ازم خواسته برای  bank statement،  برای یه سال 8162 $ ست ، من حدود 20000$  تاییدیه بانکی گرفتم که البته این پول به حساب پدرم است.
حالا سوالام:
1.آیا برای گرفتن ویزا آمریکا این مقدار تاییده بانکی کفایت می کنه؟
2.آیا اینکه پول به حساب پدرم هست مشکل ساز می شه در ویزا ؟

مرسی از شما

RE: مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت امریکا - Torkan - 14-04-2014

(14-04-2014, 09:56 PM)'Dr.Roya' نوشته: وقت همگی بخیر.من پذیرش از SDSU با TA  دارم و با توجه به اینکه مبلغی که دانشگاه ازم خواسته برای  bank statement،  برای یه سال 8162 $ ست ، من حدود 20000$  تاییدیه بانکی گرفتم که البته این پول به حساب پدرم است.
حالا سوالام:
1.آیا برای گرفتن ویزا آمریکا این مقدار تاییده بانکی کفایت می کنه؟
2.آیا اینکه پول به حساب پدرم هست مشکل ساز می شه در ویزا ؟
3.من یه سوال حیاتی تو یکی از فروم ها که تاپیکش :" کدام سفارت برای شرایط من مناسب تر است؟ " ، چندین روزه که نوشتم اما کسی پاسخی نداده،چه کار کنم؟!!!!؟؟؟؟ Sad
مرسی از شما

سلام
فکر کنم مکان سوال نامناسبه و سوالات شما چند بندی هستش!
1- به نظرم خوب هستش. اتفاقا مقدار خیلی زیاد ممکنه براتون مشکل ایجاد بکنه. معمولا میگن6/5 مقدار bs رو بذارید ولی قاعده کلی نیست. مثلا اونایی که 30000تا میخواد 36000هزار تا میذارن اونایی که 20000 تا 24000هزار تا میذارن....
مشکلی نیست.
2- اتفاقا خیلی هم خوبه...به حساب خودت مشکل ایجاد میکنه (social tie!)...دانشجو باید به حساب پدر یا مادر باشه...بقیه خطری میشه!
3- زیاد درگیر این مسایل نباشید! (باز شرایطتون رو اینجا بنویسید شاید دوستان دیگه نظر بدن ولی نگران سفارت ها و ... نباشید...مشکلی نباشه ویزاتون رو میدن)

بااحترام

RE: مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت امریکا - Dr.Roya - 07-05-2014

بچه هاااااااااااااااااا احتیاج به کمک فوری دارم لطفا:
من تو سایت http://usvisa-info.com/ فرم DS-160  رو submit  مردم و مشکلی نبود اما موقع  schedule an appointment  ،  دو تا اطلاعات اشتباه وارد کردم : 
I submitted 2 wrong information when I was about to do the "schedule an appointment" process.

here are what I need to be changed in the mentioned section:
-country of citizenship :Iran
-country on birth :Iran
درخواست این تغییرات رو به این آدرس ایمیل فرستادم :
dubaivisa@state.gov
به نظرتون کمکم می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پیشنهادتون چیه؟!!!!

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - mahyarelc - 08-05-2014

(07-05-2014, 08:41 PM)'Dr.Roya' نوشته: بچه هاااااااااااااااااا احتیاج به کمک فوری دارم لطفا:
من تو سایت http://usvisa-info.com/ فرم DS-160  رو submit  مردم و مشکلی نبود اما موقع  schedule an appointment  ،  دو تا اطلاعات اشتباه وارد کردم : 
I submitted 2 wrong information when I was about to do the "schedule an appointment" process.

here are what I need to be changed in the mentioned section:
-country of citizenship :Iran
-country on birth :Iran
درخواست این تغییرات رو به این آدرس ایمیل فرستادم :
dubaivisa@state.gov
به نظرتون کمکم می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پیشنهادتون چیه؟!!!!

سلام
بله معمولا درست میکنن (چند روزکاری صبر کنید و اگه جولب نگرفتید دوباره اییل بزنید)

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - giga - 28-06-2014

سلام معمولا وقت مصاحبه درسفارت آمریکا چقدر بعد از ثبت نام می افته؟ و پس از مصاحبه چند وقت بعد ویزا آماده می شود؟  

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - M1KE - 28-06-2014

بستگی به سفارتش داره. در مورد سفارت هایی مثل دوبی ممکنه برای دو هفته بعد هم بتونید وقت مصاحبه بگیرید و برای سفارت هایی مثل آنکارا و ایروان که سرشون شلوغ هست ممکنه تا دو ماه دیگه هم وقت مصاحبه گیر نیارین. به ویژه در تابستون ها که برای ترم پاییز هست سفارت ها خیلی سرشون شلوغ هست و در فصل های پاییز و زمستون سرشون خلوت تر میشه.

در مورد ویزا که هیچ پیش بینی خاصی نمیشه کرد و به مدت کلیرنس شما بستگی داره. از بدون کلیرنس ویزا گرفتن وجود داره تا حدود حتی یک سال. سفارت دوبی معمولا زود تکلیف شما رو مشخص می کنه و ممکنه 1 ماهه جواب شما رو بده. سفارت آنکارا ممکنه 2 ماهه جواب شما رو بده. می بایست در تاپیک های کلیرنس هر کدوم از سفارت های آمریکا به طور خاص ببینید اون سفارت اخیرا عملکردش در ویزادهی چطور بوده.

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - Barooni - 04-07-2014

سلام
من و همسرم هرکدام بصورت جداگانه دارای I-20 هستیم می خواستم بدونم برای اینکه هر دو در یک زمان مصاحبه شویم بهتر است یک اکانت درست کرده و دیگری
dependent معرفی شود و یا اینکه هریک بصورت جداگانه و بدون ذکر dependent  ثبت نام نماییم.
با تشکر 

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - M1KE - 04-07-2014

تا جایی که من اطلاع دارم ویزای نفرات همراه F2 میشه و اگر بخواهید اونها رو به عنوان dependent اعلام کنید نوع ویزاشون F2 میشه که برای کسی که قصد تحصیل داره قابل استفاده نیست و دوباره بعدا باید به F1 تغییر وضعیت بده. بنابراین به نظر میرسه مجبور هستین هر دو به صورت جداگانه برای F1 درخواست بدین. منتهی با توجه به اینکه همزمان وقت می گیرین قکر نمی کنم کار سختی باشه که هر دو در یک روز وقت بگیرید که دست کم با هم سفر کنید. اگر احیانا یکی از درخواست ها قبول نشد دو گزینه خواهند داشت یکی اینکه دوباره برای F1 اقدام کنند یکی هم اینکه به عنوان Dependent نفر دیگر اقدام کنند (ترجیحا در صورتی که وقت I-20 شون تموم شده باشه که توجیه اینکه چرا به عنوان همراه میرن راحت تر باشه).

تاپیک اقدام زن و شوهر برای ویزای F1 رو هم می تونید نگاه کنید.

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - Barooni - 28-07-2014

سلام
مرسی از راهنماییتون .
با توجه به اینکه گفتید باید من و همسرم بصورت جداگانه اکانت ساخته و برای F1 اقدام نماییم ، آیا من باید در فرم D-160 نام همراه که همسرم  می باشد را حذف کنم یا اینکه مشکلی نیست.
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدین

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - M1KE - 29-07-2014

به نظرم در فرم دقیق نگاه کنید اگر اطلاعات ایشون رو صرفا به عنوان اطلاعات همسر و فرزند خواستن (یعنی در بخش هایی که در مورد اطلاعات شخصی شما سوال میشه) که بنویسین ولی اگر در بخش مربوط به کسانی هست که شما رو همراهی می کنند خالی بگذارید.

برداشت من اینه که اگر ایشون همزمان برای F1 هم اقدام کنند قاعدتا نباید همزمان برای F2 هم از طریق شما اقدام کرده باشن چون این دو متناقض هستند. به طوریکه در پرونده شما به نوعی اعلام کردند که قصد کار و تحصیل ندارند و فقط همراه هستند ولی در پرونده خودشون اعلام کردن که قصدشون تحصیل هست که متناقض هستند و در نتیجه قاعدتا درخواست F2 ایشون باطل میشه و حتی ممکنه تاثیر خوبی روی پرونده F1 شون هم نداشته باشه. ولی در صورتی که ویزای F1 ایشون به هر دلیل به نتیجه نرسه و امکان تحصیل براشون فراهم نشه، حق همراهی شما --تا زمانی که دانشجو باشین-- براشون محفوظه و می تونند بعدا دوباره درخواست جدیدی برای ویزای F2 بدن.