آکادمیا کافه
سوالات و نکات کلی در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از وبسایت usvisa-info.com - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: گرفتن وقت سفارت امریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: سوالات و نکات کلی در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از وبسایت usvisa-info.com (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A8%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-usvisa-info-com)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

سوالات و نکات کلی در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا از وبسایت usvisa-info.com - mahyarelc - 30-04-2013

با توجه به تغییر سیستم وقت دهی سفارتهای امریکا، متقاضیان دریافت ویزا درخواستهای خود برای رزرو وقت سفارت رو از طریق وبسایت http://usvisa-info.com/ ارسال میکنند.
در این تاپیک سوالات و موارد کلی مربوط به این وبسایت مطرح خواهد شد

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - MaMi - 30-04-2013

برای اخد وقت از طریق سیستم جدید باید مراحل زیر رو طی کنید؛
1- انتخاب کشور مورد نظر (توجه کنید در این مرحله، میتوانید هر کدام از کشورهای موجود را انتخاب کنید، یعنی لزومی به انتخاب ایران در لیست کشورها نیست).
2- ایجاد نام کاربری جدید، با استفاده از شماره گذرنامه و تاریخ تولد. در حقیقت شماره گذرنامه، نام کاربری شما است.
3- انتخاب نوع ویزا (دانشجویی، توریستی و ...) و افزودن همراه/همراهان (در صورت وجود). توجه داشته باشید که برای همراه/همراهان، نیازی به ایجاد نام کاربری نبوده و فقط به مشخصات و شماره گذرنامه آنان نیاز است.
4- قبل از پرداخت نهایی، میتوانید وقت های موجود در سفارت های متصل به سیستم جدید وقت گیری را، مشاهده کنید.
5- تا زمانی که پرداخت شما نهایی نشده باشد، وقتی برای شما اختصاص داده نخواهد شد.

* بعد از اخذ وقت، میتوانید زمان مصاحبه رو تغییر بدهید ولی نمیتوانید سفارت محل مصاحبه رو عوض کنید.
* برای اخذ وقت، باید Application ID فرم DS-160 و SEVIS Code (ویزای دانشجویی) را وارد کنید.

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - mahyarelc - 30-04-2013

(30-04-2013, 10:30 PM)'mehrdad661' نوشته: ممنون از جوابتون
من برای خودم و همسرم حساب کاربری باز کردم حالا نمی تونم اعضای خانواده را اضافه کنم. چطور می شه یکی از این حسابها رو حذف کرد که بتونم همسرم رو به لیست اضافه کنم

درود
تا اونجا که میدونم حساب کاربری رو حذف نمیکنن و راهی وجود نداره کسی که یک اکانت داره رو بشه به یک اکانت دیگه اضافه کرد
فکر کنم باید جدا جدا (هر نفر یک حساب کاربری و بعنوان primary applicant) وقت بگیرین...ولی سعی کنین در یک روز و زمان باشه
اینو مطمئن نیستم ولی فکر میکنم این سیستم وقت دهی بیشتر برای چک کردن وقت شما جلوی در سفارت هست و توی سفارت احتمالا میتونین بگین باهم مصاحبه بشین (با توجه به فرم DS160)
ولی باز برای اطلاعات بیشتر به آدرس contactus_en_TR@visaops.com یه ایمیل (با سابجکت Other) بزنین، جوابتون رو میدن (جواب تو ساعت اداریشون ارسال میشه)
اگه ایمیل زدید و جواب گرفتید لطفا نتیجه رو اینجا اعلام کنید که بقیه دوستان هم استفاده کنند

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - mehrdad661 - 30-04-2013

ممنون از جوابتون. مشکل رو حل کردم. مشکل زبان انتخاب شده بود. برای اضافه کردن اعضای خانواده می بایست زبان را انگلیسی انتخاب کرد.حالا یه مشکل دیگه اینکه من دو تا کارت 200 دلاری دارم ولی اگر هر دو را در یک حساب کاربری داشته باشم باید 320 دلار یکجا پرداخت کنم.کسی تجربه داره که آیا می شه اول با حساب کاربری (بدون اضافه کردن اعضا) 160 دلار پرداخت کرد بعد اعضا را اضافه کرد و دوباره 160 دلار پرداخت کرد؟

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - MaMi - 01-05-2013

(30-04-2013, 11:31 PM)'mehrdad661' نوشته: ممنون از جوابتون. مشکل رو حل کردم. مشکل زبان انتخاب شده بود. برای اضافه کردن اعضای خانواده می بایست زبان را انگلیسی انتخاب کرد.حالا یه مشکل دیگه اینکه من دو تا کارت 200 دلاری دارم ولی اگر هر دو را در یک حساب کاربری داشته باشم باید 320 دلار یکجا پرداخت کنم.کسی تجربه داره که آیا می شه اول با حساب کاربری (بدون اضافه کردن اعضا) 160 دلار پرداخت کرد بعد اعضا را اضافه کرد و دوباره 160 دلار پرداخت کرد؟

شما میتونید بدون همراه وقت بگیرید (160 دلار بپردازید) و بعد همراهتون رو اضافه کنید، ولی توجه داشته باشید که؛
"اگر می خواهید بعد از تعیین وقت ملاقات نام یکی از اعضای خانواده را اضافه کنید، ابتدا باید وقت ملاقات خود را لغو کنید. لطفا توجه کنید که بسته به وقت های موجود، تضمینی وجود ندارد که بتوانید همان روز و ساعت قبل را انتخاب کنید." منبع
بعد از لغو کردن وقت، میتونید همراه رو اضافه کنید و بعد 160 دلار دوم رو پرداخت کنید.

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - mmsinesorkh - 06-05-2013

با سلام من ميتونم براي خودم وقت بگيرم و همسر وبچه را چند روز بعدابه ليست خودم أضافه كنم ( چون پاسپورت پسرم هنود نيامده آليته برا همسرم هم الآن DS-160 پر كردم و همين الآن به ليستم در وقت سفارت أضافه ميكنم) ضمنا من هنود ١٦٠ دولار سفارت را پر أخت نكرده أم و طبق گفته دوستم أن بايستي أولين وقت سفارتها را ببينم ولي حتي وقت سفارت در أرمنستان را هم نمي بينم.
بات شكر
محمد

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - MaMi - 06-05-2013

(06-05-2013, 02:36 AM)'mmsinesorkh' نوشته: با سلام من ميتونم براي خودم وقت بگيرم و همسر وبچه را چند روز بعدابه ليست خودم أضافه كنم ( چون پاسپورت پسرم هنود نيامده آليته برا همسرم هم الآن DS-160 پر كردم و همين الآن به ليستم در وقت سفارت أضافه ميكنم) ضمنا من هنود ١٦٠ دولار سفارت را پر أخت نكرده أم و طبق گفته دوستم أن بايستي أولين وقت سفارتها را ببينم ولي حتي وقت سفارت در أرمنستان را هم نمي بينم.
بات شكر
محمد

دوست من، همونطور که در ارسال بالا هم اشاره شد، شما میتونید برای خودتون به تنهایی وقت بگیرید ولی وقتی بخواهید خانواده تون رو هم اضافه کنید، ابتدا باید وقت قبلی تون رو کنسل کنید و به این ترتیب ممکنه که نتونید همون وقت قبلی رو بگیرید (منبع). اگر در تهران هستید، گذرنامه تا 5 روز کاری به دستتون خواهید رسید و در شهرستان ها هم بین 7 الی 9 روز کاری. برای تسریع روند صدور گذرنامه میتونید به مدیریت گذرنامه استان مراجعه کنید. ضمن اینکه تا جایی که من اطلاع دارم، برای مشاهده وقت های سفارت (ها) باید هزینه مصاحبه رو پرداخت کرده باشید.

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - mmsinesorkh - 06-05-2013

با تشكر از جواب تون
من ديروز در نوشته هاي بچه ها ديدم كه با توجه به سيستم جديد ثبت نام براي يك خانواده يك نوبت بأيد گرفت به و ميشود يك نفر وقت بگيرم و سپس بقيه أعضاء خانواده را به أون أضافه كنه
أيا شما هم در اين مورد اطلاعي داريد
با تشكر از هم كاريتون
محمد

RE: سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - MaMi - 06-05-2013

(06-05-2013, 01:27 PM)'mmsinesorkh' نوشته: با تشكر از جواب تون
من ديروز در نوشته هاي بچه ها ديدم كه با توجه به سيستم جديد ثبت نام براي يك خانواده يك نوبت بأيد گرفت به و ميشود يك نفر وقت بگيرم و سپس بقيه أعضاء خانواده را به أون أضافه كنه
أيا شما هم در اين مورد اطلاعي داريد
با تشكر از هم كاريتون
محمد

بله دوست من، شما برای خود و خانوادتون در یک روز و یک ساعت باید وقت بگیرید (اگر با هم قصد سفر دارید) ولی قبل از اینکه وقت مصاحبه رو تعیین کنید، باید اعضای خانواده تون رو به عنوان dependent اضافه کرده باشید تا بتونید با هم برای مصاحبه تشریف ببرید. در صورتی که ابتدا وقت گرفته باشید و بخواهید، اعضای خانوادتون رو بعدا اضافه کنید، باید وقتی که گرفتید رو کنسل کرده، اعضای خانواده رو اضافه کنید و سپس یک وقت (برای همه اعضا خانواده) بگیرید.

ممنون از شما
در اين صورت من بأيد صبر كنم تا پاسپورت پسرم برسه بعد أقدام به تعيين وقت كنم. البته يك رآه ديگر هم وجود داره أونم اين كه مشخصات پسرم را مطابق با پاسپورت قبلي وارد كنم وقت بگيرم و در كنارش يك نامه برا سفارت بن يسم و بگويم چون تقاضي پاسپورت جديد كردم و كل داستان را تشريح كنم.
اين كار چطوره ؟ فكر كنم جواب ميده.
با تشكر از كمك شما
محمد