آکادمیا کافه
کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - amin_mb - 22-04-2013

(21-04-2013, 11:49 PM)'armince' نوشته: استاد امین سپاسگذارم از پاسخت. ممکنه راهنمایی بفرماید لیستی که دادم باضافه لیستی که عنوان کردین در مجموع کدوم رو برای سرمایه گذاری علمی واسه رسیدن به پذیرش با فاند بهتر میدونی؟

دوست خوبم، من استاد نیستم، ولی استادها را به خاطر زحماتشون دوست دارم.

همشون قابل دستیابی برای فاند هست ولی :
1- Networked Control Systems
2- Distributed and Decentralized Control Systems
3- System Biology
4- Hybrid Systems and Control
5- Quantom Control این از همه جدیدتر و موضوعش بکرتر هست. ولی دپارتمان های محدودی روی این موضوع تحقیق می کنند.

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - armince - 23-04-2013

ممنونم، واسه من هرکسی که حتی یک چیز بهم یاد بده استاده و شایسته احترام

مورد سوم تو استرالیا شدیدا کاربرد پیدا کرده و به جورایی تا جایی ک میدونم pioneer محسوب میشه
و بقیشون بغیر از کوانتوم بنظر جذاب میان.

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - armince - 24-04-2013

[عکس: 86890095c957.jpg]

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - perfect1373 - 12-11-2015

(21-04-2013, 06:05 AM)amin_mb نوشته: دوست خوبم،
گرایش اتوماسیون و ابزاردقیق، بیشتر در آلمان و کشورهای اروپایی باقی مونده. البته در آمریکا هم اساتیدی هستند که زمینه تحقیقاتی آنها در مورد ابزاردقیق و اتوماسیون است. ولی امروزه رشته کنترل از اتوماسیون و ابزاردقیق فاصله زیادی گرفته.

کنترل را میشه اینجوری تقسیم کرد:
کنترل در مهندسی شیمی: Process Control
کنترل در بیولوژی: System Biology
کنترل در مکانیک: Structure Control, Vibaration Control, Mechatronics, Robotic Control, MEMS
کنترل در هوافضا: Unmanned Aerial Vehicles , Spacecraft, Satellite, Aircraft, Missile, Hellicopter Control,  کنترل هر جسم پرنده
کنترل و ریاضیات کاربردی

کنترل محض و کلاسیک: تئوری های کنترل
کنترل در برق: Networked Control, Smart Grid, Sensor Networks
کنترل در برق و کامپیوتر: Cyber physical Networked Systems

زمینه های که برای کنترل در برق، برق و کامپیوتر و بیولوژی، زمینه های نوین در رشته کنترل هستند که هم از نظر تحریم ها و حساسیت ها، کم خطر هستند و هم شانس بیشتری برای دریافت فاند و بورس خواهند داشت.
به غیر از این زمینه ها زمینه های دیگه ای هم وجود داره برای مهندسین کنترل:
مکاترونیک
رباتیک
علمی جدید و تازه متولد به اسم کنترل فازی

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - Milados - 20-01-2016

سلام بر همه گی،

منم به عنوان یک کنترلی دوست دارم یه نممور تجربیاتم رو بگم. والا ما که تو اپلای برای استاد پیدا کردن داغون شدیم.

اونایی که می خوان آمریکا و کانادا اپلای کنند این پست رو بخونند(تجربه شخم زدن یه چیزی بالغ بر 200 دانشگاه رو خلاصه می گم)

1. گرایش کنترل تعریفی نداره در این دو کشور. شما فقط تو دپارتمان ها تو ریسرچ area می بینید زدن control systems.
2. برای گردش شما اول باید دپارتمان برق رو چک کنید و بعد برید سراغ مکانیک(روباتیکی ها و یه سری غیر خطی کارا این دپارتمانند) و بعد برید دپارتمان مهندسی شیمی (اونایی که Process control و System biology و نمی دونم MPC کار می کنند اینجاند) و بعد برید خود دپارتمان ریاضی به خصوص اونایی که applied mathematics دارند رو باید چک کنید(اونایی که تئوری کارند و خیلی رو تئوری کنترل کار می کنند مثل تخمین و تصادفی و کنترل کوانتوم و غیر خطی خیلی خفن و Hybrid systems و ...) و البته بعضی از دانشگاه هام یه دپارتمانی دارند به اسم Computer and Systems Engineering که بعضی موقع ها من اینجا هام استاد پیدا کردم. شما برای اپلای بدون استاد باید تو یه دونه دپارتمان حداقل دو یا سه تا استاد پیدا کنید. 
3. اگه زمینه کاری انتخاب نکردید تجربه من اینو می گه که تو امریکا و کانادا بهتر شما رو یه اپلیکشن کار کنید. ترتیب اپلیکشن هام این مدلی ا: الف) روباتیک(خیلی زیادِ) . ب) کارهای کنترلی قدرتی ها مثل اسمارت گرید(این خیلی خوب چون گیر ویزا نمی شید دیگه). ج) نت ورک کنترل(اینم خوبه و جالبه). د) بیولوژی سیستم ها(خودم اینو کار کردم ولی اصلا بدرد نمی خوره چووون واقعا سخته و باید یه حرفی برای گفتن داشته باشید.)_ در رابطه با فیلد های کار هم به نظرم کلا سیستم های هوشمند خیلی خوبند چرا که من خیلی پوزیشن و استاد برای اون دیدم. خودم اگه بر گردم عقب رو سیستم های قدرت + سیستم های هوشمند کار می کنم.
4. فرستادن ژرنال معمولا تو ارشد وقت نمی شه، چون هی ریجکت می کنند. به نظرم 4 تا کنفرانس ایندکس دارIEEE که تو ایرانم زیاد برگزار می شه بهتر از 1 ژرنال سابمیت شده است.
5. استاد های برقی تئوری کنترل کار دنبال ریاضی ها هستند که بیان و بگیرنشون. معمولا باید دو تا ژرنال خوب داشته باشی تا یه استاد کار درست بیاد باهات مکاتبه کنه و قول بهت بده. پس می گم زیاد رو تئوری وقت نذارید به نظرم و فقط رو اپلیکشن کار کنید.
دیگه عرضی ندارم. این حرف هام اگه یکی به من می گفت خیلی بدردم می خورد و انقدر مسیر رو برای انتخاب فیلد اشتباه نمی رفتم.

به عنوان یه کنترلی هم این رشته رو واقعا دوست دارم 
سلامت و بهروز باشید.

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - ghmilad - 22-07-2017

سلام دوستان ،  موضوعات پژوهشی روز توی مهندسی کنترل چه زمینه هایی هستن ؟ کسی اطلاع داره تا یه سری از مباحث روز رو به من معرفی کنه ؟
 Automatic Control جز زمینه های حساس هست یا خیر ؟

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - xzsawq21 - 28-10-2019

(20-01-2016, 02:14 AM)Milados نوشته: سلام بر همه گی،

منم به عنوان یک کنترلی دوست دارم یه نممور تجربیاتم رو بگم. والا ما که تو اپلای برای استاد پیدا کردن داغون شدیم.

اونایی که می خوان آمریکا و کانادا اپلای کنند این پست رو بخونند(تجربه شخم زدن یه چیزی بالغ بر 200 دانشگاه رو خلاصه می گم)

1. گرایش کنترل تعریفی نداره در این دو کشور. شما فقط تو دپارتمان ها تو ریسرچ area می بینید زدن control systems.
2. برای گردش شما اول باید دپارتمان برق رو چک کنید و بعد برید سراغ مکانیک(روباتیکی ها و یه سری غیر خطی کارا این دپارتمانند) و بعد برید دپارتمان مهندسی شیمی (اونایی که Process control و System biology و نمی دونم MPC کار می کنند اینجاند) و بعد برید خود دپارتمان ریاضی به خصوص اونایی که applied mathematics دارند رو باید چک کنید(اونایی که تئوری کارند و خیلی رو تئوری کنترل کار می کنند مثل تخمین و تصادفی و کنترل کوانتوم و غیر خطی خیلی خفن و Hybrid systems و ...) و البته بعضی از دانشگاه هام یه دپارتمانی دارند به اسم Computer and Systems Engineering که بعضی موقع ها من اینجا هام استاد پیدا کردم. شما برای اپلای بدون استاد باید تو یه دونه دپارتمان حداقل دو یا سه تا استاد پیدا کنید. 
3. اگه زمینه کاری انتخاب نکردید تجربه من اینو می گه که تو امریکا و کانادا بهتر شما رو یه اپلیکشن کار کنید. ترتیب اپلیکشن هام این مدلی ا: الف) روباتیک(خیلی زیادِ) . ب) کارهای کنترلی قدرتی ها مثل اسمارت گرید(این خیلی خوب چون گیر ویزا نمی شید دیگه). ج) نت ورک کنترل(اینم خوبه و جالبه). د) بیولوژی سیستم ها(خودم اینو کار کردم ولی اصلا بدرد نمی خوره چووون واقعا سخته و باید یه حرفی برای گفتن داشته باشید.)_ در رابطه با فیلد های کار هم به نظرم کلا سیستم های هوشمند خیلی خوبند چرا که من خیلی پوزیشن و استاد برای اون دیدم. خودم اگه بر گردم عقب رو سیستم های قدرت + سیستم های هوشمند کار می کنم.
4. فرستادن ژرنال معمولا تو ارشد وقت نمی شه، چون هی ریجکت می کنند. به نظرم 4 تا کنفرانس ایندکس دارIEEE که تو ایرانم زیاد برگزار می شه بهتر از 1 ژرنال سابمیت شده است.
5. استاد های برقی تئوری کنترل کار دنبال ریاضی ها هستند که بیان و بگیرنشون. معمولا باید دو تا ژرنال خوب داشته باشی تا یه استاد کار درست بیاد باهات مکاتبه کنه و قول بهت بده. پس می گم زیاد رو تئوری وقت نذارید به نظرم و فقط رو اپلیکشن کار کنید.
دیگه عرضی ندارم. این حرف هام اگه یکی به من می گفت خیلی بدردم می خورد و انقدر مسیر رو برای انتخاب فیلد اشتباه نمی رفتم.

به عنوان یه کنترلی هم این رشته رو واقعا دوست دارم 
سلامت و بهروز باشید.
سلام
ببخشید من لیسانس الکترونیک دارم با یک پروژه مهندسی پزشکی با معدل 18.15
بعد رشته کنترل خواندم با یک پروژه ابزاردقیقی و حتی تا حدودی مربوط به مهندسی پزشکی با معدل 18.97
خوراک ذهنم SoC مثل ZYNQ هست. با FPGA و ARM کار می کنم. گرایشی از کنترل هست که روی موضوعات پزشکی کار کنه؟ یا اینکه ارزش نداره؟ شبکه صنعتی و امثالهم هم باشد عاشقش هستم مخصوصا اینکه چیپ های FPGA هم در این زمینه به خوبی عمل می کنند.
می خوام چند تا مقاله در موردش دانلود کنم یکم دستم بیاد. بعد ببینم خارج چی میشه.
با تشکر