آکادمیا کافه
TAFE چيست؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: TAFE چيست؟ (/Thread-TAFE-%DA%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

TAFE چيست؟ - Bahram - 10-01-2011

TAFE - Technical And Further Education : اين مقطع آموزشي شامل مراكز عمومي فني و آموزش تكميلي و يا مؤسسات خصوصي است كه در يك يا چند زمينة آموزشي مرتبط با حرفة خاص فعاليّت مي‌كنند. مؤسسات TAFEمراكز دولتي هستند كه آموزشهاي فني و حرفه‌اي را عرضه مي‌دارند و طيف وسيعي از زمينه‌هاي اشتغال را در بر مي‌گيرند.
اين دوره‌هاي آموزشي ممكن است متفاوت و شامل دوره‌هاي آموزشي چند ساعته تا 3 ساله به طور تمام وقت باشند كه معمولاً ارزانتر از ترم‌هاي دانشگاهي هستند. دانش‌ آموزان مي‌توانند از اين دوره‌ها به جاي واحدهاي پيش‌نياز براي ادامة تحصيل در دانشگاهها استفاده نمايند.
در پايان دورة‌ آموزشي مؤسسات؛ مدرك ديپلم و يا ديپلم پيشرفته‌ را به دانشجويان ارايه مي‌دهند.

با توجه به اینکه بازار کار استرالیا نیازمند نیروی کار متخصص در زمینهٔ تمام کار‌های فنی‌ و کارهای اجرائی هست به همهٔ کسانی‌ که فکر میکنند رشتهٔ تحصیلیشون مناسب کار کردن در استرالیا نیست پیشنهاد می‌کنم که به Tafeبه عنوان یک گزینه فکر کنن.

دوره های دانشگاهی Tafe تقربیا معادل آنچا ما در کشور خود فنی حرفه ای می خوانیم، می باشند. با این تفاوت که در کشور ما دانش آموزان می توانند دوره دبیرستان خود را در فنی حرفه ایی بگذرانند اما در استرالیا بعد از سن 18 سالگی بعد از اتمام دوره ی عمومی دبیرستان وارد کالج هایی می شوند که ارائه دهنده دوره های مختلف و متنوع فنی حرفه ای است. دوره های فنی حرفه ای طیف وسیعی را دربر می گیرند و همگی از استانداردهای خاص سیستم آموزشی استرالیا برخوردار می باشند.

آنچه مسلم است تمرکز این دوره ها بیشتر روی آموزش های عملی می باشد. این دوره ها معمولا کوتاه می باشند. معمولا 2 سال زمان تا اتمام آنها کافیست وپس از اتمام، مدارکی چون دیپلما و گواهینامه (Certificates ) ارائه می دهند. با این مدارک می توانید در استرالیا به راحتی وارد بازار کار شوید.

RE: TAFE چيست؟ - Bahram - 18-01-2011

سلسله مراتب مدارک فنی حرفه ای به ترتیب زیر می باشد:

Certificate I-IV
Diploma
Advanced Diploma & Associate degrees

در استرالیا هر کاری بخواهید بکنید باید مدرک داشته باشید حتی کارهایی مثل شیرینی‌ پزی یا کار کردن توی بار یا کارهای ساختمانی ، لوله کشی‌ ، برق کاری، جوشکاری،مربی کودک، آرایشگری و یقین داشته باشید که به این کارها اینجا خیلی‌ بها میدهند.

حتما به لینکهای زیر سر بزنید.

TAFE NSW
TAFE Victoria
TAFE QLD
TAFE SA
TAFE WA
TAFE Tasmania
Canberra Institute of Technology

RE: TAFE چيست؟ - آزاده ن - 13-02-2014

سلام...من 34 سال دارم .تحصیلاتم کارشناسی طراحی صنعتی هست...مدت 6 سال سابقه کار طراحی داخلی و طراحی گرافیک دارم...مدتی هست که آموزش آرایشگری دیدم ومدارک فنی حرفه ای دارم..به این رشته علاقه پیدا کردم..می خواستم بدونم امکان تحصیل این رشته در کشور استرالیا را دارم..با توجه به سنم..وهمینطور {قدر میتونم امیدوار باشم به گرفتن ویزا...چون این رشته دانشگاهی نیت..ممنون 

RE: TAFE چيست؟ - Shahrouz - 17-02-2014

درود 
منظور شما اگر مرتبط با تحصیل آکادمیک باشد که مرتبط با این تاپیک نیست. ولی تحصیل به شکل آموزشهای فنی حرفه ای TAFE در آرایشگری، همانطور که در پست ماقبل شما توضیح داده شد میسر هست. 

RE: TAFE چيست؟ - stifler - 15-01-2015

با سلام..سفارت استرالیا گیر نمیده بابت دوره ی TAFE ? از نظر ویزا دادن 

RE: TAFE چيست؟ - afshin_zavar - 07-04-2016

همسر من مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری داره. لازمه برای کار در استرالیا مدرک TAFE رو هم داشته باشه ؟

RE: TAFE چيست؟ - Bahram - 10-04-2016

(07-04-2016, 09:52 PM)afshin_zavar نوشته: همسر من مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری داره. لازمه برای کار در استرالیا مدرک TAFE رو هم داشته باشه ؟

نه لزوماً. اگر کار درست باشند و مهارتشون رو بتونند نشون بدهند، نیازی به مدارک آرایشگری نخواهند داشت.

RE: TAFE چيست؟ - Hecktor - 09-12-2016

کسی از دوستان می دونه حداقل و حداکثر سن برای تقاضای ویزای تحصیلی دوره های TAFE چقدر هستش ؟

من 34 سالمه ولی 11 سال کار کامپیوتر و شبکه انجام میدم ولی 17 ماه تا اینجا بیمه دارم.
یه سری مدارک تخصصی هم دارم.

RE: TAFE چيست؟ - hossein babai - 14-01-2017

دوستان من ویزای ازدواج از استرالیا رو دارم
مدرک فنی حرفه ای برق رو هم با نمره ی بالا رو هم دارم
میتونم مدرک اونجا رو برای گرفتن کار بگیرم؟