آکادمیا کافه
ارسال اصل و یا کپی مدارک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پست مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ارسال اصل و یا کپی مدارک (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)

صفحات 1 2

ارسال اصل و یا کپی مدارک - jay - 26-03-2013

بنده در زمینه اپلای تازه وارد هستم.می خواستم بدونم آیا لازمه برای دانشگاه ریزنمرات اصل رو پست کنیم یا کپی رو هم می تونیم پست کنیم؟
فرض کنید که 4 تا دانشگاه اپلای کرده ایم و فقط یک ریز نمرات اصل داریم.اون وقت باید چه کار کنیم؟
خواهشا من رو در این زمینه روشن کنید.
ممنون از وقتتون

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - blur - 26-03-2013

(26-03-2013, 12:14 AM)'jay' نوشته: بنده در زمینه اپلای تازه وارد هستم.می خواستم بدونم آیا لازمه برای دانشگاه ریزنمرات اصل رو پست کنیم یا کپی رو هم می تونیم پست کنیم؟
فرض کنید که 4 تا دانشگاه اپلای کرده ایم و فقط یک ریز نمرات اصل داریم.اون وقت باید چه کار کنیم؟
ممنون از وقتتون

شما باید برای اون دانشگاه هایی که از شما میخوان مدارک و ریززنمرات رسمی رو پست کنید براشون، مدراک و ریزنمرات ترجمه شده رسمی که دارای مهر مترجم و وزارت دادگستری و خارجه هست رو بفرستید. دیگه این مدارک official  هستن و قابل قبولن برا دانشگاه ها.

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - lavender - 26-03-2013

(26-03-2013, 12:14 AM)'jay' نوشته: بنده در زمینه اپلای تازه وارد هستم.می خواستم بدونم آیا لازمه برای دانشگاه ریزنمرات اصل رو پست کنیم یا کپی رو هم می تونیم پست کنیم؟
ممنون از وقتتون

همونطور که blur گفت باید اصلش رو بفرستید برای دانشگاه.
اما اصل اول در امریکا نگوشییت! هست.
من دقیقاً همین مشکل رو دارم الان..برای چند تا دانشگاه اپلای دادم ولی یه ریز نمره ی دبیرستانم رو دارم . به یکی از دانشگاه ها زنگ زدم گفتم من یه اصل ریز نمره دارم و چون خودم امریکا هستم نمی تونم برم یکی دیگه بگیرم ( اینقدر طفلکی بازی در آوردم براشون که حد نداشت[عکس: worship.gif] )  دیگه آقای مهربون گفت اشکال نداره من اینجا توی اپلیکیشنت نوت می ذارم که فقط یکی داشتی و اینا . نفرستادی هم مهم نیست.
اما یه کاری می تونید بکنید به دانشگاه بگید یه دونه دارید و برای چند تا دانشگاه اپلای دادید... براشون ریز نمره ی اصل رو بفرستید اونا کپی بگیرن ازش و براتون پس بفرستن. ( اگر توی امریکا باشید این کار رو می کنن، بقیه ی جاها رو نمی دونم)

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - Babak - 26-03-2013

فقط من این توضیح رو اضافه کنم که شما باید اصل ترجمه رسمی ریزنمرات رو بفرستید، نه نسخه اصلی ریزنمرات یا اصل مدرک رو. در واقع به هیچ وجه نباید اصل مدرک یا اصل ریزنمرات رسمی خودتون رو برای دانشگاه‌ها بفرستید، چون دانشگاه‌ها به شما مدرکی رو برنخواهند گردوند. در صورت ارسال اصل مدارک، اون‌ها رو از دست خواهید داد.

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - jay - 12-04-2013

(26-03-2013, 10:31 AM)'Babak' نوشته: فقط من این توضیح رو اضافه کنم که شما باید اصل ترجمه رسمی ریزنمرات رو بفرستید، نه نسخه اصلی ریزنمرات یا اصل مدرک رو. در واقع به هیچ وجه نباید اصل مدرک یا اصل ریزنمرات رسمی خودتون رو برای دانشگاه‌ها بفرستید، چون دانشگاه‌ها به شما مدرکی رو برنخواهند گردوند. در صورت ارسال اصل مدارک، اون‌ها رو از دست خواهید داد.

ممنون از راهنمایی تون.چون فقط یک اصل ترجمه رسمی ریزنمرات هست .اگر از این یکی 4 تا کپی برابر اصل بگیرم و بفرستم اوکی هست؟

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - Simon2007 - 12-04-2013

(12-04-2013, 12:58 AM)'jay' نوشته:
ممنون از راهنمایی تون.چون فقط یک اصل ترجمه رسمی ریزنمرات هست .اگر از این یکی 4 تا کپی برابر اصل بگیرم و بفرستم اوکی هست؟

آخه كپي برابر اصل كه براي خارج كشور نيست براي كاراي اداريه ايرانه . اصلا بعيد ميدون بفهمن. شما بايد روزي كه ترجمه كردي با دو سوم قيمت چند سري اضافه ميگرفتيد . چرا فقط يك سري؟ بازم اگر من اشتباه ميكنم و كپي برابر اصل براي دانشگاه ها قابل قبوله خواهشا راهنمايي كنند. شادزي [img]images/smilies/lightbulb.gif[/img]

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - lavender - 12-04-2013

(12-04-2013, 01:01 AM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
آخه كپي برابر اصل كه براي خارج كشور نيست براي كاراي اداريه ايرانه . اصلا بعيد ميدون بفهمن. شما بايد روزي كه ترجمه كردي با دو سوم قيمت چند سري اضافه ميگرفتيد . چرا فقط يك سري؟ بازم اگر من اشتباه ميكنم و كپي برابر اصل براي دانشگاه ها قابل قبوله خواهشا راهنمايي كنند. شادزي [img]images/smilies/lightbulb.gif[/img]

بعضی دانشگاه های امریکا می گن کپی برابر اصل مدارکتون رو هم می خوایم( فارسیش) و همیشه ترجمه رو می خوان و  official transcript ... بعضی وقتا هم می گن بدید یه جایی براتون evaluate کنه اونم بفرستن برامون که بحثش جداست.
اگه ایران هستید بردی بدید چند سری  دیگه براتون ترجمه کنن و مهر بزنن...اگر امریکا هستید توی پست خونه یا بانک مدارک و کپی می گیرن و اصلش رو که دست شماست می بینن+ ترجمه و روی اون کپی مهر برابر اصل بودن یا 
Notarize می کنن.

RE: ارسال اصل و یا کپی مدارک - jay - 30-04-2013

ببخشید یک سوال دیگر هم برام پیش اومد
اگر جواب بدید ممنون می شم
اگر بخوای دکترای یک رشته ای اپلای کنی که فوق لیسانس هم همون رو خوندی اما لیسانست غیر مرتبطه
مثلا لیسانس IT خوندی فوق لیسانس روانشناسی دکترا هم می خوای روانشناسی اپلای کنی
برای فرستادن ریزنمرات آیا باید فقط همون ریزنمرات فوق رو بفرستیم
یا باید ریزنمرات لیسانس رو هم بفرستیم؟

RE: ارسال اصل و یا کپی مدارک - Babak - 02-05-2013

سوال شما خیلی به این موضوع مربوط نیست. به طور خلاصه جواب می‌دم. شما باید هم نمرات لیسانس و هم فوق لیسانس رو ارسال کنید.

RE: ارسال اصل و یا کپی مدارک - sattares - 28-09-2017

سلام
یه دانشگاه تو کره از من میخاد که اصل مدرک لیسانس و ریز نمره رو براشون بفرستم.ریز نمره رو میشه چنتا از دانشگاه گرفت و براشون فرستاد ولی اخه لیسانس رو من چیکار کنم؟؟؟
فرصتم محدوده لطفا کمک کنید