آکادمیا کافه
اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه (/Thread-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - amin_mb - 18-03-2013

درود

در این تاپیک، فرآیند، مراحل، مدارک مورد نیاز و مطالب مورد نیاز اقدام برای ویزای کانادا از سفارت کانادا در ترکیه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

موفق باشید.

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - slz - 26-11-2013

با سلام
من میخوام برای ویزا اقدام کنم ...از چه سفارت خونه ای اقدام کنم بهتره؟ چه زمانی اقدام کنم؟و چه مقدار هزینه می خواد؟
ممنونم

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - مهمان - 19-10-2015

سلام
بهترين گزينتون آنكارا هست

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - jakeli1390 - 14-11-2015

با سلام 
من واسه فال 2015 از آمریکا واسه دکتری مهندسی مکانیک پذیرش داشتم. اما به دلیل مقاله هام در زمینه نفت و گاز با بند 501 رد شدم. حالا از دانشگاه لاوال پذیرش فول فاند دارم. اما استادم تو نامه فاند اسم شرکت رو (Hydro-Quebec) آورده و تا جایی که دیدم این شرکت در زمینه انرژی های نو کار می کنه. حالا سوالی که داشتم اینه که آیا سفارت کانادا هم مثل آمریکا به انرژی حساسه؟ آیا لازمه که از استادم بخوام اسم اون شرکت رو از نامه فاند حذف کنه؟سوال دیگه اینکه من توی فرم ویزا نمی خوام راجع به ریجکت شدن ویزام بگم. ولی نمی دونم که آیا ممکنه دستم رو بشه یا نه؟!!
اگر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون می شوم.
با تشکر

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - Andre - 14-11-2015

(14-11-2015, 12:53 AM)jakeli1390 نوشته: با سلام 
من واسه فال 2015 از آمریکا واسه دکتری مهندسی مکانیک پذیرش داشتم. اما به دلیل مقاله هام در زمینه نفت و گاز با بند 501 رد شدم. حالا از دانشگاه لاوال پذیرش فول فاند دارم. اما استادم تو نامه فاند اسم شرکت رو (Hydro-Quebec) آورده و تا جایی که دیدم این شرکت در زمینه انرژی های نو کار می کنه. حالا سوالی که داشتم اینه که آیا سفارت کانادا هم مثل آمریکا به انرژی حساسه؟ آیا لازمه که از استادم بخوام اسم اون شرکت رو از نامه فاند حذف کنه؟سوال دیگه اینکه من توی فرم ویزا نمی خوام راجع به ریجکت شدن ویزام بگم. ولی نمی دونم که آیا ممکنه دستم رو بشه یا نه؟!!
اگر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون می شوم.
با تشکر

اول از همه تبریک میگم بابت پذیرشی که داشتید. یکی از مواردی که در پروسه ویزا بررسی میشه اینه که فاند های تعلق گرفته از چه منابعی ارائه میشند. مسأله انرژی همیشه یکی از مسائلی بوده که برای ویزای دانشجویی دانشجویان ایرانی در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و ... مورد مسأله بوده. با این حال هیچ قطعیتی وجود نداره که بشه گفته که پروسه ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد یا خیر.

مسائل متعددی رو عنوان کردید که سعی میکنم نظر خودم رو به ترتیب براشون ارئه کنم. اول از همه راجع به حذف کردن اسم مراجع ارائه کننده فاند از نامه پذیرش، خود سفارت در صورت نیاز با استادتون و دانشکده تماس میگیره و اطلاعات لازم رو از ایشان کسب میکنه. استادتون به عنوان یک کارمند و شخصی که در دانشگاه لاوال به عنوان هیأت علمی مشغوله نمیتونه اطلاعات رو از سفارت و یا مراجع دیگه مخفی کنه. عنوان کردن این مسأله تنها وجهه بدی از شما در چشم استاد ممکنه به وجود بیاره. در این حالت بهتره تنها صبر کنید و همانطور که گفتم خودشون با استادتون تماس خواهند گرفت.

اینکه بخواید ریجکت قبلی رو اعلام کنید یا نه تنها به خودتون بستگی داره. من بودم کاملاً رو راست پیش میرفتم. اگر در هریک از مراحل متوجه بشن که شما False Information ارائه کردید، این امر منجربه رد ویزا خواهد شد.

در کل بر اساس شواهد موجود پروسه ویزا نسبت به ماهای قبل به مراتب روتین تر شده و حساسیتها نسبت به سالهای گذشته کمتر شده. فقط سریعتر اقدام کنید که زمانی تا شروع ترم جدید باقی نیست و با شرایط شما ممکنه پروندتون طولانی تر از حد معمول بشه (مثلاً بین 80 یا 100 روز به بالا) و این با شروع کلاسها تداخل داره.

پیشنهاد من: پیشنهاد میکنم که کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و آلمان هم در دیدرس داشته باشید و ددلاین شون و سایر موارد برای اپلای کردن رو در نظر بگیرید که گزینه های دیگر هم داشته باشید.

موفق باشید.

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - anis - 18-02-2016

ایا حتما برای گرفتن ویزا باید به ترکیه سفر کنم ......من میخوام از طریق دفتر اعزام دانشجو اقدام کنم

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - Matinking - 18-02-2016

(18-02-2016, 12:01 PM)anis نوشته: ایا حتما برای گرفتن ویزا باید به ترکیه سفر کنم ......من میخوام از طریق دفتر اعزام دانشجو اقدام کنم

سلام

به جز biometrics که می تونه در هر کدوم از دفاتر VAC همه جای دنیا انجام بشه، بررسی application شما در آنکارا انجام خواهد شد...
به هر حال باید از اونجا pick up بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - Radben - 13-06-2018

سلام

من و خانوادم قصد داريم ويزاي پنج ساله ي كانادا رو بگيريم ولي نميدونيم ايا از طريق اژانس اقدام كنيم بهتره يا خودمون

شرايطمون به نسبت خوبه حساب بانكي و ملك داريم در حال حاضر ويزاي دو ساله ايتاليا را كه براي دومين بار هست داخل پاس داريم من و پسرم ويزاي امريكا رو قبلا گرفتيم سفر هم زياد ميريم

به نظرتون ايا ريز كاري هاي خاصي داره از طريق اژانس اقدام كنيم يا خودمون انجام بديم ؟

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - automotive - 15-06-2018

(13-06-2018, 12:33 PM)Radben نوشته: سلام

من و خانوادم قصد داريم ويزاي پنج ساله ي كانادا رو بگيريم ولي نميدونيم ايا از طريق اژانس اقدام كنيم بهتره يا خودمون

شرايطمون به نسبت خوبه حساب بانكي و ملك داريم در حال حاضر ويزاي دو ساله ايتاليا را كه براي دومين بار هست داخل پاس داريم من و پسرم ويزاي امريكا رو قبلا گرفتيم سفر هم زياد ميريم

به نظرتون ايا ريز كاري هاي خاصي داره از طريق اژانس اقدام كنيم يا خودمون انجام بديم ؟

سلام
خیر ریزه کاری خاصی ندارد و خودتان انجام بدهید.

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - AitUniversity - 27-07-2018

(13-06-2018, 12:33 PM)Radben نوشته: سلام

سلام
در تکمیل صحبت دوستممون فقط تای مالی رو قوی بذارید + گردش حساب رو بالا بیارید خوبه