آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 06-11-2013

(06-11-2013, 08:01 PM)'7nim' نوشته: با سلام
من 2 تا توصیه نامه گرفتم از استادام.الان این 4 دانشگاه برای پذیرش مد نظرمه که فقط اولی برای رشته من تابع uni assit هست.
tu chemnitz,magdeburg,clausthal,braunschweig
پس با این وجود برای htw berlin هم با B1 درخواست میدمو شانسمو امتحان می کنم.البته htw berlin ایمیل من رو جواب داد گفت حتما باید مدرک C1 داشته باشید توی سایشتم همینون نوشته.اما بعضی دانشگاه ها مثل اینا که میخوام اقدام کنم نوشته موقع درخواست B1 لازمه اما برای سر کلاس رفتن B2 رو میخواد.یعتی من بعد پذیرش گرفتنم باید آلمان یا ایران سر کلاس برم و مدرک B2 بگیرم بعد سر کلاس بشینم.
حالا من برای Uni assist یعنی دانشگاه کمنیتز یا برلین باید اسکن ریکام رو بفرستم اما برای دانشگاه های دیگه باید خود ریکام رو بفرستم؟خوب این طوری باشه من 3 یا 4 تا ریکام میخوام.میشه ازشون کپی رنگی بگیرم یا نه باید 4 تا بنویسم بدم امضا کنن؟چون شاید تا اون موقع تعداد دانشگاه هام بیشترم شد یعنی 7و8 تا مثلا.اون موقع تکلیف چیه؟باید به تعداد امضا بگیرم؟از استاد زشته.شایدم قبول نکنه.یعنی اگه کپی رنگی بگیرم بفرستم بفهمن ایراد می گیرن یا نه اصلا معلوم نمیشه یا بشه ایرادی نداره؟راهی نیست ابتدا برای بررسی اولیه به استاد یا همون بخش بین المللی دانشگاه عین uni assist اسکن مدارک رو بفرستیم بعد اگه تایید کردن پست کنیم برای پذیرش یا ثبت نام؟چون واقعا استادم امضا کرده حالا کپی رنگی بگیرم فقط کار خودمو استادو راحت کردم.البته من تو این دانشگاه ها ندیدم راجع به ریکام ننوشته باشن اما لازمه درسته؟یعی لازمم نباشه تو پذیرش شانسمو بالا میبره دیگه نه؟
مورد دیگه اینکه تو یه دانشگاه خوندم نوشته بود که مدرک کارشناسی باید 7 ترمه باشه.برای من بیشتر از 8 ترم بوده مشکلی پیش میاد؟یعنی این موضوع جز باید هاست و یا فقط شانس پذیرشو بالا میبره تموم کردن تو 7 ترم؟

بله. مشکلی نداره. شما توصیه نامه رو بگیر و برای دانشگاههای متعددی با کپی رنگی ارسال کن.
راجه به ریکام نوشته نیست اما من خودم ارسال کردم. به هر حال جزو حداقل های بسیاری از دانشگاهها نیست اما بودنش هم مهمه.
من این مورد 7 ماه یا کمتر و بیشتر رو باهاش برخورد نداشتم.!!!! به هر حال نباید سنوات یا مدت تحصیلت بطول بکشه. به طبع 8 ترم بصورت نرمال در همه جا پذیرفتنی است.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - 7nim - 06-11-2013

منم به نظرم بهتره که کپی رنگی بگیرم چون امکان داره بخوام 7 یا 8 تا دانشگاه درخواست بدم همون کپی رنگی بهتره.فقط بفمن هم ایراد نمی گیرن که؟نهایتش با استاد چک می کنن و مشکلی پیش نمیاد دیگه.
من سنوات نخوردم چون سنوات 12 ترم بیشتر باشه میخوره اما 10 ترمه تموم کردم و دلیل اونم اینه که با 154 واحد کارشناسی گرفتم نه 144 واحد.اینکه تعداد واحد بیشتری هم پاس کردم تاثیری توی پذیرش داره و اینکه تو 10 ترم تموم کردم؟لازمه بهشون توضیح بدم که به این دلیل 10 ترم شد یا نه نمی خواد؟
*توضیح اینکه من جز اولین خروجی ها  تو رشته مهندسی مکانیک-نیروگاه و انرژی علوم تحقیقات بودم و چون واحدها کم وکسر شد و دیر و زود ارائه شد درسم طول کشید و واحد هامم زیاد شد وگرنه 140 واحد بود.
راهنمایی کنید ممنون میشم.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 06-11-2013

(06-11-2013, 08:50 PM)'7nim' نوشته: منم به نظرم بهتره که کپی رنگی بگیرم چون امکان داره بخوام 7 یا 8 تا دانشگاه درخواست بدم همون کپی رنگی بهتره.فقط بفمن هم ایراد نمی گیرن که؟نهایتش با استاد چک می کنن و مشکلی پیش نمیاد دیگه.
من سنوات نخوردم چون سنوات 12 ترم بیشتر باشه میخوره اما 10 ترمه تموم کردم و دلیل اونم اینه که با 154 واحد کارشناسی گرفتم نه 144 واحد.اینکه تعداد واحد بیشتری هم پاس کردم تاثیری توی پذیرش داره و اینکه تو 10 ترم تموم کردم؟لازمه بهشون توضیح بدم که به این دلیل 10 ترم شد یا نه نمی خواد؟
*توضیح اینکه من جز اولین خروجی ها  تو رشته مهندسی مکانیک-نیروگاه و انرژی علوم تحقیقات بودم و چون واحدها کم وکسر شد و دیر و زود ارائه شد درسم طول کشید و واحد هامم زیاد شد وگرنه 140 واحد بود.
راهنمایی کنید ممنون میشم.

خیر مشکل ساز نیست خودم هم پیشتر این کار رو انجام داده بودم. نیازی به توضیح اضافی نیست دنبال حاشیه برای خود نباشید
در این خصوص و تعداد واحد شماری مشکلی نیست مهم دروس خاصی هست که باید پاس میکردید. 
موفق باشی

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - 7nim - 11-11-2013

(03-11-2013, 04:18 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما. 
بله باید نسخه اصلی مدارک رو ارسال کنید و برای باقی نسخه کپی اون مدارک. برای پست هم برای بخش بین الملل دانشگاه البته به همراه فرم اپلیکیشن انلاین.
عرض کردم اکثر دانشگاههای المان علاوه بر روند انلاین نیاز به ارسال مدارک بصورت پست رو هم طلب میکنن.من هنوز رته کارشناسی شما رو نمیدونم. اما دانشگاه صنعتی برانشویگ تنها در دپارتمان مکانیک رشته انرژی رو ارائه میده (لینک). شهر کلاسهوال هم خوبه اما نمیونم برای چه رشته ای میخوای اقدام کنی!!!
نمره زبانت خوبه و شانست بالاست نگران نباش.

جناب من یه قایل راهنمای المان دیدم که نوشته هر دانشگاهی چند دانشکده داره و هر دانشکده دارای موسسات هست.تو قسمت رشتهای آلمانی دانشگاه براونشوایگ فقط مکانیک که machinebau هست رو دیدم اما تو لینکی که شما دادین تو قسمت energy & process engineering و زیر مجموعش زده institute for energy & process systems engineering 
خوب این همون institute یا موسسه هست که تو راهنما گفته که در واقع یه بخش علمیه یا نه منظورش رشته ارشد مهندسی سیستم های فرایند که مرتبط با انرژیه هستش؟چون من تو قسمت رشته فقط ارشد مکانیک رو دیدم.خواستم بدونم این رشته هست یا که مثلا نه موضوعی که دانشجوهای ارشد مکانیک میتونن راجع بهش تحقیق کنن در هنگام تحصیل ارشد مکانیک یا چیزی شبیه این به طور غیر مستقیم نه که رشته مهندسی ارشد مستقیم باشه؟
من شنیدم که سمت غرب المان بهتره از شرق کلا از لحاظ ارامش و کار و موقعیت و جایگاه و اینکه این شهر رو هم شنیدم که خویه و دانشگاهشم خوبه وهزینه 500 یورو هم میشه با کار دانشجویی تا حدی از پسش بر اومد.البته درسته که میشه انتقالی گرفت اما کلا خواستم بدونم که این دانشگاه این رشته رو مستقیما داره ونامش همینه که گفتم یا نه.
https://www.tu-braunschweig.de/studieninteressierte/studienangebot/index.html
https://www.tu-braunschweig.de/fmb/instituteforschung

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 12-11-2013

(11-11-2013, 07:08 PM)'7nim' نوشته:
جناب من یه قایل راهنمای المان دیدم که نوشته هر دانشگاهی چند دانشکده داره و هر دانشکده دارای موسسات هست.تو قسمت رشتهای آلمانی دانشگاه براونشوایگ فقط مکانیک که machinebau هست رو دیدم اما تو لینکی که شما دادین تو قسمت energy & process engineering و زیر مجموعش زده institute for energy & process systems engineering 
خوب این همون institute یا موسسه هست که تو راهنما گفته که در واقع یه بخش علمیه یا نه منظورش رشته ارشد مهندسی سیستم های فرایند که مرتبط با انرژیه هستش؟چون من تو قسمت رشته فقط ارشد مکانیک رو دیدم.خواستم بدونم این رشته هست یا که مثلا نه موضوعی که دانشجوهای ارشد مکانیک میتونن راجع بهش تحقیق کنن در هنگام تحصیل ارشد مکانیک یا چیزی شبیه این به طور غیر مستقیم نه که رشته مهندسی ارشد مستقیم باشه؟
من شنیدم که سمت غرب المان بهتره از شرق کلا از لحاظ ارامش و کار و موقعیت و جایگاه و اینکه این شهر رو هم شنیدم که خویه و دانشگاهشم خوبه وهزینه 500 یورو هم میشه با کار دانشجویی تا حدی از پسش بر اومد.البته درسته که میشه انتقالی گرفت اما کلا خواستم بدونم که این دانشگاه این رشته رو مستقیما داره ونامش همینه که گفتم یا نه.
https://www.tu-braunschweig.de/studieninteressierte/studienangebot/index.html
https://www.tu-braunschweig.de/fmb/instituteforschung

بله شما درست می فرمایید، در واقع رشته مکانیک یا همون به المانی machinebau در دانشگاه صنعتی برانشویگ بسیار قویه، اما اون زیر دپارتمانها در واقع فیلد شما رو برای انجام تحقیقات و تز مربوطه منتهی میکنه. پس اگر به گرایشی که علاقه داری باید بعدها زیر دپارتمان خودتم مشخص کنی. پس اینها رشته نیستن اما زیر مجموعه ای از  رشته مکانیکه که بعدها شما توش در خصوص زمینه مورد علاقت تحقیق کنی.
کلاً سمت غرب و جنوب المان هزینه و صنعت قویتری بکار رفته و به طبع مردم علاقه دارن بیشتر این قسمتها زندگی کنن. اما حسن شرق هم هزینه معقول و تعداد دانشگاههای ممتاز است.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - 7nim - 15-11-2013

من تو دانشگاه leibniz hannover دیدم ارشد انرژی باد و ارشد مکانیک داره.راجع به ارشد مکانیک نوشته که میتونی تو بحث تخصصی از 16 مورد زیر 3 مورد فعالیت کنی.فکر کنم شبیه به برانشوایگه.این طوری باشه فکرم زد که برای ارشد مکانیک هم پذیرش بگیرم تا تو بخش انرژی کار کنم و چون ارشد مکانیک میگیرم با توجه به صنعت آلمان بیشتر شانس برای کار داشته باشم از لحاظ نوع کار.ارشد کلا این طوریه یا تو این دانشگاه ها این طورین؟جون برای دانشگاه مگدبورگ یا کمنیتز رو دیدم برای ارشد مکانیک یه سری دروس رو نوشته بود اما این دانشگاه ها نوشتن که خودت باید تو یکی از این موارد کار کنی به صورت تخصصی.شرق ارزون تره و یا بهتر بگم شهر های کوچک هر جایی جه شرق چه غرب ارزون تره اما گویا کار دانشجویی وی یا کار تخضضی بعد از اتمام تحصیل انگار توی غرب بهتر پیدا میشه.درسته؟
یکیم اینکه بهتره که اگه تو شهر بزرگ پذیرش یا انتقالی گرفتم خونه هم همون شهر بگیرم یا شهر کوچک نزدیکش؟چون الان مثلا تو هانوفر یا برلین نگاه کردم دیدم شهرهای کوچک اطرافش هزینه خونه کمتره اما خوب مسلما هزینه رفت و امد و وقت که حداقل دیگه 45 دقیقه میشه رو هم باید در نظر گرفت.یعنی فکرکنم اگه شهر شهر بزرگ دانشگاهم باشه بهتره خونه هم همون جا بگیرم تا اینکه شهر کوچک اظرافش که باصرفه تر باشه.درسته یا نه؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - farhang1372 - 18-11-2013

سلام.من رشته ام برق-قدرته توی مقطع کارشناسی.میخواستم ببینم معیارههای دانشگاههای المان برای پذیرشه من توی مقطع کارشناسی ارشد چیه(اگه میشه اولویت بندی کنید)؟و اینکه ایا تجربه کاری داشتن توی رشته خودت براشون مهمه!یا مثله امریکا....(منظورم اینه ارزششو داره دنبالش باشم یا نه؟).///شرایطه پذیرشه با فاند و بدونه فاندشون چطوریه؟اگه میشه لطف کنین کامل توضیح بدین ممنون.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - rulany - 18-11-2013

(18-11-2013, 09:24 PM)'farhang1372' نوشته: سلام.من رشته ام برق-قدرته توی مقطع کارشناسی.میخواستم ببینم معیارههای دانشگاههای المان برای پذیرشه من توی مقطع کارشناسی ارشد چیه(اگه میشه اولویت بندی کنید)؟و اینکه ایا تجربه کاری داشتن توی رشته خودت براشون مهمه!یا مثله امریکا....(منظورم اینه ارزششو داره دنبالش باشم یا نه؟).///شرایطه پذیرشه با فاند و بدونه فاندشون چطوریه؟اگه میشه لطف کنین کامل توضیح بدین ممنون.

فاند كه در مقطع ارشد تقريبا خبري نيست!همين كه شهريه ندارند خودش فاندديگه!
اولويت هم به نظر من معدل و SOP خيلي مهم.بعدش توصيه نامه و شرايط رزومه ي شما مهم ميتونه باشه.مدرك زبان در آخر .مگر اينكه مثل بعضي از دانشگاه ها مثل آخن گفته باشن كه نمره ي GRE تاثير مثبت داره.
شرايط كاري هم بستگي به دانشگاه داره.مثلا دانشگاه اولدنبورگ خيلي گير رو سابقه كار و بدون سابقه كار تقريبا شانس پذيرش صفر(به خودم اينو گفتن) و اما دانشگاه مونيخ خيلي معيار نيست واسش

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - farhang1372 - 18-11-2013

من ترمه 5 کارشناسی ام معدلم خیلی پایینه حدودا 14.پس با این شرایطی که rulany جان گفتین احتماله پذیرشم خیلی کمه.شما چه پیشنهادی برام دارین کشوره دیگه ای رو واسه پذیرش انتخاب کنم یا پیشنهاده دیگه ای واسم دارین؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Unbroken - 19-11-2013

(18-11-2013, 11:17 PM)'farhang1372' نوشته: من ترمه 5 کارشناسی ام معدلم خیلی پایینه حدودا 14.پس با این شرایطی که rulany جان گفتین احتماله پذیرشم خیلی کمه.شما چه پیشنهادی برام دارین کشوره دیگه ای رو واسه پذیرش انتخاب کنم یا پیشنهاده دیگه ای واسم دارین؟

ببینید دوست عزیز، من نمیدونم شما چند واحد پاس کردین، ولی باز اگر ترم 5 هستین تاحدودی فرصت جبران معدل دارین، حداقل نزدیک به 15...
از طرفی همه چی با معدل سنجیده نمیشه، بستگی به رزومه شما داره، هرچند به کشور مورد نظر هم بستگی داره، اصولاً دانشگاه  های کانادا نسبت به کشورهای دیگه، خیلی رو معدل حساس هستن، ولی شما اگر برای ارشد بخواین اقدام کنین کلاً برای ارشد فاند خیلی کمه، مگه شرایط شما خیلی خاص و رزومه خیلی خوبی داشته باشید...
یکی از راه های تقویت رزومه و شرایط خودتون اینکه بتونین معدل پایینتون رو کاور کنین، نمره GRE هستش، یعنی هرچی نمره GRE بیشتری بگیرین شانس بیشتری برای پذیرش دارین، البته نمیشه در مورد فاند نظر داد چون همونطوری که گفتم فاند برای ارشد خیلی کمه...
یه راه دیگه شاید بد نباشه(البته به نظر من) شما میتونید ارشد رو در یک دانشگاه خیلی خوب تو ایران بخونید، و بتونید رزومه خیلی خوبی درست کنید، معدل بالا در ارشد، مقاله و...، تو این فاصله وقت زیادی هم خواهید داشت برای نمره خیلی خوب گرفتن در GRE که بتونید شانس خودتون رو برای گرفتن پذیرش واسه دکترا همراه با فاند بالا ببرید، چون نمره خوب گرفتن در GRE یه مقدار زمان بر هم هست، البته این نظر شخصی منه، میتونید از نظر بقیه دوستان هم استفاده کنید...
موفق باشید