آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - afrooz.a - 11-01-2017

(11-01-2017, 12:04 AM)Matinking نوشته: سوالتون جواب digital ی نداره...
بسته به اینکه:

- هدف کدوم کشور هست...
- زمینه مورد نطرتون چی هست و دنبال چه تیپ پروژه ای هستید...
- نمراتتون (زبان و غیره) در چه حدی هست...
- و ...

هر دو می تونند جواب باشند... 
اگر انتخاب های درستی هم نکنید می تونند هیچکدوم جواب نباشند!

به علاوه محدودیت های زیادی مثل gap در ویزا گرفتن از بعضی کشور ها باید در جواب سوال های بالا لحاظ بشه...

ممنون از پاسختون
هدفم کشور آلمان و تحقیقی که در نظر دارم واسه مقطع دکترا انجام بدم در رشته های مدیریت فناوری اطلاعات، کسب و کار الکترونیک، و یا فناوری اطلاعات سبز و پایداری محیط زیست (که تز ارشدم بود) هست. اگه اطلاعاتی دارید در زمینه ی پذیرش این رشته ها در آلمان خوشحال میشم راهنماییم کنید

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Matinking - 11-01-2017

(11-01-2017, 02:46 AM)afrooz.a نوشته: ممنون از پاسختون
هدفم کشور آلمان و تحقیقی که در نظر دارم واسه مقطع دکترا انجام بدم در رشته های مدیریت فناوری اطلاعات، کسب و کار الکترونیک، و یا فناوری اطلاعات سبز و پایداری محیط زیست (که تز ارشدم بود) هست. اگه اطلاعاتی دارید در زمینه ی پذیرش این رشته ها در آلمان خوشحال میشم راهنماییم کنید

در این رشته ها position دکترا در آلمان کم نیست... طبیعتا شانس دارید... وب سایت اساتید و دپارتمان ها رو بررسی کنید...

منتها از نقطه نظر ویزا سفارت آلمان بعضا برای کسانی که gap زیاد دارن مشکل درست می کنه... توصیه می کنم در تنظیم SoP خیلی قوی عمل کنید تا در مورد علت رفتنتون مستقیما بهشون حس "مهاجرت" دست نده...

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - afrooz.a - 11-01-2017

(11-01-2017, 03:08 AM)Matinking نوشته: در این رشته ها position دکترا در آلمان کم نیست... طبیعتا شانس دارید... وب سایت اساتید و دپارتمان ها رو بررسی کنید...

منتها از نقطه نظر ویزا سفارت آلمان بعضا برای کسانی که gap زیاد دارن مشکل درست می کنه... توصیه می کنم در تنظیم SoP خیلی قوی عمل کنید تا در مورد علت رفتنتون مستقیما بهشون حس "مهاجرت" دست نده...
ممنون از پاسخ. چشم در مورد sop به نکته خوبی اشاره کردین. در مورد gap هم حرفتون کاملا درسته اما از gap لیسانسمه که خیلی گذشته ، واسه فوق، اسفند 94 دفاع کردم. هنوز یک سال نشده. یعنی از نظر اونا این مدت هم طولانیه؟ با توجه به اینکه تا آیلتس امتحان بدم و یه سری مدارک خورده ریز رو کاملتر فراهم کنم چند ماه دیگه هم میگذره. در همین حد زمان هم واسم رزومم یه نکته ی منفی محسوب میشه؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Matinking - 11-01-2017

(11-01-2017, 12:40 PM)afrooz.a نوشته: ممنون از پاسخ. چشم در مورد sop به نکته خوبی اشاره کردین. در مورد gap هم حرفتون کاملا درسته اما از gap لیسانسمه که خیلی گذشته ، واسه فوق، اسفند 94 دفاع کردم. هنوز یک سال نشده. یعنی از نظر اونا این مدت هم طولانیه؟ با توجه به اینکه تا آیلتس امتحان بدم و یه سری مدارک خورده ریز رو کاملتر فراهم کنم چند ماه دیگه هم میگذره. در همین حد زمان هم واسم رزومم یه نکته ی منفی محسوب میشه؟

اینکه دقیقا چی زود و چی دیر هست نظر officer هست... موردی که عرض کردم یه معیار کلی هست از تجارب قبلی دوستان...

سیاست درست همیشه اینه که do it your best... اگه این رویه رو پیش بگیرید دیگه مثبت و منفی بودن چیزی که دست شما نیست ارزش درگیر کردن ذهن رو نداره... زمان هم شامل این مسئله میشه...

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - afrooz.a - 26-02-2017

با سلام.من چون تا الان هدفم پذیرش دکترا بود اطلاعاتم درمورد پذیرش ارشد محدوده. ممنون میشم راهنمایی کنید.
1- برای دانشگاهی در آلمان که Course start رو زمستون زده چه زمانی باید برای ارتباط با دانشگاه و ثبت نام اقدام کنیم؟
2- در همون مرحله ثبت نام باید ترجمه تمامی مدارک تحصیلی و جواب نمره آیلتسمون آماده باشه؟
3- برای دانشگاهی که course start زمستونه، به نظر شما من نهایتا تا چه ماهی باید امتحان آیلتس بدم؟
4- برای امتحان آیلتس، از چقدر قبل امتحان باید برای آزمون آیلتس ثبت نام کنم؟
5- من از سایت master portal دانشگاه هایی که رشته ی مورد نظرمو داشت دانشگاه هایی که انگلیسی زبان هستند و تحصیل رو رایگان زدند پیدا کردم. امکان فاند گرفتن از این دانشگاه ها، قبل پذیرش یا بعد از پذیرش چقدره؟
6- دانشجوهایی که فاند نمی گیرن باید خونه بگیرن؟ اگه آره هزینه اجاره خونه چقدره؟
7- دانشجوهایی که فاند میگیرن بهشون خوابگاه رایگان تعلق می گیره؟
ممنون از پاسخ

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 28-02-2017

(26-02-2017, 12:31 PM)afrooz.a نوشته: با سلام.من چون تا الان هدفم پذیرش دکترا بود اطلاعاتم درمورد پذیرش ارشد محدوده. ممنون میشم راهنمایی کنید.
1- برای دانشگاهی در آلمان که Course start رو زمستون زده چه زمانی باید برای ارتباط با دانشگاه و ثبت نام اقدام کنیم؟
2- در همون مرحله ثبت نام باید ترجمه تمامی مدارک تحصیلی و جواب نمره آیلتسمون آماده باشه؟
3- برای دانشگاهی که course start زمستونه، به نظر شما من نهایتا تا چه ماهی باید امتحان آیلتس بدم؟
4- برای امتحان آیلتس، از چقدر قبل امتحان باید برای آزمون آیلتس ثبت نام کنم؟
5- من از سایت master portal دانشگاه هایی که رشته ی مورد نظرمو داشت دانشگاه هایی که انگلیسی زبان هستند و تحصیل رو رایگان زدند پیدا کردم. امکان فاند گرفتن از این دانشگاه ها، قبل پذیرش یا بعد از پذیرش چقدره؟
6- دانشجوهایی که فاند نمی گیرن باید خونه بگیرن؟ اگه آره هزینه اجاره خونه چقدره؟
7- دانشجوهایی که فاند میگیرن بهشون خوابگاه رایگان تعلق می گیره؟
ممنون از پاسخ

1- برای ارشد تقریباً از 2-3 ماه قبلش - دکتری هر زمانی از سال
2- مدارک دانشگاهی بله - اما زبان رو ممکنه بهت 1-2 ماه وقت بدن
3- چه فرقی میکنه - شما باید تا ددلاین اماده کنی
4- به بخش زبان مراجعه کنید!
5- هیچ (برای ارشد)
6- خیر - هیچ ربطی نداره، اگر دانشگاه ظرفیت خوابگاهش مناسب باشه به همه تعلق میگیره اگر هم نه که همه باید بیرون خونه بگیرن
7- بله. (فقط دکتری)

[برش] ترجمه غیر رسمی (بدون مهر رسمی مترجم) - Rezaashofte - 11-05-2017

سلام دوستان،امید وارم حالتون خوب باشه،ببخشید من اینو اینجا میگم ولی چاره ای نبود جای دیگه پیدا نکردم
میخواستم ببینم از دوستان کسی هست زحمت بکشه و این متنو به المانی ترجمه کنه؟
من دانشگاه گیلان مهندسی کشاورزی_اب خوندم و میخوام از دانشگاه های المان پذیرش بگیرم،ولی متاسفانه نمیدونم مستر این رشته تو المان چی میشه.توی سایت های المانی رشته هایی مثه
Wasserbau و waserwirtschaft
و چنتا چیز دیگه نوشته ولی مطمئن نیستم کدوم هست.ولی اینو میدونم که توی مستر چنتا رشته مرتبط با این هست که میشه درخواست داد.حالا سوالم اینه که ایا شما موسسه و سایتی رو میشناسید که من بتونم درسا و ماژول های بچلرمو بفرستم براشون و اونا بهم مشاوره بدن که تو مقطع ارشد(مستر) چه رشته هایی رو میتونم در کشور آلمان بخونم؟
من میدونم موقع ثبت نام و ورود به دانشگاه باید مدرک زبان ب2 یا س1 و یا س2 داشته باشم اما میخوام بدونم که در موقع ارسال مدارک برای درخواست پذیرش، مدرک زبان هم الزامی هست یا نه؟ و اینکه حداقل سطح مدرک زبان در موقع درخواست پذیرش چیه؟ و ایا بهم با مدرک ب1 پذیرش مشروط میدید؟ من موقع ثبت نام حتما مدرک c1 ارائه میکنم

RE: [برش] ترجمه غیر رسمی (بدون مهر رسمی مترجم) - Shihan - 11-05-2017

(11-05-2017, 04:03 AM)Rezaashofte نوشته: سلام دوستان،امید وارم حالتون خوب باشه،ببخشید من اینو اینجا میگم ولی چاره ای نبود جای دیگه پیدا نکردم
میخواستم ببینم از دوستان کسی هست زحمت بکشه و این متنو به المانی ترجمه کنه؟
من دانشگاه گیلان مهندسی کشاورزی_اب خوندم و میخوام از دانشگاه های المان پذیرش بگیرم،ولی متاسفانه نمیدونم مستر این رشته تو المان چی میشه.توی سایت های المانی رشته هایی مثه
Wasserbau و waserwirtschaft
و چنتا چیز دیگه نوشته ولی مطمئن نیستم کدوم هست.ولی اینو میدونم که توی مستر چنتا رشته مرتبط با این هست که میشه درخواست داد.حالا سوالم اینه که ایا شما موسسه و سایتی رو میشناسید که من بتونم درسا و ماژول های بچلرمو بفرستم براشون و اونا بهم مشاوره بدن که تو مقطع ارشد(مستر) چه رشته هایی رو میتونم در کشور آلمان بخونم؟
من میدونم موقع ثبت نام و ورود به دانشگاه باید مدرک زبان ب2 یا س1 و یا س2 داشته باشم اما میخوام بدونم که در موقع ارسال مدارک برای درخواست پذیرش، مدرک زبان هم الزامی هست یا نه؟ و اینکه حداقل سطح مدرک زبان در موقع درخواست پذیرش چیه؟ و ایا بهم با مدرک ب1 پذیرش مشروط میدید؟ من موقع ثبت نام حتما مدرک c1 ارائه میکنم

شما برای تحصیل در رشته کشاورزی میتونی بدنیال Agrarwissenschaften  یا اگر رشته مهندسی کشاورزی بدنبال Agraritechnik بگردید. بیشتر دوره های خوب به المانی ارائه میشه اینجا در دانشگاه هوهنهایم میتونی این program   رو چک کنی.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - ehsan70 - 22-07-2017

با سلام
من غیرانتفاعی نرم افزار با معدل 14و نیم بودم اما میخواسم بدونم برای ارشد گرایش هوش مصنوعی بهتر هس آلمانی بخونم یا انگلیسی؟ سایت داد هم چک کردم.
و اینکه اصلا با این معدل و مدرک چقدر شانس پذیرش هس.
و هزینه زندگی چقدر درمیات
 با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - ابراهیم .. - 14-10-2017

باعرض سلام و خسته نباشید بنده دیپلم فنی و حرفه ای دارم بعد از گرفتن مدرک کاردانی دوباره کنکور شرکت کردم و روانشناسی بالینی دانشگاه تهران قبول شدم الان دارم تموم میکنم و معدلم18.5 هست ولی فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستم با این وجود آیا میتونم از مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟ لطفا جواب بدین