آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - roshanak25 - 21-02-2016

سلام دوستان. وقت بخیر
آیا برای مقطع ارشد، مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز هست؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 22-02-2016

(21-02-2016, 10:32 PM)roshanak25 نوشته: سلام دوستان. وقت بخیر
آیا برای مقطع ارشد، مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز هست؟

تعداد بسیاری از دانشگاهها نیاز دارند.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - mahbeigom - 02-03-2016

با سلام
توی لیست مدارک لازم در دانشگاه بن برای رشته ی من نوشته 
  •   a final transcript that proves that you have covered:

1. at least 18 ECTS credit points in mathematics
    2. at least 15 ECTS credit points in theoretical computer science
    3. at least 18 ECTS credit points in programming, software technology, information systems
      at least 10 ECTS credit points for your bachelor's thesis

راستش من سرچ کردم که ECTS چی هست ولی اخرش خوب متوجه نشدم. مربوط به نمراته یا تعداد واحدها؟
یه سوال دیگه اینکه من هنرستانی بودم و اصلا مدرک پیش دانشگاهی ندارم. این که مشکل آفرین نیست؟
سپاس

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - mkan - 07-03-2016

سلام
دوستان چندبرام پیش اومده بود اکه کمکی به رفع اونه کنین ممنون میشم
1) برنامه(ها) ای بطور کامل انگلیسی برگزار میشود ودر موارد خواسته شده برنامه هم گفته شده که انگلیسی است و حتی در مواردی برای پذیرش در این برنامه (ها) از لفظ هیچ سقف زبان المانی مورد نیاز نیست استفاده شده ایا برای چنین برنامه هایی سفارت مدرکی دال بر دانش زبان المانی طلب میکند؟(در سایت سفارت بطور مستقیم نگفته که برای اینگونه برنامه ها زبان المانی نیاز نیست)
2)وقتی مدارک را به یونی اسیست میفرستیم ایا این نهاد میتواند راسا اقدام کرده وشخص را ریجکت کند یا فقط مدارک را ببرسی واحیانا معادلسازی میکند وتصمیم پذیرش را دانشگاه مربوطه میگیرد3؟
3)در اکثر دانششگاههای المانی ندیدم که سقف معدل بذارن میدونم نمرات کاملا بررسی میشه ولی من سقفی ندیدم من اشتباه میکتم یا....؟
4) ژول مورد نیاز برای سفارت باید تو بانکهای المانی باشه وحسابی اونجا با مبلغ تعیین شذده داشته باشه ( طبق گفته سفارت ) یا میشه معادل ریالی پول رو در بانکهای ایران سپرده کررد وبه سفارت نشون داد(طبق گفته دوستان)

*سوالات 2 و 4 شاید اربط مستقیم به اینجا نداشته باشن اما گفتک یه جا همه سوالا و _انشاالله)جوابا باشن خیلی بهتره*
ممنون

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 08-03-2016

(02-03-2016, 09:55 PM)mahbeigom نوشته: با سلام
توی لیست مدارک لازم در دانشگاه بن برای رشته ی من نوشته 
  •   a final transcript that proves that you have covered:

1. at least 18 ECTS credit points in mathematics
    2. at least 15 ECTS credit points in theoretical computer science
    3. at least 18 ECTS credit points in programming, software technology, information systems
      at least 10 ECTS credit points for your bachelor's thesis
راستش من سرچ کردم که ECTS چی هست ولی اخرش خوب متوجه نشدم. مربوط به نمراته یا تعداد واحدها؟
یه سوال دیگه اینکه من هنرستانی بودم و اصلا مدرک پیش دانشگاهی ندارم. این که مشکل آفرین نیست؟
سپاس

بله این در واقع واحد شمارش واحد در مقیاس واحدهای سیستم اموزشی در اروپاست.
- اگر دانشگاه از شما مدرک پیش دانشگاهی بخواهد مشکل ساز خواهد شد.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 08-03-2016

(07-03-2016, 06:23 PM)mkan نوشته: سلام
دوستان چندبرام پیش اومده بود اکه کمکی به رفع اونه کنین ممنون میشم
1) برنامه(ها) ای بطور کامل انگلیسی برگزار میشود ودر موارد خواسته شده برنامه هم گفته شده که انگلیسی است و حتی در مواردی برای پذیرش در این برنامه (ها) از لفظ هیچ سقف زبان المانی مورد نیاز نیست استفاده شده ایا برای چنین برنامه هایی سفارت مدرکی دال بر دانش زبان المانی طلب میکند؟(در سایت سفارت بطور مستقیم نگفته که برای اینگونه برنامه ها زبان المانی نیاز نیست)
2)وقتی مدارک را به یونی اسیست میفرستیم ایا این نهاد میتواند راسا اقدام کرده وشخص را ریجکت کند یا فقط مدارک را ببرسی واحیانا معادلسازی میکند وتصمیم پذیرش را دانشگاه مربوطه میگیرد3؟
3)در اکثر دانششگاههای المانی ندیدم که سقف معدل بذارن میدونم نمرات کاملا بررسی میشه ولی من سقفی ندیدم من اشتباه میکتم یا....؟
4) ژول مورد نیاز برای سفارت باید تو بانکهای المانی باشه وحسابی اونجا با مبلغ تعیین شذده داشته باشه ( طبق گفته سفارت ) یا میشه معادل ریالی پول رو در بانکهای ایران سپرده کررد وبه سفارت نشون داد(طبق گفته دوستان)

*سوالات 2 و 4 شاید اربط مستقیم به اینجا نداشته باشن اما گفتک یه جا همه سوالا و _انشاالله)جوابا باشن خیلی بهتره*
ممنون

1- خیر
2- بله
3- درصد خیلی کم هستن که سقف ندارن اما براساس تجربه بیان شده که متقاضی با رزومه خوب رو میگیرن. مانند دانشگاههای معروف صنعتی مونیخ ، اخن و ....
4- خیر. در ابتدا در بانک ایرانی بعد که ویزا شما approved شد باید برای انتقال در بانکی در المان اقدام کنید این هم بستگی به شهر و دانشگاه مبدا داره. برخی پول را بلوکه میکنند برخی هم خیر.

[برش] جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - sattares - 16-09-2016

سلام به دوستان عزیز
من میخام برای ارشد دانشگاه اخن المان اقدام کنم ولی معنی یکی از نیازمندیهاشون رو نمیفهمم
NC, the study placement acceptance or admissions letter
یعنی چه؟؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - mr.h.gm - 27-09-2016

سلام دوستان ببخشید من الان سطح A2 رو تموم کردم و تا هفت ماه دیگه B1 میگیرم.
رشتم مدیریت هست برای ارشد میخوام یه دوره که کاملا زبانش آلمانی باشه پذیرش بگیرم تو همین فیلد مدیریت و مارکتینگ و استراتژیک. یکی بهم گفت که B2 حتما باید داشته باشی. سوالم اینه با B1 هم میتونم پذیرش بگیرم و از ایران برم یا باید B2 بگیرم حتما ؟
درضمن ممنون میشم یکی تفاوت فاخ هوخ شوله و دانشگاه رو دقیق بهم بگه. من میخوام ارشدو بگیرم وارد کار شم ینی اینطوریه که حاضرم برگردم ایران اما دکترا نخونم. با این هدفم فاخ هوخ شوله بهتر نیست؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Matinking - 28-09-2016

(27-09-2016, 09:41 PM)mr.h.gm نوشته: سلام دوستان ببخشید من الان سطح A2 رو تموم کردم و تا هفت ماه دیگه B1 میگیرم.
رشتم مدیریت هست برای ارشد میخوام یه دوره که کاملا زبانش آلمانی باشه پذیرش بگیرم تو همین فیلد مدیریت و مارکتینگ و استراتژیک. یکی بهم گفت که B2 حتما باید داشته باشی. سوالم اینه با B1 هم میتونم پذیرش بگیرم و از  ایران برم یا باید  B2 بگیرم حتما ؟
درضمن ممنون میشم یکی تفاوت فاخ هوخ شوله و دانشگاه رو دقیق بهم بگه. من میخوام ارشدو بگیرم وارد کار شم ینی اینطوریه که حاضرم برگردم ایران اما دکترا نخونم. با این هدفم فاخ هوخ شوله بهتر نیست؟

سلام

- "یکی" و چیزی که گفته معیار دقیقی برای کار شما نیست... به سایت program مدنظرتون مراجعه کنید تا بی حرف و حدیث معلوم بشه مینیمم مد نظر دانشگاه چی هست...

- سوال دومتون جواب مفصلی می طلبه که اینجا بهش اشاره شده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - mr.h.gm - 28-09-2016

(28-09-2016, 03:54 AM)Matinking نوشته: سلام

- "یکی" و چیزی که گفته معیار دقیقی برای کار شما نیست... به سایت program مدنظرتون مراجعه کنید تا بی حرف و حدیث معلوم بشه مینیمم مد نظر دانشگاه چی هست...

- سوال دومتون جواب مفصلی می طلبه که اینجا بهش اشاره شده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دقیقا حق با شماست ممنونم البته من بلد نیستم پروگرام هارو و ریکوایرمنت هاشونو چک کنم تصمیم دارم بعد از رسیدن به سطح ب۱ بیفتم دنبال این چیزا فقط میشه بگید الان با ب ۱ میشه ارشد مدیریت به زبان آلمانی پذیرش گرفت رفت ؟