آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 15-11-2014

(14-11-2014, 11:06 PM)'manesht' نوشته: سلام
من برای ارشد کامپیوتر میخوام اقدام کنم.با خوندن فروم متوجه شدم باید دیپلم و پیش دانشگا هی هم تایید و ترجمه کنم
حال سوال اینجاست
من اول دبیرستان خوندم و 2سال بعدش رفتم فنی و حرفه ای ( کلا 3سال خوندم و پیش نداشتم )الان من باید چیکار کنم؟
از کجا نمراتم بگیرم ؟
با تشکر از شما.

از اونجایی که مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم اجباریه و سفارت و دانشگاه روش تاکید دارن شما میتونی  متقاضیانی که دوره دیپلم آنها هنرستان بوده و بدون مدرک پیش دانشگاهی مقاطع فوق دیپلم و لیسانس را گذرانده اند ، پذیرش در مقطع فوق لیسانس بستگی به رشته و دانشگاه دارد در غیر اینصورت پذیرش لیسانس گرفته و سپس مدرک لیسانس خود را با مدرک لیسانس آلمان تطبیق داده که موجب گذراندن چندین واحد پیش نیاز می شود . 

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Glee - 26-11-2014

سلام
دوستان در قسمت مدارک لازم برای اپلای یکی از موارد اینه:
Grading and Awarding System
(If not included on your transcript / certificate)
اینم توضیحی هست که زیرنویس کرده براش:
Please note that we cannot evaluate your application well if your grading and awarding system is not explained. In some countries/ universities, “1” stands for “very good”, whereas in others it means “just one out of five points”, i.e. “very bad” (grading system).And how is your final average grade calculated? Is every class counted, and do they all count the same (grading system)? For both grading and awarding, it is very important to know the minimum passing marks / lowest possible grade, and maximum achievable marks / best achievable grade.
(تو کارنامه ها که همچین معیارهایی که بهش اشاره شده وجود نداره)
دوستان این رو باید از کجا گرفت؟ و کجا تایید کرد؟
یه سئوال دیگه:
University Admission Exam
(Obligatory for applicants from states with university admission exams)
این گزینه همون کارنامه و مدرک قبولی در کنکوره و باید از سازمان سنجش گرفت؟؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Glee - 27-11-2014

(26-11-2014, 12:58 PM)'ftn' نوشته: سلام
دوستان در قسمت مدارک لازم برای اپلای یکی از موارد اینه:
Grading and Awarding System
(If not included on your transcript / certificate)
اینم توضیحی هست که زیرنویس کرده براش:
Please note that we cannot evaluate your application well if your grading and awarding system is not explained. In some countries/ universities, “1” stands for “very good”, whereas in others it means “just one out of five points”, i.e. “very bad” (grading system).And how is your final average grade calculated? Is every class counted, and do they all count the same (grading system)? For both grading and awarding, it is very important to know the minimum passing marks / lowest possible grade, and maximum achievable marks / best achievable grade.
(تو کارنامه ها که همچین معیارهایی که بهش اشاره شده وجود نداره)
دوستان این رو باید از کجا گرفت؟ و کجا تایید کرد؟
یه سئوال دیگه:
University Admission Exam
(Obligatory for applicants from states with university admission exams)
این گزینه همون کارنامه و مدرک قبولی در کنکوره و باید از سازمان سنجش گرفت؟؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم.

اینو خودم جواب بدم. از دانشگاه پرسیدم این جواب رو گفتن:
Yes, your former university has to certify the official grading system. Please send this document with your application documents.
دومی هم که همون گواهی کنکوره، و باید از سازمان سنجش گرفت و بعد مهر وزارت علوم، و ترجمه و ...

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Glee - 23-12-2014

سلام
تو فرم آنلاین اپلیکیشن گزینه زیر رو داشت (بقیه گزینه ها شامل ما نمیشد):
I do not know./ I am insured through a provider in another country and will verify my coverage or my exemption from statutory coverage in the German public health insurance system before enrollment at ---University.
و باید تیک زده میشد، که من هم زدم. الان که میخوام فرم رو سابمیت کنم، ازم یک سری مدارک میخواد که باید میل شه به دانشگاه، و یکیشون هم اینه:
Evidence of student health insurance (issued by a compulsory health insurance company) (Copy)
الان چیکار کنم، بیمه من بیمه خدمات درمانی هست و فکر نمی کنم خارج از کشور هم کاور کنه، در ثانی همینطور فارسیش که فکر نکنم به درد بخوره، باید ترجمه بشه دیگه...؟؟؟!!! خوب وقتی به درد اونور هم نمی خوره، چرا باید فرستاد. اصلا هم زمان ندارم که بخوام پرس و جو کنم. البته خود coordintor هم چندان اطلاعاتی راجع به این قضایا نداره؟

-از طرف دیگه به من گفته شده بود که سفارت کپی مدارک انگلیسی (اصل) مثل کارنامه ی تافل و جی آر ای رو تایید نمکنه، منم با خودم نبردم. ولی همچنان دانشگاه میگه certified copy ....؟؟؟
TOEFL - Test of English as a Foreign Language (IBT, CBT or PBT) (Copy - certified)
من کپی کارنامه ی تافل رو دادم دارالترجمه برابر با اصل کرده، و ازش پرسیدم نیازی هست بقیه مراحل تایید (دادگستری، خارجه) انجام شه، گفت نه نیازی نیست، و دادگستری هم همچین کاری نمیکنه و شما هم اصلا نشونشون ندید (چرا؟؟؟ این که جزو حیطه کاری دارالترجمه هاست؟؟؟)؟!

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Andre - 23-12-2014

(23-12-2014, 10:16 AM)'ftn' نوشته: سلام
تو فرم آنلاین اپلیکیشن گزینه زیر رو داشت (بقیه گزینه ها شامل ما نمیشد):
I do not know./ I am insured through a provider in another country and will verify my coverage or my exemption from statutory coverage in the German public health insurance system before enrollment at ---University.
و باید تیک زده میشد، که من هم زدم. الان که میخوام فرم رو سابمیت کنم، ازم یک سری مدارک میخواد که باید میل شه به دانشگاه، و یکیشون هم اینه:
Evidence of student health insurance (issued by a compulsory health insurance company) (Copy)
الان چیکار کنم، بیمه من بیمه خدمات درمانی هست و فکر نمی کنم خارج از کشور هم کاور کنه، در ثانی همینطور فارسیش که فکر نکنم به درد بخوره، باید ترجمه بشه دیگه...؟؟؟!!! خوب وقتی به درد اونور هم نمی خوره، چرا باید فرستاد. اصلا هم زمان ندارم که بخوام پرس و جو کنم. البته خود coordintor هم چندان اطلاعاتی راجع به این قضایا نداره؟
-از طرف دیگه به من گفته شده بود که سفارت کپی مدارک انگلیسی (اصل) مثل کارنامه ی تافل و جی آر ای رو تایید نمکنه، منم با خودم نبردم. ولی همچنان دانشگاه میگه certified copy ....؟؟؟
TOEFL - Test of English as a Foreign Language (IBT, CBT or PBT) (Copy - certified)
من کپی کارنامه ی تافل رو دادم دارالترجمه برابر با اصل کرده، و ازش پرسیدم نیازی هست بقیه مراحل تایید (دادگستری، خارجه) انجام شه، گفت نه نیازی نیست، و دادگستری هم همچین کاری نمیکنه و شما هم اصلا نشونشون ندید (چرا؟؟؟ این که جزو حیطه کاری دارالترجمه هاست؟؟؟)؟!

به نظر من همان مدرک بیمه ای که دارید ضمیمه کنید و یا حتی یک ترجمه غیر رسمی از آن هم خودتان اضافه کنید. اگر نیاز باشه بهتون میگن فلان مدرک رو هم بفرستید (فکر نکنم خیلی اهمیت داشته باشه).
راجع به نمره زبان هم، به نظر همان نمره ای است که از موسسه به دانشگاه فرستاده میشود. و ریپورت کردن نمره کفایت می کنه. فکر نکنم هیچ نهادی پیدا بشه کپی کارنامه رو تأیید کنه، چرا که این کارنامه ها میتونند به تعداد صادر بشند و مثل مدرک تحصیلی نیست که تنها یک نسخه از آن موجود باشه.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Glee - 23-12-2014

(23-12-2014, 10:31 AM)'Andre' نوشته:
به نظر من همان مدرک بیمه ای که دارید ضمیمه کنید و یا حتی یک ترجمه غیر رسمی از آن هم خودتان اضافه کنید. اگر نیاز باشه بهتون میگن فلان مدرک رو هم بفرستید (فکر نکنم خیلی اهمیت داشته باشه).
راجع به نمره زبان هم، به نظر همان نمره ای است که از موسسه به دانشگاه فرستاده میشود. و ریپورت کردن نمره کفایت می کنه. فکر نکنم هیچ نهادی پیدا بشه کپی کارنامه رو تأیید کنه، چرا که این کارنامه ها میتونند به تعداد صادر بشند و مثل مدرک تحصیلی نیست که تنها یک نسخه از آن موجود باشه.

خیلی ممنونم Andre ...
یعنی همین کپی فارسی رو بفرستم؟
خود دانشگاه تاکید کرده بود که ریپورت نکنید...؟؟!!

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Andre - 23-12-2014

(23-12-2014, 10:41 AM)'ftn' نوشته:
خیلی ممنونم Andre ...
یعنی همین کپی فارسی رو بفرستم؟
خود دانشگاه تاکید کرده بود که ریپورت نکنید...؟؟!!

من بودم اینکارو انجام میدادم. بهتره ازشون بپرسین. چون مدارک رو دارین پست می کنید و کلی هزینه ترجمه و تأیید شده. بنظرم اگر از کاری که می کنید مطمئن باشید بهتره. هم راجع به بیمه بپرسید و هم اینکه راجع مرجعی که این توان رو داره که کپی کارنامه شما رو تأیید کنه. معمولاً شمارههای متفاوتی هست در تحصیلات تکمیلی اگر اون شخصی که پاسخ شما را در ایمیل دادن اطلاعات کاملی نداشتن، به شخص دیگری مراجعه کنید. تعارف هم نکنید، اونا وظیفشونه که جوابتون رو بدن.

(23-12-2014, 10:58 AM)'Andre' نوشته:
من بودم اینکارو انجام میدادم. بهتره ازشون بپرسین. چون مدارک رو دارین پست می کنید و کلی هزینه ترجمه و تأیید شده. بنظرم اگر از کاری که می کنید مطمئن باشید بهتره. هم راجع به بیمه بپرسید و هم اینکه راجع مرجعی که این توان رو داره که کپی کارنامه شما رو تأیید کنه. معمولاً شمارههای متفاوتی هست در تحصیلات تکمیلی اگر اون شخصی که پاسخ شما را در ایمیل دادن اطلاعات کاملی نداشتن، به شخص دیگری مراجعه کنید. تعارف هم نکنید، اونا وظیفشونه که جوابتون رو بدن.

پرسیده بودم (خیلی هم با جزئیات پرسیده بودم) و جوابشون فقط این بود:
If you have an official score card of your TOEFL scores, it should be possible that you submit a notraized copy.

بالاخره یکی از coordinator های این دانشگاه (چندنفر هستن ظاهرا)، جواب دقیقی داد:
1.You are allowed to submit your health insurance certificate until the time of enrolment (latest 5 weeks after the start of courses)

2.Notorization of external certificates must be processed by a public authority (e.g. registration office), an embassy, notary public or (with required translations) by a publicly appointed sworn translator. In no case will we accept notarizations from private individuals, solicitors, accountants, health insurance funds, a priest's office or the AStA (student union executive committee). Otherwise you can also submit your scoure through ETS.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - malii - 07-02-2015

سلام.
با مدرک مهندسی مکانیک دانشکاه آزاد و تافل 100 برای ارشد در کشور المان میتونم اقدام کنم؟ توصیه نامه حتما باید داشته باشم؟هزینه ها چجوریه ؟مثلا در سال چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین.