آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - زهرا_ستاره_کوکب - 11-03-2013

سلام
اولا که امیدوارم این تاپیک رو با موضوع تکراری درست نکرده باشم.
دوما من سوالی درباره کارنامه کنکور داشتم. در مدارک خواسته شده برای پذیرش از دانشگاه منهایم برای کارشناسی ارشد این بند قید شده بود:
  • University entrance qualification
    A university entrance qualification is necessary to study at any German university. Please provide documents to show your university entrance qualification. This might be a high school certificate, your school leaving examination, a university entrance test in your country or something similar.
با توجه به اینکه به گواهی دبیرستان هم اشاره شده مدرک دیپلم سال سوم دبیرستان هم کفایت می کنه یا باید حتما کارنامه رسمی کنکور لیسانس رو از سنجش بگیرم؟
و اگه پاسخ درباره لزوم دریافت کارنامه مثبت است باید انی کارنامه هم ترجمه و همراه با سایر مدارک تحصیلی به تایید سفارت برسه؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 11-03-2013

(11-03-2013, 10:30 AM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام
اولا که امیدوارم این تاپیک رو با موضوع تکراری درست نکرده باشم.
دوما من سوالی درباره کارنامه کنکور داشتم. در مدارک خواسته شده برای پذیرش از دانشگاه منهایم برای کارشناسی ارشد این بند قید شده بود:
  • University entrance qualification
    A university entrance qualification is necessary to study at any German university. Please provide documents to show your university entrance qualification. This might be a high school certificate, your school leaving examination, a university entrance test in your country or something similar.
با توجه به اینکه به گواهی دبیرستان هم اشاره شده مدرک دیپلم سال سوم دبیرستان هم کفایت می کنه یا باید حتما کارنامه رسمی کنکور لیسانس رو از سنجش بگیرم؟
و اگه پاسخ درباره لزوم دریافت کارنامه مثبت است باید انی کارنامه هم ترجمه و همراه با سایر مدارک تحصیلی به تایید سفارت برسه؟

دروود.
بله به همراه مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم باید کارنامه دوره لیسانس شما هم الصاق باشه این کارنامه باید از سازمان سنجش در خیابان کریم خان دریافت بشه و سپس به تایید وزارت علوم در شهرک غرب برسه انگاه برای ترجمه به دارالترجمه باید بدهید. نیازی به تایید سفارت هم نداره. 

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - omidhldn - 25-08-2013

با سلام خدمت دوستان سوال من در مورد زمان پر کردن فرم ,اماده سازی مدارک و ارسالشون هست چون تا اونجا که خوندم اگه پذیرش مثلا پاییز 2013 باشه مدارک باید پاییز 2012 ارسال شه ایا این درست هست؟
دوره کارشناسیم بهار 2015 تموم می شه با توجه به شرایطم و جستجویی که کردم دانشگاه رو پیدا کردم اگه بخوام سال 2015 پذیرش بگیرم مدارک رو باید در په تاریخی ارسال کنم .
این هم متن قسمت deadline دانشگاه:
Pre-Application

Applications may be submitted throughout the year, if the pre-application form is online.
The deadline for each winter semester is April 30th.
Full-Application

The full application can be made as soon as you receive your reference number and the required forms.
The deadline for each winter semester is June 30th.
Start of Programme

Middle of October of each year (preparatory semester)
Last Registration (Immatriculation)

End of October.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - spt - 29-08-2013

(25-08-2013, 02:18 PM)'omidhldn' نوشته: با سلام خدمت دوستان سوال من در مورد زمان پر کردن فرم ,اماده سازی مدارک و ارسالشون هست چون تا اونجا که خوندم اگه پذیرش مثلا پاییز 2013 باشه مدارک باید پاییز 2012 ارسال شه ایا این درست هست؟
دوره کارشناسیم بهار 2015 تموم می شه با توجه به شرایطم و جستجویی که کردم دانشگاه رو پیدا کردم اگه بخوام سال 2015 پذیرش بگیرم مدارک رو باید در په تاریخی ارسال کنم .
این هم متن قسمت deadline دانشگاه:
Pre-Application
Applications may be submitted throughout the year, if the pre-application form is online.
The deadline for each winter semester is April 30th.
Full-Application
The full application can be made as soon as you receive your reference number and the required forms.
The deadline for each winter semester is June 30th.
Start of Programme
Middle of October of each year (preparatory semester)
Last Registration (Immatriculation)
End of October.

سلام دوست من و خوش اومدید   Smile
برای پاییز 2013 شما تا آپریل 2013 وقت دارید اپلای کنید (به صورت آنلاین) و بعدش مدارکتون رو تا 30 جون وقت دارید بفرستید که به طور کامل اپلای کرده باشید و در صورت قبولی تا وسط اکتبر وقت دارید که ثبت نام کنید...
شما باید تا آپریل 2015 اپلای کنید و تا جون 2015 مدارکتون رو به دستشون برسونید...
موفق باشید و امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید   Smile

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - moon92 - 24-09-2013

با سلام من در پیام نور درس می خونم این ترم هم ترم اخرم هست در مورد تحصیل رایگان ایا با شرایط با معدل 14.5 مقطع لیسانس در رشته مهندسی کامپیوتر می تونم برای فوق لیسانس اقدام کنم یا شرایط دیگه هم باید داشته باشم 
در ضمن هزینه اخذ ویزا و کلیه مسائل تا وارد دانشگاه شدن چقدر هستش؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدید 
با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 24-09-2013

(24-09-2013, 12:05 PM)'moon92' نوشته: با سلام من در پیام نور درس می خونم این ترم هم ترم اخرم هست در مورد تحصیل رایگان ایا با شرایط با معدل 14.5 مقطع لیسانس در رشته مهندسی کامپیوتر می تونم برای فوق لیسانس اقدام کنم یا شرایط دیگه هم باید داشته باشم 
در ضمن هزینه اخذ ویزا و کلیه مسائل تا وارد دانشگاه شدن چقدر هستش؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدید 
با تشکر

دروود بر شما
با داشتن نمره زبان بالا شانس شاید داشته باشی. این معدل کمی تردیدزا است و نمیشه دقیق گفت میتونی یا نه اما نمره زبان بالا ممکنه تاثیر داشته باشه. کلیه روند اپلای تا گرفتن ویزا برای کشور المان هزینه در بر نداره.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - mahnaz103 - 24-09-2013

(24-09-2013, 02:28 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما
با داشتن نمره زبان بالا شانس شاید داشته باشی. این معدل کمی تردیدزا است و نمیشه دقیق گفت میتونی یا نه اما نمره زبان بالا ممکنه تاثیر داشته باشه. کلیه روند اپلای تا گرفتن ویزا برای کشور المان هزینه در بر نداره.

مرسی بابت اطلاعات مفیدی که قرار میدید
میشه دقیق تر توضیح بدید؟؟یعنی الان برای دکتری عمران هم مثلا هزینه ای نداره؟ فقط میمونه هزینه ی زندگی؟؟ 
شهریه و اینا رایگانه برای دکتری ؟
اگه سوالم تکراریه عذر میخوام

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 24-09-2013

(24-09-2013, 02:34 PM)'mahnaz103' نوشته:
مرسی بابت اطلاعات مفیدی که قرار میدید
میشه دقیق تر توضیح بدید؟؟یعنی الان برای دکتری عمران هم مثلا هزینه ای نداره؟ فقط میمونه هزینه ی زندگی؟؟ 
شهریه و اینا رایگانه برای دکتری ؟
اگه سوالم تکراریه عذر میخوام

بله. من در قسمت تحصیل در مقطع phd در المان توضیح کامل دادم، بله دکتری هم همچنین رایگانه و اگر بتونی فاند بگیری که دیگه هزینه زندگی هم نداری. اما متاسفانه عمران در المان موقعیت خالی زیاد نداره و محدوده اما خب پیدا میشه.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - moon92 - 24-09-2013

(24-09-2013, 02:28 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما

ممنون از پاسخ سریعتون من ایلتس اکادمی با نمره 7 دارم میتونم نمره بالاتری بگیرم از زبان مشکل ندارم. منظورم هزینه مهاجرت بود یعنی ویزا گرفتن هزینه ای نداره؟؟؟؟؟؟؟؟ و سوال دیگه ای هم داشتم اگر من کنکور ارشد شرکت کنم و هر دانشگاهی حتی ازاد قبول بشم میتونم مثل دوره لیسانس میگن مدرک و کارنامه بیارم و المان برای ادامه تحصیل برم؟ چون در نظر دارم network security  ادامه بدم! چونکهنمیدونم از نرم افزار میشه شاخه یا رشته ای دیگه خوند با این شرایط در المان.
با تشکر و ممنون از وقتی که میگذارید.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد - Shihan - 25-09-2013

(24-09-2013, 10:07 PM)'moon92' نوشته:
ممنون از پاسخ سریعتون من ایلتس اکادمی با نمره 7 دارم میتونم نمره بالاتری بگیرم از زبان مشکل ندارم. منظورم هزینه مهاجرت بود یعنی ویزا گرفتن هزینه ای نداره؟؟؟؟؟؟؟؟ و سوال دیگه ای هم داشتم اگر من کنکور ارشد شرکت کنم و هر دانشگاهی حتی ازاد قبول بشم میتونم مثل دوره لیسانس میگن مدرک و کارنامه بیارم و المان برای ادامه تحصیل برم؟ چون در نظر دارم network security  ادامه بدم! چونکهنمیدونم از نرم افزار میشه شاخه یا رشته ای دیگه خوند با این شرایط در المان.
با تشکر و ممنون از وقتی که میگذارید.

من متوجه مهاجرت و تحصیل نمیشم! شما قصد داری تحصیل کنی درسته؟
پس نیاز به پرداخت هیچ وجه ی در قبال دانشگاه اعم از اپلیکیشن فی نداری. اما سفارت فکر کنم بخش کمی از روند ویزا رو به یورو ازتون میگیره که مبلغ 60یورو می باشد.
ضمناً برای تایید فتو کپی ها لطفا اصل مدرک و تعداد کپی های مورد درخواست را همراه بیاورید. هزینه تایید مدارک آلمانی ۵ یورو و هزینه تایید مذارک فارسی ۱۰ یورو است. این هزینه به ریال ایرانی و با توجه به نرخ برابری ارز در روز گرفته می شود.