آکادمیا کافه
تغییر رشته به رشته های هنر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: هنر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%86%D8%B1)
+--- موضوع: تغییر رشته به رشته های هنر (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 05-06-2016

(30-05-2016, 02:22 PM)شبنم میر نوشته: سلام
من در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی فیزیک اتمی کارشناسی دانشگاه مازندران هستم و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی باید چیکار کنم ؟ اول ارشد مهندسی پزشکی مدنظرم بود اما نمیدونم اونجا داره یا نه. حالا دوستام میگن کره دنبال رشته های هنره بیشتر و بهتره یه رشته ی آسون تر انتخاب کنم. درمورد هردو میشه راهنماییم کنین ایا مهندسی پزشکی میشه رفت یا اینکه هنر چه رشته هایی میتونم برم ؟ و درمورد بورس هیچ اطلاعاتی ندارم. لطفا کمکم کنید.

با سلام،
دوست گرامی ، بهتر از سوال خود را در فروم کره جنوبی، بپرسید :
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C
اما در مورد رشته های هنری باید عرض کنم که بر خلاف چیزی که شما فرض میکنید ، اصلا هم آسان نیستند . در مورد رشته های نقاشی ، انیمیشن و تصویر سازی و ... ارتباط مستقیم با توانایی شما در طراحی و خلاقیت گرافیکی شما چه روی کاغذ و چه در نرم افزار دارد.
در مورد رشته های تئوری تر مرتبط با هنر مثل تاریخ هنر ، مدیریت فرهنگی هنری ، پژوهش های هنری ، سینما  و ... شما باید قدرت بالایی در درک مسائل پیچیده مربوط به انواع سبک ها ، هنرمندان ، دلایل ایجاد هر سبک و منشا هنر و فلسفه های مرتبط با آن و ... داشته باشید .
و با توجه به اینکه کشور خاصی مد نظر شما است، احتمالا در مقطع لیسانس نیاز است که کاملا به زبان آن کشور مسلط باشید ( البته میتوانید در مورد این جور مسایل در فرومی که آدرسش را در بالا برایتان گذاشتم بیشتر پرس و جو کنید)
به هر حال هر رشته سختی ها و شیرینی های خاص خودش را دارد . شما باید ببینید که چه رشته ای با روحیات و توانایی های شما سازگارتر است و بعلاوه اینکه رشته های هنری متفاوتی وجود دارند .
در ضمن من متوجه نشدم که شما برای ارشد هنر میخواهید اپلای کنید یا لیسانس آن، چون در صورتی که برای ارشد هنر اپلای میکنید نیاز هست نشان دهید که با هنر آشنایی خوبی دارید و رزومه مرتبط و در مورد بعضی رشته ها هم نیاز به یک پرتفولیوی هنری خوب میباشد.

موفق باشید

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - مهمان - 06-06-2016

سلاام دوستان من فارقالتحصیل رشته ی زمین شناسی از دانشگاه بوعلی هستم ولی با توجه به علاقه زیادم به هنر وروحیات هنریم دوست دارم برای ارشد در طراحی لباس ادامه بدم ..اگه ممکنه کمکم کنید میخوام بدونم امکانش هست ؟

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - Matinking - 06-06-2016

(06-06-2016, 10:51 PM)مهمان نوشته: سلاام دوستان من فارقالتحصیل رشته ی زمین شناسی از دانشگاه بوعلی هستم ولی با توجه به علاقه زیادم به هنر وروحیات هنریم دوست دارم برای ارشد در طراحی لباس ادامه بدم ..اگه ممکنه کمکم کنید میخوام بدونم امکانش هست ؟

سلام

بدون portfolio ی قوی مشکل هست بتوتید کمیته رو در مورد استعدادتون مجاب کنیذ...
به همون اندازه هم شانس اندک کمک هزینه هم کمتر از قبل هست...
توصیه می کنم درگیر برنامه هایی که خیلی competitive هستند نشید... و بهتر هست روی fund هم حسابی باز نکنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - مهمان - 06-06-2016

ممنون از کمکتون PORTFULIO فقط تو زمینه طراحی لباس لازمه ؟ با توجه به اینکه دروس این رشته شامل مبانی هنر هم هست یا رزومه هنری هم قابل قبوله؟ راستش منو اشتباه راهنمایی کردن پس :Sadمن گفته شده که ارشد لازم نیست مرتبط باشه فقط ممکنه واسه امتحان عملی نیاز به تقویت دروس پایش داشته باشم!

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - Matinking - 06-06-2016

(06-06-2016, 11:04 PM)مهمان نوشته: ممنون از کمکتون PORTFULIO فقط تو زمینه طراحی لباس لازمه ؟ با توجه به اینکه دروس این رشته شامل مبانی هنر هم هست یا رزومه هنری هم قابل قبوله؟ راستش منو اشتباه راهنمایی کردن پس :Sadمن گفته شده که ارشد لازم نیست مرتبط باشه فقط ممکنه واسه امتحان عملی نیاز به تقویت دروس پایش داشته باشم!

سلام

- تقریبا در تمامی رشته هایی که در حیطه هنرهای تجسمی هستند یا portfilio اساسا لازم هست یا بودنش می تونه فرد رو خیلی جلو بندازه...

- درس هایی که نگذروندین هم عملا عاملی دیکه ای هست برای کمتر شدن شانستون...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - kianmoradi - 15-08-2016

با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش هستم و کارشناسی مهندسی برق دارم. با توجه به امکان تغییر رشته برای مقطع ارشد در کشور ایران اجازه همچین تغییر گسترده ای رو داشتم. اما برای ادامه تحصیل در رشته تئاتر در اروپا (آلمان و یا اتریش) دچار مشکل شده ام. نهایت تشکر و احترام رو از کسانی که می تونن منو جهت ادامه تحصیل در رشته نمایش در اروپا راهنمایی کنن، دارم
معدل مهندسی برق از دانشگاه سراسری: 12.50
معدل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش از دانشگاه آزاد تهران: 17

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - kosar13 - 04-03-2018

سلام وقت بخیر.من لیسانس مهندسی شیمی دارم ارشد ترم یک انصراف دادم.و شاغل شدم (تقریبا سه سال میشه) الان میخوام برای کارشناسی نقاشی از دانشگاه های فرانسه اقدام کنم.با توجه به اینکه من 27 ساله هستم شانسی دارم؟

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - automotive - 05-03-2018

(04-03-2018, 08:30 PM)kosar13 نوشته: سلام وقت بخیر.من لیسانس مهندسی شیمی دارم ارشد ترم یک انصراف دادم.و شاغل شدم (تقریبا سه سال میشه) الان میخوام برای کارشناسی نقاشی از دانشگاه های فرانسه اقدام کنم.با توجه به اینکه من 27 ساله هستم شانسی دارم؟

سلام
سن برای دریافت پذیرش اهمیت ندارد و فقط برای دریافت ویزا مهم است.
اگر هدف شما همین است، اقدام کنید، به نظر من فقط ویزا میتواند مانع شما شود، البته اگر برای ارشد اقدام کنید احتمال دریافت ویزا بسیار بالاتر خواهد بود هرچند اینکار نیاز به آشنایی با این رشته دارد، هرچند به نظر من با اساتید دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه کنید و نظر آن ها را در این ارتباط جویا شوید.

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - Hana_y.no.t - 27-04-2018

سلام.من درحال تحصیل در کارشناسی مهندسی شیمی هستم.قصد شرکت تو کنکور ارشد رشته گرافیک دارم..نمیشه همزمان با مهندسی شیمی ارشد گرافیکو کنکور بدم؟اصلا شانسی هست که بدون گذروندن دوره کارشناسی این رشته قبول بشم؟
و اینکه اگه کنکور گرافیکو قبول بشم باید کارشناسی این رشته رو بگذرونم و یا از ارشد شروع میشه؟
بنظرتون برای تحصیل در خارج از کشور مهندسی شیمیو با توجه به بی علاقگیم ادامه بدم یا گرافیکم برای پذیرش مناسب هست؟

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - automotive - 28-04-2018

(27-04-2018, 07:55 PM)Hana_y.no.t نوشته: سلام.من درحال تحصیل در کارشناسی مهندسی شیمی هستم.قصد شرکت تو کنکور ارشد رشته گرافیک دارم..نمیشه همزمان با مهندسی شیمی ارشد گرافیکو کنکور بدم؟اصلا شانسی هست که بدون گذروندن دوره کارشناسی این رشته قبول بشم؟
و اینکه اگه کنکور گرافیکو قبول بشم باید کارشناسی این رشته رو بگذرونم و یا از ارشد شروع میشه؟
بنظرتون برای تحصیل در خارج از کشور مهندسی شیمیو با توجه به بی علاقگیم ادامه بدم یا گرافیکم برای پذیرش مناسب هست؟

اطلاع ندارم که امکان شرکت همزمان در هر دو کنکور وجود دارد یا خیر اما برای تغییر رشته در کارشناسی ارشد هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر قبول بشوید و رشته شما مرتبط نباشد در نهایت چند واحد پیش نیاز خواهید گذراند.
نقل قول:و اینکه اگه کنکور گرافیکو قبول بشم باید کارشناسی این رشته رو بگذرونم و یا از ارشد شروع میشه؟
اگر ارشد قبول شوید همان ارشد را خواهید گذراند.
بحث رضایت در زندگی خیلی بالاتر از بحث درآمد و این مسائل است. به دنبال کاری باشید که به آن علاقه دارید. حال شاید به جای یک جت شخصی فقط بتوانید یک خودروی معمولی تهیه کنید اما رضایت در زندگی از این مسائل بالاتر است. در نهایت اینکه اگر کاری را دوست داشته باشید آن را بیشتر از نیاز انجام خواهید داد و در آن موفق تر خواهید شد.
همان کاری که افراد موفق انجام میدهند.
برای تحصیل در خارج از کشور تا آنجا که اطلاع دارم شرایط شیمی راحت تر از گرافیک است. اما در نهایت شما تصمیم گیرنده هستید.