آکادمیا کافه
کار در رشته ی معماری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: کار در رشته ی معماری (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

کار در رشته ی معماری - lavender - 24-02-2013

سلام به همه ی دوستان.در این تاپیک میخوایم به بررسی شرایط برای کار در رشته ی معماری در خارج از ایران بپردازیم.

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 24-02-2013

سئوالی که برای ما همیشه به وجود میاد اینه که چه نرم افزار هایی باید ببد باشیم تا بهمون کار بدن!
راستش جواب این سئوال بسته به محلس که می خوایم بریم کار کنیم متفاوت هست.
جایی که من توی امریکا کارآموز بودم فقط cadو اسکچاپ و فتوشاپ می خواستن و این رو نمی شه یه مرجع کلی قرار داد.
خیلی از جاهای دیگه الان Revit  رو مبنا می گیرن.
چند روز پیش یه آگهی استخدام دیدم که نوشته بود:
Excellent model-making, SketchUp, Revit, Photoshop, Illustrator, and InDesign skills
Strong design skills in Maya, Rhino, Grasshopper, and/or VRay
Strong graphic and design talent
Fluent in written and spoken English
روش می شد 4 تا نرم افزار دیگه هم می گفت ...اصن آدم افسرده می شه [عکس: 527919_bujcdvf48m9w69wp.gif] 

RE: کار در رشته ی معماری - Negar.Arc - 25-02-2013

(24-02-2013, 07:13 PM)'lavender' نوشته: سئوالی که برای ما همیشه به وجود میاد اینه که چه نرم افزار هایی باید ببد باشیم تا بهمون کار بدن!
راستش جواب این سئوال بسته به محلس که می خوایم بریم کار کنیم متفاوت هست.
جایی که من توی امریکا کارآموز بودم فقط cadو اسکچاپ و فتوشاپ می خواستن و این رو نمی شه یه مرجع کلی قرار داد.
خیلی از جاهای دیگه الان Revit  رو مبنا می گیرن.
چند روز پیش یه آگهی استخدام دیدم که نوشته بود:Excellent model-making, SketchUp, Revit, Photoshop, Illustrator, and InDesign skills
Strong design skills in Maya, Rhino, Grasshopper, and/or VRay
Strong graphic and design talent
Fluent in written and spoken Englishروش می شد 4 تا نرم افزار دیگه هم می گفت ...اصن آدم افسرده می شه [عکس: 527919_bujcdvf48m9w69wp.gif] 

ممنون از راهنمایی های خوبتون.این که مدرک از چه دانشگاهی داشته باشیم، مهم نیست؟ یا صرفا تسلط بر این نرم افزار ها و طراحی حائز اهمیته؟

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 25-02-2013

(25-02-2013, 10:01 AM)'Negar.Arc' نوشته: ممنون از راهنمایی های خوبتون.این که مدرک از چه دانشگاهی داشته باشیم، مهم نیست؟ یا صرفا تسلط بر این نرم افزار ها و طراحی حائز اهمیته؟

همیشه نوشته 4-5 years degree.... با چند سال سابقه کار... نهایتاً معدل براشون مهمه ( اونم خیلی کم) 
بیشتر معدل برای کارآموزی مهمه....که باز اونم بستگی به شرکتی داره که می رید.
هیچ وقت ندیدم بنویسه از کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدید. شاید بعضی جاهای خاص باشن که دانشگاه با رنکینگ خاص مورد نظرشون باشه...اما من تا بحال ندیدم.
تسلط روی نرم افزار ها و کل کار براشون مهم تر از همه چیزه. 

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 25-02-2013

یک تجربه:

جایی که من کار آموز بودم و بعدش هم پاره وقت استخدام شدم از همه جای دنیا مهندس و طراح داشتیم.

یکی از با تجربه ترین افراد از آلمان فارغ التحصیل شده بود.
بعد از اون یکی از بچه هایی که رشته ی طراحی صنعتی خونده بود و چند واحد هم معماری پاس کرده بود.
یکی از مهندسایی که چین درس خونده بود و توی مباحث بتن و سازه ای بقیه رو قورتشون می داد.
یکی دیگه از مهندسایی که ژاپنی بود اما به قدری رو همه چی مسلط بود که کارِ اون بخش رو تک و تنها می دادن به این!
و یکی از مهندسایی که از دانشگاه برکلی فارغ التخصیل شده بود و آچار فرانسه بود.
و در آخرِ آخر یکی از مهندسایی که از university of maryland  بار مدرک کارشناسی ارشد و نظام مهندسی اونجا تشریف داشت و در اصل  کار خاصی نمی کرد!
پس می شه به راحتی نتیجه گرفت که مدرک داشتن از کدوم دانشگاه زیاد مورد بحث نیست و میزان توانایی و تجربه ی کاری خیلی خیلی مهم هست.

ویرایش کننده: amin_mb دلیل: درخواست خود نویسنده جهت اصلاح اشتباه تایپی

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 26-02-2013

جدیداً توی امریکا معماری پایدار خیلی خیلی مهم شده ( sustainable architecture) و همگام با اون LEED.
توی مصاحبه ی کاری یا کارآموزی حتماً یه سئوال در این مورد ازتون می پرسن! ( سئوال مصاحبه می فروشیم[عکس: 287219_acigar.gif])

LEED یه مدرک جدا هم داره که امتحان خیلی سختی داره...استاد ما همیشه می گفت باید گروهی بخونید چون سنگینه.... البته کلاسشو که من رفتم خیلی الکی بود ....حالا قضیه چیه نمی دونم [عکس: 11619_3550.gif]
برای نظام مهندسی یا AIA هم  باید 9 تا امتحان رو در عرض دو سال بدید. متاسفانه open book  هم نیست![عکس: 825319_2ai4yg7.gif]
پرینسیپال شرکت ما همیشه می گفت لایسنس AIA به درد کسی می خوره که خودش بیزینس داشته باشه!

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 27-02-2013

یعنی فرد دیگه ای نیست که خارج از ایران معماری خونده باشه؟!

RE: کار در رشته ی معماری - *Sky* - 04-03-2013

(26-02-2013, 04:44 AM)'lavender' نوشته: جدیداً توی امریکا معماری پایدار خیلی خیلی مهم شده ( sustainable architecture) و همگام با اون LEED.
توی مصاحبه ی کاری یا کارآموزی حتماً یه سئوال در این مورد ازتون می پرسن! ( سئوال مصاحبه می فروشیم[عکس: 287219_acigar.gif])

LEED یه مدرک جدا هم داره که امتحان خیلی سختی داره...استاد ما همیشه می گفت باید گروهی بخونید چون سنگینه.... البته کلاسشو که من رفتم خیلی الکی بود ....حالا قضیه چیه نمی دونم [عکس: 11619_3550.gif]
برای نظام مهندسی یا AIA هم  باید 9 تا امتحان رو در عرض دو سال بدید. متاسفانه open book  هم نیست![عکس: 825319_2ai4yg7.gif]
پرینسیپال شرکت ما همیشه می گفت لایسنس AIA به درد کسی می خوره که خودش بیزینس داشته باشه!

امکانش هست کمی در مورد این مدرک توضیح بدید؟
ممنون

RE: کار در رشته ی معماری - lavender - 05-03-2013

(04-03-2013, 02:27 PM)'*Sky*' نوشته:  امکانش هست کمی در مورد این مدرک توضیح بدید؟
ممنون

لایسنس AIA همون نظام مهندسی هست.... AIA یا American Institute of Architects  (انیستیتوی معماران امریکا) موسسه ای هست که این آزمون رو برگزار می کنه و افرادی که لایسنس دارن پایین امضاشون می زنن AIA.
 این آزمون شامل مباحث زیر هست:
STRUCTURAL
SITE PLANNING & DESIGN
PROGRAMMING PLANNING & PRACTICE
SCHEMATIC DESIGN
CONSTRUCTION DOCUMENTS & SERVICES
BUILDING DESIGN & CONSTRUCTION SYSTEMS
MEP: Rafael Viñoly Architects
RVA MEP Session at Charles Salter Associates

توی این لینک می تونید اطلاعات دقیق رو بخونید
----------------------------------------------------------
امتحان دوم LEED یا  Leadership in Energy and Environmental Design   هست  و بیشتر مباحث در مورد معماری پایدار و استاندارد ها و راهکارها هست.
برای اطلاعت بیشتر می تونید این لینک رو مطالعه کنید. 

RE: کار در رشته ی معماری - fhm - 05-03-2013

وقتی اومدم توی این صفحه انتظار داشتم با بررسی وضعیت کار رشته ی معماری مواجه بشم! اینطور که فهمیدم باید قید فاند رو بزنم و  بیشتر روی پیدا کردن کار در حین تحصیل تمرکز کنم. به نظرتون بازار کار رشته معماری طوری هست که بتونم کار مرتبط با زشتم در زمان تحصیل پیدا کنم؟