آکادمیا کافه
تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌‌های GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-GRE-General)
+----- موضوع: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE-CBT-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2

تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - Pejman - 01-02-2011

چنانچه تجربه آزمون GRE CBT را دارید، در این تاپیک تجربیات شخصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - m0h3n - 28-09-2011

امتحان من 26th Sep بود در فرانکفورت آلمان
شرایط محل برگزاری امتحان کاملا مناسب بود و راضی کننده بود.

مواردی که عنوان میشه تنها نظر شخصی من هست.
Believe me though

Analytical Writing

به شخصه برای این قسمت وقت تمرین کردن، اصلا نزاشتم. تنها کاری که کردم این بود که بدونم که ساختار امتحان چطور هست و چه مواردی ارزیابی میشه.
برای بخش اول رایتینگ تمام موضوعات رایتینگ در سایت ETS رو خوندم (خیلی وقت گیر نیست. نیم ساعت وقت بیشتر نمیخواد) تا با تمام موضوعات آشنا باشم. بعضی سوالات برخی کلمات هست که کلیدی هستند و شاید شما معنی اون رو ندونید و این باعث بشه که موضوع و در نتیجه جوابتون مربوط نباشه ! این بخش رایتینگ شبیه Task 2 رایتینگ آیلتس هست.

برای بخش دوم هم نمونه اون در کتاب GRE General Revised Test که توسط خود ETS منتشر شده بود رو خوندم و توضیحات Examiner که ببینم به چه مواردی توجه میشه در این قسمت.

من هر دو بخش رایتینگ رو کامل نوشتم و مشکلی نداشتم. البته رایتینگ من بد نیست. اگرچه انتظار نمره بالاتر از 4 ندارم !!

Verbal & Quantitative

برای V, Q می تونم بگم که امتحان بمراتب سخت تر شده. شک نکنید !
از اونجا که در امتحان CBT یک بخش Unscored هست که باید جواب داده بشه و از بین V, Q خواهد بود، متاسفانه به من Q افتاد. می گم متاسفانه بخاطر اینکه در شرایط امتحان سوالات ریاضی بشدت انرژی شما رو تحلیل می کنند.

بطور کلی من سه بخش Q داشتم (هر کدام 20 سوال 35 دقیقه) و دو بخش V (هر کدام 20 سوال 30 دقیقه)

می تونم این نکته رو بگم که شما با صرف دونستن معنی لغت هیچ سوالی در امتحان رو نمی تونید جواب بدید. یعنی سوالات کاملا میزان فهم شما رو می سنجند.
در حقیقت می تونم بگم دونستن لغت شرط لازم هست ولی کافی اصلا نیست. میزان Understanding شما بسیار نقش مهمی داره در بخش وربال.
برای من خیلی جالب بود که برخی سوالات هست که مثلا شما اگر کلمات Sign Post رو می دونید (مثل Although, however , ...)، بازهم در پاراگراف داده شده پیچیدگیهایی وجود داره که شما با دونستن این کلمات (که بنظر من برای بخش وربال مهم هستند) باید کلی تحلیل انجام بدید.

در خصوص بخش ریاضی بنظر من سوالات کاملا متفاوت و سخت تر از سوالات کتاب BigBook هستند. پیشنهاد می کنم از این کتاب تنها برای تمرین و بالابردن میزان دقت خودتون استفاده کنید اما به هیچ وجه معیار سنجش ریاضی خودتون برای امتحان رو این کتاب نزارید. این رو به این خاطر می گم که من تقریبا 20 دوره از تست های این کتاب رو زدم و در 10 دوره آخر نمره 800 داشتم !!!
من فکر می کنم در شیوه جدید امتحان، نمره کامل گرفتن از Q بسیار مشکل هست.
اگر توجه کنید می بینید که مدت زمان Q برای امتحان جدید 20 سوال و 35 دقیقه هست. یعنی کمی بیش از 100 ثانیه برای هر سوال وقت دارید. پس می تونید میزان پیچیدگی سوالات ریاضی رو کاملا حدس بزنید و انتظارش رو داشته باشید.

نمونه تست کاملی که در کتاب GRE General Revised Test هست، بسیار نزدیک به امتحان هست. بنظرم این تست رو در شرایط امتحان و در زمان خودش بزنید. بهترین معیار برای میزان آمادگی شما برای امتحان هست.

البته بنظرمن یکی دیگه از دلایلی که نمرات در حال حاضر بصورت Range اعلام میشه (علاوه بر Adaptive بودن) این هست که سوالات جدید رو براساس تواناییهای داوطلبان بسنجند.
علت تخفیف ETS برای کسانی که در Aug, Sep این امتحان رو می دهند این هست که میشه گفت در حقیقت معیار آزمایشات ETS قرار می گیرند.

موفق باشید

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - royalfalcon - 28-09-2011

ببخشید من یک سوال دارم، اونم این که برای دادن امتحان GRE CBT محدودیت مکانی وجود نداده؟ منظورم اینه که ما هر کشوری که بخواهیم می تونیم امتحان بدیم؟

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - m0h3n - 28-09-2011

(28-09-2011, 01:15 PM)royalfalcon نوشته: ببخشید من یک سوال دارم، اونم این که برای دادن امتحان GRE CBT محدودیت مکانی وجود نداده؟ منظورم اینه که ما هر کشوری که بخواهیم می تونیم امتحان بدیم؟

بله ایرادی نداره. شما هر جایی که خواسته باشید می تونید امتحان بدید. فقط باید موارد رفت و آمد و اجازه ورود به کشور محل امتحان رو چک کنید.
من چون آلمان هستم خوب این شهر رو انتخاب کردم.

موفق باشید

پ.ن. ممنون میشم مدیران عزیز این ارسال و ماقبل اون رو به تاپیک مرتبط انتقال دهند.

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - m0h3n - 25-10-2011

به دوستانی که قرار هست در آزمون شرکت کنند (CB or PB) پیشنهاد میکنم 2-3 روز قبل از امتحان تمام موضوعات رایتینگ بخش اول GRE رو مطالعه کنند.
نهایتا 1 ساعت وقت خواهد برد ولی در عوض با تمام موضوعات آشنایی دارید و موقع امتحان تا حدودی راحت تر خواهی بود.

موفق باشید

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - laleh.saif - 10-10-2014

سلام
من ۳ آبان امتحان دارم واسه وربال خیلی مطمئن نیستم که از عهده اش بر بیام یه سوال دارم اینکه میگن تو کامپیوتربیس نباید همه گزینه هارو یه گزینه زد چون امتحان هوشمنده کامپیوترتشخیص میده که داوطلب شانسی میزنه بنابراین جواب صحیح از او گزینه حذف میشه و در نهایت نمره وربالواز دست میدیم چقدرصحت داره؟

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - blueearth - 10-10-2014

سلام به هیچ عنوان این مطلب صحت نداره
در امتحان جی ار ایی نمره منفی وجود نداره و تمامی سوالات شما صحیح میشه حالا چه همه رو یه گزینه بزنید چه به صورت رندوم بزنید بنابراین اصلا به این حرف بها ندید در امتحان هیچ سوالی رو بدون جواب نذارید هر سوالی هم بلد نیستید شانسی بزنیدش حتی اگر کل سوالات رو شامل بشه
نمره شما در نهایت نسبت به سختی سوالات و امتیاز سایر ازمون دهنده ها ادپته میشه
(10-10-2014, 01:43 PM)'laleh.saif' نوشته: سلام
من ۳ آبان امتحان دارم واسه وربال خیلی مطمئن نیستم که از عهده اش بر بیام یه سوال دارم اینکه میگن تو کامپیوتربیس نباید همه گزینه هارو یه گزینه زد چون امتحان هوشمنده کامپیوترتشخیص میده که داوطلب شانسی میزنه بنابراین جواب صحیح از او گزینه حذف میشه و در نهایت نمره وربالواز دست میدیم چقدرصحت داره؟

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - فرید - 10-10-2014

(10-10-2014, 01:43 PM)'laleh.saif' نوشته: سلام

سلام
[size=13.3333330154419px]شایعه زیاد هست درباره این ازمون. [/size]پارسال کسی بود که از همین روش استفاده کرد و گزینه ها بصورت یکدست زد و نمره بالایی گرفت. بعید می دونم اینکار بکنند. ولی قبلا هرکاری ایرانی ها پیش می گیرفتند ای تی اس سریع جلوش را میگرفت. شاید برای هم یک فکری بکنند.

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - eden - 10-10-2014

(10-10-2014, 03:08 PM)'فرید' نوشته:
سلام
[size=13.3333330154419px]شایعه زیاد هست درباره این ازمون. [/size]پارسال کسی بود که از همین روش استفاده کرد و گزینه ها بصورت یکدست زد و نمره بالایی گرفت. بعید می دونم اینکار بکنند. ولی قبلا هرکاری ایرانی ها پیش می گیرفتند ای تی اس سریع جلوش را میگرفت. شاید برای هم یک فکری بکنند.

GRE رو ریوایز کردن که جلوی این کارا گرفته شه.

RE: تجربیات آزمون GRE CBT (کامپیوتری) - blueearth - 11-10-2014

ببخشید ولی لطفا وقتی از چیزی اطلاع ندارید با اطلاعات غلط بقیه رو گمراه نکنید!
ریوایز جی ار ایی مربوط به سوالتش و محتویات ازمون بوده و هیچ ربطی به نحوه برگزاری ازمون نداره
جی ار ایی نمره منفی نداره و تمامی سوالات مورد تصحیح قرار میگیره
http://bostonreview.in/is-ets-introducing-negative-marking-in-the-gre/
(10-10-2014, 07:20 PM)'eden' نوشته:
GRE رو ریوایز کردن که جلوی این کارا گرفته شه.