آکادمیا کافه
انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - lavender - 09-05-2013

(09-05-2013, 08:47 PM)'jake' نوشته: با تشکر ویژه از شما دوست عزیز
من میخوام برای رشته اقتصاد یا عمران اقدام کنم به نظرتون کدوم شهر و چه دانشگاه هایی شانس بیشتری دارم ؟ و اینکه ایا امکانش وجود داره که بتونم SAT رو بعد از گرفتن پذیرش و ویزا برم امریکا امتحان بدم ؟! 
و چه چیزهایی در گرفتن پذیرش تاثیر مثبت داره ؟ 

اقتصاد کجا...عمران کجا! خیلی متفاوته.
باید ببینید خودتون چه دانشگاه و ایالتی رو می خواید. هر کدومش شرایطشون فرق داره.
بهترین راه اینه که با خود دانشگاه در تماس باشید برای مدارک....چون هر دانشگاه فرق داره.

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - jake - 09-05-2013

(09-05-2013, 09:00 PM)lavender نوشته:
اقتصاد کجا...عمران کجا! خیلی متفاوته.
باید ببینید خودتون چه دانشگاه و ایالتی رو می خواید. هر کدومش شرایطشون فرق داره.
بهترین راه اینه که با خود دانشگاه در تماس باشید برای مدارک....چون هر دانشگاه فرق داره.
Big Grin
اقتصاد چیزی هستش که بهش علاقه دارم و عمران رشته ای هستش که ازش مدرک دارم.
چطور میتونم لیست دانشگاه های معمولی Big Grin نه تاپ رو نگاه کنم؟! منظورم این هستش که آیا سایت خاصی داره !

شرمنده به دلیل اینکه سوالات نامفهوم و زیاد شدند @ 

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - lavender - 09-05-2013

(09-05-2013, 09:03 PM)'jake' نوشته: Big Grin
اقتصاد چیزی هستش که بهش علاقه دارم و عمران رشته ای هستش که ازش مدرک دارم.
چطور میتونم لیست دانشگاه های معمولی Big Grin نه تاپ رو نگاه کنم؟! منظورم این هستش که آیا سایت خاصی داره !
شرمنده به دلیل اینکه سوالات نامفهوم و زیاد شدند @ 

دوست عزیز شما اول باید این تاپیک ها رو بخونید و سرچ کنید یه مقدار بعد اگه سئوالی داشتید مطرح کنید.
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-هیچ-اطلاعاتی-در-مورد-پذیرش-ندارم،-از-کجا-شروع-کنم؟
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-جزوه-راهنمای-پذیرش-از-دانشگاه‌های-خارج-از-کشور

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - jake - 17-05-2013

ممنون از راهنماییتون 

یک سوال دیگه برفرض که من تا مدرک کاردانی صبر کنم یعنی مدرک کاردانی رو بگیرم بعد برای پذیرش اقدام کنم ، در این صورت اطلاعی دارید که جطور میتونم مدارک رو از دانشگاه آزاد کنم!! 

و یک سوال دیگه از اونجایی که اکثر دانشگاه های امریکا و کانادا مدرک پیش دانشگاهی رو میخواهند میتونم یکی دو ترم کاردانی بخونم و بعد با توجه به ترجمه ریز نمرات برای پذیرش اقدام کنم (دوره کاردانی یکی دو ترم) ؟؟

ممنون

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - jake - 06-06-2013

یک سوال دیگه از اونجایی که اکثر دانشگاه های امریکا و کانادا مدرک پیش دانشگاهی رو میخواهند میتونم یکی دو ترم کاردانی بخونم و بعد با توجه به ترجمه ریز نمرات برای پذیرش اقدام کنم (دوره کاردانی یکی دو ترم) ؟؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - roozbeh_7 - 09-12-2013

سلام. من چند وقتیه که به خبرنگاری اشتغال دارم و همزمان مشغول به مجری‌گری نیز هستم؛ اما میخوام برای ادامه تحصیل از کشور خارج بشم و رشته‌ای مرتبط با رسانه و تلویزیون بخونم.
لطفا راهنمایی بفرمایید که کدام دانشگاه‌ها چنین رشته هایی رو دارن و من می تونم اونجا ادامه تحصیل بدم. در ضمن من دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلم هم 15 هست. پیش دانشگاهی هم گذروندم.
ممنونم.

[برش] گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - masud - 05-01-2014

سلام من دیپلم ریاضی دارم معدلم 19/10 شده معدله پیش دانشگاهیم 18/48از دبیرستان تیزهوشان اصفهان رتبه ام هم تو کنکور 1200 شده با این رتبه میتونم تو دانشگاهی صنعتی اصفهان مهندسی شیمی بخونم ولی میخوام برای تحصیل از دانشگاه های خارج از کشور مثل اسپانیا یا سوییس پذیرش بگیرم ایا امکانش هست؟
کمک کنید لطفا

RE: گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی با وجود داشتن مدرک کارشناسی - M1KE - 05-01-2014

معدل هاتون خیلی خوب هست. منتهی می بایست مدرک زبانی مثل آیلتس آکادمیک دست کم 6.5 و ترجیجا 7 به بالا (یا مدرک تافل دست کم 90 و ترجیحا بالای 100) بیاورید. البته با نمره های پایین تر از این اعداد هم شاید دانشگاه هایی پیدا بشه ولی با این نمرات شانس تون خیلی بالا خواهد رفت.

نمی دونم روی چه اساس اسپانیا و سوییس رو انتخاب کردید چون به هر حال این کشورها اسپانیایی و فرانسوی زبان هستند و شاید کشورهای کانادا و آمریکا و استرالیا رو هم بتونید در نظر بگیرید. برای آمریکا البته ممکنه دانشگاه موردنظر مدارک دیگه ای هم از شما بخواهند. برای نمونه در مقطع های کارشناسی ارشد و دکترا معمولا GRE هم لازم هست ولی در مقطع کارشناسی یکی از دوستان گفتند ظاهرا ممکنه مدرک SAT لازم باشه. من اطلاع خاصی در مورد این آزمون ندارم ولی در این قسمت از انجمن می تونید در مورد اون اطلاعاتی به دست بیاورید. حتما سایت دانشگاه رو کنترل کنید که ابتدا نیازمندی های اونها رو به دست بیاورید و بعد اقدام کنید.

با همه اینها، گرفتن کمک هزینه در مقطع های پایینی مثل کارشناسی سخت هست. می تونید به هر حال مدرک زبان رو در ابتدا بگیرید و همزمان در ایران هم کارشناسی رو بخونید و اگر نتونستید برای کارشناسی پذیرش با شرایط مورد علاقه تون رو بگیرید در مقطع های بالاتر دوباره اقدام کنید.

موفق باشید

پینوشت: با تشکر از blur عزیز بابت آزمون SAT

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - giga - 09-01-2014

من معدل فوق لیسانسم خوبه فقط معدل لیسانسم پایینه

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - shinorik - 10-01-2014

سلام من برای گرفتن اطلاعات درباره ی تحصیل در دانشگاه های آمریکا نیازمند راهنمایی تون هستم هیچ اطلاعی ندارم لطفا کمکم کنید البته با توجه به محدودیت مالی....