آکادمیا کافه
انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Babak - 01-02-2011

برای انتخاب دانشگاه مناسب به رتبه‌ی دانشگاه‌های جهان مراجعه کنید. توجه کنید که حتما به رتبه دانشگاه در رشته مورد نظر خود مراجعه کنید و همچنین توجه داشته باشید که رتبه دانشگاه را در مقطع کارشناسی ببینید، چرا که رتبه دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف و در مقاطع تحصیلی مختلف می‌تواند کاملا متفاوت باشد. مقطع کارشناسی گاهی College نامیده می‌شود. در نتیجه در رتبه‌بندی‌ها گاهی رتبه دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی را تحت عنوان رتبه کالج‌ها می‌آورند. یکی از نمونه‌های این رتبه‌بندی‌ها رتبه‌بندی usnews برای کالج‌هاست.

لطفا سایر سوالات خود در مورد انتخاب دانشگاه در مقطع کارشناسی را با پاسخ به این موضوع مطرح کنید.

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - maryam-ss501 - 29-03-2011

سلام. من مي خوام رتبه بندي دانشگاههاي كره جنوبي رو براي كارشناسي پيدا كنم. اما موفق نشدم. كسي ميتونه كمكم كنه؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Bahram - 29-03-2011

I found the following links by googling. you may find more if you try google

http://www.4icu.org/kr/

http://www.topuniversities.com/search/universities/south%20korea?filters=ss_profile_country%3A%22Korea%2C%20South%22&solrsort=sort_title%20asc

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Mohammadreza - 11-07-2011

سلام دوستان
دوست من در مقطع کارشناسی می خواد پذیرش بگیره با معدل 16 در رشته ریاضی و فیزیک

در رشته کامپیوتر یا IT

از نظر مالی مشکلی نداره

نطر خودش روی انگلیس ، نیوزلند و سوئد است

کدام کشور اصولا در رشته های مهندسی کالج های بهتری دارند

اگر در اینده بخواد به صورت پیوسته برای دکترا بخونه (یعنی مستر دیگه نره) بهتر نیست که در کالج های امریکا درس بخونه

اصولا پذیرش از دانشگاههای امریکایی در این مقطع اسون هست یا نه ؟

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Faraz - 11-07-2011

درباره سوئد اول از همه باید بگم که با توجه به هزینه های سوئد و اینکه اخیرا پولی شده است شاید گزینه ای خیلی به صرفه محسوب نشود و بتوانند با همان هزینه در دانشگاه های بهتری تحصیل کنند.ولی اگر تصمیم به انتخاب سوئد گرفتند دانشگاه های اوپسالا لینکشوپین چالمرز و KTH و در مرحله دوم دانشگاه های استکهلم یوتبری و لوند در اولویت هستند.معمولا مینیمم های مورد نیاز سوئد هم پایین تر از سایر کشور های می باشد.مخصوصا در نمره زبان با نمره های پایین نیز پذیرش می دهند.برای اطلاعات بیشتر شما را به سایت استیودرا www.studera.nu ارجاع می دهم و یا در بخش سوئد همین سایت سوالات خود را بپرسید
درباره انگلستان و نیوزلند قبل از شروع دوره لیسانس باید یک دوره یک ساله(در واقع 9 ماه) کالج بگذرانند.بعد از آن نیز برای دوره 3 ساله مستر می توانند اقدام کنند.هزینه هر دو کشور بالا است.دانشگاه های انگلستان معمولا بسیار ساده پذیرش می دهند منوط بر اینکه مدارکشان کامل باشد و به موقع اقدام بکنند.چراکه در انگلستان ددلاین مشخصی برای دانشگاه ها وجود ندارد و هر کس زودتر برای پذیرش اقدام کند و مینیمم های لازم را داشته باشد پذیرش می گیرد.این روند را تا جایی ادامه می دهند که لیست دانشجویانشان تقریبا پر شود و از آن به بعد تنها به کسانی پذیرش می دهند که به قول معروف دانشجویان تاپ باشند.
از نظر من اگر هدف نهایی رفتن به امریکا و تحصیل در این کشور باشد و انتخاب را تنها محدود به همین کشور های ذکر شده بکنیم بهتر است ادم مستقیما برای کالج های امریکا اقدام نماید.البته این حرف را بدون در نظر گرفتن سختی ها و دردسر های ویزای امریکا می زنم.

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Mohammadreza - 11-07-2011

فراز جان ممنون

میشه بیشتر توضیح بدی؟ نظر خودتون بهترین کشور بدون محدودیت مالی با داشتن معدل 16 پیش و 18 دیپلم چه کشوری هست ؟

انگللستان مینیمم های مورد نیازش را می تونید اشاره کنید ؟

در مورد امریکا هم میشه توضیح بدین ؟

بازم ممنون

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Faraz - 11-07-2011

فقط موضوع محدودیت مالی نیست.سلیقه فرد و رشته ای که هر فرد می خواهد بخواند در انتخاب موثر است.فراموش نکنید که دوست شما احتمالا تنها 18 سال دارد پس باید خیلی موارد را در نظر گرفت.من به شخصه دانشگاه های آمریکا کانادا و انگلیس را بهترین گزینه های ممکن می دانم(بدون در نظر گرفتن مسائل مالی) و بعد هم استرالیا.
درباره شرایط پذیرش در انگلستان بستگی به کالج یا دانشگاه دارد.معدل ایشان برای اکثر دانشگاه ها کافی است ولی باید یک امتحان زبان بدهند یا یک کورس زبان بگذرانند.البته حتی اگر بخواهند کورس زبان بگذرانند احتمالا با توجه به قوانین ویزای tier 4 انگلیس باز هم نیاز دادن یک امتحان زبان مثلا ایلتس خواهند داشت.نمره مورد نیاز سفارت 5.5 می باشد با همه اسکیل ها 5.5 که زیاد سخت نیست.
اگر توضیح بیشتری درباره دانشگاه های انگلیس می خواهید می تواند در بخش انگلستان به شما توضیح دهم
موفق باشید

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - ice - 04-09-2011

(04-09-2011, 05:41 AM)Babak نوشته: برای من پیش اومد که به عده‌ای از استادها ایمیل زدم و جواب خاصی هم نگرفته بودم و اگر گرفته بودم از همین جواب‌های روتین که اپلای کن و این حرف‌ها بود، اما وقتی که نزدیک اعلام نتایج بود یکی از استادها بعد از چندین ماه تازه ایمیل من رو جواب داد و گفت که خیلی مایله که به من پذیرش بده و آیا من دوست دارم به اون دانشگاه برم یا خیر. اتفاقا از همون دانشگاه هم پذیرش گرفتم و با همون استاد دکترا رو شروع کردم. منظور اینه که گاهی اگر چه به نظر می‌رسه که ایمیل شما رو جواب نمی‌دن، اما ممکنه بعضی‌ها رزومه شما رو نگاه کنند و به کمیته پذیرش توصیه کنند که به شما پذیرش بدن و وقتی که از کمیته جواب مثبت بشنوند تازه با شما تماس بگیرند.
چون من هم با این مشکل رو به رو هستم این سوال برام پیش آمد که شما وقتی جوابی از استادها هم نمی گرفتید به اون دانشگاه اپلای می کردید؟ یعنی وقتی من جوابی از اساتید یک دانشگاه نمی گیرم اسم دانشگاه را از فهرست پاک می کنم، طبق تجربه شما اگر استاد نزدیک اعلام نتایج ایمیل بزنه دیگه برای اپلای دیر شده. باید برای همه جا حتی با وجود جواب نگرفتن هم اپلای کرد؟
سپاس

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - arad - 23-10-2011

کسی لیست دانشگاه های شهر تورونتو ی کانادا رو داره؟

و اینکه کدوم یکی شون بهترن؟من u of T رو می شناسم.ولی خب معدلم نمی رسه بهش (البته فکر کنم)

RE: انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - mohamad0014 - 23-10-2011

(23-10-2011, 01:05 AM)arad نوشته:
کسی لیست دانشگاه های شهر تورونتو ی کانادا رو داره؟

و اینکه کدوم یکی شون بهترن؟من u of T رو می شناسم.ولی خب معدلم نمی رسه بهش (البته فکر کنم)

1- OCAD University
2-Tyndale University College
3-Ryerson University
4-University of Toronto
4-York University

بعد از university of toronto ، دانشگاه York از همه بهتره